Şimdi Ara

Belkin N1 Vision bilgilenme.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Belkin N1 Vision Router, Gigabit, MIMO 300 MBit
    bu modemi ebaydan almayı düşünüyorum(almanya içi kargo oradan elden gelecek 100 euro tahmini maliyet )
    merak ettigim bu modemi kullananlar varsa; performansı nasıldır? ,
    adsl nin ilk zamanlarında gene bu sekilde aldıgım modem uyum sorunundan dolayı çalışmamıstı !
    belkin için bunun olmayacagını sanıyorum gerçi ,
    genede eger kullananlar varsa yorum almak iyidir.
    teşekkürler şimdiden.

• bende bi önceki modeli mevcut belkin in onda ekran felan yok ama çok iyi electraworld den 340 ytl ye almıştım 1 sene olmadı henüz ben alırken bu ürüde yeni çıkmıştı ama tabi tr de bulunmuyordu şuan da da yok sanırım ben tavsiye ederim çok kaliteli ürünler
  • bu ürünü türkiyede nerde bulabilirim ????
  • Konuyu güncel tutmak için...

Belkın Türkiye Yetkili Satıcısı DATAGATE ile görüştüm geçen hafta Draft N1 ürünlerini piyasaadan toplayıp geri iade etmişler, sanırım ürünler pahalı ve tanıtımı yetersiz olduğu için talep görmedi...

Ben evimde kendi ağımda bu ürünleri HD Yayın paylaşımı ve Kablosuz menzil artiışı ile GIGABIT portları için dün Almanyada bir arkadaşıma sipariş verdim.

N1 serisi 3 ürünüde alacağım Ankara teslimi 250 Euro ödeyeceğim...

quote:

Orjinalden alıntı: İnferno01

bu ürünü türkiyede nerde bulabilirim ????

• hemen yorum yapalım.

öncelikle bu modem üretilmiş ve satışa sunulmuş. her ürün için söylenebileceği gibi tam ürün özellikleri vurgulanmamış olsa bile güzel bir ürün. çirkin demek yakışık almaz. ancak

Maximum Users 253 (LAN), 16 (WLAN) > wlan kullanıcı 16 kişi aynı anda destekliyor yanlış bakmadıysam. mesela eskilere dönüş yaparsak mesela imzamdaki 3com modem neydi 3crwdr100a-72 modem wlan olarak aynı anda 64 kullanıcı destekliyor ama diğeri mesela wpa2 sunarken 3com un eski modeli en üst şifreleme olarak wpa sunuyor. belkinde vpn var ama 3com' un bahsettiğim modelinde yok.

diyeceğim o ki; bilgilendirmeyi neye göre yapmak lazım, buradaki modemi seçme kriteri ne olmalı acaba, görünüşü mü yoksa yazılımsal desteği mi veya ne bileyim daha fazla wlan kullanıcına hitap etme gibi. ya da parasına mı bakacağız? performansına yönelik sorgulama ne olacak, wlan bağlantısında sürekli kopma oluyor mu? misali..

ürünlerin pahalı ve tanıtımı yetersiz olması durumunda, ürünün satışı direkt etkilenir. bir de şartlara göre sıkıntıları olursa o ürünü karalamak çok kolay oluyor kanaatimce.şu bir gerçek ki; mutluluğu 50euro luk üründe bulmak varken, 250 euro'luk ürün ile rezil olmak var. bu durum oluşursa kişiye çok özel bir durum oluşmuş demektir. çok iyi düşünmek icab eder..

senin hataya düşmemen için sanırım bu modemin annex a mı b mi olduğuna bakman gerekiyor?
    bir de şöyle kıyaslama yapabilirsin, gerçi bu bakış açısı ne derece doğru olur yoruma açık buluyorum.

senin modemin spec' lerine bak, belkin' in ürün tanıtım sayfası:
    http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=377018

bir de eski model bir 3com modelin ürün tanıtım sayfası:
    http://www.3com.com/products/en_US/detail.jsp?tab=prodspec&sku=3CRWDR100A-72&pathtype=purchase

3com direkt spec' lerde göstermiş bold yazıyla ANNEX A diyor. şimdi sen belkin'i getirtirsin ANNEX B çıkar, modem sana sen modeme bakar kalırsın.. şimdi ben olsam belkin' i alırmıyım? pdf dosyasını indirmek gerekecek, ürün özelliklerine detaylıca bakmak lazım. modemin arayüzüne de detaylı bakma imkanını bulmak, ince eleyip sıkı dokumak lazım. modemi daha kullanmadan, tüm broşürlerine bakarak kullanıyormuş moduna girip, bir rahatsızlık duyuyormuyuz ya da duyabilirmiyiz şeklinde hayal gücümüzü çalıştırmak lazım. 250 eruo denmiş yani.. düz adsl modem alıp 50 ytl' ye nete girmek var, öbürü ile de port açamıyorum şikayeti ile forumlarda fellik fellik aranmak var.

kısaca 250 euro' luk maliyete ikna olasım gelmedi. görsellik ilk bakışta çok etkili. yani görsellik yoksa modem baştan kaybedebiliyor ama ürün özelliklerinin detayı ve kullanım kolaylığı, stabilitesi de ürünün satışına direkt etki eder. o zaman ürünün yanına fiyat da koymaya gerek kalmaz. almaya niyetli olan bu sefer ürünün fiyatını kendi bulmaya çalışır. bu da ilgili üreticinin web sayfasına fazla' dan ping atmak demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 10 Mayıs 2009; 2:17:02 >

• Belkın N1 Vision Modem Router...

Bilgiler aşağıdaki linkte var...

http://www.belkin.com/pbs/450535.pdf

1 -16 WLAN bağlantısı benim için fazla bile şuan 2 sabit 3 misafir Wlan istemci olacak

2 - WPA2 WPA dan daha iyi koruma sağlar, mevcut ağ malzemem WPA2 desteğide sağlıyor eski nesil cihazlarda WPA var...

3 - Dratf-N desteği olan 2 Adet Notebookum var tam verimli kullanmak istiyorum

4 - Gigabit portları olan 2 masaüstü pc ; WD Ağ Depolama 1 TB Gigabit portlu Hard Diskim ; Dreambox 8000 HD 500 GB ; Dreambox 7025 400 GB ve PS3 var Gigabit portlu Ev Ağımda kullandığım cihazlarım

5 - WD HDTV medya cihazımıda yakında ağa dahil edeceğim.

6 - Kullandığım LCD TV de ağa dahil unutmadan...

7 - HD yayın içerim var dahili ve harici, ev ağımda bu içerikleri daha stabil kullanmak için belkin N1 serisi ürünleri düşündüm...

Fiyat konusunda bir yorum yapmayacağım bu çok değişken bir olay bana ucuz size pahalı gelebilir...

Cihazlar gelsin bir bakalım...

quote:

Orjinalden alıntı: The souls migration

hemen yorum yapalım.

öncelikle bu modem üretilmiş ve satışa sunulmuş. her ürün için söylenebileceği gibi tam ürün özellikleri vurgulanmamış olsa bile güzel bir ürün. çirkin demek yakışık almaz. ancak

Maximum Users 253 (LAN), 16 (WLAN) > wlan kullanıcı 16 kişi aynı anda destekliyor yanlış bakmadıysam. mesela eskilere dönüş yaparsak mesela imzamdaki 3com modem neydi 3crwdr100a-72 modem wlan olarak aynı anda 64 kullanıcı destekliyor ama diğeri mesela wpa2 sunarken 3com un eski modeli en üst şifreleme olarak wpa sunuyor. belkinde vpn var ama 3com' un bahsettiğim modelinde yok.

diyeceğim o ki; bilgilendirmeyi neye göre yapmak lazım, buradaki modemi seçme kriteri ne olmalı acaba, görünüşü mü yoksa yazılımsal desteği mi veya ne bileyim daha fazla wlan kullanıcına hitap etme gibi. ya da parasına mı bakacağız? performansına yönelik sorgulama ne olacak, wlan bağlantısında sürekli kopma oluyor mu? misali..

ürünlerin pahalı ve tanıtımı yetersiz olması durumunda, ürünün satışı direkt etkilenir. bir de şartlara göre sıkıntıları olursa o ürünü karalamak çok kolay oluyor kanaatimce.şu bir gerçek ki; mutluluğu 50euro luk üründe bulmak varken, 250 euro'luk ürün ile rezil olmak var. bu durum oluşursa kişiye çok özel bir durum oluşmuş demektir. çok iyi düşünmek icab eder..

senin hataya düşmemen için sanırım bu modemin annex a mı b mi olduğuna bakman gerekiyor?
    bir de şöyle kıyaslama yapabilirsin, gerçi bu bakış açısı ne derece doğru olur yoruma açık buluyorum.

senin modemin spec' lerine bak, belkin' in ürün tanıtım sayfası:
    http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=377018

bir de eski model bir 3com modelin ürün tanıtım sayfası:
    http://www.3com.com/products/en_US/detail.jsp?tab=prodspec&sku=3CRWDR100A-72&pathtype=purchase

3com direkt spec' lerde göstermiş bold yazıyla ANNEX A diyor. şimdi sen belkin'i getirtirsin ANNEX B çıkar, modem sana sen modeme bakar kalırsın.. şimdi ben olsam belkin' i alırmıyım? pdf dosyasını indirmek gerekecek, ürün özelliklerine detaylıca bakmak lazım. modemin arayüzüne de detaylı bakma imkanını bulmak, ince eleyip sıkı dokumak lazım. modemi daha kullanmadan, tüm broşürlerine bakarak kullanıyormuş moduna girip, bir rahatsızlık duyuyormuyuz ya da duyabilirmiyiz şeklinde hayal gücümüzü çalıştırmak lazım. 250 eruo denmiş yani.. düz adsl modem alıp 50 ytl' ye nete girmek var, öbürü ile de port açamıyorum şikayeti ile forumlarda fellik fellik aranmak var.

kısaca 250 euro' luk maliyete ikna olasım gelmedi. görsellik ilk bakışta çok etkili. yani görsellik yoksa modem baştan kaybedebiliyor ama ürün özelliklerinin detayı ve kullanım kolaylığı, stabilitesi de ürünün satışına direkt etki eder. o zaman ürünün yanına fiyat da koymaya gerek kalmaz. almaya niyetli olan bu sefer ürünün fiyatını kendi bulmaya çalışır. bu da ilgili üreticinin web sayfasına fazla' dan ping atmak demektir.

• bende ne zamandır modem bakıyordum bu baya iyiymiş amerikada kuzenim var bir sordurtayım ona..
  • BELKIN N1 VİSİON ROUTER

Veri aktarımı
    Maks. Veri transfer hızı 1 Gbit/s
    Aktarım hızı (Mb/sn) 300 Mbit/s
    Ağ oluşturma
    Bağlantı teknolojisi Kablosuz
    Kullanıcı sayısı 253 (LAN), 16 (WLAN)
    WAN bağlantı desteği
    ISDN bağlantıları desteği =========================YOK ANNEX- B
    Protokollar
    Anahtarlama protokolü IP
    Yönlendirme protokolü TCP
    Kablosuz LAN özellikleri
    WLAN bağlantısı
    ADSL özellikleri
    ADSL bağlantı desteği ===========================VAR ANNEX- A
    Bağlantı
    Ethernet LAN (RJ-45) port sayısı 4
    Fiş içi DC
    WAN bağlantı noktası
    Yönetim özellikleri
    Kablosuz evrensel tak ve çalıştır (UPnP)
    Güvenlik
    Güvenlik algoritması destekli Wi-Fi Protected Setup; WPA, WPA2, 64-bit/128-bit encryption, Multiple SSID
    Güvenlik
    VPN desteği - IPSec pass-through
    - PPTP
    İşletim sistemi/yazılımı
    Uyumlu işletim sistemi - Windows 2000, XP or Vista
    - Mac OSX 10.4.x
    Sistem ihtiyaçları
    Asgari RAM 4 MB
    CD-ROM sürücü gerekli
    Sertifikalar
    Endüstri standartlarına uygunluk IEEE 802.11ab , IEEE 802.11b , IEEE 802.11g , IEEE 802.11n
    Teknik detaylar
    Tak ve kullan
    Verici frekans alanı 20/40 MHz
    Paket içeriği
    Kablolar içinde - CD with User Manual
    - N1 Vision Wireless Router
    - Power Supply
    - Quick Installation Guide
    - RJ45 Ethernet Networking Cable

Kaynak:
    http://www.icecat.biz/tr/p/Belkin/F5D8232DF4/N1%2520Vision.htm

• arama yapılınca bulunıyor tabi ben bieşy demedim buna.
    ama ana sitedeki spec' lerde annex kelimesi yer almıyor. browser' da ctrl-f yapmak var. bir de çok gelişmiş bir model olabilir ama mesela o pencerelere bakana kadar, taskbardaki internet ikonu üerine gelip download hızına bakmayı yeğlerim kestirmeden. önemli olan hız değil mi, forumda zaten bunun kavgasını yapıyoruz. yoksa televiyon büyüklüğünde bir adsl modem almışsın, en gelişmiş firewall ayarlarına sahip vs vs.. ayarı bir kere yaptın bir daha yüzüne bakmaya gerek yok.. modem = modem o/c yapmayı başaran olduysa biz de bilelim..

• Almanya'dan haber geldi ürünleri almış arkadaşım bugün paketleme ve kargo işini halledecek...

Bonus olarakta Modem Routerın yanıda ayrıca sembolik bir rakama N1 Routerıda almış arkadaş...Belkın N1 Serisi 4 Adet ürün gelecek...

Evim Triplex olduğu için Routerıda Çatı katına kurdummu işlem tamam...Kablolarımı daha önceden CAT6 ile döşemiştim kanallardan...

Cihaz resimlerde görüldüğü gibi değil kullandığım USR 9108 modemin dik duran halinden biraz büyük ; zaten bende kullanım alanı sıkıntısı yok evde nereye koysam çok estetikde durur...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.