Şimdi Ara

Baymak Lambert Lpy 24 Premix Kullanıcı Görüşü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
51
Cevap
0
Favori
13.075
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Baymak Lambert Lpy 24 Premix Kullanıcı Görüşü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    21480 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

rica ederim her yıl bakımını da yaptırırsan 10 yıl garanti

Ben Bosch silver kombiye bakım yaptirmadan 10 sene kullandım

Ama çok arıza verdi :)

Bakım yaptirsak 80 TL den 10 sene 800 TL kombi yı değiştirmek 1400 TL ye mal oldu

kombi bakımı çok gerekli değil sıfır bir kombiye ilk 3-4yıl bakım yapılmamalı o zamana kadar anca kirleniyor ilk yıl kombi bakımını için direten para almak isteyen servislerdir,bir kombi 1-2 yılda asla kirlenmez tamamen para tuzağı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 31 Temmuz 2017; 11:7:48 >
    |
    |

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Onbaşı
    24 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Baymak lambert lpy Modülasyonlu oda termostatı takılmıyor
    Baymak ürün gamında yer alan danfoss tp 5001 on/off (aç/kapa) kablolu veya kablosuz oda termostatı takılabilir,bunun haricinde piyasadaki her on/off oda termostatı uyumludur

Hocam eski konu ama yeni konu açmayayım dedim.

Lambert Attivo 310 - 31 Kw Yoğuşmalı 26660 Kcal/h Kombi almayı düşünüyorum. Fiyat olarak yarı yoğuşmalı en uygun 26 binlik cihaz bu. Tavsiye eder misiniz?

lambert attivo kronik sorun yok sağlam cihaz ama yarım yoğ,bu kombiyi taktırınca yoğuşma veriminden pek faydalanamayacaksınız bu sizin için sorun değilse alınmasında sakınca yok
    |
    |
    sercanozan06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Onbaşı
    24 Mesaj

Hocam yarı yoğuşmalısı var bir de normal 26 binliği var. Eğer yoğuşması işe yaramaz diyorsanız normali mi alayım. Aralarında 250 lira fark var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yoğuşmasız 26lık kombi almayın bu tip cihazlar tam gaz canavarıdır
    baymak lambert lpy 28kW aslında en uygunu çünkü premix yoğ ama bütçeniz yoksa lambert attivo olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 2 Ağustos 2017; 12:20:38 >
    |
    |
    sercanozan06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3061 Mesaj
    Selam dostlar, Mütehait 1+1 evime lambert lx 24 fi hermetik kombi takmış. Bu cihaza opentherm li modülasyonlu oda termostatı takılıyor mu? ve bu kombiyle sorun yaşar mıyım? hiç kullanıcı yorumu bulamıyorum.

Malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu.
  • Kurmay Yarbay
    21480 Mesaj

Bağlanmaz sadece on-off oda termostatı bağlanır

Bu kombiyle sorun yaşamazsınız ucuz ama sağlam cihazdır hidroblok grubu kompozit değil pirinçtir.parçası ustası heryerde bulunur

|
    |
    command_4 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    73 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar baymak lambert lpy 24 kombime modülasyonlu kablolu termostat takmak istiyorum karttaki köprü kablosunamı bağlanıyor ? Teemostat honeywell kablolu modülasyonlu

Orijinalden alıntı: soner788

Merhaba arkadaşlar baymak lambert lpy 24 kombime modülasyonlu kablolu termostat takmak istiyorum karttaki köprü kablosunamı bağlanıyor ? Teemostat honeywell kablolu modülasyonlu
    Hocam termostat aldınız mı? Ne önerirsiniz?
    |
    |

Eksisözlük te şöyle bir konu var, bu baca halkası denen şeyin resmini atabilecek var mı? Bende kontrol etmek istiyorum,
    https://eksisozluk.com/baymak-lambert-kombinin-fazla-gaz-tuketmesi--5904454

Yazı;

aslında olay 29 aralık 2018 tarihinde kesinleşti ancak sağlık sorunlarımdan dolayı yazmaya fırsatım olmadı, dolayısıyla ancak bugüne başlık açabildim. daha önce böyle bir başlık açmadım, sözlükte de eski sayılmam. eksik bıraktığım yerler olursa tamamlarım.

konuya gelecek olursak 2013 yılının ilk baharında kredi kullanıp müteahhitten ev aldım. her müteahhit gibi benim müteahhit de maliyetlerini düşürmek için evin her malzemesini nerede en kalitesiz, adi ürün varsa onlardan kullanmış. kombi de bunlardan biri. evet, müteahhit evimize baymak lambert marka kombi takmış. sadece benim eve değil binadaki 10 daireye de aynı kombiyi…

evimizde ilk kışımız “ulan fatura ne kadar yüksek geliyor, bu ne böyle?” dedim. kombiyi çok açmıyoruz çünkü. az gelmesi lazım yani. neyse çevremizdekilere soruyoruz diyorlar ki “yeni bina, biraz daha açın kombiyi” açıyoruz. haliyle fatura daha da yüksek geliyor. ikinci kışımızda yeter artık deyip arıyorum baymak çağrı merkezini. garantisi var çünkü kombinin. neyse servis geliyor diyorum abi az yakıyorum fatura çok geliyor, çok yakıyorum fatura daha da çok geliyor. bakıyor, ediyor kombide sorun yok gündüzleri de kapatma diyor. başka şikayeti olan var mı diye binada soruşturunca alt komşu “ben de şikayetçiydim servis geldi, kombinin bacasında bir parça eksikmiş onu taktılar düzeldi” diyor. arıyorum yine çağrı merkezini, yine aynı servisten adamlar geliyorlar. adamlar dediğim de genç arkadaşlar, öyle kelli felli usta değiller. yine bir şey bulamıyorlar.
    2016 yazına geliyoruz, bir sabah kalktık kombi çalışmıyor. yine arıyorum çağrı merkezini, yine aynı servisten geliyorlar. “ana kart yanmış abi 350 tl” diyorlar. diyorum yeter ulan! bu kombiyi değiştireceğim, fatura da yüksek geliyor zaten. “abi yapma etme. yeni bina kombin de yeni, sana 3 yıl daha ek garanti yapalım 450 tl’ye her sene bakımın da ücretsiz olur” diyorlar. evdekilere soruyorum; “yapalım, sonuçta kombi arızalı değilmiş, her sene geliyor adamlar bir şey bulamıyorlar” diyor. kna ediyorlar beni.
    800 tl daha verip ana kartı değiştiriyor ve üç yıl daha ek garanti yaptırıyorum. sonraki yıllarda da bir şey değişmiyor. her sene bakım yaptırıyorum, petekleri temizletiyorum bir şey değişmiyor fatura yine yüksek. ve geliyoruz 2018 kasım ayına. cenazemiz var ve 1 hafta evde değiliz. aralık ayında bir fatura geliyor tam 408 lira. 263 metreküp gaz kullanmışım. başımdan kaynar sular dökülüyor. çağrı merkezini arayıp servis istiyorum, geliyor yine bir şey bulamıyor. bu arada her gün doğalgaz sayacını kontrol etmeye başlıyorum, günde 13-14 metreküp sayaç ilerliyor. igdaş’ı arıyorum, saatte mi sorun var diye. saatte de sorun yok. s…m ulan diyorum. ağrı merkezini arayıp tekrar servis istiyorum. ama diyorum bu sefer başka servis gönderin, para falan da vermem diyorum. arıza çıkmazsa 50 tl alırız diyorlar. allah belanızı versin diyorum, tamam gönderin. neyse başka servis geliyor ve bingo. kombinin baca halkası takılı değilmiş. yetkili servis fişi

evet arkadaşlar, baymak kombi baca halkasını takmadığı için tam 5 yıl boyunca yaklaşık % 50 yüksek fatura ödüyorum. halka takılmadan önce 13-14 metreküp olan gaz tüketimi 6-7 metreküpe düşüyor.
    baymak ile görüşüp zararımın karşılanmasını istedim. birkaç gün sonra bana dönüp, bunun mümkün olmadığını söylediler. tamam dedim, siz bilirsiniz.
    ek garanti belgeleri ve servisin yaptığı bakımların kağıtları elimde. öncelikle tüketici hakem heyetine başvurdum. mahkemelere göre daha erken sonuçlanır diye düşündüm. onların yetki alanına girmezse mahkemeye gideceğim. belki 3-4 yıl sürecek bir dava ama yanlarına bırakmayacağım.
    kısacası bu markaya bulaşmayın, sürünürsünüz.

edit 1 : baymak'tan aradılar ve teknik müdürlerinin kombiyi görmek istediğini söylediler. daha önceki konuşmamızda zararımın karşılanamayacağının söylendiğini, bu tutum değişmediyse teknik müdürün gelmesine gerek olmadığını söyledim. değerlendirip tekrar döneceklerini söylediler.

edit 2 : baymak teknik müdürü yanında arızayı bulan ve bulamayan teknik servislerin patronlarıyla birlikte gelip kombiyi incelediler. evin metrekaresini, petek sayısını ve 2016 yılından itibaren tükettiğim gazın (igdaş'ın sitesinde 2016 yılına kadar görüntüleyebildik) metreküp miktarını aldılar. 2019 şubat ve mart ayında tüketeceğim doğalgaz, geçmiş yıllara göre oranlanıp ortalama fark bulunacak ve bu fark tutarı tarafıma ödenecek.
    % 100 memnun edecek bir antlaşma pek mümkün değil, dolayısıyla kabul ettim.
    edit 3 : hesaplarıma göre 216 yılından bu zamana 1.360 tl fark çıktı. 1.250 tl hesabıma iade ettiler, iş çözüldü.
    not: gerek başlığa, gerek mesaj yazıp destek olan yazarlara teşekkür ederim.

• Binbaşı
    1047 Mesaj

Kitapçığında resmi var ama sen belki anlayamazsın varmı yok diye. Kombini kabini açıkken aşağıdan yukarı 45derecelik açı ile fanın resmini atarsan varmı yokmu söylerim. Senin kombi fanı böyle değil ama bu açıdan resim atarsan söylerim

|
    |
    p4ozgur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
son dakika
Bey Azura
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.