Şimdi Ara

BEHRİNGER EP 4000 POWER AMFİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
5.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar behringer ep 4000 power amfiyi evde araba subwooferı ile kullanmak istiyorum sorularım ise şunlar
    1)ben bu ürünü evde herhangi ek bir parça(mixer vs.) olmadan sadece xlr rca adapter ile direk arada hiç bir şey olmadan bilgisayara bağlı şekilde kullanabilirmiyim.
    2)mixer vs. gibi bişey almayacağım için ses gücü nasıl olur ?
    3)kalitesi nasıldır ? bir kaç ısınma ile ilgili birşeyler okudum
    4)ingilizcem tam iyi olmadığı için fazla anlayamadım ama ısınma sorunu varmı bir kaç topic buldum
    http://www.hometheatershack.com/forums/subwoofer-amps-high-pass-filters/23528-behringer-ep4000-pics-fan-mod-etc.html

bu ürünle sadece bass ses almayı planlıyorum tiz mid olarak elimde 8-10 tane hopalör ve amfisi var şu an tek eksik olan bass ses diyebilirim bununla çok güçlü dalak böbrek sallayacak bir bass sesi almak istiyorum her türlü yorumlarınızı bekliyorum

bu arkadaşta benim kafadan evde araba subwooferı ile kullanıyor:
    pioneer spl serilerini öttürüyor

almak istediğim ürünün linki:http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-dj-ekipmanlari-satilik-behringer-ep-4000-profesyonel-power-anfi-71828422/detay

şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extrem_015 -- 3 Mart 2012; 20:22:34 >

• E4000 ile evde Bilgisayar 'ın Subwoofer çıkışına bağlantı yaparak Araba SUB'ı çalışır hemde uçurur o subwooferları Ancak şaka yapmıyorum eğer usturuplu kullanılmazsa gerçekten uçurur

Ben en azından çift sub kullanabileceğini düşünüyorum.

Ancak şu RCA dan 1/4 'e çeviriye ihtiyacın olacak.

Diğer tarafta ise Mini JACK tan RCA erkek'e çevirmek için kablo gerekli...

NOT : Bu amfilerin üzerindeki FAN'lar çok ses yapar. Amfiyi yakınında tutmanı önermem

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

E4000 ile evde Bilgisayar 'ın Subwoofer çıkışına bağlantı yaparak Araba SUB'ı çalışır hemde uçurur o subwooferları Ancak şaka yapmıyorum eğer usturuplu kullanılmazsa gerçekten uçurur

NOT : Bu amfilerin üzerindeki FAN'lar çok ses yapar. Amfiyi yakınında tutmanı önermem

uçursun ayaklarımı yerden kessin ciğer dalak ne varsa sallasın
    şaka bir yana gerçekten rms değerleri acayip yalnız üzerinde gain ayarları mevcut oradan kısarım artık planım 2 tane l7 yada benzer bir sub düşünüyorum
    o zaman mixer falan almama gerek yok sanırım değilmi?

fan sesi önemli değil yeterki ısınmasın zaten o kadar müzik sesinin içinde fan sesini duymam

• quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

quote:

E4000 ile evde Bilgisayar 'ın Subwoofer çıkışına bağlantı yaparak Araba SUB'ı çalışır hemde uçurur o subwooferları Ancak şaka yapmıyorum eğer usturuplu kullanılmazsa gerçekten uçurur

uçursun ayaklarımı yerden kessin ciğer dalak ne varsa sallasın
    şaka bir yana gerçekten rms değerleri acayip yalnız üzerinde gain ayarları mevcut oradan kısarım artık planım 2 tane l7 yada benzer bir sub düşünüyorum
    o zaman mixer falan almama gerek yok sanırım değilmi?

fan sesi önemli değil yeterki ısınmasın zaten o kadar müzik sesinin içinde fan sesini duymam

Alıntıları Göster
    yokmu başka fikri olan

• quote:

yokmu başka fikri olan

Alıntıları Göster
    bir el atın arkadaşlar yokmu kimse
  • quote:

bir el atın arkadaşlar yokmu kimse

Alıntıları Göster
    up
  • quote:

up

Alıntıları Göster
    up up up
  • quote:

up up up

Alıntıları Göster
    konu dışı olsa herkes saldırırdı hiç tık yok öyle olsun bakalım
  • quote:

konu dışı olsa herkes saldırırdı hiç tık yok öyle olsun bakalım

Alıntıları Göster
    extrem_015 zaten soruna HI-DEF-MAN usta yeterlı cevabı vermıs kı zaten ustanın dedıklerını dınlesen şimdiye coktan problemını cozmustun
    HI-DEF-MAN gıbı bır usta konuna cevap yazıyor sorunu cevaplıyor ise bence baska cevap arama.
    Ozel olarak sorun olursa HI-DEF-MAN ustaya pm ıle sor o sana elınden geldıgı kadar yardımcı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ediz70

extrem_015 zaten soruna HI-DEF-MAN usta yeterlı cevabı vermıs kı zaten ustanın dedıklerını dınlesen şimdiye coktan problemını cozmustun
    HI-DEF-MAN gıbı bır usta konuna cevap yazıyor sorunu cevaplıyor ise bence baska cevap arama.
    Ozel olarak sorun olursa HI-DEF-MAN ustaya pm ıle sor o sana elınden geldıgı kadar yardımcı olur

benim derdim o değil belki böyle yapan bir arkadaş daha vardır ne bileyim daha iyi yardımcı olur falan diye dedim ama neyse boşver
  • quote:

1)ben bu ürünü evde herhangi ek bir parça(mixer vs.) olmadan sadece xlr, rca adapter ile direk arada hiç bir şey olmadan bilgisayara bağlı şekilde kullanabilirmiyim.

Kullanırsın. doğru.

quote:

ampli ses gücü değişmeyecektir. ne daha az ne de daha fazla. ama PC den kaliteli sinyal göndermelisin.-kaliteli ses kartı vs.-

quote:

4)ingilizcem tam iyi olmadığı için fazla anlayamadım ama ısınma sorunu varmı bir kaç topic buldum
    http://www.hometheatershack.com/forums/subwoofer-amps-high-pass-filters/23528-behringer-ep4000-pics-fan-mod-etc.html

ses kalitesi
    ampli bir renkus heinz, dynacord değil. işin özü kaliteli amplilerle kıyas kabul etmez; behringer a vurur patlatırlar.
    ama fiyatlarının daha ucuz olmasını sağlayan china uretimli bir ampli. kötü de değil. max. 2000W sunabilme kapasitesi var. 2000w ısıtıcı iyi ısıtır değil mi? o kadar da ısınsın.
    şaka bir yana kolektor akımı gereği SS yapı zaten ısınacaktır. linkte dişli(pervanenin kenari diş şeklinde) ve aerodinamik pervaneli fanlarla daha sessiz ve iyi soğutma sağlanmış. ama bu tip basit bir yapıda ısınacaktır. sebebi ise basit ampliye bakınca anladım sanıyorum.
    içi son derece sade olmakla birlikte bahsi geçen gücü verecekse besleme voltajı +/- 70Vdc kusurlar diye düşünüyorum. sesleride de sert olur. hulasa soğutucu yetmeyebilir-üretimde malzemeden kısma-. besleme katı basit decon kon. ilk defa gördüm nedir. tam Ankara Gonya sok. işi olmuş. torid trafosu bir harika lakin. o trafoyu sardırsak zaten 300-400tl den aşağı gelmez.
    ama ampli iş görür o fiyata... dalak malak ne varsa sallar. zaten sallayamaz bu tip sistemler yoksa kim olursa olursa direk hastanede yoğun bakımda açar gözünü...ama adetdendir ciğyer dalak malak hakeza ne sallarsa.
    ampli 20Hz. ve 2R'a, max. 2000W izin veriyor. mesele yok.

hem vidyo koymuşsun öttürüyormuş göründüğü kadarıyla...

@Hi-def-man abim cevaplamış zaten. ona buradan hurmetler gonderelim bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

quote:

1)ben bu ürünü evde herhangi ek bir parça(mixer vs.) olmadan sadece xlr, rca adapter ile direk arada hiç bir şey olmadan bilgisayara bağlı şekilde kullanabilirmiyim.

Kullanırsın. doğru.

quote:

ampli ses gücü değişmeyecektir. ne daha az ne de daha fazla. ama PC den kaliteli sinyal göndermelisin.-kaliteli ses kartı vs.-

quote:

ses kalitesi
    ampli bir renkus heinz, dynacord değil. işin özü kaliteli amplilerle kıyas kabul etmez; behringer a vurur patlatırlar.
    ama fiyatlarının daha ucuz olmasını sağlayan china uretimli bir ampli. kötü de değil. max. 2000W sunabilme kapasitesi var. 2000w ısıtıcı iyi ısıtır değil mi? o kadar da ısınsın.
    şaka bir yana kolektor akımı gereği SS yapı zaten ısınacaktır. linkte dişli(pervanenin kenari diş şeklinde) ve aerodinamik pervaneli fanlarla daha sessiz ve iyi soğutma sağlanmış. ama bu tip basit bir yapıda ısınacaktır. sebebi ise basit ampliye bakınca anladım sanıyorum.
    içi son derece sade olmakla birlikte bahsi geçen gücü verecekse besleme voltajı +/- 70Vdc kusurlar diye düşünüyorum. sesleride de sert olur. hulasa soğutucu yetmeyebilir-üretimde malzemeden kısma-. besleme katı basit decon kon. ilk defa gördüm nedir. tam Ankara Gonya sok. işi olmuş. torid trafosu bir harika lakin. o trafoyu sardırsak zaten 300-400tl den aşağı gelmez.
    ama ampli iş görür o fiyata... dalak malak ne varsa sallar. zaten sallayamaz bu tip sistemler yoksa kim olursa olursa direk hastanede yoğun bakımda açar gözünü...ama adetdendir ciğyer dalak malak hakeza ne sallarsa.

öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim en altta yazdığınız kısım sanırım verdiğim linkin çevirisi yoksa benmi yanlış anladım ?
    siz bu konularda bilgili gibisiniz sizce bu amfi nasıl ? çin üretimi olması herhangi bir olumsuzluk yaratırmı?
    tşkrlr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extrem_015 -- 10 Mart 2012; 10:30:59 >

• quote:

quote:

quote:

Kullanırsın. doğru.

quote:

quote:

ses kalitesi

öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim en altta yazdığınız kısım sanırım verdiğim linkin çevirisi yoksa benmi yanlış anladım ?
    siz bu konularda bilgili gibisiniz sizce bu amfi nasıl ? çin üretimi olması herhangi bir olumsuzluk yaratırmı?
    tşkrlr.

Alıntıları Göster
    çevirisi değil yaw 2 dakikalık resimlere bakışım...
    çin üretimli olması kaliteli firmalar için olumsuzluk yaratmaz.
    bugun 10 çeşit çin malı kalitesi var...

• quote:

amfinin tonlaması nasıldır derin bas sesleri alabilirmiyim ?
    çok akıcı yazmışsınızda o yüzden çeviri sandım
    1.000 lira civarında önerebileceğiniz bu şekilde daha kaliteli power amfi varmı?
  • quote:

quote:

amfinin tonlaması nasıldır derin bas sesleri alabilirmiyim ?
    çok akıcı yazmışsınızda o yüzden çeviri sandım
    1.000 lira civarında önerebileceğiniz bu şekilde daha kaliteli power amfi varmı?

Alıntıları Göster
    Behringer ın o amplisini dinlemedim.
    tonlamayı etkileyen kırk turlu sey vardır. o yuzden bu konu subjektiftir genelde cevaplayamam.
    1000TL civarı ikinci el bir renkus al derim. unutma ne kadar para o kadar kofte... yoksa behringer işini görür. sıfır ve garantili...

• quote:

tonlamayı etkileyen kırk turlu sey vardır. o yuzden bu konu subjektiftir genelde cevaplayamam.
    1000TL civarı ikinci el bir renkus al derim. unutma ne kadar para o kadar kofte... yoksa behringer işini görür. sıfır ve garantili...

tabiki parasına göre herşey bunun farkındayım mesela 5.000 lira param olsa rmx 5050 alırım,ama en fazla binlira ayırabiliyorum bu yüzden bende f/p ürünü arıyorum zaten behringerin bu modelini tercih etme sebebim sıfır ve garantili oluşu.
    2.el ürünlere güvenemiyorum adamla telefonda görüşüyorsun yok sıfır gibi yok çok temiz falan filana sallıyor ürün bir geliyor 40 takla attırmışlar o yüzden 2.ellere güvenemiyorum
    zaten bu amfi sıfır 720 liraya bir yerde buldum fiyat makul gibi geldi bakalım hayırlısı.

peki şunu sorayım herhangi bir power amfi ile araba subwooferı dinledinizmi nasıl oluyor ?

• quote:

quote:

tabiki parasına göre herşey bunun farkındayım mesela 5.000 lira param olsa rmx 5050 alırım,ama en fazla binlira ayırabiliyorum bu yüzden bende f/p ürünü arıyorum zaten behringerin bu modelini tercih etme sebebim sıfır ve garantili oluşu.
    2.el ürünlere güvenemiyorum adamla telefonda görüşüyorsun yok sıfır gibi yok çok temiz falan filana sallıyor ürün bir geliyor 40 takla attırmışlar o yüzden 2.ellere güvenemiyorum
    zaten bu amfi sıfır 720 liraya bir yerde buldum fiyat makul gibi geldi bakalım hayırlısı.

peki şunu sorayım herhangi bir power amfi ile araba subwooferı dinledinizmi nasıl oluyor ?

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_54591058/mpage_5/key_/tm.htm

Buraya bak istersen

• quote:

Buraya bak istersen

tam benlik konuymuş bir ara detaylı incelerim tşkr ederim.
  • quote:

quote:

Buraya bak istersen

tam benlik konuymuş bir ara detaylı incelerim tşkr ederim.

Alıntıları Göster
    @extrem_15
    çalışmalar ne durumda?

• quote:

@extrem_15
    çalışmalar ne durumda?

Alıntıları Göster
    bişey daha soracağım ep 4000 in içinde pre amfi katı varmı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.