Şimdi Ara

Battlefield 5 Kayıt sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
9.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

BF5 de garip bir sorun yaşıyorum.

Sorun;
    Oyuna ilk girişte parlaklık ve ses sistemi ayarları yaptırtıyor, sonra oyuna direk hikaye modeuyla başlıyor, hikayede biraz ilerliyorum. İlerlerken sağ üstten kayıt ettiğini görüyorum. Sonra hikaye modundan çıkıyorum. Sonra çözünürlüğü ayarlıyorum, monitörüm 2k 144 hz, ayarlarımı kaydedik multi giriyorum. Sonrasında oyundan çıkıp yeniden girdikten sonra her şey başa dönüyor, sanki ilk defa açılıyormuşum gibi parlaklık ve ses sistemi ayarı yaptırıyor, yaptığım çözünürlük ayarı sıfırlanıyor ve hikaye modundaki ileryelişimde sıfırlanıyor, her seferinde bunları tekrar yapmam gerekiyor.

Bu oyundaki bir bug mıdır? Bu sorunu yaşayan var mıdır?

• Belgelerim/Battlefield 5/Settings/PROFSAVE_tmp dosyasındaki _tmp kısmını sil kaydet düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabotage1907 -- 16 Kasım 2018; 17:10:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabotage1907

Belgelerim/Battlefield 5/Settings/PROFSAVE_tmp dosyasındaki _tmp kısmını sil kaydet düzeliyor.
    Düzeldi, bilgi için teşekkürler.
  • sabotage1907 kullanıcısına yanıt
    Bende aynı sorun vardı bu şekil yaptım fakat bilgisayarı kapatıp tekrar açtığım zaman oyun tekrar en başa dönüyor ne yaptımsa olmuyor başka bir çözümünüz var mı yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatalboy101 F kullanıcısına yanıt
    Bende de kayıt yapıyor fakat bilgisayarı kapatıp tekrar açtığım zaman oyun tekrar en başa dönüyor sizde de böyle bir sorun var mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Bende aynı sorun vardı bu şekil yaptım fakat bilgisayarı kapatıp tekrar açtığım zaman oyun tekrar en başa dönüyor ne yaptımsa olmuyor başka bir çözümünüz var mı yardımcı olursanız sevinirim.
    Çoğu kişide işe yaramıştı bu yöntem ama sizde neden böyle yaptı bilmiyorum ve maalesef başka bir çözüm şeklim yok.
    Evet normalde oluyor fakat bilgisayarı kapatıp tekrar açtığım zaman yine başa dönüyor.

• İşletim sisteminizde problem bence. Windows drive kayıt problemi var bence sizin pc de.

kardeşim aynı sorun bende de var uzantıyı sildim oyunu veya pc yi acıp kapatınca basa donuyor.
    windows drive sorunu nedir nasıl cozulur rıca etsem anlatırmısın bnm ısletım sıstemim wın 10
  • Bu arada bende sorun tekrarlamadı. Şu an her hangi bir sorun yok. Bilginize.
    Öyle bişey olsa diğer oyunlarda problem olur öyle bişey olduğunu zannetmiyorum. Bu oyuna kadar hiç böyle bir sorun olmadı tom raider olsun pes fifa hepsi yüklü sorunsuz oynuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Öyle bişey olsa diğer oyunlarda problem olur öyle bişey olduğunu zannetmiyorum. Bu oyuna kadar hiç böyle bir sorun olmadı tom raider olsun pes fifa hepsi yüklü sorunsuz oynuyorum.
    Doğrudur. Belki imaj windows falan kuruludur bilgisayarında diye sormuştum.Hangi işletim sistemini kullanıyorsun. Eğer imkanın varsa silip tekrar kur bakalım aynı sorun olacak mı? BF5 betasına katıldıysan o dosyaları falan kaldırmayı dene. En son çare de temiz bir format kalıyor :)
    Windows 10 hocam bende ya bilgisayarı her açınca save dosyasını tekrar kaydediyorum yada 1 bölümü hiç bilgisayarı kapatmadan bitiriyorum

teşekkürler
  • Sorun çözülmüştür herhalde
  • Bu sorun bende bu denileni yaptığım halde devam ediyor. Oyunu sileceğim zira sinirlerimi aşırı bozuyor bu durum.
  • Gençler selam,

Origin ayarlarından cloud settings'e göz atın. Bazen ilerlemenizi kaydetmeyebiliyor. Ben kapattım.

Ekran kartından ziyade Windows'un güncel olduğundan emin olun. Benzer sıkıntılar yaşadım windows10'u 1803 sürümüne güncelleyince herşey düzeldi bende.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.