Şimdi Ara

BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.752
Cevap
24
Favori
167.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Novadens in pm ayarlarina nasinulasacaz okunuda yardim ede bilirmisniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kisiyi bulabilse bulamiyorum ç

• @Zebza hocam aşağıdaki sayfada açıklamış nasıl girildiğini.

https://forum.donanimhaber.com/baymak-brotje-novadens-extra--67163810-69
  • akafrt A kullanıcısına yanıt
    Nasi yaodiniz pm 18i 20 nasiulasacaz menuden bana anlatirmisinuz

• Arkadaslar merhaba. Novadens extra 280 kullaniyorum. Panel icerde oda termostati olarak ayarli. AMBON 1 CH SL 50 SDR 0.5 olarak tanimli. Dereceyi 22 yaptigim zaman 22 ye geliyor ve duruyor 21.9 a indimi yaniyor normalde +-0.5 olmasi gerekmiyormu bazende 21.7 ye kadar dusuyor ama kombi devreye girmiyor. Ayrica 22 ye geldigi zaman petekleri sogutmuyor arada devreye girerek petekleri hep sicak tutuyor. Eco da kullaniyorum surekli devreye girmesi normal degil. Yardimci olabilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyBey Warlike -- 11 Ocak 2018; 1:17:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cnk00

Novadens in pm ayarlarina nasinulasacaz okunuda yardim ede bilirmisniz

Merhabalar çoktandır girmiyordum foruma.
    1. Prog tuşuna basılı tutun. tIME yazısı çıkacaktır.
    2. En alttaki iki tuşa aynı anda basılı tutun. ins şeklinde yazı geçecektir.
    3. Sol en üstteki yukarı ok tuşuyla PARAM yazan yere gelip OK tuşuna basın.
    4. Yine ok tuşlarıyla PSW yazan yere gelip OK tuşuna basın. yukaru ok tuşuna kullanarak 77 yazın ve OK tuşuyla onaylayın.
    5. PROG tuşuyla bir defa geriye gelin, yukarı ok tuşuyla BOIL yazan yere gelip OK deyin.

Artık PM değerlerinin içindesiniz. Buradan PM11 yazan yere gelin OK leyip 18 yapın. Devam edip PM18 e gelin ve bunu 18 veya 20 yapıp deneyin.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyBey Warlike

Arkadaslar merhaba. Novadens extra 280 kullaniyorum. Panel icerde oda termostati olarak ayarli. AMBON 1 CH SL 50 SDR 0.5 olarak tanimli. Dereceyi 22 yaptigim zaman 22 ye geliyor ve duruyor 21.9 a indimi yaniyor normalde +-0.5 olmasi gerekmiyormu bazende 21.7 ye kadar dusuyor ama kombi devreye girmiyor. Ayrica 22 ye geldigi zaman petekleri sogutmuyor arada devreye girerek petekleri hep sicak tutuyor. Eco da kullaniyorum surekli devreye girmesi normal degil. Yardimci olabilir misiniz

OFFTR yazan yere bir bakın. 0.0 olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

quote:

Arkadaslar merhaba. Novadens extra 280 kullaniyorum. Panel icerde oda termostati olarak ayarli. AMBON 1 CH SL 50 SDR 0.5 olarak tanimli. Dereceyi 22 yaptigim zaman 22 ye geliyor ve duruyor 21.9 a indimi yaniyor normalde +-0.5 olmasi gerekmiyormu bazende 21.7 ye kadar dusuyor ama kombi devreye girmiyor. Ayrica 22 ye geldigi zaman petekleri sogutmuyor arada devreye girerek petekleri hep sicak tutuyor. Eco da kullaniyorum surekli devreye girmesi normal degil. Yardimci olabilir misiniz

Hocam OFFTR 0.0
  • quote:

quote:

quote:

Hocam OFFTR 0.0

ECO da kullandığınızı yazmışsınız. Aslında sorun yok gibi.
    eco değeri üst değerle ilgilenmez. Oda sıcaklığı 22 nin altına düşer düşmez devreye girer. 22 de durur.
    siz onu confortda çalıştırın. Confrt 22 yapın. Eco yu 19 veya 20 yapın. 22,5 da durup 22 ye inince tekrar çalışır.
    Sonucu yazarsınız. Kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam OFFTR 0.0

eco değeri üst değerle ilgilenmez. Oda sıcaklığı 22 nin altına düşer düşmez devreye girer. 22 de durur.
    siz onu confortda çalıştırın. Confrt 22 yapın. Eco yu 19 veya 20 yapın. 22,5 da durup 22 ye inince tekrar çalışır.

COnforta aldığımızda eco ayarlarınıda yapıyor muyuz? birde confottayken musluk suyunu sürekli sıcak tutuyor diye biliyorum kombi sürekli devereye girermi musluk suyu için?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam OFFTR 0.0

COnforta aldığımızda eco ayarlarınıda yapıyor muyuz? birde confottayken musluk suyunu sürekli sıcak tutuyor diye biliyorum kombi sürekli devereye girermi musluk suyu için?

Şöyle açıklayayım isterseniz.
    Kombiyi 3 değişik ayar ile kullanabilirsiniz.
    1. Comfort: bu ayarda kombi oda ısısının 0,5 derece üzerine kadar odayı ısıtır ve durur. Örneğin 22 yaparsanız 22,5 de durur, 22 ye inince tekrar çalışır.
    2. Eco: Bu ayarda kombi oda ısısı ayarladığınızın altına düşerse çalışır. Tekrar o ısıya gelince durur. Örneğin 19 yaparsanız 19 un altına düşünce çalışır, 19 a ulaşınca durur.
    3. Otomatik: Bu ayarda günlük yaptığınız programa göre çalışır ve durur. Ayrıca zaman çizelgesine bakmaksızın odayı ayarladığınız sıcaklığa gelince de durur.

Ayarların hiç biri musluk su durumunuzu etkilemez. Sıcak suyu açtığını anda kombi peteklere giden suyu kapatır. Musluğu kapatınca tekrar peteklere su gider. Zaten tüm kombilerde prensip budur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam OFFTR 0.0

Şöyle açıklayayım isterseniz.
    Kombiyi 3 değişik ayar ile kullanabilirsiniz.
    1. Comfort: bu ayarda kombi oda ısısının 0,5 derece üzerine kadar odayı ısıtır ve durur. Örneğin 22 yaparsanız 22,5 de durur, 22 ye inince tekrar çalışır.
    2. Eco: Bu ayarda kombi oda ısısı ayarladığınızın altına düşerse çalışır. Tekrar o ısıya gelince durur. Örneğin 19 yaparsanız 19 un altına düşünce çalışır, 19 a ulaşınca durur.
    3. Otomatik: Bu ayarda günlük yaptığınız programa göre çalışır ve durur. Ayrıca zaman çizelgesine bakmaksızın odayı ayarladığınız sıcaklığa gelince de durur.

Ayarların hiç biri musluk su durumunuzu etkilemez. Sıcak suyu açtığını anda kombi peteklere giden suyu kapatır. Musluğu kapatınca tekrar peteklere su gider. Zaten tüm kombilerde prensip budur.

Hocam anlatiminiz icin tesekkur ederim. Kombiyi confrt a aldim 22.5 dereceye ayarladim chsl 45 te. Kombi dediginiz gibi 23 dereceye kadar yaniyor ama 22.4 e inince yanmiyor. Buna ilaveten arada bir 15 sn calisip duruyor boylece petekler hep ilik kaliyor petekler hic sogumuyor. Kombinin ayarlari asagidaki gibi

Sc sl 45. Ext t --. Ch fl --. Ch mx 80. Ch mn 20. Ch 25r 20. Ch 25f 80. Hw sp 50. Hw rd 45. Hw mx 60. Hm mn 35. Pwr 0. S fan 14. T exh 25. K reg 3. Build 5. Korr 4. Ambon 1. Sdr 0.5. Hw pr 2. Offtr 0. Offv 0. L fct 0. Ltime 1. Ltemp 60. Cool 0. Lmu34 1. St by 1. R mod 1.

• Baymak 45 kombim var sadece sıcak su ısıtmak için kullanıyorum binada boylere baglı fakat 2-3 defa duş alındıktan sonra 500 lt lik sıcak su var soguyor boyler onu geri ısıtmıyor neden acaba kombi ateşleme yapıp 1-2 dk calışıp duruyor devamlı çalışmıyor kombinin devamlı calışıp boylere sıcak su takviye yapması için yapmam gereken bi ayar varmıdır ?

• fiko_cmax F kullanıcısına yanıt
    Ustam hayirli aksamlar novadens extra devirdaim pompasi durmuyor hic durmasi icin bir ayar varmi

• Merhaba arkadaşlar, yeni evli bir çift olarak kiraladığımız evde 24'lük versiyonundan var bu kombinin. Bu tarz konularda da pek fikrim olmadığı için yardımınıza ihtiyacım var, ev ortalama 140 m2 civarında, ben ve eşim çalıştığımız için ev gün boyu boş, Samsun'da ikamet ediyoruz. Bizim için özellikle akşam 6 ila 11 saatleri arasında önem arz ediyor kombi. Oda termostatı kullanmıyoruz. Bu dönemde kullanabileceğimiz en uygun ayar nedir, eko, comfor, manuel vs vs. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkür ederim.
  • BRÖTJE NOVADENS SERİSİ PREMIX modelini kullanan ve dışardan termostat takan var mı?
    Gece 11 sabah 7 arası 4 m3 doğalgaz kullanımı olmuş. 40 dereceye ayarlamıştım ama sabah baktığımda üstünde 43 yazıyordu. Bu sürekli çalıştığını mı gösteriyor? 45 e ayarlarsam otomatik 43 e düşüp tekrar mı çalışır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flander -- 21 Kasım 2018; 21:41:23 >
  • Agustos ayinda novadens extra 24 aldim, 140m2 yerden isitma direm , yalitimli ara kat , balkonlar kapali sifir daire ,ilk ben isitacagim icin bu kis sanirim biraz yakit sarfiyati yuksek olacak , termostat salonda 23 ayarli olarak cocuk ufak oldugu icin yaktim 284 tl geldi , simdide termostadi devre disi birakip ch sl 40 ayarlsdim dun gece 12 saatte 6m3 yakti gunduzleri evde olmadimiz icin kapatiyoruz ,ogrenmek istedigim parametre ayarlri ile sarfiyati nasil dusurebilirim ,, yerden isitma evlerdr ch max 50 uzerine ciksrilmiyormus tesist icin ,oyle dendi dolayisi ile ch max i 51 yapamiyorum ,

• Bu sene ambonu 0 yaparak termosttati devre disi biraktim. Kazan sicakligini 45 dereceye ayarliyorum normalde suyu 45 dereceye getirip durmasi gerekiyor fakat kombi durmadan yaniyor. Servis cagirdim katil olucaktim bunlar baymagin en kaliteli kombisi bunlarda sorun olsa ekranda verir dedi 50 tl aldi gitti. 40 ta 45 te surekli yaniyor 40 altina dusurdugumdepetekler bile isinmiyor. Yokmudur bunun bi aciklamasi

• nazir88 N kullanıcısına yanıt
    Hayırlı akşamlar.
    Kombi hangi modda çalışıyor. Eğer confortda çalışıyorsa ayarlı ısıyı 3 derece geçince gazı keser bir süre fakat pompa çalışmaya devam eder. Oto modda çalıştırmayı deneyin. Yani belirli zaman aralıklarına programlayın.
  • fiko_cmax F kullanıcısına yanıt
    Hocam econm modda calisiyor. 40 ta ayarladim ekrandaki kazan sicakligi 48 e kadar geliyor ama yanmaya devam ediyor. O ekrandaki rakam kazan sicakligini gostermiyor sanirim cunku surekli degisiyor kombi sondugunde 40 altina dustugunde de devreye girmiyor. Anlam veremedim.

Bu arada panel evin icerisinde fakat bulundugu alanda petek olmadigi icin ambon 0 yaparak kazan sicakligina aldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyBey Warlike -- 3 Aralık 2018; 23:7:41 >
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.