Şimdi Ara

BATTLEFiELD 3 (PS3 ONLİNE & PS3 ANA KONU) (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.396
Cevap
48
Favori
726.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • video ve resimdeki haritadan başka bildiğiniz harita var mı varsa onları nerede görebiliriz
  • Dice Yetkilileri En Çok Tutulacak olan haritanın Operation Metro olucağını düşündüklerini Belirtmişlerdi....Konsol Versiyonunda Kısıtlamaya gidilmeyen tek Harita o zaten.. Limited Edition 'da 4 harita bedavaya geliyor fakat Limited Edition alacak olan az.. Haritaların Muhtemelen EYlüldeki Betadan sonra açıklanacaktır.. (Limited Edition almasanız bile PSN kardeşlik yaparak sahip olabilirsiniz Haritalara. Şahsen öyle yapıcam.

• Şu Sürekli CRYSİS 2 olayını örnek verenler artık bıkmadı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turko3333

Şu Sürekli CRYSİS 2 olayını örnek verenler artık bıkmadı mı ?

Şahsen ben bu Dx 11 olayını önemli buluyorum.Lead platform olan Pc'de konsollar ile arasında bariz fark olmazsa Dx 11 hiçbir işe yaramamış demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razura

quote:

Orijinalden alıntı: Turko3333

Şu Sürekli CRYSİS 2 olayını örnek verenler artık bıkmadı mı ?

Şahsen ben bu Dx 11 olayını önemli buluyorum.Lead platform olan Pc'de konsollar ile arasında bariz fark olmazsa Dx 11 hiçbir işe yaramamış demektir.

Aynen Şu BF3 Betası gelsede Bi Güzel oynasak da neymiş ne değilmiş görsek.. Beta Eylül'De geliyor..

• Küçücük bilgisayar monitörünede 1 metreden bakan konsol bağlı kocaman lcd veya plazma tv ye de 1 metreden bakan arkadaşlar. AA farkını tabiki görürsünüz. Biraz gerçekci olun ve adil mesafeden bakın. Tamam ps3 çıkalı uzun zaman oldu ama GT5 in Uncharted ın Gow ın Killzone un grafik başarasını hepimiz biliyoruz. Oyun firmaları sony nin bünyesine girdiği sürece yani sony exc. oyun çıkardığı sürece ps3 ün tüm programlama olanaklarından ve özel kodlardan faydalanıyorlar. Kısaca cell işlemciyi tam güçte kullanabiliyorlar.

Her ne kadar ps3 ün donanımı (8 çekirdekli cell işlemci hariç) günümüz pc donanımlarından geri kalmış olsada oyun firmaları istedimi muhteşem grafikli oyunlar yapabiliyorlar. Tüm mesele sony nin bünyesine girip girmemekte ve bizim kocaman lcd lere 2-3 metrenin altında bakılıp AA ların farkedilmesinde

Battlefield 3 ün grafiği konsollarda pc kadar iyi sonuç vermeyebilir ama bu konsolun acizliğinden değil oyun firmasının acizliğindendir. Sony nin veya microsoft un bünyesine girip sadece o konsola ait oyunlar üretmeyi kabul etseler tüm grafik sorunlarını çözecekler aslında ama tüm platformlardan ekmek yemek daha çok işlerine geliyor. Hal böyle oluncada pc de dahil tüm platformlara ne bir GT5 gibi ne bir Uncharted gibi ne bir Gow gibi nede bir Killzone gibi grafiklere sahip oyun üretemiyorlar. Böyle giderse üretemezlerde

Konsolların grafiği pc den kötü diye arkadaşlar biri bana yukarıda saydığım oyunların grafiğinin neden pc de ki tüm oyunlardan daha iyi olduğunu açıklayabilir mi?

Konsol fanımıyım değelim. Modern oyunları kaldırabilecek güçlü bir bilgisayarımda var ama konsolların grafiği bana daha iyi geliyor. Belkide 40 inç lcd ye 3 metre mesafeden bakmamdandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Küçücük bilgisayar monitörünede 1 metreden bakan konsol bağlı kocaman lcd veya plazma tv ye de 1 metreden bakan arkadaşlar. AA farkını tabiki görürsünüz. Biraz gerçekci olun ve adil mesafeden bakın. Tamam çıkalı uzun zaman oldu ama GT5 in Uncharted ın Gow ın Killzone un grafik başarasını hepimiz biliyoruz. Oyun firmaları sony nin bünyesine girdiği sürece yani sony exc. oyun çıkardığı sürece ps3 ün tüm programlama olanaklarından ve özel kodlardan faydalanıyorlar. Kısaca cell işlemciyi tam güçte kullanabiliyorlar.

Her ne kadar ps3 ün donanımı (8 çekirdekli cell işlemci hariç) günümüz pc donanımlarından geri kalmış olsada oyun firmaları istedimi muhteşem grafikli oyunlar yapabiliyorlar. Tüm mesele sony nin bünyesine girip girmemekte ve bizim kocaman lcd lere 2-3 metrenin altında bakılıp AA ların farkedilmesinde

ün grafiği konsollarda pc kadar iyi sonuç vermeyebilir ama bu konsolun acizliğinden değil oyun firmasının acizliğindendir. Sony nin veya microsoft un bünyesine girip sadece o konsola ait oyunlar üretmeyi kabul etseler tüm grafik sorunlarını çözecekler aslında ama tüm platformlardan ekmek yemek daha çok işlerine geliyor. Hal böyle oluncada pc de dahil tüm platformlara ne bir GT5 gibi ne bir Uncharted gibi ne bir Gow gibi nede bir Killzone gibi grafiklere sahip oyun üretemiyorlar. Böyle giderse üretemezlerde

Konsolların grafiği pc den kötü diye arkadaşlar biri bana yukarıda saydığım oyunların grafiğinin neden pc de ki tüm oyunlardan daha iyi olduğunu açıklayabilir mi?

Konsol fanımıyım değelim. Modern oyunları kaldırabilecek güçlü bir bilgisayarımda var ama konsolların grafiği bana daha iyi geliyor. Belkide 40 inç lcd ye 3 metre mesafeden bakmamdandır.

+1907

• quote:

Orijinalden alıntı: bozkan38

quote:

Orijinalden alıntı: zafer_terry

quote:

oynadığım laptop i7 2,67ghz 6gb ddr3 ram ve 1gb ekrankartı
    grafikler çok kötüydü bukadar beklemiyodum.oynanışta bir takılma yok ama grafikler gerçekten berbattı.
    cartmanrr arkadaşımın kodunu kullandım bu arada.

BATTLEFiELD 3 (PS3 ONLİNE & PS3 ANA KONU)

BATTLEFiELD 3 (PS3 ONLİNE & PS3 ANA KONU)

Grafikler HIGH'da iken mi böyle?

grafik ayarı yok ben bulamadım.

oyunda grafik ayarı var.sanırım sizin oynadığınız en düşük ayarda..zaten şu 30 dklık silah tanıtım videosunda oyunu oynayan arkadaş high modunda oynuyordu,Grafiklerde gayet güzeldi..

• quote:

Orijinalden alıntı: sedoim

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zafer_terry

quote:

oynadığım laptop i7 2,67ghz 6gb ddr3 ram ve 1gb ekrankartı
    grafikler çok kötüydü bukadar beklemiyodum.oynanışta bir takılma yok ama grafikler gerçekten berbattı.
    cartmanrr arkadaşımın kodunu kullandım bu arada.

Grafikler HIGH'da iken mi böyle?

grafik ayarı yok ben bulamadım.

oyunda grafik ayarı var.sanırım sizin oynadığınız en düşük ayarda..zaten şu 30 dklık silah tanıtım videosunda oyunu oynayan arkadaş high modunda oynuyordu,Grafiklerde gayet güzeldi..

ben heryere baktım bulamadım nerde ayar gösterirseniz bende yaparım ayarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkan38 -- 29 Temmuz 2011; 14:06:45 >

• MAİN/OPTİONS/CONTROLS/GRAPHİCS QUALİTY..
  • quote:

Küçücük bilgisayar monitörünede 1 metreden bakan konsol bağlı kocaman lcd veya plazma tv ye de 1 metreden bakan arkadaşlar. AA farkını tabiki görürsünüz. Biraz gerçekci olun ve adil mesafeden bakın. Tamam ps3 çıkalı uzun zaman oldu ama GT5 in Uncharted ın Gow ın Killzone un grafik başarasını hepimiz biliyoruz. Oyun firmaları sony nin bünyesine girdiği sürece yani sony exc. oyun çıkardığı sürece ps3 ün tüm programlama olanaklarından ve özel kodlardan faydalanıyorlar. Kısaca cell işlemciyi tam güçte kullanabiliyorlar.

Battlefield 3 ün grafiği konsollarda pc kadar iyi sonuç vermeyebilir ama bu konsolun acizliğinden değil oyun firmasının acizliğindendir. Sony nin veya microsoft un bünyesine girip sadece o konsola ait oyunlar üretmeyi kabul etseler tüm grafik sorunlarını çözecekler aslında ama tüm platformlardan ekmek yemek daha çok işlerine geliyor. Hal böyle oluncada pc de dahil tüm platformlara ne bir GT5 gibi ne bir Uncharted gibi ne bir Gow gibi nede bir Killzone gibi grafiklere sahip oyun üretemiyorlar. Böyle giderse üretemezlerde

Teknik anlamda daha fazla bilgiye sahip olsaydınız,konsol grafiklerinin Pc grafiklerinden daha kötü olmasının nedenini oyun firmalarında aramazdınız.
    Yapımcıların açıklamalarına tekrardan göz gezdirirseniz,konsol ile pc'nin neden aynı kalitede olmayacağını teknik nedenleriyle açıklamışlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Razura

quote:

Küçücük bilgisayar monitörünede 1 metreden bakan konsol bağlı kocaman lcd veya plazma tv ye de 1 metreden bakan arkadaşlar. AA farkını tabiki görürsünüz. Biraz gerçekci olun ve adil mesafeden bakın. Tamam ps3 çıkalı uzun zaman oldu ama GT5 in Uncharted ın Gow ın Killzone un grafik başarasını hepimiz biliyoruz. Oyun firmaları sony nin bünyesine girdiği sürece yani sony exc. oyun çıkardığı sürece ps3 ün tüm programlama olanaklarından ve özel kodlardan faydalanıyorlar. Kısaca cell işlemciyi tam güçte kullanabiliyorlar.

Teknik anlamda daha fazla bilgiye sahip olsaydınız,konsol grafiklerinin Pc grafiklerinden daha kötü olmasının nedenini oyun firmalarında aramazdınız.
    Yapımcıların açıklamalarına tekrardan göz gezdirirseniz,konsol ile pc'nin neden aynı kalitede olmayacağını teknik nedenleriyle açıklamışlardı.

Ama bu açıklamaları yapan yapımcılar nedense exclusive oyun yapan yapımcılar değil. Her platforma oyun yapan yapımcılar. Bir kerede exc. oyun yapan yapımcılar desin konsollar bize yetmiyor diye

Ben böyle bir açıklamayı Polyphony Digital Inc. den duymadım daha
    Kazu derseki mevcut konsollar bize yetmiyor tamam derim eyvallah

ps3 ün proglama dili pc deki programlama dillerinden çok uzak ve zor bir dil. Yıllardır pc ye oyun üreten firmalar bir türlü ps3 ün mantığına alışamadı veya alışmak istemiyorlar. Çünkü ps3 de kaliteli oyun için baştan aşağı bir yapılanma gerekiyor. Exc firmalar bunu sony nin yardımıyla el ele gerçekleştiriyorlar.

Tamam ps3 donanımı günümüz pclerinden geri kalmış olabilir ama mimarisi bir pc den çok ama çok farklı ve durumu mimarisinden kurtarıyor. Sony bünyesindeki exclusive oyun üreten firmalar bu mimariyi son damlasına kadar kullanıyor örneğin Polyphony Digital Inc. ve böylece günümüz pcleri ile yarışabiliyorlar.

Benim teknik bilgime laf atan arkadaşım senin teknik bilgin iyi olsaydı yukarıdaki mimari açıklamasını sen yapardın.

Defalarca ps3 tamiri yaptım dağıttım topladım. Aynı şekilde gamepad tamiride yapıyorum. Bir kez olsun ps3 ün içini söküp en alttaki boarda ulaşsaydın o muhteşem mimariyi görürdün. Cpu ile Gpu arasındaki mesafenin ne kadar kısa olduğunu adeta yapışık olduklarnı görürdün.

Neyse uzatmayalım. Kaliteli grafiğe sahip ve programlaması zor olan Exclusive oyun yaomak firmaların işine gelmiyor. Ama yapan yapıyor kutlamak lazım.

Ps3 gpu su düşükmü düşük ama mimarisi ve 8 çekirdekli cpu su durumu kurtarıyor. Bu ne zaman son bulur bilinmez.

• Öncelikle teknik bilgine "laf atmak" gibi birşeye kalkışmadım.Ayrıca yeterli olsaydı bu şekilde savunmazdın demek istedim.

Ps3'ün programlama dili derken neyi kastediyorsunuz?Ps3'ün için bambaşka hazırlanmış bir programlama dili olduğunu mu söylüyorsunuz?Benim bildiğim tüm oyunlar c++ ve türevi olan programlama dilleri ile yazılıyorlar ve Ps3'ün işlemci mimarisi,pc dediğimiz sıradan bilgisayarların kullandığı işlemci mimarisine benzemediği için bir şekilde port etme yoluna gidilerek oyunlar geliştiriliyor.

Exc. oyunların yapımcıları asla ve asla konsollarının gücünün sınırlı olduğunu itiraf etmezler çünkü zaten o platformdan para kazanıyorlar.Ayrıca Ps3'ün içindeki Cell işlemcisinin günümüzdeki işlemcilere benzer 8 çekirdekten meydana geldiğini söylüyorsan daha da başka birşey demiyorum.

• Bak burda ne güzel yıkılyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glomental

/>

Bak burda ne güzel yıkılyor

Böle yıkılma olacaktor tam sürümde şu an alpha olduğu için oyun yarım sayılır..

• quote:

Orijinalden alıntı: Glomental

/>

Bak burda ne güzel yıkılyor

Ben daha fazlasını istiyorum,apartman yerle bir olsun.Taş üstünde taş kalmasın.

• Düşen taşların yok olmasını kaldırırlar umarım kötü oluyor öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ego555

Düşen taşların yok olmasını kaldırırlar umarım kötü oluyor öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: yımah

quote:

Orijinalden alıntı: ego555

Düşen taşların yok olmasını kaldırırlar umarım kötü oluyor öyle.

Neye saşırdın anlamadım?Sadece fikrimizi belirttik.
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.