Şimdi Ara

Ben Şimdi Çin'de Doğsaydım Çince Bilecekmiydim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bebekken Çin'de dünyaya gelseydim çince bilicekmiydim ? Yemin ederim Kürt Kökenliyim 1 gram kürtçe bilmiyorum da anlamıyorum da :D İstanbul'da doğup büyüdüm hayatımda hiç köye gitmedim. Türkiye'de doğduğum için Türkçe biliyorum Hani derler ya nerede doğarsan oranın dilini konuşursun diye yoksa bu bir şehir efsanesi mi ? ben Sanmıyorum Çin'de doğsaydım bile gene türkçe konuşurdum. sonuçta ana dilim benim anlamadığım bu ülkeye gelip kalan insanlar nasıl ? dilleri çabuk öğreniyor Türkçe sanırım dünyanın en kolay dili yada bize öyle geliyor ben mesela Şimdi Çine gitsem 50 yıl bile kalsam en fazla 1-2 kelime öğrenirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebiqboss -- 20 Ekim 2019; 0:57:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pakaji

Bu mesaj silindi.
    Mesela Annem Babam çince konuşsaydı çince mi konuşacaktım ?
  • ne duyarsan onu konuşursun zaten sesleri taklit ediyoruz bebekken.Bazı çocukları aileleri bilingual büyütüyor.İngilizce+türkçe gibi ama oturması uzun sürüyor
  • Mandarince konuşurdun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne alaka çinde doğarsa arapca bilirdin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydar paşa -- 20 Ekim 2019; 0:23:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam hangi ailede Türkçe konuşup kursa falan gitmeden çince öğrenen gördün?

• quote:

Bu mesaj silindi.
    gözlerim hafif çekikte çince bilmiyorum
  • Konudaki çok bilmişler bişey bilmeden sallamış kardeşim dil geni dna tarafından kontrol edilir. Yok öyle o konuşuluyorsa onu öğrenirsin filan. Anan baban türkse istiyorlarsa doğduğun anda seni Çinli Türkçe bilmeyen bi aileye versinler. Sen yine Türkçe konuşursun

• haydar paşa H kullanıcısına yanıt
    Saçmalama hocam ne arapçası çinde doğarsan almanca konuşursun herkes mi cahil arkadaş

Edit: troll bi yana arkadasim bu ne saçma bi soru nerde dogarsan doğ çevrende ne konusuyorsa o dili öğrenirsin japonyada dog ailen fransiz olsun ailen evde fransizca konuşuyorsa fransizca öğrenirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasomelih -- 20 Ekim 2019; 0:39:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bako39 B kullanıcısına yanıt
    orhun abidelerini de okuyabilir mi o kişi hajı? dna'sında var sonuçta biraz kassa okur bence.
  • pakaji kullanıcısına yanıt
    Hocam 1000 yıldan fazla zaman geçmiş. Bizle birlikte dilimiz de evrildiği için dnamız değişiyor. Mesela 1000 yıl önceki bir maymunun çıkardığı sesleri günümüz maymunu da anlayamaz.

peki memlekette kürt kökenli kürtçe bilmeyen türkçe bilenler var. o nasıl oluyo hajı? 50 yılda evrime mi uğradı onlar? bilmediğimden soruyorum.
  • quote:

peki memlekette kürt kökenli kürtçe bilmeyen türkçe bilenler var. o nasıl oluyo hajı? 50 yılda evrime mi uğradı onlar? bilmediğimden soruyorum.
    Reis benden Bahsettin Yemin ederim Kürt Kökenliyim 1 gram kürtçe bilmiyorum da anlamıyorum da :D İstanbul'da doğup büyüdüm hayatımda hiç köye gitmedim.
  • thebiqboss kullanıcısına yanıt
    troll arkadaş bu soruya cevap veremedi henüz. düşünüyo. dna'ları evrim geçirdi diycek birazdan.
    Bu durumdakilere paraya kıyıp ancestry dna testi yaptırmaları öneririm. Şimdiye kadar bildikleri herşey yalan olabilir

Hocam niye böyle diyorsunuz forumda onlarca konu var anında görüp cevap veremem ya kalbimi kırdınız

hocam trollük kötü bir meslek bence trollüğü bırak.
    quote:

Konudaki çok bilmişler bişey bilmeden sallamış kardeşim dil geni dna tarafından kontrol edilir. Yok öyle o konuşuluyorsa onu öğrenirsin filan. Anan baban türkse istiyorlarsa doğduğun anda seni Çinli Türkçe bilmeyen bi aileye versinler. Sen yine Türkçe konuşursun

dedin baya amatör bir troll yorumu bu. benim köken türk değil. kürt de değil. bak türkçe konuşuyorum ve dedelerin dilini çok çok az biliyorum. nasıl oluyo bu senin söylediğine göre?
    ancestry teste gerek yok zira halam türkçeyi çok kötü konuşur. amcamda kötü konuşur. babamın türkçe daha iyidir. nasıl oluyo hajı tüm bunlar? arkadaş kürtmüş, kürtçe bilmem diyor. nasıl oluyo. sen trollüğünü biraz daha kaliteli yap bence.

Hocam hobi olarak yapıyorum. Konunun kalitesizliği zaten ortada dayanamadım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.