Şimdi Ara

Bebek Arabası [Ana Konu] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
631
Cevap
36
Favori
197.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her ne kadar henüz satın almamış olsak da büyük ihtimal GB Qbit+ alacağız. Joker'de 1.260 TL idi en son. youtube videolarına bakın isterseniz. tek elle katlanabiliyor ve diğer arabalara göre daha küçük hale geliyor. arabayı gidip inceledik de. aparatı ile maxi cosi ve cybex anakucaklarının tamamı uyumlu.
  • merhaba arkadaşlar

bu konuda bende yaklaşık 2 aydır bir araştırma içindeyim. arabayı minimum 3 sene kullanacağımızı düşünürsek kalitesiz bir marka alıp kısa sürede yıpranmasını istemediğimden oldukça seçici davranıyorum bu konuda. özellikle avrupa üretimi markaları mercek altına aldım. vipbebek sitesinde ithal markalar mevcut güzel modeller var fiyatları da bir çok yere oranla uygun fakat tabi bu iş bütçe meselesi. 1500 tl üst limiti olanlar çok kaliteli bir ürün bulabileceğini sanmıyorum. altı üstü bir bebek arabası bir arabaya o kadar da para verilmez diyenler de olabilir ama eşinizin kaldırma kuvveti sizinle aynı değil bunu unutmayın. yani bebek arabasının hafif olması kolay katlanabilir ve az yer kaplaması başlıca önemli sebepler olmalı. sonuçta bebek büyüyene kadar eşlerimiz evde hapis olmayacak dışarı çıkıp gezecek ve bebek arabası onlar açısından önemli bir unsur. ana kucağı olabildiğince hafif konforlu ve güvenli olmalı. düşündüklerimin hepsini bir arada bulabildiğim ilk model ve sonraki tercihlerime göre aşağıya liste halinde yazıyorum. değerlendirmek isteyenler olursa daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.

1 - Peg Perego Book Pop-Up Completo Modular 5 li Set Tulip .... 3000 tl ( internette en düşük 3450 tl fakat webdeindirim.com sahibi 3 bin tl ye verebileceğini söylemişti)

2 - Concord Neo 2017 + Air Safe Travel Set Bebek Arabası Cosmic Black .... 2740 tl (bu ürün çok konforlu ve güzel fakat port bebe, yağmurluk, ayak örtüsü ekstra satılıyor)

3 - Uppababy Vista Trio Seyahat Sistem Bebek Arabası Samantha .... 2290 tl (her şeyi düşünülmüş bol ekstralı ürün fakat marka ile ilgili çok bilgi bulamadım araştırmaya devam ediyorum)

4 - Mamas Papas Ocarro Travel Sistem Bebek Arabası Plum Wine .... 2790 tl (bu ürün de concord gibi çok konforlu ve güzel fakat bu üründe de port bebe, yağmurluk, ayak örtüsü ekstra satılıyor)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• egs35 E kullanıcısına yanıt
    benim de en son lsite aşagıdaki gibi,hafta sonu bakıp,nihai kararı verip almayı düşünüyorum,önceden britax römer kullanmıştım ama Römer 4 yıl öncesine hala yerinde sayıyor.
    1)Peg Perego book 51s completo(s serisinde tutacak yeri de deri yapmışlar ve tekerlekleri biraz daha da iyileştirmişler sanırım) -benim favorim.
    2)Cybex irish modelini gördüm ama tekrar bakacagız.
    3)Quinny buz extra 4-benim çok içime sinmiyor ama eşim çok beğeniyor.
    4)Mamas papas armadillo flip xt -en son çıkan modeli veya urbo 2 modeli-ana kucağı maxi cosi olabiliyor.
    5)En son olarak da inglesina Trilogy modeli.

Öncelik kriterler,kullanım kolaylığı,ağırlık ve son olarak da ebatlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccopur

benim de en son lsite aşagıdaki gibi,hafta sonu bakıp,nihai kararı verip almayı düşünüyorum,önceden britax römer kullanmıştım ama Römer 4 yıl öncesine hala yerinde sayıyor.
    1)Peg Perego book 51s completo(s serisinde tutacak yeri de deri yapmışlar ve tekerlekleri biraz daha da iyileştirmişler sanırım) -benim favorim.
    4)Mamas papas armadillo flip xt -en son çıkan modeli veya urbo 2 modeli-ana kucağı maxi cosi olabiliyor.

Merhaba,

Kabul ediyorum. Önerdiğiniz modeller çok güzel. Ama benim şu an bu modelleri alacak maddi gücüm yok. Dediğim gibi üst sınırım 1500 TL. Bu nedenle bu fiyat seviyesine yakın modeller hakkında öneriniz olursa çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: habzikabzi

quote:

Merhaba,

Kabul ediyorum. Önerdiğiniz modeller çok güzel. Ama benim şu an bu modelleri alacak maddi gücüm yok. Dediğim gibi üst sınırım 1500 TL. Bu nedenle bu fiyat seviyesine yakın modeller hakkında öneriniz olursa çok sevinirim.

merhaba
    1500 tl seviyesine yakın şu modeli önerebilirim fiyatına göre oldukça iyi ürün. e bebek mağazalarında yakından inceleyebilirsiniz

https://www.e-bebek.com/kraft-fit-travel-sistem-bebek-arabasi-p-kra-btb868-bc010-rg/

• quote:

selamlar
    peg perego alacaksanız eğer Peg Perego Book Pop-Up Completo Modular 5 li Set Tulip bu modelini tavsiye ederim. book 51s modelinden diğer bir farkı da bu modelde port bebe olması. ben muhtemelen bu modeli alacağım bebek henüz 22 haftalık 30. haftalara geldiğinde alacağım. en uygun olarak aşağıdaki sitede buldum. telefonla arayıp indirim rica ettim en son 3 bin tl ye alabileceğim.
    https://www.webannemarket.com/peg-perego-book-pop-up-completo-modular-travel-sistem-19537

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egs35 -- 20 Ekim 2017; 8:13:56 >

• Herkese merhaba.. Bu joie markası hakkında bılgısı olan var mı acaba?

• inglesina Trilogy nası arkadaslar tavsiye eder misiniz :)
  • ogokcek O kullanıcısına yanıt
    Kraft alman görünümlü Türk markası, Casual Türk markası, Kanz Alman markası burası kesin.
    Kraft fiyatını asla hak etmeyen ürünlere sahip ama Casual için aynısı denemez. Kullandınız da mı yorum yaptınız anlamadım ama bebek arabası alırken epey araştırmıştım, 1000-TL civarında Bebeconfort streey 3 ile Casual cadillac arasında kaldık en sonunda casual ı aldık 7 aydır da kullanıyoruz. Gram olumsuzluk yaşamadığımız gibi çok çok da memnunuz. Bir kere malzemesi gerçekten kaliteli, arabanın alt bölmesi çok geniş ve kullanışlı. Sürüşü, tekerleri, hafifleri çok başarılı. Hanım bile tek elle bagajdan çıkarıp kolayca kurabiliyor. Ama ben gerçekten merak ettim Casual kullandınız mı daha önce ki olumsuz yorum yaptınız? Kullandıysanız neresinde ne gibi bir sorunla karşılaştınız?
  • MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    Ben hiç bir markaya kötü demedim mesajımda. Yanlış anlaşılmışım. Sadece bunların Türk markaları olduğunu ve dünyada bilinirliğinin olmadığını belirtmek istedim. Kanz bebek arabaları kesinlikle Türk markasının Çin de yaptırdığı ürünler . Dediğiniz Alman Markası olan Kanz tekstil ürünleri üzerine çalışıyor. Bu markaları kullanıp memnun olanlar alınmasın üstüne. Güle güle kullansınlar. Casual markasını sildim mesajımdan. Bu kadar memnun olunan ürüne laf edemem. Tek amacım insanlar bu markaları alırken ne olduğunu bilerek alsınlar. Ayrıca yabancı meraklısı da değilim. İyi olan Türk markalarına paramızın gitmesini ben de isterim.

Bilinirliği yüksek markalarda mükemmel değil. Quinny ve Maclaren için kusur bulmak hiç de zor değil. Quinny para verip almadım abimden bana geçti ama 3 çocuğu en azından 1 yaşına kadar getirecek kadar kaliteli bir üründü. Ama herşeyi ile bildiğiniz hamallık. Katlamak ayrı bir seromoni bagaja yerleştirmek ayrı bir dert. Ayrıca Maclaren Quest için konuşacak olursam Çin üretimi. Yani ben kullandığım malları da öven biri değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogokcek -- 3 Kasım 2017; 15:47:9 >

• egs35 E kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    haftasonu bebek arabası arayışımızı sonlandırdık veEn son Peg Perego book 51s modeli ile İnglesina arasında karar verme noktasında idik, eşimin istemesi ile İnglesina Trilogy City modelini aldık.Peg perego 51 s modelini düşünenler için Bisikletçiler çarşısında no:37 de 1 tane kalmış ve 2.500 tl ye ana kucağı ile birlikte vereceklerdi,düşünen arkadaşlar için çok iyi fırsat.Peg perego ve Inglesine birbirine benzer özellikle arabalar.
  • burak235 B kullanıcısına yanıt
    Mart ayında eşimin de ısrarı sonucu İnglesina Trilogy City aldık. Alırken önceliğimiz açma ve kapama işleminin kolay olmasıydı ki bence çok kolay, çok ağır olmaması, boyutunun bagaj için problem yaratmaması ve ilerde baston ihtiyacını ortadan kaldırması idi. Şuana kadar bunları karşıladığını düşünüyorum ve memnunuz.

Eksi yön olarak şunları yazabilirim. Önceki modelde tutma kolları baston şeklindeymiş daha sonra sanırım kullanıcı istekleri doğrultusunda tek el de sürülebilmesi için tek bir kol haline getirilmiş. Bu durum tek el sürülebilmesini sağlıyor büyük bir artı fakat kaldırım ve benzeri yerlerde oradan tutarak kaldırmaya çalışırsanız puset esneme yapıyor dikkat etmek lazım. O yüzden kaldırma işlemini baston tutma kollarına doğru olan bölgeden yapmak gerekiyor.

Diğer bir konu da ekim ayında yurt dışına gitmiştik. Yollar ve kaldırımlar genelde arnavut kaldırımı olduğu için sürüş esnasında titreşim çok fazla oluyor. Böyle bir yerde kullanım olacaksa kullanım kolaylığı için bence büyük tekerlekli bir puset almak gerekiyor.

Kendi adıma tavsiye derim. Yine de mağazada denemekte fayda var. Herkesin ihtiyacı ve beğenisi değişiklik gösteriyor.

• http://www.hepsiburada.com/chicco-ohlala-ultra-hafif-bebek-arabasi-black-night-p-HBV000006VAZX
    arkadaşlar bu ürün nasıl? Arabam yok bu yüzden bebek arabasının hafif olmasını tercih ediyorum.
    Fikirlerinizi bekliyorum.
  • Arkadaşlar merhaba jane rider marka bebek arabamız var koltuk kılıfları deforme olmuş yeni kılıflarını nereden alabilirim bilgisi olan var mı?
  • Arkadaşlar merhaba, maximum 1000 TL ye kadar bebek arabası önerilerilerinizi alabilir miyim? Travel sistem olsa iyi olur.

• Arkadaşlar bu bebek arabalarını kendi üreten bir esnaf felan varmı acaba

• bebek arabası alırken ilk olarak büyük ve rahat bir model mi, daha kompakt ve az yer kaplayan bir model mi, alacaksınız ona karar verin, her markada iki türde de model mevcut, bu kararı verdikten sonra bütçenize ve istediğiniz özelliklere göre bir model bulmak daha kolay oluyor. Bu konuda oldukça kafa patlattım, genelde kendi arabamızla gezeceğimiz ve çocuğu gerektiğinde dağ bayır, kamp gezdireceğimiz için daha büyük ve iki parçalı katlanan bugaboo cameleon'da karar kıldık, bakmak isterseniz alırken seçme kriterlerimi detaylı bir yazıda belirttim.

http://annebebeksozluk.com/bebek-arabasi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler.html

• Arkadaşlar inglesina bebek arabası almayı düşünüyoruz yaşnız amazon.de den alın şeklinde tavsiyede bulunanlar var ciddi bi ffiyat varkı var acaba amazondan alan ya da başka bi yurt dışı alışveriş sitesi önerenvar mısır

• arkadaşlar inglesina trilogy uyumlu anakucağu ve otokoltuğu modelleri hangileridir?
    veya öyle bi model var mı?
    inglesina anakucağına 1000 tl vermek zoruma gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogokcek

Quinny Buzz ve sonrasında Maclaren Quest kullanmış biri olarak çok para harcamanın anlamsız olduğunu bütçenizin ihtiyacınızı çok rahat karşılayacak düzeyde olduğunu düşünüyorum. O çok havalı ve pahalı seyahat sistem bebek arabalarının bir çoğu hem boyut hem ağırlık yüzünden çocuk bir yaşına geldikten sonra çekilmez hale geliyor ve hafif baston arabalara geçiyor anne babalar.

Çocuğun oturamadığı ilk altı ayı bir şekilde geçiştirebilirim derseniz hafif baston tipi bir bebek arabası alabilirsiniz. Bir çoğu 25 kg a kadar işinizi görür. Bazılarında koltuk neredeyse tam yatsa da bence ilk altı ay için çok uygun değiller.

Chicco liteway plus olanı ana kucağı ile travel sistem alırsanız ilk bebeklik dönemini de geçirebileceğiniz sonrasında kullanmaya devam edebileceğiniz bir ürün.

Maclaren gerçekten kaliteli ama o paraya değer mi bilemedim.

Yani tavsiyem seçiminizi pratiklik ve hafiflikten yana kullanmanız. Sizin durumunuzda kalsam 1000 liraya chicco liteway plus ana kucağı ile alırdım. Hem araç yolculuklarında çocuğu güvence altına alırsınız hem bebeklik döneminde ana kucağını bebek arabasına bağlayarak işinizi görebilirsiniz. Sonrasında baston ve pratik bir araba ile de devam edersiniz.

ogokcek bey merhaba bende araştırma içerisindeym ama bütcem 1500 civarı Cadillac Air Travel Sistem bunu tavsiye ettiler gittiğimiz 2 mağaza ancak çeşitli şikayetler okudum.mesela kumaş kalitesi iyi değil,bebek sığmıyor ,tve özellikle tekerlekleri iyi değil çabuk bozuluyor şeklinde ...ben ghafif ve mümkünse tam kapana bir araba arıyorum ne tavsiye edersiniz

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.