Şimdi Ara

Battlefield 4 Ekran Kartı Performanslarınız (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
8
Favori
11.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi arkadaş oyun 9gb ram kullanıyo demiş ,4gb ramde çalışazmı arkadaşlar oyun.
  • kablo dusuk ping icin daha iyi oluyor genelde ...

yani online oynarken internet 3 cekiyor 4 cekiyor veya 10 Mbit 50 Mbit den ziyade ping onemlidir...

kablo ile baglanmanizi oneriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Sambora

Hocam demek istediginiz 4770k besleyemez iki lightning i.
    Peki 4930 k ne kadar besler.
    Sli de iki islemci arasi ne gibi fark olur?
    Isinma, islemci kullanma orani ve sicakliklar ile fps farklimi olur bunumu demek istiyorsunuz.

Ben bu farklari 1080p tek monitor icin ogrenmek istiyorum.

Siz 2 sli lightning i 3 monitorde kullaniyorsunuz. Bu fark eder heralde islemci yeterliligi icin.

Ben sonradan sli yaparim diye kesinlikle 4930k mi almaliyim simdi onu bir turlu anlayamiyirum. Yorumlarin geneli 2 way sli icin 4770k nin yeterli oldugu fakat siz hali hazirda kullanmissiniz.
    Beni az daha aydinlatirmisiniz hocam.

Haniyüksek fps alırsınız da kartları tam olarak kullanamazsınız tek 780 full HD için2-3 yıl daha ultrada yeterli olur oyunlar için,çoklu monitör olayınız yoksa tek 780+4770k çiçek gibi olur,belki işlemciyi 4 ghz+a çekerseniz daha verimli olabilir özellikle min fps ghz ile doğru orantılı

• quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

Bi arkadaş oyun 9gb ram kullanıyo demiş ,4gb ramde çalışazmı arkadaşlar oyun.

İyi sallamış o arkadaş 4gb ram yeterlidir.
  • quote:

Sisteminize ve beklentinize bağlı benim oynadığım sistemde ve o çözünürlükte 9 gb kullanıyor ,2 gb da sistem kendisi kullansa 11 gb 3760x1080 çözünürlük için 4 gb ram ile çalışır fakat büyük ihtimal ram sınırına takılır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

Cevap icin sagol hocam. 2 way sli 1080p icin gereksizmidir. Bu konudaki gorusun nedir hocam?

Bence gereksiz tek 780 in 1080pde zorlanacağı oyun yok şu an piyasada(3D ve aşırı köşe yumuşatma hariç bazıları 32x aa diye kasmaya çalışıyor ve sonrada kart çok kasıyor diyor).Çoklu monitör yada sürekli 3d oyun oynayacaksan o zaman en az 2 tane 780 gerekir akıcı oyun deneyimi için.

Sagol hocam. Ben ilk defa bu fps falan ultra oyun sistem islerine girdigim icin bilgisizlik cok.
    En son 6 7 yil once cod un ilk serilerini oynuyordum islemci ve anakartin ekran kartinin ne oldugunu bilmeden hazir pc ile :)
    Simdide herseyden bihaberim dogal olarak :))

Kuruyom ben o zaman bu islemci anakarti.
    Ekran kartini gondermediler bf4 ile birlikte siparis ettim diye aslinda teslim alicagim yerde biliyorumda bf4 cikis tarihi yuzunden bekletiyolar. :)
    Internetide hizlandirdim bugun 50mb a.
    Benim pc ikinci katta.
    Asus dark a66u wireles kullaniyorum.
    Maximus vi extreme in wifi kapasitesi yetermi online oyunlar icin? Yoksa aydri wifi adaptorumu almaliyim?
    Kabloluya gore oyunlarda (online) fark edermi?

Önemli değil hocam sonuçta kimse bunları bilerek doğmuyor paylaşmak kadar güzeli var mı

İnterneti kablolu kullanmak oyunlarda daha az lag yapıyor diyorlar bende wıfı ile denemiştim kabloluya göre verim alamadım fazla en iyi kablolu kullanmak hocam.Anakartın wı -fı kapasitesini bilmiyorum fakat yeterli olacağını sanmam pek özenmiyorlar bu tür parçalarına.Eğer kablolu imkanın yoksa yada zorsa ayrı bir adaptör alman daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 30 Ekim 2013; 20:46:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tersol

quote:

Ya tabi 4 gb yeterlidir ondan değil mi 64 bit ile çalışıyor oyun betadayken 6 gb devirdiğini gördüm biraz daha iyilieştirme yapsalar 5 gb aşağı düşmez.Bazı arkadaşlarımız öneriyordu 8 gb a fazlasıyla yeterli 16 yı ne yapacaksınız diye ama durum gösteriyor ki 8 gb ram artık standart olmalı oyun pclerinde 16 yı ise alabilen alıp takmalı fazladan zarar gelmez.

• quote:

quote:

3760x1080 de oynuyorum imzama bakarsanız o sistem 9 gb ram+ I tek başına oyun için kullanıyor ,kim sallamış?,bf3 bile o sistemle 7küsür gb kullanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elite `

Ohoooo Ekran Kartı alacağız da Oyunun kutulu premium'u çıkacakta alacağız da yükleyeceğiz de Ölme eşşeğim ölme

Aynen öle, oyun çıkacak AMD efendinin kartları ortada yok daha. Artizlik yapıyo bi de BF4 bizim kartlarda daha iyi olcak diye.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    4 gün 8 saat sonra iniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan52400

4 gün 8 saat sonra iniyor

Oyun bi bende mi hızlı indi anlamadım
  • Anakartin wifi kapasitesini nasil ogrenebilirim?
    Wirelesim cok guclu. Bilmiyorum modelini.biliyomusun. asus a66u
    Benim wireles salonda. Ikinci katta oyun odasi var orda duruyo pc. Oraya kablo cikarmak baya cetrefilli olucak diye dusunuyorum.
    Ethernet kablosu o dakar uzun olursa da verim dusermi?
    Bide kabloyu salondan tavani delerek koseden ust kata gecirsemcok uzun olucak. Yan duvardan disardan ikinci katin duvarina soksam oda eksi 15 20 lerde sorun cikarir heralde. Bu nete nasil bir coz bulucam bilmiyorum :)
    Evi aldigim adam salondan catiya cikarip ordan switch le odalara yaymisti ben tum kablolari sokmustum :))
    Cok amatorce yapmisti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boostcolic

quote:

quote:

3760x1080 de oynuyorum imzama bakarsanız o sistem 9 gb ram+ I tek başına oyun için kullanıyor ,kim sallamış?,bf3 bile o sistemle 7küsür gb kullanıyor

Hocam söylediğiniz bellek pc belleği mi yoksa vram belleği mi?

• Hocam tabi ki sistem belleği, 780 ler 3 gb lık 9 gb lık gk110 çıkmadı daha
  • Normal bir sistemle oynayan çıkmamış daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

quote:

Orijinalden alıntı: boostcolic

quote:

quote:

Hocam söylediğiniz bellek pc belleği mi yoksa vram belleği mi?

Sistem belleği hocam 9 gb v ram mı var

• İlginç geldi de...BF4 ve Win7 x64 toplam 4,5GB ram kullanıyor benim bilgisayarda.1920x1080'de ultra ayarlarda. İşlemci kullanımı %40-60 arası...Çözünürlüğü artırmak için(3760x1080) ekran kartı vrami gerekmiyor mu?Normal bellek nasıl şişiyor onu merak ettim.Multiplayer oynayınca mı kasılıyor o kadar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 30 Ekim 2013; 20:02:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

İlginç geldi de...BF4 ve Win7 x64 toplam 4,5GB ram kullanıyor benim bilgisayarda.1920x1080'de ultra ayarlarda. İşlemci kullanımı %40-60 arası...Çözünürlüğü artırmak için(3760x1080) ekran kartı vrami gerekmiyor mu?Normal bellek nasıl şişiyor onu merak ettim.Multiplayer oynayınca mı kasılıyor o kadar?

Ekran kartı vram i de gerekiyor normal ram ihtiyacı da artıyor

• Mantle işe yarar inşallah. Yoksa 10 milyon $'a yazık olmuş gibi.

Bombanın pimini çektim usta.

Not: Yaşasın Türkçe!

• hd7970 ghz edition mantle hayal edildiği gibi perf. artışı sağlarsa 780'i tokatlayacak gibi.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.