Şimdi Ara

Bembeyaz Dumanlar İçinde Yolda Kaldım.. Sorun Kalıcı mı Geçici mi? Moralim Çok Bozuk (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
73
Cevap
1
Favori
5.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Drlaw38

eski sahibini ara, araç tamır bedeline yardımcı olmasını iste, 1 ayda sen bozmadın aracı sonuçta

1 ay geçmiş, aynı gün olsa tamam da 1 ayda adam nasıl kullandı kim ne bilsin.

• Aracı resmi servise götür teşhis koydur sonrada sanayide yaptır

• Bugün olaydan sonraki 8. gün. Olay öncesi 1500 devirlerde silkeleme yaptığını söylemiştim. Şu an ise 1700-2000 devirlerde araç silkeleme yapıyor. Çok şükür mavi duman gelmedi hiç ancak araba sarsıntılı ve titremeli çalışıyor hem rölantide hem de hareket halindeyken ekstra sarsıntıdan anlayabiliyorum. Araba beni epey üzdü…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexissanchez -- 22 Haziran 2021; 10:25:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Hocam kötü yakit, saçma sapan yakıt katkıları , yetkili serviste yapılmayan bakımların eseri.. (ustalar üretici şartlarını sağlamayan ucuz yağ koyuyor, sanayide bakım yapılacaksa yağınızı siz alın)

Birde aynı bakım ve kullanım şartında cdti motor daha dayanıklı

Alıntıları Göster

yetkili servis çok güzel bakım yapıyor ya!

peugeot 1.5 bluehdi motora 5w30 yağ koymuş. artık kim bilir hangi dandik markanın açık yapından koydular!

olması gereken yağ 0w30.

bir ton kavga ettik ustasıyla servisin 5w30'un zararı olmaz diyor. kardeşim peugeot 0w30 koyun demiş siz niye 5w30 koyuyorsunuz?

velhasıl kelam yağı boşalttırıp yenisini koyduramadım. beddua okuyup ayrıldım.

güya klima polen filtresi değişti hala koku yapıyor!

sonraki bakıma garantisi biter aracın gidip özel serviste yaptıracağım. yağımı parçamı kendim alıp.

• quote:

Orijinalden alıntı: Philae

yetkili servis çok güzel bakım yapıyor ya!

peugeot 1.5 bluehdi motora 5w30 yağ koymuş. artık kim bilir hangi dandik markanın açık yapından koydular!

olması gereken yağ 0w30.

bir ton kavga ettik ustasıyla servisin 5w30'un zararı olmaz diyor. kardeşim peugeot 0w30 koyun demiş siz niye 5w30 koyuyorsunuz?

velhasıl kelam yağı boşalttırıp yenisini koyduramadım. beddua okuyup ayrıldım.

güya klima polen filtresi değişti hala koku yapıyor!

sonraki bakıma garantisi biter aracın gidip özel serviste yaptıracağım. yağımı parçamı kendim alıp.

Alıntıları Göster

Birincisi yetkili servis standartları karşılamayan dandik bir yağ asla kullanmaz. İkincisi 0W30 yağ ile 05W30 yağ arasında ki en büyük fark, 0W30 Yağ ın kışın çok düşük sıcaklıklar da daha akışkan olmasıdır ki, Erzurum, Kars gibi çok şiddetli kışın geçtiği bir şehirde yaşamıyorsanız çok da önemli değildir, içiniz rahat olsun bence.

• Hocam eğer Antalya ya yakınsanız hatta yakın bile olmasanız Antalya da TAMİRHANE var.ARslan usta.Youtube da videoları var.Son derece işin ehli.Ne lazımsa onu yapan bir usta.İşinde de çok iyi.Vw ve o markaya bağlı araçlarla ilgili en bilgili en tecrübeli ustalardan biridir.Ben olsam aracı direk ona götürürüm.Kesinlikle tavsiye ederim.Adama yurt dışından bile gelenler var o derece.

• tefennili kullanıcısına yanıt

inşallah kullanmıyordur. ben hiç güvenmiyorum yaptıkları işe. garanti meselesi olmasa asla yetkili serviste yaptırmam. bildiğim güvendiğim usta var. çayımı içer iki dakikada bakımı yaptırır çıkarım.

fark olmaz diyorsunuz ama motor sesi arttı rölantide. yakıt da arttı diyebilirim 0.2 litre kadar. ben memnun değil 20bin kmde araba 0w30 koyduracağım illa ki bir dahaki sefere.

• cormen kullanıcısına yanıt
    Enjektör işemeyi pistona yapar yağa karışmaz. Yanmayan yakıt eksozdan dışarı atılır.Buda beyaz dumana sebep olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • demirhakanyusuf@gmail.com D kullanıcısına yanıt

Tamam

• xxbar10xx kullanıcısına yanıt
    Enjektörler yağın içinde çalışmaz.Mazot aynı zamanda yağlama görevi görür.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.