Şimdi Ara

BAYMAK KOMBI E03 HATASI VE KESİN ÇÖZÜMÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
8
Favori
117.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benimde Luna5 Kombim var. Servis kombinin açılışını yapmaya geldiğinde "" bu kombinin baca bileziği takılmamış, montajı yapan firmayı arayın ve baca bilezğini takmasını isteyin aksi taktirde kombiniz daha fazla doğalgaz yakacaktır "" dedi. Bunun doğruluk payı var mı ? Binamız henüz 1,5 senelik bir bina kuzey ve güney cepesinde mantolama var , doğu cepesi bir bina ile bitişik batı cepesi ise mantolamasız ve açık. Sabah 6 da işe giderken kombimi kapatmıyorum ve dijital panelden minimum seviyeye (24) ayarlıyorum. Akşam 7 de eve geldiğimde ise tekrar dijital panelden 45 e getirerek evimi ısıtıyorum. 1 ay boyunca bu şekilde kombimi çalıştırdım ve evde 2 kişi kalıyoruz ikimizde çalışıyoruz. Bu ay Doğalgaz faturam 190 TL geldi. Benimde aklıma bu baca bileziği olayı geldi. Acaba bu baca bileziğinden dolayı bu kadar fatura gelme ihtimali varmı ? Aşağıda vermiş olduğum veriler evimdeki petek ve oda m2 bilgileridir. kombiustası bu durumu yorumlayabilirmisin zahmet olmaz ise

Salon: 22m2 ==> Petek Boyu : 2 adet 80 cm Petek
    Mutfak: 9m2 ==> Petek boyu : 60 cm Havlupan
    Hol: 7m2 (Uzunlamasına bir hol) ==> Petek Yok
    Yatak Odası: 14m2 ==> 140 cm Petek
    Çocuk Odası: 13m2 ==> 80 cm Petek
    Banyo: 5m2 ==> 60 cm Havlupan (Sürekli Kapalı)

• En fazla 15 tl etli yapar faturada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombi ustası, Peki şu eklediğim resmi yorumlarsan çok sevinirim. Bu kombiye baca bileziği takılmış mı takılmamış mı bunu yorumlayabilir misin. Servis baca bileziği takılmamış dedi. Kombiyi takan firma ise o nasıl bir parçaki biz kutudan çıkanların tamamını takıyoruz dedi. Birde önceki mesajımda petek boylarını verdim. Sence o metrekarelere göre petek boyları yeterli mi?

Teşekkürler

BAYMAK KOMBI E03 HATASI VE KESİN ÇÖZÜMÜ
     BAYMAK KOMBI E03 HATASI VE KESİN ÇÖZÜMÜ

• burdan görülmez fanın kafasına takılır
  • meraba arkadaşlar benim kombim eco 4 model sıcak suyu açtıgımda ilk başta sıcak su veriyo sonra soguk vermeye başlıyor kombinin kapagını açtım sıcak su çıkışında bır ntc var onu soktüm temizledim olcu aletyle
    ısıtıp deger okudum sensör ısındıgı surece degeri dusuyor neyse tekrar ntc yı yerıne taktım gene aynı ilk basta sıcak sonra soguk oluyor sıcak su muslugunu açtıgımızda atesleme yapıp gaz yanışı oluyor sonra sönuyor gaz sıstemı oldugu için kurcalamak ıstemıyorum acaba arıza nerden kaynaklanır buarada ısıtmada bir problem yok rica etsem yardımcı olabılırmısınız basit bir parça için servise bayılmak istemıyorum
  • Benimde kombi baymak eco E03 hatası veriyor önceden kart tamir olmuştu son zamanlarda e01 hatası veriyordu hocam kartı söktüm tamire verdim kart sağlam bir sorun yok dediler kartı taktım kombiye şimdide E03 arızası veriyor 7 senelik kombi prosestat mı arızalı bilmiyorum o hortumu söküp üfleyecegim bakalım düzelecek mi yoksa prosestat değişecek galiba dimi usta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seas79

Benimde kombi baymak eco E03 hatası veriyor önceden kart tamir olmuştu son zamanlarda e01 hatası veriyordu hocam kartı söktüm tamire verdim kart sağlam bir sorun yok dediler kartı taktım kombiye şimdide E03 arızası veriyor 7 senelik kombi prosestat mı arızalı bilmiyorum o hortumu söküp üfleyecegim bakalım düzelecek mi yoksa prosestat değişecek galiba dimi usta?

?
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Usta kombiyi açıyorum biraz çalışıyor sonra e03 hatası veriyor. Bacanın orda bir hortum var onu çıkarıp üflüyorlar düzeliyor (videoda izledim) bu tip arızalarda düzelmezse bi parça varya prosestat galiba adı bu parçanın değişmesi mi gerekiyor?

• fanı sök yıka
  • Kart değişti sorun çözüldü...

• Arkadaşlar merhaba

Bende Baymak kombi E03 hatası magduruyum her sene arızalanır ve her sene hava prosestatı degişir 2 defa kombinin kartı tamir gördü
    bu sefer prosestatı kendim degişitirecegim fakat hangi prosestat alacagımı bilemiyorum Baymak Luna 3 avant için başınç ne olmalı yardımlarınızı rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat aytekin

Arkadaşlar merhaba

Bende Baymak kombi E03 hatası magduruyum her sene arızalanır ve her sene hava prosestatı degişir 2 defa kombinin kartı tamir gördü
    bu sefer prosestatı kendim degişitirecegim fakat hangi prosestat alacagımı bilemiyorum Baymak Luna 3 avant için başınç ne olmalı yardımlarınızı rica ederim.

44/36 veya 55/70 pascal plastik huba prosestat
  • sayın ustalar baymak luna3 240 fi kombim var sanırım prosestat arızalı servis geldi arıza yapınca üste vur dedi gitti ön paneli söktüm e03 hatası verince hafifce prosestata tıklıyorum fan çalışmaya başlıyor ve ateşliyor ısıtmaya başlıyor prosestatın üzerinde 115/95 pa değeri var baxi diye bir marka sanırım hubalara benziyor yada huba marka yanlış yönlendirmeyim bilemiyorum ankarada beş altı yere sordum aynı değerde bulamadım nerden bulabilirim yada farklı yakın bir değer olur mu yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla.
  • Ustalar üstteki konuma cevap gelmedi ama 115/95 yerine 44/36 takacağım bir sorun olur mu acaba .
  • Arkadaslar bu ariza 2014 fiyati ne kadara mal oluyor servis cagirdigimizda?
  • Kombiustası arkadaşım merhaba...Sizden yardım istediğm konu kombim E03 hatası veriyor..Kitapçığında baca termostat sensörü hatası yazıyor.Daha önce kombi servisinde çalışmış tanıdık vardı.Onu çağırdım gelip baktı. kombiyi açıp hortumu üfleyip yerine taktı ve çalıştı.1 gün sonra tekrar yaptı bu sefer ben aynı şeyi yaptım tekrar çalıştı.Benim sizden öğrenmek istediğim bu parça arızalı mı? arızalı ise hava presostatı mı almam gerekli?Hangi presostatı almam gerekli? Kombim Baymak star bridge
  • yukarıda cevap var
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    ustam ilgilendiğin için teşekkürler...yukarıda cevap var demişsiniz...44/36 veya 55/70 pascal plastik huba prosestat ...ustam bunlardan birisinimi almam lazım?
  • Kombiustası Hocam...Hava prosestatlarında 44/36 Pa veya 70/60 Pa gibi değerler yazıyor.Bunların anlamı nedir?
  • pascal değeri hassasiyet yani
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.