Şimdi Ara

Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar (1740. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 4KabileReisi Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.483
Cevap
1.421
Favori
2.591.990
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17381739174017411742
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için, bu durumda doktor tavsiyesi ve deneyerek uygun olanı seçeceğiz.

1 numara olayı da kesinlikle çok mantıklı, o bilgi için ayrıca teşekkür ediyorum. Aptamil aldırmıştı eşim bana, doktor ve hemşireler bir şey söylemedi iyi kötü vs. yine sorayım, haricinde çocuk rahat Aptamil ile, onunla devam edelim o zaman.

Kendinize iyi bakın, çocuklarınızla güzel günler geçirin inşallah.

• stubbornpride S kullanıcısına yanıt

Merhaba yukarıda arkadaşın cevaplarına katılıyorum. Bizde başta mama kullanı mı yoktu, kilo kaybı olduğu için ekstradan mama kullanımına başladık. Hastanede sıvı halinde aptamil vermişlerdi. Evde 1-2 gün ondan kullanmaya devam ettik, bitince eczaneye aptamil almaya gittim. Eczacıya sordum hangisi iyidir diye hipp önerdi. Neye göre iyi diyorsunuz dedim geri dönüşleri daha iyi dedi bebekteki gaz sorunları vs. Bende ondan aldım 1 2 kutu bu şekilde denedim bir sorun görmeyince stokladım. Aptamilde kullanabilirdi, combiotic içeriği daha iyi diye okuduğum için bunu tercih ettim. Şuan tam 30 günlük açlık durumuna göre bir kerede 90-120-150 cc arası kullanıyor. Gaz sorunu çok abartılı olmamakla birlikte var, ama her bebekte oluyor sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı konuyu doktora sormuştum, aptamil, humana vb çok büyük fark yok çocuk humanaya alıştıysa devam edin reklama fazla para vermeyin dedi. bizde humanaya devam ediyoruz. ama 1 ile 2-3-4 arasında pek fark yoksa güzel öneriymiş teşekkürler @exhume10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoNFi -- 7 Ocak 2021; 16:45:23 >
    Amin inşallah. Sizde inşallah sağlıklı günler geçirirsiniz.
    Aptamil iyidir. Biz kedi mizide iki günlük ten aptamille buyutmustuk

Hastaneden eve gelince doyup uyuyo sanioduk meğer emerken yorulup uyuyo mus.kilo kaybediyordu, Aptamil verince doydugunuda görünce o duygu tarif edilemez.

Devam edin böyle bütçeyi zorlamiosa, değiştireceksenizde ağız tadı oturmadan yapın derim ama her mama geçişi kabizliga gebe bilginiz olsun .

Doktora danışın ama mama onermez o kilo alımına bakar normalse dewam der değilse deistirin der.
  • KoNFi kullanıcısına yanıt
    Ben fark yok demedim hocam.

1 numara en çok denetlenen ve anne sütüne en yakın olanı. Diğerleri mutlaka kiloyla orantılı olarak katkı aliodur doyurmak için ama anne sütü içeriği nasıl degismiorsa 234 kullanmanın anlamı yok dedi doktor ve burda 1numaralar biterken 234 ler hep indirimde alan yok :)

Humana devam ediyoruz aptamille en yakın o geldi bana. Smilacta lif yoktu içinde e bu çocuk nasıl kaka yapacak :)

Neyse catallanmasin. Devam bı sorun yoksa. Hayırlı aksamlar
  • maTeryaL. M kullanıcısına yanıt
    Hocam ne iyi geliorsa onla dewam edilmeli bebek alışmış ona neticede. Daha sonra değiştrip kabız olunca o kivrandigini görmek eziyet oluyor hem bebeğe hem bize.

Kilo alımına gelişimine doktor bakar ve değiştirin yada dewam diye mutlaka söyler.
  • Exhume10 E kullanıcısına yanıt

Hocam biz doğumu Amerikan Hastanesinde yaptık, bebek dostu hastane olarak geçiyormuş her yerde kesinlikle mama kullanımı yapmayın uyarıları vardı. 2. Gecemizde yapılan kilo kontrolünde kilo verme sınırına yaklaşması ve bebeğin sürekli ağlamaları sonrası aptamil sıvı olanlardan verdiler. ( Bunu yaparken bile anneden imzalı bir evrak aldılar mama kullanacak diye). İnsan mama zararlı mı diye düşünüyor böyle olunca ama kilo alamaması zaten çok daha fazla zarar. Bizde biraz herşeyin iyisi olsun hastalığı var, en iyisi hipp dediler ondan devam ettim bende. Şuan anlık gaz sancıları oluyor ama saatlik süren bir süreç değil. Biraz ağlıyor biraz normale dönüyor, yine ağlıyor yine susuyor falan 30 dk bazen max1 saat böyle gittiği oluyor ama uzamıyor. Kabızlık yok çok şükür, daha mama alırken faaliyete geçiyor :). 120 ml yetmemeye başladı bugün Avent 240 lık biberon aldım.

Bizde Hip kullanmıştık gaz problemi nedeni ile Holle mamaya geçmiştik tavsiye ederim sorun yaşamadık

yanlış anne sütünün içeriği bebeğe göre değişiyor bu bir çok yerde yazıyor ki kendinizde deneyimleyebilirsiniz.

örneğin Bebek hasta olduğunda rengi daha bi koyu ve yoğun oluyor Allah vergisi, yani bebeğin neye ihtiyacı varsa anne sütüde ona göre değişiyor :)

Tabi mamalar için aynı şeyi söyleyemem ancak içeriğinin değiştiği kesin :)

Biz önce Hipp sonradan hem doktor tavsiyesi hemde içeriğinin daha organik olması ve bebeği hiç rahatsız etmemesi nedeni ile Holle kullandık tabi her bebek bir değil

Hocam çok teşekkür ederim yanıtınız için, onu da deneyelim en kısa sürede. Gaz problemi oluyor hocam yapacak bir şey yok ona, çok aşırı olmadığı sürece idare ediyoruz.

Hocam size ve diğer arkadaşlara da bir sorum var, cocuk emerken biberonla takviye yaptığınızda biberona alışıp emmeyi kesme gibi bir durum yaşadınız mı? Bu durumu nasıl asabiliriz eğer oluşursa, veya nasıl bir önlem alalım?

Saygılar, teşekkürler

Hocam maddiyat hiç problem değil, benim kişisel harcamam sıfıra yakın zaten tüm gelirim çocuğuma gidebilir hiç düşünmeden. Bir yukaridaki hocama da sordum, biberon ile ek gıda verirsek emmeyi keser mi çocuk? Bunu nasıl önleyebiliriz, oluşursa ne yapabiliriz varsa tecrübeniz paylaşırsanız çok sevinirim.

Çok teşekkür ediyorum tekrardan cevabınız için.

Çok zenginiz ooo.amerikan hastanesi herşeyin en iyisi

Nekadarlikki yetmior 120 . Demekki doyurmuyor olabilir biz Aptamil de 120 150 anca 8.ayda verdik. Şöyle o, biz hastaneden ciktik evengeldik evden snra doktor kontrolü için gittik 3.3 hastane çıkışı kontrol 2.9 gibiydi haliyle panik oluosun . Öyle Aptamil başladık ki sonra sonra öğreniyirsun aslında normal olduğunu . Birde şu var çok icirirsen oda hazımsızlık yapar ona dikkat edin oda ağlatır uyutmaz. O doydugunu bilmez ne verirsen afedersin kusana kadar içer :) dikkat etmek lazim
  • darksnr kullanıcısına yanıt
    Anne sütü ilk ay yada iki ay besleyici ligi çok az çünkü yağlanmasi sütun zaman alan süreç. Onun adı vardı unuttum ondan bahsediyro olabilirsiniz.
    Biberonla ek gıda? Ne verebilirsiniz? Biz öyle yapmadık,ek gıdaya yoğurtla başladık bir ay kadar ,sabahları yarım yumurta sarısı ile. Evyapimi bisküvi fln ufak ufak. Bu bir iki ay böyle. Sonrasında çorbalar balık çorbası olabilir haftada 1 2 onu doktor zaten verior listeyi yapılışı malzemesi ile. 8 dens. Snra kıyma kattık corbalarina. Daha snra biz ne yersek yedirdik tabi ona uygun şekilde baharatsiz tuzsuz özellikle. Tattirdik birçok şeyi doktorda sizle otursun her yemekte sofraya yerken tattirin demişti çok şükür birşey yememezlik yapmadı paşam. Peynir de lable kahvaltısında pekmez bisküvi karışımı snra canavara dönüşüo tumgun :) onu hanım ayarlar sizin zaten ama hazır kutu oaketli mama hiç kulkanmadik biz neyersek o . Sadece ev yapımı ve doğal organik vs olcak pekmez farketmez onun kaynatilmadan yapılanın bulmak imkansız zararida yok ebebekten almıştık normal Koska flnda kullandık . Bizde böyleydi yarında tartimi var kontrol bakalım kaç kg oldu gorecez

☺️😂 Allah'ım iştahını artırsın sağlığını daim kılsın paşanın hocam 🤗 ben de bizimle birlikte yedirecegim o günleri görürsek inşallah. Ben sorumu eksik sordum hocam, benim çocuğum 5 günlük daha, sadece anne sütü dediler, ilk üç gün süt gelmedi zaten sezeryan sebebiyle. Şu an da tam yeterli denemez, bir de çocuk küçük zor emiyor, yoruluyor, çok sık emiyor o yüzden. Asıl önemli durum şu, bizim tanacik 4100gr doğdu, o yüzden doktor yarım prosiyon 15ml kadar ek mama önerdi, ek gıda derken onu kastettim, terminolojiye daha yeni alisiyoruz 😄

• quote:

Orijinalden alıntı: stubbornpride

☺️😂 Allah'ım iştahını artırsın sağlığını daim kılsın paşanın hocam 🤗 ben de bizimle birlikte yedirecegim o günleri görürsek inşallah. Ben sorumu eksik sordum hocam, benim çocuğum 5 günlük daha, sadece anne sütü dediler, ilk üç gün süt gelmedi zaten sezeryan sebebiyle. Şu an da tam yeterli denemez, bir de çocuk küçük zor emiyor, yoruluyor, çok sık emiyor o yüzden. Asıl önemli durum şu, bizim tanacik 4100gr doğdu, o yüzden doktor yarım prosiyon 15ml kadar ek mama önerdi, ek gıda derken onu kastettim, terminolojiye daha yeni alisiyoruz 😄

Hocam Allah bağışlasın.Size tavsiyem özellikle anne mamaya güvenmesin. psikolojik olarak mamaya güveniliyor ve süt yeterli gelmiyor oluyor.

Mama olarak bebeğe göre değişmekte olup Aptamil vb hemen hemen hepsini denedik. En son hem beğenip içtiği hem de kabız yapmadığı için şuan evolvia kullanıyoruz. öncekinde palm yağı vardı ama şuan yeni plus modeli çıktı artık yok.

Maşallah aynı durum bizimle.

15 ml yeterli olur 30 da içer bı hafta on güne bizde oyleydik cam ufacık biberon hey gidi be. Yorulup uyuya kalio kıymetini bilin su zamanin :) süt kesilmez ins ama çok zor sezaryanda doğuma vücut zor inandirio kendini neler denemedik. En son pes ettik evladın doymasi daha önemli bizde mamayla büyüdük . Yapacak birşey yok .

Birde sana tavsiyem hanım biraz dert eder süt gelmio besmeyemiyorum diye orda devreye girip yatistiracaksin eksiklik olarak görüp moral bozuluo .ne pompalar denedik ettik yok arkadaş olmadı uzulmenin alemi yok faydasıda yok .zamanı heba etmek te faydasız en güzel zamanlariniz şimdi.

Kakayida dert etmeyin her dk yapacak diye birşey yok kimi gün yeşil olur ilerde kahverengiye döner o . Zaten katı yemediği için çok ta kaka beklemeyin ama yaparlar 2 3 güne yapsa tmm der doktor

Bu arada mutlaka kundak alın kollar fln titrer irkilirler boşlukta hissederler kendilerini uyanırlar onu en başta alistirip engelleyin sonra uyku sorunu çok çekersiniz bu zamanlar güzel uyumasi lazım ve aman sakın yüzüstü yatırmayın hepyan. Bı uyku bı yan bı uyku diğer yan . Onun yatagi var o şekilde başında durarak yatırın .alışsın yan yatmaya .

Bunun dışında aklıma geliyor çok şey ama en önemlisi bu süt mama fln kafaya takmicaksin
    Doymasi en önemli şey.

Allah sağlıklı sıhhatli büyüdüğü günleri göstersin.

Bu arada annedeki hala süt değil. Yağlanmasi o sütun bjr ayı bulur ki sezaryan bu asil mama doyurucu oluor bilgin olsun. Doydu sanmayin sütten emdiği için. Yorulur kalır ;) birkere sogursa memeden yandı gülüm keten helva ozaman sütte gelirse sagio saklayıp verirsiniz sen hanımı üzme azda gelse sağ ver sütun her damlası önemli çünkü . Az gelio negerek var deme :) yapıcı destekleyici olmak en önemli şey.
    Mamayı kesinlikle biberon ile vermeyin.

Şırınga veya küçük kadehler ile verin.

Hatta çok uğraştırıcı olsa da bebek emerken (süt o an gelmese bile) dudağının kenarından şırınga ile damlatarak vermek faydalı olabilir.

Olası bir reddetme durumunun bir nebze önüne geçmiş olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 17381739174017411742
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.