Şimdi Ara

Baymak Lambert Lpy 24 Premix Kullanıcı Görüşü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
22.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bugun konustugum bir servis yogusmalilarin yogusma yapabilmesi icin illa 55 derece ve ustunde calismalarini aksi takdirde tasarruf yapamayacagimi soyledi.. yani ben kis boyu 50 derecede yada 45 derecede calistirirsam kombiyi yogusmali almanin anlami yokmu?

iki onceki kombim vitopend 100 du .. teknik ozelliklerinden 31 kw ve 26000 lik oldugu gozukuyor
    ben simdi falke condense 24 yani 20000 lik kombi alsam sorun yasarmiyim?
  • MaTaDoR1970 kullanıcısına yanıt
    O servis sertifikasını yırtsın ve görev yapmasın,resmen saçmalamış yoğ. kombiler en fazla maximum 55c olmalı

Sizin evde 24kw kombi yeter çünkü petek metrajı 5,6 metre cibarında
    ama baymak falke condense gibi kombiler çok geniş aralıkta modülasyon yapıyor ve 24kw ile 28kw arasında minimum ısıl güçte 1kw fark var yani ikiside olur 28kw ın bir başka avantajı sıcak su gücü daha iyidir

Eğer baymak falke condense alacakcanız 28kw olur ama yoğuşmasız bir kombi olsaydı kesinlikle 24kw alın derdim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baymak Lambert 24 LX 24 kw Kombi ..bu konvansiyonel ve fiyati inanilmaz uygun.. bu kombi olabilirmi sizce?
    benim icin onemli olan
    1) sicak su da sorun yasarmiyim?
    2) ısınmada sorun yasarmiyim?
    3) gaz sarfiyati veisman vitopend 100 e gore sabit kalirmi( sabit kalmasi benim icin yeterli)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR1970

Baymak Lambert 24 LX 24 kw Kombi ..bu konvansiyonel ve fiyati inanilmaz uygun.. bu kombi olabilirmi sizce?
    benim icin onemli olan
    1) sicak su da sorun yasarmiyim?
    2) ısınmada sorun yasarmiyim?
    3) gaz sarfiyati veisman vitopend 100 e gore sabit kalirmi( sabit kalmasi benim icin yeterli)

Sıcak su da sorun yaşamazsın
    Tesisatında sorun yoksa ısınmada sorun yaşamaZsın
    Bu kombinin modülasyom aralığı vitopend gibi dardır benzer performansta çalışır

Resmi olarak bir kombinin ömrü 15yıl,türkiye koşullarında 10yıl,immergas alpha cf 24 tf 7yıl garantili,kombi ömrünün %70ini garanti içerisinde olacak

Yoğuşmasız kombi alacaksan bence alpha cb 24 tf alın

• Bugun bir alpha cb 24 tf aldım.. yarin aksam gelip kuracaklar kombiyi.. hayirlisi bakalim
  • Kombi ve 7 yıl garanti hayırlı olsun güle güle kullanın

• Hayırlı olsun güle güle kullanın
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    ustad yalniz o 7 yıl garanti sartli imis.. her yil bakimini yetkili servise yaptirirsan gecerli imis:) bakimda su anda 80 tl:) bilgin olsun
    O işte bir yanlışlık olmasın alpha kombilerde hiçbir koşul yok immergas müşteri hizmetleri hatta türkiye distribütörü firmayla zamanında telefonda sormuştum
    Bakım koşulu immergas kombilerde var hatta bakım yaptırırsan 10yıl garanti

http://alpha-innovation.com.tr/alpha_kombi.html

• Sory ben immergas eolo star aldim.. o yuzden demek benim garanti olayi.. gerci kombiler ayni kombiymis bana soylendigine gore
  • İmmergas eolo star aynı kombi ama bu kombilerde 10yıl garanti için Her yıl 80tl bakım parası vermek gerekiyor,

• Dun itibari ile taktirdim.. isinmayi dogal olarak test edemedim ama sicak su konusunda gayet iyi..sagolasin ustad:)
    rica ederim her yıl bakımını da yaptırırsan 10 yıl garanti
  • montajını yapan usta viesmann dan az yakacaginin garantisini verdi:)
    bakalim faturalari zamani gelince gorecegiz
    Viessmann vitopend zaten gaz canavarı en dar aralıkta modülasyon yapan kombilerin başında

• Bu kombi modülasyonlu oda termostatlarına uyumlu mudur?

Eğer uygunsa buna uygun hangi termostatı tercih etmek gerekir?
  • bireysel.emeklilik B kullanıcısına yanıt
    Baymak lambert lpy Modülasyonlu oda termostatı takılmıyor
    Baymak ürün gamında yer alan danfoss tp 5001 on/off (aç/kapa) kablolu veya kablosuz oda termostatı takılabilir,bunun haricinde piyasadaki her on/off oda termostatı uyumludur

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Yalıtım varsa kablolu veya kablosuz oda termostatı düşünülebilir,sistediğiniz sabit sıcaklıkta kombinin pompası durur,tasarruf olur

Hort olacak ama oda termostat ı kombinin ömrünü kısaltıyor şahsi dusuncem

Eski kombide vardı hep arıza veriyordu her usta zararı var karı yok dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

rica ederim her yıl bakımını da yaptırırsan 10 yıl garanti

Ben Bosch silver kombiye bakım yaptirmadan 10 sene kullandım

Ama çok arıza verdi :)

Bakım yaptirsak 80 TL den 10 sene 800 TL kombi yı değiştirmek 1400 TL ye mal oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zgbayraktar kullanıcısına yanıt
    buderus kombide 10 senedir modulink kablosuz termostat kullanıyorum tık demedi, istenilen sıcaklığa gelince kombiyi bekleme moduna alması ne zararı olabilir ki? termostatsız kombiyi düşünmek bile istemiyorum özellikle ter içinde uyanmamak büyük konfor. tasarruf olayına hiç değinmiyorum bile
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.