Şimdi Ara

Beleş Elektrik üretme sizde evinizde elektrik üretin. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Termodinamiğin 2. Kanununa bakarsan olmayacağını anlarsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeaceDluffy

quote:

Orijinalden alıntı: Duellist

quote:

Orijinalden alıntı: dj batuhan

Kendi ürettiği elektrikle o şeyi çevirirse elektrik sürekli devri-daim olmaz mı? Elektrik oluşur --> Üreteçi çevirir --> Elektrik oluşur --> Üreteci çevirir. Sürekli böyle döner ekstra olarak az miktarda elektrik olur.

Sürtünmesiz ortamda dediğin doğru verdiğin bütün elektrik üreteci çevirmeye gider ama sürtünme işin içine girince verdiğin elektriğin bir kısmı üreteci çevirirken bir kısmı da hava ve üretecin üzerinde bulunduğu platformla arasında oluşan sürtünmeye gidecektir. Yani oluşturduğun sistemde sürtünmeye de enerji harcaman gerektiği için o dediğin imkansız.

iyide sürtünme olayı yoktu galiba tam olarak tesla bobininde bi bakmak lazım. Unutma yıllar öncede insanlar uçaklara vs. imkansız diyordu şimdi hepsi var ama.

Sürtünme yoktu dedi ya

Sürtünmenin olmadığı tek yer boşluktaki harekettir. 2 madde birbirine temas halindeyse (hava da maddedir) kesinlikle sürtünme vardır.

İlkokul fiziğinle sen mi keşfedicen böyle şeyleri. Bırak bilimadamları uğraşsın

• Zaman farkı oluşacağı için sistem çalışmaz. Tekrar jenaratörü besleme gelecek zaman oluyor, jeneratörün ürettiği elektrik geçmiş zamanda kalıyor.Tık eder bir döner, besleme yetïşeseye kadar söner. Jeneratörü döndürmek için su gücü, nükleer tepkime, kömür veya doğalgazla sağlanan basınçlı buhar lazım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senin dediğin nasıl bişey bilmiyorum ama senin dediğine yakın bişeyi birisi yaptı. Elektrikli motorlarını bilirsin onun gibi içinde mıknatıslar var eliyle bir kere çevirince dönmeye başlıyo ve elektrik üretiyo rulmanları dağıtana kadar durmuyo

• Mıknatıs nerede?
  • usta gel senin icatlarına ihtiyacımız var.Beleş elektrik üretmek istiyoruz.
  • Mıknatıs İle Üretilebilir
  • Dostum bunu yaparsam öldürülürüm.

• Bobinin ürettiği elektrik bobini cevirmekte kullanılan enerjiden fazla olacaktır.Bu sayede devreye ilk verilen enerji gitgide azalarak butecektir.Sonuçta bobin dönerken enerjinin bir bölümü sürtünme vb etkenlerden enerjinin hepsini elektrige donusturemeyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kandorfeyta

Dostum bunu yaparsam öldürülürüm.

niye öldürsünler
  • Mantıklı ama oraya verdiğin enerji sadece kendisini çevirmeye yetecektir + olarak enerji sağlasa bile çok az olur çünkü elektriksel bir olay ve vereceği enerji e=mc2 ilkesine göre çok düşük olacaktır yani sadece kendini çevirebilir bence.

Not : Fizikten hiç anlamam ama bunu ben bile düşünebildiysem kesin böyledir. Yanlışsa alıntılayıp doğrusunu söylerseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sterope -- 4 Aralık 2014; 13:43:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustForYouu

Senin dediğin nasıl bişey bilmiyorum ama senin dediğine yakın bişeyi birisi yaptı. Elektrikli motorlarını bilirsin onun gibi içinde mıknatıslar var eliyle bir kere çevirince dönmeye başlıyo ve elektrik üretiyo rulmanları dağıtana kadar durmuyo

bunu kastetmek istemiştim ama yapılmış demek
  • Mantıklı diyen var, beyin fırtınası yapmaya çalışıp ilerde olabilir diyen var, zamanında uçaklara da herkes böyle diyordu diyen var, sürtünmesiz ortam hayali kuran var, mc^2'ye giren var.
    Adam tesla bobinine kablo bağlayıp onu da döner makineye bağlayıp beleş elektrik üretmekten bahsediyor. Millet de ciddi ciddi açıklama yapmış ya. Bi noktaya kadar trollediğinizi düşünüyordum ama iş ciddi galiba. Üzücü valla.
  • .
     Beleş Elektrik üretme sizde evinizde elektrik üretin.

• Sürtünme kuvveti ve kayıpları hesaba kattığın zaman gunes paneli daha mantikli

• Hocam sana sponsor olmak istiyorum.ne gerekiyorsa ne magzeme gerekiyorsa alirim.yeterki benim is yerin reklami filan olsun gogsunde sapkanda filan.dusunursen pm at.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

Hocam sana sponsor olmak istiyorum.ne gerekiyorsa ne magzeme gerekiyorsa alirim.yeterki benim is yerin reklami filan olsun gogsunde sapkanda filan.dusunursen pm at.

harbi mi şaka olsun diye düşünürken acaba gerçekten bi' makine üretebilir miyim? bu gün fizik öğretmenime sordum öyle bişi olsa daha önce yaparlardı dedi babama da sordum olur mu öyle saçma şey dedi. ama direniyoruz direneceğiz!

Beleş elektriği bi şekilde bulacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilm-i yorum

Mantıklı diyen var, beyin fırtınası yapmaya çalışıp ilerde olabilir diyen var, zamanında uçaklara da herkes böyle diyordu diyen var, sürtünmesiz ortam hayali kuran var, mc^2'ye giren var.
    Adam tesla bobinine kablo bağlayıp onu da döner makineye bağlayıp beleş elektrik üretmekten bahsediyor. Millet de ciddi ciddi açıklama yapmış ya. Bi noktaya kadar trollediğinizi düşünüyordum ama iş ciddi galiba. Üzücü valla.

Aynen , ben de şaşırdım. Ciddi sananlar var.
  • quote:

quote:

Hocam sana sponsor olmak istiyorum.ne gerekiyorsa ne magzeme gerekiyorsa alirim.yeterki benim is yerin reklami filan olsun gogsunde sapkanda filan.dusunursen pm at.

harbi mi şaka olsun diye düşünürken acaba gerçekten bi' makine üretebilir miyim? bu gün fizik öğretmenime sordum öyle bişi olsa daha önce yaparlardı dedi babama da sordum olur mu öyle saçma şey dedi. ama direniyoruz direneceğiz!

Hocam sende buyuk bir cevher var.ben gordum sendeki isigi.her turlu arkandayim.senin elinde magzemen olsa simdiye coktan yapmistin.ama onlari halledicez.hocsm birde evin icinde bocek(normal bocek degil amarikan israil gizli servis bocegi)olabilir.evin her yaini iyice ara.

• quote:

quote:

quote:

Hocam sende buyuk bir cevher var.ben gordum sendeki isigi.her turlu arkandayim.senin elinde magzemen olsa simdiye coktan yapmistin.ama onlari halledicez.hocsm birde evin icinde bocek(normal bocek degil amarikan israil gizli servis bocegi)olabilir.evin her yaini iyice ara.

hocam hamam böcüğü buldum naapayım?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.