Şimdi Ara

Beelink GT1 mini , GT1 mini-A ve GT1 mini-2 (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.286
Cevap
27
Favori
59.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mini-2 için mini nin 3. versiyonu olduğu için GT1 mini 3 olarak ta adlandırılıyor.

Bir mesajda paylaşmıştım. Aliexpressteki bir ilanda NETFLIX in HD olduğu belirtilmiş.
  • Gtmini A ve amazon fire tv stick televizyonumda kurulu. İkisinde de smart youtube var. Youtube dan ikisinde de aynı fullhd 60fps videoyu açtığımda gtmini A takılarak oynatıyor. Amazon fire hiç takılmıyor
    Her şey ram veya hafıza demek değilmiş. Birbiri arasında sürekli geçiş yaparak bir çok defa test ettim. Gt mini A fullhd 60fps de takılıyor. Birazdan mi box s le fire stick i aynı video üzerinden karşılaştıracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirinbaba33 -- 25 Kasım 2019; 19:14:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    mini-A nın çözünürlük ayarlarını değiştirip tekrar deneyin.
  • Tv full hd. Görüntü ayarları 1080p60hz.

• Mi box s ile fire stick i de aynı fullhd 60fps videoda kıyasladım. İkisi de akıcı oynattı. Sonra ikisinde de 4k 60fps video oynattım. Yine ikisi de akıcı oynattı. Hiç takılmadılar. İşlemci, ram, depolama kapasitesi, gpu hepsi bir yere kadar. Bunların çok fazla olması pek birşey ifade etmedi. Tabiki bu multimedya kullanımda böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirinbaba33 -- 25 Kasım 2019; 20:3:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirinbaba33

Mi box s ile fire stick i de aynı fullhd 60fps videoda kıyasladım. İkisi de akıcı oynattı. Sonra ikisinde de 4k 60fps video oynattım. Yine ikisi de akıcı oynattı. Hiç takılmadılar. İşlemci, ram, depolama kapasitesi, gpu hepsi bir yere kadar. Bunların çok fazla olması pek birşey ifade etmedi. Tabiki bu multimedya kullanımda böyle.
    Netflix goruntu kalitesini ve bluetoth oerformansini 3 cihazdada denermisin. Mini A ile mi box s birbirleriyle kıyas bile olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

mini-2 için mini nin 3. versiyonu olduğu için GT1 mini 3 olarak ta adlandırılıyor.

Bir mesajda paylaşmıştım. Aliexpressteki bir ilanda NETFLIX in HD olduğu belirtilmiş.
    Gt 2 de netflix sd, bunu beelink servise daha once sormustum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Netflix goruntu kalitesini ve bluetoth oerformansini 3 cihazdada denermisin. Mini A ile mi box s birbirleriyle kıyas bile olmaz.

Alıntıları Göster
    Hocam fire mi box ve mini a yı wifi 5ghz ile bağlıyorum. Bluetooth kulaklık kullanıyorum. Hiç birinde de sorun yaşamadım. Evimde 100 mbit fiber var. Üçünde de test ettiğimde 96-97 mbit hız alıyorum. Netflix kalitesini karşılaştırma imkanım yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sirinbaba33

Hocam fire mi box ve mini a yı wifi 5ghz ile bağlıyorum. Bluetooth kulaklık kullanıyorum. Hiç birinde de sorun yaşamadım. Evimde 100 mbit fiber var. Üçünde de test ettiğimde 96-97 mbit hız alıyorum. Netflix kalitesini karşılaştırma imkanım yok.

Alıntıları Göster
    3 cihazi ayni anda bende kullandim. Netflix goruntu kalitesi, bluetoth ses aktarimi, film oynatma kapasitesi olarak mi box s ve fire tv 4k gerek donanim gerekse performans olarak mini A dan bariz geride. Wifi cekimi fire ile ayni sayilir. Mini A alinca iki cihazida elden cikardim. Tek dezavantajı netflixin patlaması ihtimali.

• 9 aydır mi box almayın diye diye dilimde tüy bitti. 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

9 aydır mi box almayın diye diye dilimde tüy bitti. 😊
    Medya player olarak mi box çok daha iyi. Diğer amaçlar için kullanacaksanız hafıza, işlemci vs yetersiz gelebilir.

• Benim için Beelink daha iyi. 
    Mi boxa bir kaç gün dayanabildim. İşkence gibiydi. 

Not: Benim için. Bir başkası için hiremco iyidir.
    Bir arkadaşa Nvidia shileds aldım beş para etmez dark media player daha iyi dedi. 
    Zevkler renkler tartışılabilir.

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Belki başka bir üretici modlu apk ile NETFLIX ı HD yapmıştır.

Ya da ilanda yanlış yazdılar.
    Bazıları hem amerikan ürünlerini hem de uzakdoğu ürünlerini kullanıyorlar görüntü kalitesinde bir fark yok diyorlar.

Ben inceleme videolarından görüntü kaliteleri arasındaki farkı görebiliyorum.

MALI G31 ve MALI G52 çok kaliteli GPU lar ve X2 uzantılı çipsetle iyi uyum sağladılar.
  • sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    MiBox için kullanımı kolay, kullanıcı dostu demek istiyorsunuz herhalde.
  • banada esas olarak bit iptv lazım..beklenti cok yuksek değil genede almışken fiyat/performans ürünü almak istiyorum.xiaomi ürününde iptv zayıf ama chrome cast var.turkiyeden alabiliyorum.firmaya alınacağından kdv yi düşme şansı var.diğer yandan acaba alsamda istediğim verimi alamama gibi bir korku var...kararsız kaldım..

bu arada güzel bir chart buldum..
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/12-NAoBPPV_nNBqaY1vt7Gke8bthPYqnG0tMLeSDrIKI/edit#gid=0
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Bazıları hem amerikan ürünlerini hem de uzakdoğu ürünlerini kullanıyorlar görüntü kalitesinde bir fark yok diyorlar.

Ben inceleme videolarından görüntü kaliteleri arasındaki farkı görebiliyorum.

MALI G31 ve MALI G52 çok kaliteli GPU lar ve X2 uzantılı çipsetle iyi uyum sağladılar.
    Beelinkin Mali G52 gpu lu netflix 4k destekli cihaz cikarmasini bekliyorum. Mali G31 Netflix goruntu kalitesi çok iyi. G52 nasil olur merak ediyorum.

G52 ile PubG gibi oyunlar yüksek grafik ayarlarında sorunsuzca oynanabiliyor.

G52 nin görüntü kalitesi de farkediyor.

Sanırım KING ve KING pro A uzantılı cihaz için baskı olacak ve firma A uzantılı versiyonunu çıkartacak.

Özellikle HIFI li pro ile NETFLIX 4K çok farklı olur.
  • El_domingo kullanıcısına yanıt
    Orada NETFLIX e göre sıralama yapmışlar.

Burada da antutuya göre. Antutu puanları bana çok ta gerçekçi gelmedi.
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/11ky3oVfd8yVM0YsGCaEYxnJem2PZoYniuYBODBmPKuc/edit#gid=0

Ağırlıklı olarak IP Tv kullanılacaksa ;

İyi bir cihaz isteniliyorsa Beelink GT1 miniler ve mecool KM9 pro var. Sahibinden de fakat fatura kesemezler.

HB de X96 max ve T95Q modelleri var.

Mümkün olduğunca güncel cihaz almakta fayda var.

Yurtiçi seçenekleri fazla olmuyor.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.