Şimdi Ara

Beko Elektrikli Şofben su akıtıyor acil yardım..!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
41.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 4 yıllık Beko elektrikli şofbenim altındaki su emniyet tahliye yerinden su akıtmaya başladı gecenin bu saatinde ne yapabilirim? damlama şeklinde su akıtıyor ama baya fazla akıtıyor her yer ıslanmış birde elektrikli olduğu için korkuyorum kaçak falan olur diye bu nedenle ne yapmam gerekir acil yardımlarınızı bekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfunckrk

Arkadaşlar 4 yıllık Beko elektrikli şofbenim altındaki su emniyet tahliye yerinden su akıtmaya başladı gecenin bu saatinde ne yapabilirim? damlama şeklinde su akıtıyor ama baya fazla akıtıyor her yer ıslanmış birde elektrikli olduğu için korkuyorum kaçak falan olur diye bu nedenle ne yapmam gerekir acil yardımlarınızı bekliyorum...

Elektrikli şofbenden kastınız termosifon zannedersem.

Emniyet valfinden su akıtmasının nedeni ise bölgenizdeki basıncın geceleri yükselmesinden kaynaklandığını düşünmekteyim.

Varsa termosifon altındaki besleme vanasını yoksa daire besleme vananızı kapatıp en kısa zamanda daire girişinize basınç düşürücü taktırarak sorunu çözebilirsiniz.

Emniyet valfinden akan su elektrik sistemine zarar veremez elektrik sisteminin altında bulunması gerekmektedir.

• öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ,emniyet valfi termosifonun altında dedğiniz gibi ama besleme vanası yok maalesef direk iki hortumla duvardan termosifona bağlanmış bir giriş bir çıkış olarak mevcut ama dairemin içinde ki ana vanadan basıncı azaltmak için suyun akışını azalttım fakat bu seferde banyodaki lavabo musluğunu açtığımda termosifonun içinden takır tukur sesler gelmeye başladı daha öncede ısıtırken buna benzer sesler geliyordu ama soğuk suyu açmama rağmen bu seslerin gelmesi bana biraz tuhaf geldi kısacası servis çağırmam gerekir mi acaba?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfunckrk

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ,emniyet valfi termosifonun altında dedğiniz gibi ama besleme vanası yok maalesef direk iki hortumla duvardan termosifona bağlanmış bir giriş bir çıkış olarak mevcut ama dairemin içinde ki ana vanadan basıncı azaltmak için suyun akışını azalttım fakat bu seferde banyodaki lavabo musluğunu açtığımda termosifonun içinden takır tukur sesler gelmeye başladı daha öncede ısıtırken buna benzer sesler geliyordu ama soğuk suyu açmama rağmen bu seslerin gelmesi bana biraz tuhaf geldi kısacası servis çağırmam gerekir mi acaba?...

Daire vananızı kısarak debiyi düşürebilirsiniz ama basınç gene aynı kalacaktır.

Tahminlerim üzerine soğuk suyu açtığınızda gelen sesleride cevaplayayım.

Dairenin vanasını kıstınız musluğunuzu açtığınızda tesisat ve ekipmanlarınızdaki basınçtan dolayı ilk birkaç sn su gür akacak sonra vananızdan giren debiye orantılı olarak akmaya devam edecektir.
    Yani vananız kısıkken musluğu açtığınızda tesisattaki basınç çok düşecek tesisatınızla birlikte termosifonunuzunda basıncı düşecektir bu aradada genleşmiş olan termosifon normal haline dönerken çıtırtıya benzer sesler çıkartması normaldir.
    Arıza termosifonda değil tesisatınızda olduğunu düşünmekteyim.

Servis çağırmadan önce işi bilen güvenilir bir tesisatçı çağırıp baktırmanızda yarar vardır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.