Şimdi Ara

Battlefield 4 (2013) [ANA KONU] (1977. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40.466
Cevap
149
Favori
1.193.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19751976197719781979
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Battlelog'dan kolayca halledebilirsin Loadout kısmından.
  • buldum yaptim hocam sağolun bir sey sorucam btr ve tanktan havadaki helokopterlere fuze atilabiliyor bunun adi ne? customize de bulamadim ismimi bilmedigimden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    İkisinde'de var sanırım fazla BTR kullanmıyorum ben mecbur kalmadıkça o yüzden bilmiyorum ama tankta staff shell olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

buldum yaptim hocam sağolun bir sey sorucam btr ve tanktan havadaki helokopterlere fuze atilabiliyor bunun adi ne? customize de bulamadim ismimi bilmedigimden

btr veya tanktan hava araçlarına güdümlü füze atmak için, btr'de tow, tankta guided shell gerekiyor. tabi bu da yetmiyor. ya recon ya da tanktaki gunner'ın, soflam ile hava aracını işaretlemesi gerekiyor. eğer güdümlü füze değil de tek başınıa direk vurmak istiyorsan, yine btr'deki tow ve tankta sabot shell'i kullanabilirsin. tow ile kitlenmeden vurmak zor ama tanktaki sabot shell, apshell'e göre daha hızlı ve düz gittiği için vurmak daha kolay. ama apshell patlayıcı başlığa sahip olduğu için piyadelere karşı çok daha etkili. o an ki duruma göre kullanacağın silahları seçmelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

buldum yaptim hocam sağolun bir sey sorucam btr ve tanktan havadaki helokopterlere fuze atilabiliyor bunun adi ne? customize de bulamadim ismimi bilmedigimden

Btr yada tankta 2. kişinin soflam ile hava hedeflerine kitlenmesi gerekiyor.Lazer ile işaretlemeli.. Tankı siz kullanıyorsanız sizinde 2. silahınız guided shell olmalı.. bu şekilde hem hava hemde yer hedeflerini vurabilirsiniz.Biz arkadaşlarla genelde böyle oynuyoruz.Çok keyifli oluyor Havada uçanı kaçanı yere indiriyoruz.Mobile antiair tarzı güzel oluyor, tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEGETTO -- 15 Temmuz 2017; 16:4:49 >
  • bf4 e ücretsiz dlc vermeye başladırlar
  • oyunda yeni oyuna başlamış ve düşük rütbeli çok oyuncu görüyorum ve yeni başlayan arkadaşlara nacizane tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

1. oyunda sol alt köşede minimap var. eğer göremiyorsanız ayarlardan boyutunu büyütebilirsiniz. tavsiyem 150 yapın, ve allah aşkına bir gözünüz sürekli o haritada olsun. paracel storm'da oynuyorum. bende scout heli var. d noktasında, adanın dış köşesinde yan yana durup bayrağı alan bizim 3 botumuz, diğer iç köşede rakibin tek botu var. scout heli ile botu patlatamayacağım için spotluyorum. o 3 tane maldan biri bile minimap'e bakmaz mı arkadaş. biri işaretli düşman botunun yanından a'ya doğru gitti. düşman botu onu görüp, füzelerini arkadan yedire yedire bizim botu patlattı. diğer mal, e'ye gitti. üçüncüsü c'ye. biri bile o işaretli botu görmedi. ki bu durum 1-2 kere değil sürekli oluyor. süreki spotlu botlar birbirlerinin yanından geçip gidiyor. bunula birlikte minimapte yardıma ihitacı olan, sağlık kitine veya mermiye ihtiyacı olan, uzak bir noktada kalıp aracınızla onu taşımanızı isteyen takım arkadaşlarınız görülüyor, onları görmezden gelmeyin yardım edin.

2- eğer minimap'e bakmıyorsanız bari benim gibi bakanları düşünün. düşmanı gördüğünüz an, q'ya basıp spotlayın. böylece düşman, takım ardakaşlarınızın minimap'inde görünür. hem spotladığınız düşman öldüğünde puan da kazanıyorsunuz.

3- jetler taksi değildir. jetleri taksi olarak kullanmayın. bir noktaya gitmek istiyorsanız motorları, atm'leri kullanın 5 dk'da bir çıkan ve iyi bir oyuncunun elinde oyunun gidişatını değiştirebilecek jeti değil.

4- kendi takım arkadaşınızın tankını çalacak kadar kendinizi alçaltmayın. 20 canı kalmış tankı tamir etmek için tanktan iniyorum. squad'taki adam benim üzerimden spawn olup, tankımı çalıyor. mal 50 metre ilerlemeden tek mermiyle ölüyor. tankımı çaldın da ne geçti eline lan diye yazdığımda cevap ta vermiyor. bu mallar yüzünden tanka bindiğimde squad'tan çıkıyorum. tankı tamir etmek için ise, normalde tankı düşmandan uzak bir yere çekmem gerekirken, ne yazık ki kendi takım arkadaşlarımdan uzak bir yere çekmek zorunda kalıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

oyunda yeni oyuna başlamış ve düşük rütbeli çok oyuncu görüyorum ve yeni başlayan arkadaşlara nacizane tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

1. oyunda sol alt köşede minimap var. eğer göremiyorsanız ayarlardan boyutunu büyütebilirsiniz. tavsiyem 150 yapın, ve allah aşkına bir gözünüz sürekli o haritada olsun. paracel storm'da oynuyorum. bende scout heli var. d noktasında, adanın dış köşesinde yan yana durup bayrağı alan bizim 3 botumuz, diğer iç köşede rakibin tek botu var. scout heli ile botu patlatamayacağım için spotluyorum. o 3 tane maldan biri bile minimap'e bakmaz mı arkadaş. biri işaretli düşman botunun yanından a'ya doğru gitti. düşman botu onu görüp, füzelerini arkadan yedire yedire bizim botu patlattı. diğer mal, e'ye gitti. üçüncüsü c'ye. biri bile o işaretli botu görmedi. ki bu durum 1-2 kere değil sürekli oluyor. süreki spotlu botlar birbirlerinin yanından geçip gidiyor. bunula birlikte minimapte yardıma ihitacı olan, sağlık kitine veya mermiye ihtiyacı olan, uzak bir noktada kalıp aracınızla onu taşımanızı isteyen takım arkadaşlarınız görülüyor, onları görmezden gelmeyin yardım edin.

2- eğer minimap'e bakmıyorsanız bari benim gibi bakanları düşünün. düşmanı gördüğünüz an, q'ya basıp spotlayın. böylece düşman, takım ardakaşlarınızın minimap'inde görünür. hem spotladığınız düşman öldüğünde puan da kazanıyorsunuz.

3- jetler taksi değildir. jetleri taksi olarak kullanmayın. bir noktaya gitmek istiyorsanız motorları, atm'leri kullanın 5 dk'da bir çıkan ve iyi bir oyuncunun elinde oyunun gidişatını değiştirebilecek jeti değil.

4- kendi takım arkadaşınızın tankını çalacak kadar kendinizi alçaltmayın. 20 canı kalmış tankı tamir etmek için tanktan iniyorum. squad'taki adam benim üzerimden spawn olup, tankımı çalıyor. mal 50 metre ilerlemeden tek mermiyle ölüyor. tankımı çaldın da ne geçti eline lan diye yazdığımda cevap ta vermiyor. bu mallar yüzünden tanka bindiğimde squad'tan çıkıyorum. tankı tamir etmek için ise, normalde tankı düşmandan uzak bir yere çekmem gerekirken, ne yazık ki kendi takım arkadaşlarımdan uzak bir yere çekmek zorunda kalıyorum.

2.yi öğrendiğim iyi oldu yaparım bundan sonra sürekli, 4 çok sıkıntı herhangi bir araca binince biri in derse direk oyundan çıkıyorum bu kadar küçük düşmez insan alt tarafı oyun

• spotlama önemli ama ne yazık ki çoğu oyuncu ya bilmiyor, ya da önemsemiyor. büyük ihtimalle sırf bu yüzden oyun yapımcıları target detectorü getirdiler. silahı düşmana tuttuğunuzda otomatik spotluyor. ama bunu da çoğu kişi kullanmıyor ne yazık ki

takım arkadaşının aracını çalan karaktersizlere zaten diyecek laf yok ama bazıları çalamayınca in ben kullancam diyor. arka arkaya get out, get out yazıyor. onları görmezden gelin. eğer aynı squad'ta iseniz squad'ı değiştirin muhattap olmayın. ama yalan olmasın bazı 140 level olup, gerçekten aracı iyi kullandığını bildiğim adamlar, ben tankı veya heliyi onlardan 1 sn önce alınca, nazikçe, "ben kullanabilir miyim, lütfen" diye soruyor. onlara izin veriyorum açıkçası. teşekkür ediyorlar ve bu adamlar cidden hakkını da veriyor 60-5 falan gidiyorlar. ama k-d olarak 1'i tutturamayan adam gelip get out, get out deyince bir s... git lan deyip oyunuma bakıyorum.

• Fire.Sword kullanıcısına yanıt
    Bende çok iyi kullandığını bildiğim kişilerden önce alırsam bırakıyorum zaten heliyi ama şu get outu görünce çıldırasım geliyor
  • Spotlamanın bir güzel yanı da spotlayınca adamın tepesinde turuncu ok çıkıyor elindeki silaha göre vurmak daha kolaylaşıyor. Bunun için bile kullanabilirsiniz.

• Fire.Sword kullanıcısına yanıt
    Merhaba,Sürekli recon oynayan birisi olarak kendi klasımdan bir kaç detaya değinmek istedim.

Bahsettiğin gibi kontrollü oynamaya çalışan oyuncular olduğu zaman kocaman paracel storm haritasını düşmana dar edersin.Herkes klasının verdiği yetileri kullanarak bencillik yapmadan oynamaya çalışsa zaten herşey bir anda kendiliğinden şiir gibi akıp gidiyor olacak.

Mesela dice şirketinin en çok nefret ettiği dağ tepelerinde bipod ve sniper ile gamsız gamsız saatlerce aynı yerde izini bırakan oyuncular, sırf bu yüzden uzun mesafe atışlardaki bonusu iptal ettiler, tüm sniperlere nerf getirdiler.
    Recon oyuncusunun emeğini resmen silip attılar.Tepede oyuncu kalmasın herkes bayrak noktalarına yolo yapsın istediler.
    Tabiki bende uzun mesafe reconu bırakıp yakın çatışmanın olduğu locker ve metro gibi assault haritaları oynamaya çalıştım. En azından vurduğunuz bir kişi uçak alıp yada helikopter alıp intikam için kamikaze yapamıyor.

Açık alan haritalarda oynarsamda klasın yapacakları zaten belli.
    Suav, mav gibi ekipmanlarla takımınıza hayal edebileceğinizden çok daha fazla yardımınız dokunabilir.Suav ile kilitlenip spot yaptığınız kara, hava yada deniz araçlarına kritik hasar verilmesine yardım edebilir,oyunun gidişatını değiştirebilirsiniz.

Sniper ile düşmanın engiinerlerini, mayınlarını, hava savunma silahlarını patlatabilirsiniz.
    Bipod takıp yere yılan gibi yapışmak yerine önünüze sizi koruyacak bir tepecik yada kaya her ne olursa bir koruma sağlayıp takımın bayrak almasına ciddi yardım edebilirsiniz.Kaldıki düşman araçlarının yok edilmesine yapılan katkı ile 40k puan kastığımı hatırlarım golmund railway de.

• Chagotta kullanıcısına yanıt
    katılıyorum hocam, insanlar kendileri için oynamak yerine, takım için oynasalar haritayı düşmana dar ederler ama ne yazık ki oyuncuların büyük çoğunluğu bunu yapmıyor. adam support oynuyor. adamın tepesinde dikiliyorum, need ammo diyorum, minimap'te de mermiye ihtiyacım olduğu görülüyor ama adam görmüyor bile. en son adamın ismini yazıp mermi verir misin diyorum, ancak o zaman muhattabın kendisi olduğunu anlayıp mermi atıyor. ben assult oynadığımda minimap'te sağlık kitine ihtiyacı olan birini gördüğüm an yardım etmek için peşinden koşuyorum. assult oynadığım zaman kaç tane medkit ribbon aldığımı Allah bilir. ama onda bile bazen 10 canı kalmış adam dibimden koşup gidiyor. normalde medkit için onun bana gelmesi gerkirken, adama yardım etmek için ben onun peşinden koşuyorum. işte sırf bu yüzden artık servera girmeden önce serverdaki oyunculara bakıyorum. eğer iki tarafta da yüksek rütbeli iyi oyuncular varsa giriyorum, zevkli ve çekişmeli güzel maçlar oluyor ama hepsi 100 levelden aşağı oyuna yeni başlamış oyuncular ise hiç bulaşmıyorum, başka server arıyorum.

• BF4 ve BF3 ü multi için almayı düşünüyorum. Hala almaya değer mi? İlk defa oynayacağım multilerini...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Focke-Wulf kullanıcısına yanıt
    BF4 al almışken daha iyi olur değer almaya bence oynamayı seviyorsan.
  • arkadaslar z10 kullanirken btr beni tow ile vuruyor deli oluyorum ne yapabilirim de bu tow ilw vurulmadan oynayabilirim?

• Oynamayı sevip sevdiğimi söyleyemem... FPS multi olarak en son cod4 oynamıştım :) BF4 alacağım o zaman.
  • Focke-Wulf kullanıcısına yanıt
    Bende ilk BF3 almıştım cod4 vardı orjinal ama hiç denemedim nedense bf4 iyidir
  • Anladım hocam... Bu arada BF3 ün player base azalmıştır sanırım. BF4 daha iyi gibi. Teşekkürler
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    çok fazla helikopterler ile oynamıyorum, forumda kendi videolarını paylaşan iyi bir helici vardı belki o daha doğru bilgiler verir ama ben heli aldığımda kendi yaptıklarımı yazıyım. tow veya roket atar yememek için çok fazla sabit durmuyorum. btr,tank veya bot gördüğümde spotlayıp hemen o bölgeden uzaklaşıyorum, düşman araçlarının yakınlarında fazla dolaşmıyorum. özellikle botların yanına bile yaklaşmıyorum. burst cannon helilere karşı çok etkili. belli bir noktadaki askerleri vurmak, veya bayrağı almak istiyorsam, havada sabit şekilde asılı kalmadan, alttaki video'da 6:43'teki gibi yuvarlak çizerek hareket ediyorum. özellikle bu yuvarlak çizme hamlesi çok işe yarıyor. sürekli roketlerin ateşlenme sesini duyuyorum ama bir türlü vuramıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 29 Temmuz 2017; 21:48:47 >

• 
Sayfa: önceki 19751976197719781979
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.