Şimdi Ara

Battlefield 5'in İşlemci Katili Bir Oyun Olduğu Gerçeği(GTX 1080 Tİ ile) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

2k monitöre geçmek şart bu devirde yoksa cpular gpulara yetişemiyor. 1700 2070 ikilisi bile bf5te sıkıntı 1080p çözünürlükte.
    2700x sistem 2k benim.dediğin doğru 1080p oldu mu işlemci, 2k olunca da ekran kartı problem.2 ocakta geldi bana monitör 1060 6gb vardı resmen yetmedi sonra 1070 ti aldım bu da eh yetiyor ki 1080 2070 falan bu kategoride kartlar.1080 ti ya da 2080 ti alabiliyorsanız 2k güzel.1080p'de işlemciye 2k'da ekran kartına gömülüyorsunuz kısaca.hangisine gömülürseniz gömülün buna göre rami psusu anakartı vs vs yani pc oyunculuğu iyi bir yere doğru gitmiyor bence.1080 ti çıkınca ne dediler 5 sene gider.7700k çıkınca da aynısını dediler şimdi diyebilir misiniz bu süreleri özellikle ekran kartları için çünkü işlemcinin çözümü 2k dediğin gibi.2700x'in 2k'da darboğaz yapması için halamın estetik ameliyat olması gerekir yazamadım idare edin çok ceza yedim ben bu laftan.

• 1080P 60 Hz daha önümüzdeki yıllarda standart olarak kalacaktır. Oyunların grafikleride gelişecektir. Ultra grafiklerde 4xMSAA ile raytracingde hangi kartla 2k da 4k da 144 fps altına düşmeden oyun oynayacaksınız. olsa 1080p 75hz olsun. gtx 1060 dan en az geçilecek kart gtx 1080, vega 64, rtx 2070 dir. gtx 1060 dan 1070 ggeçilmez. 1070 ti yede çok iyi fırsat olursa geçileiblir ama zarar edilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Ekşi sözlük tipi başlıklar bir tek bana mı çok sevimsiz görünüyor.
    Açıkçası ben de ayar oluyorum. 10 yıla yakındır yazarlık geçmişim de var, ekşi de de bir dönem yazdım ama foruma gelince şöyle başlık açıyorlar özenti ve yapay buluyorum. Bunun bir üstü sorunsallı başlık açanlar, reel hayatta kullananı görmedim ama nette herkes entel anasını satayım.

Bir de başlığı açan arkadaş interneti yeni bağlatmış sanırım. 4 çekirdekli işlemciler öleli 2 yıl oldu high sistemlerde, high-end bile demiyorum o derece. Bilen bilir BF1 4 çekirdekle oynanması güç bir oyun, 1060 ınız bile olsa oyunu tam manasıyla randımanlı oynayamıyorsunuz.

Birisi de FX 8350 için planlı eskitme demiş kimse alınmasın ama o işlemci serisi tam bir fiyaskoydu. Kendi döneminde bile gereksinimleri karşılamakta acizdi.

Bende 4930K var mesela forumda da konu açmışım Vega 56 ile darboğaz yaşıyorum BF1 de. Çözünürlük kastırınca da bu sefer bir esprisi olmuyor zaten öncesinde 1060 vardı elimde aynı fpsler aldıktan sonra karta niye para verelim diyor insan. Sırf 240hz monitör planımı bu problem sebebiyle erteledim. Bakalım 4c/8t işlemcilerin bile yavaştan miadi dolarken, 4 çekirdek açıkçası tartışmaya açık bile değil. Bitikler.

• kullandığın ekran kartıyla alakalı durum rx 580 takda gör gidiyo mu gitmiyor mu,
    işlemcinin nefesi kesiliyor mu kesilmiyor mu
    takılacak en fazla ekran kartını takıyosun kendini kandırma
  • Grafiğe göre konuşuyorum. Bu agresif tutum nedir yani? Kaldı ki her oyunda extreme ayarlarda oynatıyor gibi bir iddiam yok. Çıktığı yıla göre konuşursak performansı hâlâ göz dolduruyor.

Tak da görelim yap da görelim nasıl bir üslup?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    Çöp demişsinde sorun yaşadığım oyun oddsey varsa 6400 le ben bu oyunda gpu kullanimi %100 olan diyen buyursun.

• İşlemci katili olması çözünürlüğe bakar FHD - 2k ve 4k'nın kullandığı işlemci gücü çok farklı hele ki 4k ile işiniz olursa misal 1080 Ti veya 2080 ve üsttü kartınız ile işlemcinizin 6700k yada 9900k olması fps bazlı bir uçurum yaratmaz. 4k'da oyun işlemciden çok ekran kartına abanır, bu yüzden güçlü bir kart sahibi iseniz işlemciye yatırım yapmak aşırı gereksiz bir masraf olur. Şuan ki 6700k seviyesinde ki işlemci bile şayet çözünürlük 4k olunca vereceği fps değeri 9900k ile neredeyse aynı olacaktır ve buda cebinizde ciddi miktarda para kalması anlamına gelir. Ha işiniz FHD ise o zaman işlemci bazlı farkların açıldığı doğru ama kim 1080 ti veya 2080 ti kart alıp FHD oyun oynar orasını bilemem.

Basit ve günümüz oyunlarında yapılmış bir işlemci testi 4k oyun verileri her şeyi açık net gösteriyor.

• 1080p de 1080ti ve 8700k ile oynuyorum.64 kişilik serverlerde yer yer cpu kullanımı 85 lere dayanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Açıkçası ben de ayar oluyorum. 10 yıla yakındır yazarlık geçmişim de var, ekşi de de bir dönem yazdım ama foruma gelince şöyle başlık açıyorlar özenti ve yapay buluyorum. Bunun bir üstü sorunsallı başlık açanlar, reel hayatta kullananı görmedim ama nette herkes entel anasını satayım.

Bir de başlığı açan arkadaş interneti yeni bağlatmış sanırım. 4 çekirdekli işlemciler öleli 2 yıl oldu high sistemlerde, high-end bile demiyorum o derece. Bilen bilir BF1 4 çekirdekle oynanması güç bir oyun, 1060 ınız bile olsa oyunu tam manasıyla randımanlı oynayamıyorsunuz.

Birisi de FX 8350 için planlı eskitme demiş kimse alınmasın ama o işlemci serisi tam bir fiyaskoydu. Kendi döneminde bile gereksinimleri karşılamakta acizdi.

Bende 4930K var mesela forumda da konu açmışım Vega 56 ile darboğaz yaşıyorum BF1 de. Çözünürlük kastırınca da bu sefer bir esprisi olmuyor zaten öncesinde 1060 vardı elimde aynı fpsler aldıktan sonra karta niye para verelim diyor insan. Sırf 240hz monitör planımı bu problem sebebiyle erteledim. Bakalım 4c/8t işlemcilerin bile yavaştan miadi dolarken, 4 çekirdek açıkçası tartışmaya açık bile değil. Bitikler.

Alıntıları Göster
    Bundan sonra konu açtığımda,başlık nasıl olmalı;içeriğe neler yazmalıyım gibi konularda siz değerli arkadaşların da fikrini alırım. Madem 100 yıldır internet kullanıyorsunuz,siz daha iyi biliyorsunuzdur!
    Neymiş 4 çekirdekli işlemciler 2 yıl önce bitmişmiş;asıl sen interneti yeni bağladın ya da haberin yok.
    Sistem tavsiyleri konusuna bir uğra bakalım;nasıl da ha bire 4 çekirdekli İntel işlemcileri 3000-4000'liralık sistemlere önerildiğini.

• Benim her oyunda hedefim 60 kare almak. Ne zamanki 144 FPS yeni standardım olur o zaman işlemcimi değiştirmeyi düşünebilirim.
  • HackAv kullanıcısına yanıt
    3000-4000 liralık sistemlere önerilmesinin sebebi kısıtlı bütçeden ötürü olduğu tarafı atlıyorsun.
    Bugün iyi bir ram almak istesen 700-800 lirayı gözden çıkarman gerekiyor 2*8 dual kit kullanmak istediğinde.

Ne kaldı 3000 liradan, 2300.

Bir ekran kartı almak istesen RX 570 alsan en ucuzundan 800 850 lira. Bak 1 2 tık artırayım kartın modelini demen bile mümkün değil bu paralarla.

Ne kaldı? 1500 lira.

Şimdi bu paraya anakart mı işlemci mi psu mu kasa mı yoksa hdd mi alacak alacak kişi? Monitörü saymıyorum bile.

Hadi bütçeyi 4000 yapalım 2500 liraya kimse 4 çekirdek önermez, her öneri de mantıklı ya da iyidir demek de saçma. Kim öneriyorsa kısıtlı bütçeden ötürü öneriyordur.

Siz uzayda mı yaşıyorsunuz yoksa ciddi ciddi 3000 4000 liranın günümüzde pc toplamada gayet iyi bir rakam olduğunu falan düşünüyorsunuz sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jon doe

Intel core i7 2600k gibi bir işlemci yaptığına pişman mıdır acaba? 5 yıl önce ikinci el almıştım. Zamana çok güzel direniyor hatta meydan okur bir tavrı var. Grafikteki baz hızında aldığı fps sanırım. Bu işlemci 4.5ghz e çok kolay oc olabilen bir işlemci. Hâlâ da gideri var bir süre grafiğe bakınca.
    5 GHz'de GTX 980 Classified ile birlikte kullanıyorum. Çoğu güncel, yeni nesil işlemciye kafa tutuyor. Hatta yedekte yine Z77A-GD55 anakart ve i7 2600K var. Satasım gelmiyor onları da.
  • quote:

3000-4000 liralık sistemlere önerilmesinin sebebi kısıtlı bütçeden ötürü olduğu tarafı atlıyorsun.
    Bugün iyi bir ram almak istesen 700-800 lirayı gözden çıkarman gerekiyor 2*8 dual kit kullanmak istediğinde.

Ne kaldı 3000 liradan, 2300.

Bir ekran kartı almak istesen RX 570 alsan en ucuzundan 800 850 lira. Bak 1 2 tık artırayım kartın modelini demen bile mümkün değil bu paralarla.

Ne kaldı? 1500 lira.

Şimdi bu paraya anakart mı işlemci mi psu mu kasa mı yoksa hdd mi alacak alacak kişi? Monitörü saymıyorum bile.

Hadi bütçeyi 4000 yapalım 2500 liraya kimse 4 çekirdek önermez, her öneri de mantıklı ya da iyidir demek de saçma. Kim öneriyorsa kısıtlı bütçeden ötürü öneriyordur.

Siz uzayda mı yaşıyorsunuz yoksa ciddi ciddi 3000 4000 liranın günümüzde pc toplamada gayet iyi bir rakam olduğunu falan düşünüyorsunuz sanırım.
    Ryzen 5 1600---990 TL
    8 Gb 3000 mhz ram--380TL
    Kasa--- 160TL
    WD 500 GB 7200 HDD ---150 TL
    FSP 500 Watt---237 TL
    Gigabyte A320 Anakart---347 TL
    4 Gb Saphhire Rx 570--870 TL
    Toplam:3100 Lira

3000 liraya 6 çekirdek ve Rx 570'li sistem toplayabiliyorsunuz.

Bu fiyata 4 çekirkekli İntel İ3 serisi işlemcileri ve Gtx 1050 Ti ekran kartını sistem önerilerinde toplayıp millete aldırtıyorlar...

Ki Rx 570,Gtx 1050Ti'den de oldukça performanslıdır.

Senin ciddi sıkıntıların var kendinle çelişiyorsun.

Kendin diyorsun ki 4 çekirdekli sistemler öneriliyor, sonra numune diye pc topluyorsun(ki o da eksik tek kit ram kullanan bana pc den anlıyorum da demesin) ama işlemci 6/12t li işlemci oluyor. Ee az önce bağırıyordun 4 çekirdeği öneriyorlar diye sen bile önermemişsin

Neyin kafasını yaşıyorsun anlamıyorum. Ayrıca ben sana hangi kartlar ne kadar performanslı diye sormadım, senden iyi biliyorum hangi kartın ne kadar performans verdiğini. Ortaya attığın bütçeler ile toplanacak şeyleri yazmışım sen bana benim söylediğimi satmaya çalışıyorsun üstelik. Kaldı ki parçalar belli orta segmente hitap ediyor zaten yani dediğim gibi kısıtlı bütçeler.

Ayrıca oraya bir tane daha ram eklemeni rica edeceğim.

İşi bilmiyor anca ahkam kesiyorsunuz.

• quote:

Senin ciddi sıkıntıların var kendinle çelişiyorsun.

Kendin diyorsun ki 4 çekirdekli sistemler öneriliyor, sonra numune diye pc topluyorsun(ki o da eksik tek kit ram kullanan bana pc den anlıyorum da demesin) ama işlemci 6/12t li işlemci oluyor. Ee az önce bağırıyordun 4 çekirdeği öneriyorlar diye sen bile önermemişsin

Neyin kafasını yaşıyorsun anlamıyorum. Ayrıca ben sana hangi kartlar ne kadar performanslı diye sormadım, senden iyi biliyorum hangi kartın ne kadar performans verdiğini. Ortaya attığın bütçeler ile toplanacak şeyleri yazmışım sen bana benim söylediğimi satmaya çalışıyorsun üstelik. Kaldı ki parçalar belli orta segmente hitap ediyor zaten yani dediğim gibi kısıtlı bütçeler.

Ayrıca oraya bir tane daha ram eklemeni rica edeceğim.

İşi bilmiyor anca ahkam kesiyorsunuz.
    Bak kardeşim öncelikle karşısında sokak arkadaşın yok;bana karşı kullandığın kelimelere dikkat et isterersen. Aksi takdirde ben de sana senin tarzınla cevap vereceğim.
    Sen bana 3 bin liraya 6 çekirdekli pc toplanmaz dedin Ben de sana topladım.
    Konu benim konum.
    Başlık benim başlığım,
    İstediğim şekilde yazar,istediğim şekilde içerik oluştururum.
    Bunu tartışmak senin haddin bile değildir.

Konu daha fazla uzamasın istiyorum.
    Selametle.

Konunun bütünlüğünden kopup ad hominem yaparsan tavrım hep böyle olacaktır. Senin ortaya attığın şeye karşılık benim söylediklerim 2 önceki postta zaten yer alıyordu. Ayrıca ben 3000 bine 6 çekirdekli işlemci alınmaz diye bir şey söylemedim, hayal görüp element uydurmayı da bırakın. Kalan paraya hangisini alabilirsin demiştim. Sen alabileceğin şeyleri yazarken de tek kit ram yazdın bu kısma hiç değinmiyorsun her nedense Bütçeyi artırdığında da zaten 4 çekirdek önerilmez de demiştim ama burayı da yok sayıp sadece kelime cımbızlayıp, laf ebeliği yapıyorsun.

Bilmiyorsanız takip edin, her şeye muhalefet olmak zorunda değilsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: # Ace #

İşlemci katili olması çözünürlüğe bakar FHD - 2k ve 4k'nın kullandığı işlemci gücü çok farklı hele ki 4k ile işiniz olursa misal 1080 Ti veya 2080 ve üsttü kartınız ile işlemcinizin 6700k yada 9900k olması fps bazlı bir uçurum yaratmaz. 4k'da oyun işlemciden çok ekran kartına abanır, bu yüzden güçlü bir kart sahibi iseniz işlemciye yatırım yapmak aşırı gereksiz bir masraf olur. Şuan ki 6700k seviyesinde ki işlemci bile şayet çözünürlük 4k olunca vereceği fps değeri 9900k ile neredeyse aynı olacaktır ve buda cebinizde ciddi miktarda para kalması anlamına gelir. Ha işiniz FHD ise o zaman işlemci bazlı farkların açıldığı doğru ama kim 1080 ti veya 2080 ti kart alıp FHD oyun oynar orasını bilemem.

Basit ve günümüz oyunlarında yapılmış bir işlemci testi 4k oyun verileri her şeyi açık net gösteriyor.

Konudaki dişe dokunur tek yorum.

• imfatalty kullanıcısına yanıt
    Bizde biri çıksada yorumlarımızı değerlendirse diyorduk siz çıktınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstünüze alınmışsınız ama çokta gerek yoktu. Sizi vega konularından ve diğer amd konularında takip ederim polemik yaşamak için yazmadım. Arkadaş doğru noktalara parmak basmış bunu ifade etmek istedim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.