Şimdi Ara

Battlefield 4'ün Konsol Çözünürlükleri Kesinleşti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•      Haftalardır yapılan tartışmalar nihayete erdi gibi görünüyor. Battlefield 4'ün çözünürlüğü konusundaki tartışmalara son nokta koyuldu. http://Eurogamer'ın testlerine göre Battlefield 4'ün Playstation 4 sürümü 900p, Xbox One sürümü ise 720pçözünürlükte çalışıyor.

Söylenenlere göre Xbox One'da çözünürlüğün daha düşük olması daha fazla anti-aliasing problemi ile karşılaşmamıza neden oluyor. Aşağıda oyunun Playstation 4 sürümünün multiplayer moduna ait FPS ölçümünü de izleyebilirsiniz. Oyun genel olarak 60 fps'de çalışıyor, ama yoğun patlamaların olduğu anlarda saniye/kare oranının 50'ye düştüğünü görebiliyoruz.

Bu aradahttp://Eurogamer'da oyunun Xbox One ve PS4 sürümlerinin karşılaştırmalarının yanı sıra, PC sürümü ile konsol sürümünün karşılaştırma videolarını da bulabilirsiniz. Ayrıca konsol sürümlerinin senaryo modundaki fps oranını görme şansınız var.

• Bir PC oyuncusu olarak konsolların 1080P BF oynayacakları zamanı hala bekliyorum. :D

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fornicras

Bir PC oyuncusu olarak konsolların 1080P BF oynayacakları zamanı hala bekliyorum. :D

Gears of War, Last of Us, Uncharted, Halo, Forza, Gran Turismo, God of War... ve daha bir çok efsane oyunu oynayamadıktan sonra BF'yi ne kadar çözünürlükte oynadığının önemi yok..
  • quote:

Bir PC oyuncusu olarak konsolların 1080P BF oynayacakları zamanı hala bekliyorum. :D

Bende bir konsol oyuncusu olarak pccilerin ps-xbox özel oyunları oynayabileceği zamanı bekliyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

<blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: Fornicras<br><br>Bir PC oyuncusu olarak konsolların 1080P BF oynayacakları zamanı hala bekliyorum. :D</blockquote><br><br>Bende bir konsol oyuncusu olarak pccilerin ps-xbox özel oyunları oynayabileceği zamanı bekliyorum :D

Beklemene gerek yok oynuyanlar çok emulator ile

• Yalanın batsın, emulatörle oynanıyormuş. PS2 oyunlarını oynayabiliyoruzn ancak. PC oyuncusuyum, ama sallamayın.
  • Arkadaslar PS4 her sart icerisinde Xbox One konsolundan gucluydu. Bunu EA games'in oyununda hemde partneri oldugu Microsoft'a karsi gormus olduk.

Bu saatten sonra yok islemci degisti yok Xbox One guclu demezsiniz insallah. Xbox Fanlarida artik sunu bilsin gozun gordugu birdir inkar edilemez. Izleyin karsilastirma videolarini. Battlefield 5 sadece yeni nesil ve PC'ye geldiginde PS4 1080P 60FPS oynaticaktir emin olun. Konsolun ilk multiplatform oyunda bu kadar fark atmasi Xbox One konsoluna gercekten sasilacak bir durum.

Artik Xbox fanatiklerinin sacma yorunlarina burda site sahipleride izin vermez emin olun. Onlarda bu karsilastirmalari bekliyordu cunku. Gecmis olsun Microsoft ve sevenlerine diyecek baska birsey daha var. 32MB Esram bircok insanin dedigi gibi hicbirseymis...

Saygilar herkese.
  • quote:

quote:

Gears of War, Last of Us, Uncharted, Halo, Forza, Gran Turismo, God of War... ve daha bir çok efsane oyunu oynayamadıktan sonra BF'yi ne kadar çözünürlükte oynadığının önemi yok..

Strateji oyunlarına bekleriz sizi. Total War falan.
  • quote:

<blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: BSC Misafiri<br> <br> <blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: Fornicras<br> <br> Bir PC oyuncusu olarak konsolların 1080P BF oynayacakları zamanı hala bekliyorum. :D</blockquote><br> <br> <br> Gears of War, Last of Us, Uncharted, Halo, Forza, Gran Turismo, God of War... ve daha bir çok efsane oyunu oynayamadıktan sonra BF'yi ne kadar çözünürlükte oynadığının önemi yok..<br> </blockquote><br> Strateji oyunlarına bekleriz sizi. Total War falan.

Zaten başka türlü vuramıyorsunuz. Exc oyunlara bekliyoruz bizde sizleri. Gelirsiniz bir gün ^^

• Valla ben PS4'ün bu oyunu çok rahat 1080p'de çalıştıracağına inanıyorum.Killzone:SF gibi bir oyunu 1080p'de çalıştırıyorsa BF4'üde rahatça çalıştırabilirdi.Ancak yeni nesile daha başlangıç ilerde çok daha iyi oyunlar göreceğiz ki.Zaten benim için yeni nesil dediğin daha üst grafik değil daha iyi yapay zeka,daha iyi fizikler vb. şeylerdir.Yani bu şeylerin de gerçekleşeceğini biliyorum.Saygılar.

@Fornicras

Amacın herhalde tartışma çıkartmak değil mi? Gelip buraya konsollara laf atmak mı? Eğer öyleyse pek uğraşma bence.

Bu arada X1 hakkında pek fikrim yok ancak ciddi ciddi X1'de 1080p oyun yok neredeyse bunun donanımıylamı alakalı pek bilmiyorum ancak şu haber dikkatimi çekti.Gerçek mi değil mi belli değil ama eğer gerçekse X1 gerçekten çok çok kötü bir durum da bu arada haber;
    http://www.merlininkazani.com/Xbox_Onein_Snap_ozelligi_konsolu_bozuyor_mu-haber-67233p1.html

• Hiç şaşırılıcak bir durum değil ps4 dün donanımı xbox one çok daha iyi olduğu zaten başından belliydi. yabancı formlarda söylüyolardı.
  • mantıklı. PS4 ün donanımı kas gücü olarak Xbox one den daha fazla. Bu da farkını ortaya koymuş PS4 ile Xbox one arasındaki işlem farkı nedir diye sorsalar işte size videolu cevap. Umarım konsollardan hangisini tercih edeceğini karar veremeyen oyunculara bir fikir oluşturmuştur.
  • quote:

<blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: Fornicras<br><br>Bir PC oyuncusu olarak konsolların 1080P BF oynayacakları zamanı hala bekliyorum. :D</blockquote><br><br><br>Gears of War, Last of Us, Uncharted, Halo, Forza, Gran Turismo, God of War... ve daha bir çok efsane oyunu oynayamadıktan sonra BF'yi ne kadar çözünürlükte oynadığının önemi yok..

madem o kadar ex. var ve avantajlı olduğunu düşünüyorsun neden gocunmuş gibi savunma yapmaya ve cevap vermeye gerek duyuyorsun. yarası olan gocunsun. tabi ki konsol bir pc kadar güçlü değil. konsolun ex. leri ayrı pc nin exleri ayrı. tartışma çıkartmayın da herkes sevdiği oyunu oynasın olmaz mı.

• diren microsoft :))

• quote:

Öyle gözüküyor ki, sende 1080p 60 fps oynayamayacan.

http://forum.donanimhaber.com/m_82734637/f_//tm.htm#82734637

Anakart: GIGABYTE 990XA
    İşlemci: AMD Phenom X6 Phenom II 1090T B.E. @ 3.2GHz
    E. Kartı: SAPPHIRE HD6950 1GB DirectCU II
    Ramler: 12GB 1833MHz Vengeance
    PSU: COolER MASTER HAF-X 800W
    SSD: OCZ Agility 3 120GB

Full hd 60 fps'de yemez bu sistem.

• quote:

<blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: BSC Misafiri<br> <br> <blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: Fornicras<br> <br> Bir PC oyuncusu olarak konsolların 1080P BF oynayacakları zamanı hala bekliyorum. :D</blockquote><br> <br> <br> Gears of War, Last of Us, Uncharted, Halo, Forza, Gran Turismo, God of War... ve daha bir çok efsane oyunu oynayamadıktan sonra BF'yi ne kadar çözünürlükte oynadığının önemi yok..<br> </blockquote><br> Strateji oyunlarına bekleriz sizi. Total War falan.

Oynuyoruz canım. Herkesin evinde bilgisayar var artık. Bu arada Europa universalis 4'ü tercih ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

Öyle gözüküyor ki, sende 1080p 60 fps oynayamayacan.

http://forum.donanimhaber.com/m_82734637/f_//tm.htm#82734637

Anakart: GIGABYTE 990XA
    İşlemci: AMD Phenom X6 Phenom II 1090T B.E. @ 3.2GHz
    E. Kartı: SAPPHIRE HD6950 1GB DirectCU II
    Ramler: 12GB 1833MHz Vengeance
    PSU: COolER MASTER HAF-X 800W
    SSD: OCZ Agility 3 120GB

Full hd 60 fps'de yemez bu sistem.

Ekran kartını 7970 O.C. yapınca sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Çok büyük sorun değil.

• Aşağı yukarı benimki gibi sistemin var.Sadece benim 6950 2gb.Full hd'de 60 fps sabit değerlerini yakalamak zor.
    7970 alırsan evet oynarsın, ama şimdi elindeki sistemlen zor.Şimdiye bakacan, yarına değil..
  • Pc de Medium da full hd oynayacağım.Zevk verdiği sürede grafik o kadar önemli değil

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Aşağı yukarı benimki gibi sistemin var.Sadece benim 6950 2gb.Full hd'de 60 fps sabit değerlerini yakalamak zor.
    7970 alırsan evet oynarsın, ama şimdi elindeki sistemlen zor.Şimdiye bakacan, yarına değil..

Yazın başında alırım iyi bir kart. Oyunun en az 2 sene ömrü var zaten. 1 sene boyunca hepsi High'da oynarım diğer sene hepsi Ultra'da oynarım. Beta'da hepsi High 1080p'de 40-50FPS falan alıyordum sanırım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.