Şimdi Ara

Belediye Otobüsünde Kızla Yaşadığım Bir Olay

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepinize iyi akşamlar, bu akşam ben de bir dh klasiği olan "Toplu taşıma araçlarında biri(leri) yle yaşanan olaylar klasiği"ne ben de bir tane ekliyeceğim.
    Bugün okul çıkışı belediye otobüsübe bindim aşırı olmasa bile sıkış tıkıştı diyebilirim işte geçtim orta kapının biraz önünde hafif sıkışmış bir şekilde bekliyoruz. Yanımda bir genç çocuk daha var. Duraklardan birinde 19-20 yaşlarında kulaklıklarını takmış böyle sanki havası varmış gibi duran bir kız hafifçe yaklaştı kapu tarafına doğru, otobüs durağa geldiğinde kapı açıldı tabii kapı tarafında olduğum için kapı çarpmasın diye her seferinde biraz açılıyorum o sırada da çantamın fermuarını düzeltiyordum. Hani gerçekten bir şey demek istemiyorum ama kız cidden "Çekilirsen geçiceğim" dedi ben de tabii orda kızgınlığımı belirtmeden kapıdan aşağı inip tekrar bindim hani aslında geçmesi için yol var ama yok illaha "çekilmem" gerekiyor onun için. Herneyse işte tam 2 durak sonra bu sefer 3 tane orta yaşlı teyze geldi orta yaşlı dediğimde en kötü 40 45 yaşlarındadırlar, durağa geldi otobüs kapı açıldı tabii ben arkadaşla konuşuyordum o sırada teyzeler nazikçe "Geçebilir miyiz?" diye sorunca hiç düşünmeden indim aşağı yol verdim teyzelerime indiler. Yani arkadaş anlamıyorum anneden babadan insanlarla nasıl konuşması gerektiğini öğrenmiyorlar mı ne? Hani tamam ben ondan küçük olabilirim ama böyle konuşması içime oturdu doğrusu.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda arkadaşlar sizdende bir yorum almak istiyorum. Benim düşüncem şu;bence lisede öğrencilere en kötü bir ders bile olsa zorunlu diksiyon ve hitabet eğitimi verilmelidir ki insanlar birbirleriyle nasıl iletişim kurabileceğini ve bu iletişimin önemini biraz daha iyi anlıyabilsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bana ne kardesim bunu mu dusuneyim yav

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • okuyabilirsiniz zebani yok ama bos yapmis bence okumayin

• karşimmm ceks oynadiğin için haketmişsin

• sadece son paragrafla ilgili yorum yapacagim. lisede bize diksiyon dersi vardi ama o derste de test cozuyorduk 1 kere diksiyonla alakali bir sey ogretilmedi. insanlari egitebilmek icin direk sistemi degismeleri lazim kucuk degisiklikler ters tepiyor.
  • Laf sokarak, sert ve sivri sekilde konusmayi marifet zannediyor bazilari !
  • Konuya toplu taşıma üstadımız mesut çevik i etiketlemek lazım. Kendisi toplu taşımada nasıl davranılacağı konusunda ders verebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kızın aklındaki : Nasıl ters yaptım, nasıl cool oldum helal olsun lan bana. Karizma kızım.

Erkeğin aklındaki : Kızın da barzosu ayrı bir çekilmez oluyormuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Bana ne kardesim bunu mu dusuneyim yav
    Sana neyse neden bu konuya girip sonuna kadar okudun bunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: etrafınabakançocuk

Sana neyse neden bu konuya girip sonuna kadar okudun bunu?

Alıntıları Göster
    Bilmem

• quote:

Orijinalden alıntı: Ay Adam

okuyabilirsiniz zebani yok ama bos yapmis bence okumayin
    Birincisi sende bu konuda istediğim şeyi yazmayıp boş yapmışsın

İkincisi yine yukarıdaki arkadaşa dediğim gibi hiçbirşeyi sonuna kadar okuyup bu tür bir yorum yapma gibi bir zorunluluğun yoktur, boş yaptığımı düşünüyorsan çekip gidersin konudan yorum yazmadan

• quote:

Bilmem

Alıntıları Göster
    Tamam abi

• ona bunun onur kırıcı bir davranış olduğunu söylemeliydin.
  • quote:

Tamam abi

Alıntıları Göster
    egleniyor muyuz

• quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Kızın aklındaki : Nasıl ters yaptım, nasıl cool oldum helal olsun lan bana. Karizma kızım.

Erkeğin aklındaki : Kızın da barzosu ayrı bir çekilmez oluyormuş.
    Bilmiyorum belkide gerçekten ben de abartmış biraz saçmalamış olabilirim ama yani azcık sevgi gösterseler tanımadık insanlara ölürlermi yani onu anlamıyorum

• quote:

egleniyor muyuz

Alıntıları Göster
    Hayır

• quote:

Orijinalden alıntı: General Tao

ona bunun onur kırıcı bir davranış olduğunu söylemeliydin.
    Otobüsten inip kıza bunu söyliyecek kadar vaktim olmadı yoksa kesinlikle söylerdim

• quote:

Hayır

Alıntıları Göster

• Dostum bence bunu büyütmenin sebebi senin hitabetine alışkanlığına ters olduğu için olabilir. O öyle alışmıştır öyle konuşuyodur. Birazda ağırdan almak gerek şimdi hep ben mi ağırdan alıcam diyebilirsin. Belkide senin bilmediğin fakat yanlış yaptığın durumlar başkalrı tarafından ağırdan alınmış olabilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetavatorR

Dostum bence bunu büyütmenin sebebi senin hitabetine alışkanlığına ters olduğu için olabilir. O öyle alışmıştır öyle konuşuyodur. Birazda ağırdan almak gerek şimdi hep ben mi ağırdan alıcam diyebilirsin. Belkide senin bilmediğin fakat yanlış yaptığın durumlar başkalrı tarafından ağırdan alınmış olabilirsin.
    Cevabın için teşekkür ederim, kısaca her zaman en kötü olanını düşün tarzıyla yaklaşmam gerektiği anlamış oldum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.