Şimdi Ara

..::Bateristler Buraya::.. (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
729
Cevap
10
Favori
62.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Surround

arklar bende batarist mi olsam ? electiro gitar mı çalsam die düşünüyorum ama bi türlü karar veremedim sizce hangisi daha iyi we zewkli ??

arkadaşım yaş kaç? ve daha önce müzikle uğraştın mı ? yanlış anlama sakın,müzikle uğraşmak demek illa bir entrüman aldın,kullandın mu gibi değil ? sadece müziği gerçekten seviyormusun ? birşeyi dinlerken '' aaa bu bass gitar iyiymiş,aa davulun tonları nekadar '' gibi kulak dolgunluğu yapabiliyormusun ?? inan bana eğer bunları düşünüyorsan yapabilirsin..

çevrenden belki ilk söylediğinde ' yapamazsın olm ne alaka ' gibi sözler gelsede bunları hiç umursama..çünkü davul için konuşayım; önemli olan iki şey; bir ritm duygun,ikinciside gerçekten azmin..bunu gerçekten istiyorsan yaparsın.

** umarım sözlerim seni teşvik eder camiaya biri daha katılır

• @teooman okadar link werdim bi bakar insan
  • @janbo arkadaşım ;
    saolasın şimdi rapidten çekiyorum linki; evde zaten acayip canım sıkılıyor,birşeylerle oyalanmam lazım

bende; http://www.drumclub.net/egzersizler/spdstckcntl.htm speed stick kontrol
    http://www.drumclub.net/egzersizler/rudimentsr.htm rudiment

egzersizlerini veriyim..bir bakın derim..özellikle stüdyoya giden arkadaşlar bence girmeden önce bunlarla bileklerini açsınlar.
    gerçekten akıcı tablar ve çok verimli oluyor..herkese kolay gele

• quote:

Orjinalden alıntı: JanbO

@teooman okadar link werdim bi bakar insan

acele yok yaw,indirmeye başladım bile saolasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: teooman

quote:

acele yoq tabikide ama benimde canım sıkılıyo ewde hafta sonu bi bakan olsun istediim yine esgeçmişsindir diye şeyeettim (anladın sen onu)neyse bak orda 3lemelilerde biras takılabilirsin ilk baslarda bitirebilirsen kitapı davul çalışın farklılasacak arada bide orda wermiş (future soundsdan bahsediyorum tabiki )aksanlı vurun diye o aksanları normal vur digerlerini ghost note yap (ghost note:trampet uzerinde normal çok daha yumusak daha yawas daha hassas vurus(dokunusda denebilir), DAvulcu örn:DAve weckl (babasıdır kendisi ghost noteun))

• beyler bide size bi önerim; davul dersi konusunda kendinizi çok germeyin bide gerekli olmadıkça tablara bakmayın bile diğer enstrümanlara göre gidin ki müzik kulağınız olabildiğince gelişsin yoksa ezber olursa ilerde 10 20 dakkalık şarkılarda çok zorlanırsınız yada progresif çalmaya çalışırsanız tab ezberleyerek elinize yüzünüze bulaştırabilirsiniz.Dave Lombardonun bu konuda çok sevdiğim bir sözü var;
    ''şimdiki çocuklar eğitim konusunda çok düşünüyolar.tabi eğitim güzel bişey fakat bi noktadan sonra kendinizi bırakmanız gerekiyor.İçinizden gelerek çalın.Ki bu benim ve benim en sevdiğim davulcuların yaptığıdır...''
  • bi kere metodsuz davulu ogrenemessn metodlarda geliştirecek şeylr war onları deneyip en iyisini yapmaya çalışarak ancak iyi bir davulcu olaabilirsiniz kendinizdende birşeyler katarak çalışmaya çalışın davul çalarken doğaçlama yeteneğinin gelişmesi için hergun (tek bi tür deil) muzik dinlemeniz lazım en azından 1 saat muzik dinlemeye ayırın bu sizin ritm kulaınızı geliştircek ataklarınızı guzelleştircek ve davuldan zevk alcaksınız...(metronomla çalışmak çok onemlidir herseyi metronomla çalışmanızı oneririm)
    atilpa nın dedigine gelince oncelikle yukarda yazdıım gbi metod çalışmak son derece onemlidir tabiki dinlediginiz muziklerin davullarını dinleyerek onları yapmaya çalışın hayalide olsa o yaptıklarınız (dediim su mesela dolmusda otobuste vs de giderken bu dinlediklerinizi çalarken bile ogrenebilirsiniz kulagınızda birseyler kalır onemlidir bu) sizin ilerde bi yerde çalarken veya grup çalışmalarında çok işinize yarar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auratune -- 18 Şubat 2007; 20:14:41 >

• metodlar önemli canım ona bişey demedim zaten.Benim dediğim de o işte önce şarkıyı dinleyip onun 4 4lük mü yoksa 9 8lik mi falan olduğunu anlamanız ve ona göre ritm atmanız ki bunları çaktıktan sonra zamanla ritm aralarını süslemek refleks haline dönüşüyor yada twin atmak.Dediğim gibi tab ezberleyerek sakın çalışmayın
  • quote:

quote:

quote:

acele yoq tabikide ama benimde canım sıkılıyo ewde hafta sonu bi bakan olsun istediim yine esgeçmişsindir diye şeyeettim (anladın sen onu)neyse bak orda 3lemelilerde biras takılabilirsin ilk baslarda bitirebilirsen kitapı davul çalışın farklılasacak arada bide orda wermiş (future soundsdan bahsediyorum tabiki )aksanlı vurun diye o aksanları normal vur digerlerini ghost note yap (ghost note:trampet uzerinde normal çok daha yumusak daha yawas daha hassas vurus(dokunusda denebilir), DAvulcu örn:DAve weckl (babasıdır kendisi ghost noteun))

harbiden metodlar kapsamlıymış,özellikle futura sounds biticek gibi değil fakat hırs yaptım..sanırım bayağ birşey öğretebilir..ride-cow-bell kısmına bayıldım özellikle..

** yanlız aksanlı vur diğerlerini ghost yap demişin de dediğin çok saçma..ghost yapman demek; p ya pp (piano simo) olarak düşük tuşe vuruş yapmaktır.. sektirme ve bz. olaylarla alakası YOKTUR.

genelde trampette kullanılır ve bageti parmaklarla kontrol etme yetisine sahip olmak gerekir çünkü ghost bir tuşe olması gerekir ortada.

geneldede ghost vuruşları KASNAĞA YAKIN yerlerde yaparlar bunu yapmalarının sebebi tonajdır..
    yani sen orda var olan notalardan çıkarıp bunu ghost yapiyim diyemezsin..sadece kendi akışında KASNAĞA YAKIN DERİ KENARLARINDA ghost yaparak akışı ilerletebilirsin...

** böyle paylaşımlar faydalı oluyor,daha varsa bekleriz..herkese kolay gele..

• quote:

Orjinalden alıntı: Atilpa

beyler bide size bi önerim; davul dersi konusunda kendinizi çok germeyin bide gerekli olmadıkça tablara bakmayın bile diğer enstrümanlara göre gidin ki müzik kulağınız olabildiğince gelişsin yoksa ezber olursa ilerde 10 20 dakkalık şarkılarda çok zorlanırsınız yada progresif çalmaya çalışırsanız tab ezberleyerek elinize yüzünüze bulaştırabilirsiniz.Dave Lombardonun bu konuda çok sevdiğim bir sözü var;
    ''şimdiki çocuklar eğitim konusunda çok düşünüyolar.tabi eğitim güzel bişey fakat bi noktadan sonra kendinizi bırakmanız gerekiyor.İçinizden gelerek çalın.Ki bu benim ve benim en sevdiğim davulcuların yaptığıdır...''

arkadaşım biryerde haklısın,ama diğer yerlerde sana katılamadım..çünkü dediğin gibi senin yaratma gücün olmadan,doğaçlama yeteneğin olmadan diğer bildiğin metodlarıda uygulayamazsın,bildiklerinide geliştiremezsin..onun için çok dinlemekte lazım,tab'larını düşünmeden acaba bunu nasıl çalarım,geliştiririm diye bir bakmak gerekli seninde dediğin gibi..

ama davulun başına geçtiğinde bu senin katkılarınıda tab'lara dökmek lazım..çünkü herzaman için bir sisteminin olması lazım.kendi doğaçlamalarını bile Trafik yapmak bence çok önemli.bunun haricinde ise bir düzen olmuyor,ortaya konan bir şey olmuyor..bizim gördüğümüz ünlülerden,ustadlardan birisi gerektiğinde doğaçlama atıyorsa bunu aklından tablarını düşünürek atıyordur.(yani aklında geçenleri zaten tab'a dökmüştür bile ) .çünkü bence kesinlike ben 12'8 likten 9'8 liğe düşücem ordan sonra geri kalanları ticklerim diye bir planı vardır..

unutulmamalıdır ki göççücük Tony Jr.'da o ünlü gösterisinde kulaklarını takıp 18dakika boyunca tablı çalmış bunun dışında DAve Weck'ın Open Hand gösterisinde tam 2saat 5 dakikalık iki yarılı gösterisinde hepsini zihnine yerleştirdiği tablarla sergilemiştir

• Walla bateri çalmakdan hiç anlamam ama ne kadar zor bi iş olduğunu tahmin edebiliyorum.
    Bence en kral baterist şişman kişilik , tosun insan ,sert abi ***Nick Barker*** dır.

Başkasını tanımam.(eskilerden proscriptor de su katılmamış delidir.Şu anda ne yapdığını bilen warmı?)

Ahanda Nick abi (malesef ses çok bozuk)

http://www.youtube.com/watch?v=jGTB4AeOj8c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Sempron -- 19 Şubat 2007; 14:17:40 >

• quote:

Orjinalden alıntı: King Sempron

Walla bateri çalmakdan hiç anlamam ama ne kadar zor bi iş olduğunu tahmin edebiliyorum.
    Bence en kral baterist şişman kişilik , tosun insan ,sert abi ***Nick Barker*** dır.

Başkasını tanımam.(eskilerden proscriptor de su katılmamış delidir.Şu anda ne yapdığını bilen warmı?)

Ahanda Nick abi (malesef ses çok bozuk)

http://www.youtube.com/watch?v=jGTB4AeOj8c

evet arkadaşım harkulade bir örnek vermişin..o abinin 90'lık mı 100'lük mü anlamadığım twinlerinin sesini duyunca kafayı yiyorum..müzik olarak tonları sanki heavy metal tadında olsada çok güsel death metal parçaların arkadasında Nick Abi var..en sonda bildiğim hayranı olduğum TESTAMENT grubunun stüdyo kayıtlarında çalıyordu..meraklısına Morpheus paylaşım programında ' NİCK BARKER ' diye bir aratsın derim...saygı duymak lazım

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Atilpa

beyler bide size bi önerim; davul dersi konusunda kendinizi çok germeyin bide gerekli olmadıkça tablara bakmayın bile diğer enstrümanlara göre gidin ki müzik kulağınız olabildiğince gelişsin yoksa ezber olursa ilerde 10 20 dakkalık şarkılarda çok zorlanırsınız yada progresif çalmaya çalışırsanız tab ezberleyerek elinize yüzünüze bulaştırabilirsiniz.Dave Lombardonun bu konuda çok sevdiğim bir sözü var;

arkadaşım biryerde haklısın,ama diğer yerlerde sana katılamadım..çünkü dediğin gibi senin yaratma gücün olmadan,doğaçlama yeteneğin olmadan diğer bildiğin metodlarıda uygulayamazsın,bildiklerinide geliştiremezsin..onun için çok dinlemekte lazım,tab'larını düşünmeden acaba bunu nasıl çalarım,geliştiririm diye bir bakmak gerekli seninde dediğin gibi..

ama davulun başına geçtiğinde bu senin katkılarınıda tab'lara dökmek lazım..çünkü herzaman için bir sisteminin olması lazım.kendi doğaçlamalarını bile Trafik yapmak bence çok önemli.bunun haricinde ise bir düzen olmuyor,ortaya konan bir şey olmuyor..bizim gördüğümüz ünlülerden,ustadlardan birisi gerektiğinde doğaçlama atıyorsa bunu aklından tablarını düşünürek atıyordur.(yani aklında geçenleri zaten tab'a dökmüştür bile ) .çünkü bence kesinlike ben 12'8 likten 9'8 liğe düşücem ordan sonra geri kalanları ticklerim diye bir planı vardır..

unutulmamalıdır ki göççücük Tony Jr.'da o ünlü gösterisinde kulaklarını takıp 18dakika boyunca tablı çalmış bunun dışında DAve Weck'ın Open Hand gösterisinde tam 2saat 5 dakikalık iki yarılı gösterisinde hepsini zihnine yerleştirdiği tablarla sergilemiştir

tabi canım zaten benim tab dediğim lan şimdi iki hihate vuram arada bir krosa vuram sonra trampete vurıym olsun şeklindeki tablar.Yoksa mutlaka ki 4 4lük mü 12 8lik mi olduğunu bilmen lazım eğer ki geçişlerde şaşırmadan çalmak için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

harbiden metodlar kapsamlıymış,özellikle futura sounds biticek gibi değil fakat hırs yaptım..sanırım bayağ birşey öğretebilir..ride-cow-bell kısmına bayıldım özellikle..

** yanlız aksanlı vur diğerlerini ghost yap demişin de dediğin çok saçma..ghost yapman demek; p ya pp (piano simo) olarak düşük tuşe vuruş yapmaktır.. sektirme ve bz. olaylarla alakası YOKTUR.

genelde trampette kullanılır ve bageti parmaklarla kontrol etme yetisine sahip olmak gerekir çünkü ghost bir tuşe olması gerekir ortada.

geneldede ghost vuruşları KASNAĞA YAKIN yerlerde yaparlar bunu yapmalarının sebebi tonajdır..
    yani sen orda var olan notalardan çıkarıp bunu ghost yapiyim diyemezsin..sadece kendi akışında KASNAĞA YAKIN DERİ KENARLARINDA ghost yaparak akışı ilerletebilirsin...

** böyle paylaşımlar faydalı oluyor,daha varsa bekleriz..herkese kolay gele..

saten ghostun noldugunu bildigim için bunu oyle yaparsan ghostlarını geliştirmiş olursun dedim yani istedigin gibi çalış tabi orda ne yazdıysa gelişimin için yazmıs ama dedigim gibi ghostlar onemlidir bir jazz davulcusu için (tabi senin nasıl bir turle ugrastıgını tam bilmiyorum...benim için ole ama )...ghostla normal vurus arasında ki mesafeyi mumkun oldugunca uzak tutmaya çalışmak (basından sonuna kadar) gercekten ugrasılması gerekilen bir iş...

• up
  • BEYLER BENDE ÇALIYOM YANEEE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serco_ecz -- 23 Şubat 2007; 22:27:39 >
  • hosgeldin serco grup warmı nerdensin * ?
  • hoj geldin =) kervan büyüsün dursun..

kurulu setup senin mi ?? bateriden memnunmusun abi ? maxtone'ların tonu nasıl ? üzerinde orjinal evans deriler mi var ?
    kusura bakma çok soru sordum ama hiç maxtone kullanmadım ve bir arkadaşa alma gibi birşey söz konusu..çektiğin ufak ses kayıtları yada video varsa iyi olur abi fikir açısından kolay gele..
  • ilerde benim olcak setup bunun gibi ama biras daha fazla zil we 1 gucuk tomum olcak ins
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.