Şimdi Ara

BAYMAK KOMBI E03 HATASI VE KESİN ÇÖZÜMÜ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
8
Favori
117.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kombiustası

pascal değeri hassasiyet yani

Alıntıları Göster
    Peki ustam bu değerlerin yüksek olması mı iyi yoksa düşük değerli olanları mı iyidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fufaze

Peki ustam bu değerlerin yüksek olması mı iyi yoksa düşük değerli olanları mı iyidir?

Alıntıları Göster
    cihazda fana ve kapasiteye göre deyişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: knn06

E03 hatası: sağ üstteki hava sensörüymüş galiba o değişti. Yukarıda da bahsedilmiş.
    garanti dolduğu için 120TL aldılar

1 yıl aradan sonra yine döndük başa. Yine aynı hata.

Bu zımbırtı parça garantisi kapsamında değişir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knn06 -- 30 Kasım 2014; 15:09:40 >
  • quote:

quote:

E03 hatası: sağ üstteki hava sensörüymüş galiba o değişti. Yukarıda da bahsedilmiş.
    garanti dolduğu için 120TL aldılar

1 yıl aradan sonra yine döndük başa. Yine aynı hata.

Bu zımbırtı parça garantisi kapsamında değişir mi acaba?

Alıntıları Göster
    Bizim de başımıza geldi bugün. Baktık kar bacayı doldurmuş onları temizleyince sorun düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 30 Aralık 2014; 21:44:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerista

Bizim de başımıza geldi bugün. Baktık kar bacayı doldurmuş onları temizleyince sorun düzeldi.

Alıntıları Göster
    aynı sorun e03
    acayip bir fırtına var bulunduğum yerde karla karışık yağmur ve tipi bacanın kenarları nerdeyse donmuş ( dışarda kalan kısım) temizledim, sorun çözüldü ama fırtınadan olsa gerek sıcaklık bir türlü yükselmiyor bacanın içinde bulunan çek valf tarzı bişey varmı yoksa direk rüzgar makinenin içine kadar giriyormu acaba ,, çünkü sürekli makine çalışıyor duruyor ben de fırtınaya bağladım durumu. başka sebebi varmıdır...

• quote:

Orijinalden alıntı: arifmu

aynı sorun e03
    acayip bir fırtına var bulunduğum yerde karla karışık yağmur ve tipi bacanın kenarları nerdeyse donmuş ( dışarda kalan kısım) temizledim, sorun çözüldü ama fırtınadan olsa gerek sıcaklık bir türlü yükselmiyor bacanın içinde bulunan çek valf tarzı bişey varmı yoksa direk rüzgar makinenin içine kadar giriyormu acaba ,, çünkü sürekli makine çalışıyor duruyor ben de fırtınaya bağladım durumu. başka sebebi varmıdır...

Alıntıları Göster
    Bu sefer kendim el attım. Ana kapağı söktüm. Ardından üst kısımdaki valfin şeffaf hortumlarını söküp ağzıma dayayıp hızlıca üfledim. 1,5 aydır arıza tekrarlamadı. Şimdilik sorun yok.

Uygulamanın videosu youtube da var.
    http://www.youtube.com/watch?v=AHlRkkwJW2Q

• Benim kombim baymak luna 3 240 önceleri eco e03 hatası veriyordu ve resetleme ilede düzelmiyordu servisi çagırdım prosestat'ı degiştirdi

sonrasında yaz geldi ve kombiyi o kadar sık kullanmadık ama şimdi kulanıyoruz ve kombi eco e03 hatası veriyor 40-50 saniye arızada duruyor ve

kendiliginden tekrar çalışıyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim.kombiustası'nında cevabını bekliyorum şimdiden teşekür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhakan

Benim kombim baymak luna 3 240 önceleri eco e03 hatası veriyordu ve resetleme ilede düzelmiyordu servisi çagırdım prosestat'ı degiştirdi

sonrasında yaz geldi ve kombiyi o kadar sık kullanmadık ama şimdi kulanıyoruz ve kombi eco e03 hatası veriyor 40-50 saniye arızada duruyor ve

kendiliginden tekrar çalışıyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim.kombiustası'nında cevabını bekliyorum şimdiden teşekür ederim..
    E01 Baymak Luna kombi arıza kodu Gaz beslemesi – blokajı arızası 3 nolu konum anahtarını “R” konumuna getirip en az 2 saniye

bekleyin. Eğr arıa devam ederse servisi arayıı.

E02 Baymak Luna kombi arıza kodu Emniyet termostat sensoru arızası 3 nolu konum anahtarını “R” konumuna getirip en az 2 saniye

bekleyin. Eğer arıza devam ederse servisi arayınız.

E03 Baymak Luna kombi arıza kodu Baca termostat sensoru / baca basınc sensoru arızası Ümraniye Baymak Luna servisi arayınız.

E05 Baymak Luna kombi arıza kodu Isıtma devresi NTC sensor arızası Baymak Luna Kombi servisi arayınız.

E06 Baymak Luna kombi arıza kodu Kullanım suyu devresi NTC sensor arızası Baymak Luna Kombi servisi arayınız

E10 Baymak Luna kombi arıza kodu Duşuk su basıncı Sistemdeki su basıncının uygun değerde olup olmadığını kontrol

edin. Baymak Luna kombi arıza kodu Eğer arıza devam ediyorsa Baymak Luna kombi servisi arayınız.

E25 Baymak Luna kombi arıza kodu Maximum sıcaklık uyarısı (Pompa sıkışmış olabilir) Baymak Luna Kombi servisi arayınız

E35 Baymak Luna kombi arıza kodu Alev oluşumu arızası 3 nolu konum anahtarını “R” konumuna getirip en az 2 saniye

bekleyin. Eğer arıza devam ederse yetkili servisi arayınız.

Baymak Luna Arıza Kodları, Baymak Luna Kodu, Baymak Luna Hata Kodları, Baymak Luna Arıza, Baymak Luna Hataları, e01, e03 vs

Kaynak:http://www.baymakkombiservis.gen.tr/baymak-luna-ariza-kodlari/

• quote:

Orijinalden alıntı: Anadoluyakasıkombiservisleri

E01 Baymak Luna kombi arıza kodu Gaz beslemesi – blokajı arızası 3 nolu konum anahtarını “R” konumuna getirip en az 2 saniye

bekleyin. Eğr arıa devam ederse servisi arayıı.

E02 Baymak Luna kombi arıza kodu Emniyet termostat sensoru arızası 3 nolu konum anahtarını “R” konumuna getirip en az 2 saniye

bekleyin. Eğer arıza devam ederse servisi arayınız.

E03 Baymak Luna kombi arıza kodu Baca termostat sensoru / baca basınc sensoru arızası Ümraniye Baymak Luna servisi arayınız.

E05 Baymak Luna kombi arıza kodu Isıtma devresi NTC sensor arızası Baymak Luna Kombi servisi arayınız.

E06 Baymak Luna kombi arıza kodu Kullanım suyu devresi NTC sensor arızası Baymak Luna Kombi servisi arayınız

E10 Baymak Luna kombi arıza kodu Duşuk su basıncı Sistemdeki su basıncının uygun değerde olup olmadığını kontrol

edin. Baymak Luna kombi arıza kodu Eğer arıza devam ediyorsa Baymak Luna kombi servisi arayınız.

E25 Baymak Luna kombi arıza kodu Maximum sıcaklık uyarısı (Pompa sıkışmış olabilir) Baymak Luna Kombi servisi arayınız

E35 Baymak Luna kombi arıza kodu Alev oluşumu arızası 3 nolu konum anahtarını “R” konumuna getirip en az 2 saniye

bekleyin. Eğer arıza devam ederse yetkili servisi arayınız.

Baymak Luna Arıza Kodları, Baymak Luna Kodu, Baymak Luna Hata Kodları, Baymak Luna Arıza, Baymak Luna Hataları, e01, e03 vs

Kaynak:http://www.baymakkombiservis.gen.tr/baymak-luna-ariza-kodlari/

Alıntıları Göster
    merhabalar
    benim kombi baymak star extra hava sivici prosestat arızalı üzerindeki 115/95 pa piyasada bulamadım acaba 44/36pa uyar mı sıkıntı verir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: mk1971

merhabalar
    benim kombi baymak star extra hava sivici prosestat arızalı üzerindeki 115/95 pa piyasada bulamadım acaba 44/36pa uyar mı sıkıntı verir mi
    44/36 çok düşük pascal daha yükseğini bul sorun çıkarır
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

44/36 çok düşük pascal daha yükseğini bul sorun çıkarır

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar batmak kombinin alt markası lambert markası Lx 24 fi modeli kombi 88 arıza kaydı veriyor ve iki gündür kullanamiyordum internette en fazla beş kere resetleme yapmayı yazıyor o zaman muhtemelen geçiyormuş reset düğmesi yok reset yazan yere düğmeyi dondurdum olmadı ,servisi aradım elektronik kart arizasiymis ve bozulursa değiştirilmesi gerekiyormuş hatanın nedeni düzensiz elektrik akımı nedeniyle kombinin kendini korumasiymis ,gelelim nasıl cozdugume servis teki yetkili bana elektronik ekranın altında markanın yazdığı yere parmaklarımın ucuyla iki kere tokat atma mi söyledi ben de attım oldu yani yine Türk usulü arıza giderdik .kombi canavar gibi çalışıyor umarım kombide 88 hata kodu alanların işine yarar

• quote:

Orijinalden alıntı: Firat Tastemur

Arkadaşlar batmak kombinin alt markası lambert markası Lx 24 fi modeli kombi 88 arıza kaydı veriyor ve iki gündür kullanamiyordum internette en fazla beş kere resetleme yapmayı yazıyor o zaman muhtemelen geçiyormuş reset düğmesi yok reset yazan yere düğmeyi dondurdum olmadı ,servisi aradım elektronik kart arizasiymis ve bozulursa değiştirilmesi gerekiyormuş hatanın nedeni düzensiz elektrik akımı nedeniyle kombinin kendini korumasiymis ,gelelim nasıl cozdugume servis teki yetkili bana elektronik ekranın altında markanın yazdığı yere parmaklarımın ucuyla iki kere tokat atma mi söyledi ben de attım oldu yani yine Türk usulü arıza giderdik .kombi canavar gibi çalışıyor umarım kombide 88 hata kodu alanların işine yarar

elektronik kartın arızalı ilerki sürede yine yapışacak rölesi

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    merhabalar, bende Baymak eco5 24fi kombi var.2013model. Balkonumu cam balkon ile kapatmak için ölçü aldırırken kombinin bacasının balkonun yanına doğru 2mt. daha uzatılması gerektiği söylendi, bende tesisat firmasına 1mt olan baca uzunluğuna 2mt.daha ilave yaptırttım. tesisatçı işlemi yaptıktan sonra baca gazı rulmanını çıkarmayı unuttuğu için kombi e03 hatası verdi suyu bir türlü istediğim ısıya getiremedi. baymak yetkili servisi baca hava rulmanını çıkarttı ama bahsettiğim uzatma 50cm kısa geldiği için biraz daha uzatmam gerekiyor.
    Sorum şu: bu baca uzatması şimdi değil ama kışın benim ısınmamda ve faturamda olumsuz etki eder mi.? kullanma klavuzunda baca uzunluğu tek dirsek için max5metre yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunduzbey78

merhabalar, bende Baymak eco5 24fi kombi var.2013model. Balkonumu cam balkon ile kapatmak için ölçü aldırırken kombinin bacasının balkonun yanına doğru 2mt. daha uzatılması gerektiği söylendi, bende tesisat firmasına 1mt olan baca uzunluğuna 2mt.daha ilave yaptırttım. tesisatçı işlemi yaptıktan sonra baca gazı rulmanını çıkarmayı unuttuğu için kombi e03 hatası verdi suyu bir türlü istediğim ısıya getiremedi. baymak yetkili servisi baca hava rulmanını çıkarttı ama bahsettiğim uzatma 50cm kısa geldiği için biraz daha uzatmam gerekiyor.
    Sorum şu: bu baca uzatması şimdi değil ama kışın benim ısınmamda ve faturamda olumsuz etki eder mi.? kullanma klavuzunda baca uzunluğu tek dirsek için max5metre yazıyor.

uzun baca a daha verimlidir
  • Teşekkür ederim.
  • E03 arızası benimde Başıma geldi ilk olarak üfleme metoduyla sorunu çözdüm sonra servise danıştım üflediğim borunun bağlı olduğu beyaz bir Parça var onu değiştirdiler şuan gelmiyor arıza fakat e01 arızası geldi bu da gazla alakalıymış. Makina gaz problemi olmadığı halde bu arızayı verdi. Ilk olarak resetledim arızayı. Sonra suyunu boşalttım kombinin. Tekrar su doldurduktan sonra Bir musluğu sıcak konumuna sonuna kadar açtım ateşleyip sustu kombi. 2. Musluğu da sıcak konumuna sonuna kadar açtım sanırım gerekli su basıncını sağladığı için ateşledi ve tekrar susmadı. Ve sıcak suyuna kavuştum. Su basıncını azaltan şey ise kombinin altındaki tapanın içindeki pas bağlayan filtre . Bunu da temizledikten sonra sorun kalmadı inşallah tekrarlamaz. Kesin çözüm kiracı değilseniz kombi değiştirmek. Baymak Servis elemanları işe biraz ticari bakıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gund

E03 arızası benimde Başıma geldi ilk olarak üfleme metoduyla sorunu çözdüm sonra servise danıştım üflediğim borunun bağlı olduğu beyaz bir Parça var onu değiştirdiler şuan gelmiyor arıza fakat e01 arızası geldi bu da gazla alakalıymış. Makina gaz problemi olmadığı halde bu arızayı verdi. Ilk olarak resetledim arızayı. Sonra suyunu boşalttım kombinin. Tekrar su doldurduktan sonra Bir musluğu sıcak konumuna sonuna kadar açtım ateşleyip sustu kombi. 2. Musluğu da sıcak konumuna sonuna kadar açtım sanırım gerekli su basıncını sağladığı için ateşledi ve tekrar susmadı. Ve sıcak suyuna kavuştum. Su basıncını azaltan şey ise kombinin altındaki tapanın içindeki pas bağlayan filtre . Bunu da temizledikten sonra sorun kalmadı inşallah tekrarlamaz. Kesin çözüm kiracı değilseniz kombi değiştirmek. Baymak Servis elemanları işe biraz ticari bakıyorlar.
    kiracisi oldugum evde( 3 senedir oturuyorum) viesmand vitopend 100 kombi vardi ve gecen sene ve bu sene pahali arizalar yapinca evsahibi kombiyi benim talebimle degistirmeyi kabul etti fakat yaptigi arastirma neticesinde Baymak Hermetik Kombi Lambert 310 Fi (26.600) kcal/h almaya karar vermis? nasil bir kombidir? tavsiye edermisiniz? viesmandan sonra gaz tuketimimi nasil etkiler?
    bilenler acele cevap verirlerse sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR1970

kiracisi oldugum evde( 3 senedir oturuyorum) viesmand vitopend 100 kombi vardi ve gecen sene ve bu sene pahali arizalar yapinca evsahibi kombiyi benim talebimle degistirmeyi kabul etti fakat yaptigi arastirma neticesinde Baymak Hermetik Kombi Lambert 310 Fi (26.600) kcal/h almaya karar vermis? nasil bir kombidir? tavsiye edermisiniz? viesmandan sonra gaz tuketimimi nasil etkiler?
    bilenler acele cevap verirlerse sevinirim.

Alıntıları Göster
    iyi bir cihaz sorun çıkarmaz pek
  • Prosestat değişimi gereklidir. http://arkomkombi.com çağırdığınızda ilk kontrol edilen kısımlardan biridir.
  • takip
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.