Şimdi Ara

Basur Nasıl Geçer ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
9
Favori
237.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüzyıllardan beri insanları en çok uğraştıran rahatsızlıklardan biri olan hemoroit, rektum bölgesindeki kötü kan dolaşımı, sebebi ile basıncın artması sonucu oluşur.

Savaşta yaralanan gençleri iyileştirdiği için civan perçemi ismiyle anılmakta olup, Bileşikgiller familyasından çok yıllık bir bitkidir. Tarihte ilk defa Diskorides tarafından yaraları iyileştirmek için kullanıldığı bilinen bitki sindirim bozuklukları; mide-bağırsak iltihaplarına karşı kullanılır.

Karahalile ayuverda tıbbında en sık kullanılan bitkilerdendir. Sindirimi kolaylaştırır, sindirim sistemini hızlandırır, mideyi korur, gaz şikayeti için kullanılabilir. Ayrıca damar büzme özelliğinden kanama önleyici etkisi bulunur.

Halk arasında nazardan korunmak için kullanılan üzerlik tohumu beyaz çiçekli bir bitkidir. Tohumlarının içeriğinde harmalin, harmin, harmalol, peganin adlı glikozitler bulunur. Üzerlik otu basurda yüzyıllardır kullanılagelen bitkilerdendir.

İçeriğinde bulunan diğer bileşenlerin mide-bağırsak sıkıntılarına karşı, doku, damar büzücü özelliği bulunur. Yara iyileştirmeye, kanı kesmeye yardımcı olabilir. Böylece rektum bölgesinin elastikiyetinin artmasına yardımcı olur.
    http://goo.gl/C4pxu

• HUMİDERM YARA İYİLEŞTİRME AJANI

Küçük bir sivilceden ameliyat yarasına, yanık yarasından kıl dönmesine kadar... Her türlü cilt problemleri için mükemel bir üründür.

Avrupa Birliği Kozmetik İçerikleri (Cosing) listesinde yer alan Hümik Maddeller cilt onarıcı olarak tarif edilmiştir. Yabancıların "Doğa Sütü" dediği eşşiz bir maddedir.

Etkileri
    Enfeksiyonlardan ve mantarlardan kaynaklanan iltihablanmayı engeller.
    Kaşıntılı döküntüyü bertaraf eder, kızarıklığı ve şişkinliği ortadan kaldırır.
    Derideki kuruluğu ve çatlağı giderir.
    Bacaklardaki kan dolaşımını düzenleyerek kirli kanın daha hızlı vücuttan atılmasını sağlar.
    Sürekli olan ağrıları, baldırlardaki spazmları, dokular arasındaki hissizliği giderir.

Egzama, sedef, mantar, mayasıl, varis, kıl dönmesi, hemeroid gibi bir çok cilt problemi çekenlere özellikle tavsiye edilir.

Kullanım Şekli

Gece yatmadan önce vücudunuza uygulayın.

İçindekiler

Sodyum Humat, PVP K30, peg 300

Basur Nasıl Geçer ?

• eski sistem tuvalet kullanın arkadaşlar yeni nesil oturmalı tiplerde sıkıntı olabiliyor.
  • bu hastalık için birsürü yol denedim hepsi yalan çıktı en son doktora gittim bana ilaç tavsiye etti onu kullandım sıkıntım falan kalmadı size tavsiye edebilirim
    https://hesap.clickmerkez.com/scripts/click.php?a_aid=ahmet5454&a_bid=f640a29a
  • quote:

Orijinalden alıntı: saratoga

arkadaşlar bir tavisyem var. karahalile denilen sert çekirdek bir bitki var bu aktarlarda satılıyor
    bu çekirdekleri bir damla kaşığı yapda tavada yumuşayana kadar ateşte tutun ama fazla değil.
    tadı gerçekten BERBAT. ateşte tutunca bunlar yumuşuyor. ÇOK EKŞİ BERBAT BİR TADI var fakat çok iyi geliyor
    günde 3 kere yemeklerden önce 1 çekirdek çiğneyin, yararını göreceksiniz.

VAlla suan hem agrısını cekıyorum hem de karahalıleyı soylıyıcegım sekılde valıdem hazırlıyo ....
    ben su tür bi formulle 7 8 ay cok raat oluyorum hatta bu formulle bızım bı komsunun tamamen gectı adam hergun bıra ıcıyo acı fılan yıyo tık yok dıyo ama bende 7 8 ay fılan etkılı oluyo ondan sonrada yedıgıme ıctıgıme dıkkkat etmezsem oluyo

tarif su arkadaslar ısteyen koca karı desın ısteyen cırt pırt
    4 yada 5 tane karahalıle bunları un ufak olana kadar dovun heerr hangı bır seyın ıcınde toz halını alsınlar her bır karahalıle ıcın 1,5 yemek kasıgı bal ıle bunları karıstırın her gun sabahları ac karınla 1 kasık yıyerek 2 3 gun de rahatlıyo ama ben ısımı garantıye alıyorum bal bıtene kadar devam edıyorum tavsıyem bu dur öneririm ...

• sıcak su tedavisi denenmeli. ılık suya otur fakat o bölgeye sıcak su dök. su dayanabildiğin kadar sıcak olsun ve sıcak suya 3-5 dakka otur. sonra 10-15 dakika sırt üstü uzan. birkaç kez deneyince basurda gerileme olur. tamamen geçmesi içinse geçene kadar denenmeli. bununla aynı anda doktordan alınan ilaç ve kremleri kullanmakta da fayda var.
    kaşıntının sebebi basurun iyileşiyor olması veya kılkurdu vs. sebep oluyor olabilir tahminimce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azxbzc -- 23 Şubat 2013; 2:56:02 >
  • Arkadaşlar bende basur müzdaribiydim çok şükür SÜLÜK tedavisi ile kurtuldum. Sülük sizinde bildiğiniz solucan a benzer bir canlı aktarlarda yani bitkisel ürünleri satan yerlerde bulunur. İlla yapın demiyorum öncelikle basur olduğundan emin olun doktorlar çare olamazsa sizde kocakarı şeyleri düşüncesi ile benim yaptığımı yapabilirsiniz...
  • Dahili kullanmak şartı ile mayasıl otu, asma yaprağı, at kestanesi kabuğu, selvi kozası, sığır kuyruğu yaprağı, mürver çiçeği ve ebegümeci. Bu otların tamamı veya ayrı ayrı kaynatılıp aç karnına 1-2 bardak ve sıcak olarak suyunu içebilirsin. faydası olur... Ayrıca ısırgan yaprağı da ciddi anlamda faydalıdır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hnfsr

Arkadaşlar bende basur müzdaribiydim çok şükür SÜLÜK tedavisi ile kurtuldum. Sülük sizinde bildiğiniz solucan a benzer bir canlı aktarlarda yani bitkisel ürünleri satan yerlerde bulunur. İlla yapın demiyorum öncelikle basur olduğundan emin olun doktorlar çare olamazsa sizde kocakarı şeyleri düşüncesi ile benim yaptığımı yapabilirsiniz...

Hocam geçmiş olsun, Sülüğün malum yere kaçma riski varmı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 4 Mart 2013; 18:01:51 >
  • http://www.narecza.com/hemoclin-sprey-urun8865.html bu ürünü doktorlarda öneriyor şuanda birçok kişi talepteler tavsiye edilir hem bizde çok satıyoruz :)
  • 3 yıldır bende de basur var önceleri önemsemedim ama kendini sürekli hatırlatmaya başladı artık.merhem deneyim dedim yapış yıpış rahatsız oldum...ilaç aldım bir iki kere rahatlatıyo ama geçmiyo ki...her defasında para vermekte sorun...ekonomik standardımız belli...ameliyat düşündüm bir videosunu izleyince vazgeçtim birde güvenmedim...şimdi bir alternatif daha var onu denicem bakalım vakit bulunca deneyen bir kaç kişi ile görüştüm olumlu konuştular.samimi geldi açıkcası.sizde inceleyin isterseniz.http://www.basursuzhayat.com/
  • binlerce yıldır uygulanan doğal tedavi yöntemlerinden olan sülük tedavisini tavsiye ederim.

http://www.suluknet.com/suluk-kulanimi/hemoroid-basur-suluk/
  • sanırım hemoroid sorunu başıma geldi hangi doktor branşına muayene olmalıyım birde sanırım başlangıç safası nelere dikkat etmem lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurtb

sanırım hemoroid sorunu başıma geldi hangi doktor branşına muayene olmalıyım birde sanırım başlangıç safası nelere dikkat etmem lazım

Genel cerrahi muayene ediyor. Geçmiş olsun öncelikle.

Kabız olmamaya dikkat et, lifli yiyecekler tüket, bol su iç, tuvalette uzun kalma, ıkınma ve temizliğine dikkat et. Baktın sık kabız oluyorsun kuru kayısı tüket belli miktarda. İhtiyacını giderirken zorlanmazsın. Madem başlangıç aşamasında olduğunu düşünüyorsun dr. muayenesinden sonra verdiği ilaçları aksatma. Ne kadar erken önlemini alırsan o kadar iyidir senin için.
  • HUMİDERM YARA İYİLEŞTİRME AJANI

Küçük bir sivilceden ameliyat yarasına, yanık yarasından kıl dönmesine kadar... Her türlü cilt problemleri için mükemel bir üründür.

Avrupa Birliği Kozmetik İçerikleri (Cosing) listesinde yer alan Hümik Maddeller cilt onarıcı olarak tarif edilmiştir. Yabancıların "Doğa Sütü" dediği eşşiz bir maddedir.

Etkileri
    Enfeksiyonlardan ve mantarlardan kaynaklanan iltihablanmayı engeller.
    Kaşıntılı döküntüyü bertaraf eder, kızarıklığı ve şişkinliği ortadan kaldırır.
    Derideki kuruluğu ve çatlağı giderir.
    Bacaklardaki kan dolaşımını düzenleyerek kirli kanın daha hızlı vücuttan atılmasını sağlar.
    Sürekli olan ağrıları, baldırlardaki spazmları, dokular arasındaki hissizliği giderir.

Egzama, sedef, mantar, mayasıl, varis, kıl dönmesi, hemeroid gibi bir çok cilt problemi çekenlere özellikle tavsiye edilir.

Kullanım Şekli

Gece yatmadan önce vücudunuza uygulayın.

İçindekiler

Sodyum Humat, PVP K30, peg 300

• Lanet olsun ya makatta balon gibi bişey var sıktım patlamadı sanırım bağdur kaşıntı var hafif,oturmada sıkıntı yok.10 gün sonra sınava giricem napıcam ben?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kantaron yağı sür ve ısırgan bitkisini al bir aktardan ve kaynatıp suyunu iç... çok iyi gelir...
  • Geçmez arkadaşım geçmezzz... Şu meret bir türlü geçmedi. Yaklaşık iki aydır sakin sakin gidiyorduk. Noldu da azdın birden
  • o değilde forum donanımhaber iyice reklam yeri olmuş.2. sayfaya bakarsanız herkes er ve reklam vermiş :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: OldNightDisco

Arkadaslar ayiptir söylemesi makat kisminda sivilce gibi bir sey cikmis sanirim basur oldugundan süpheleniyorum , bu nasil gecer , ameliyat filan diyorlar gözüm korktu , bilgisi olan var mi :S ? Yardimlar icin sagolun ..

Hematab denilen bitkisel formda mucize bir ilaç var nette araştır.Ecz ortalama 25,35 TL arası fiyatı ama bu ilacı kullanırken aynı zamanda kendine çok dikkat etmen lazım arkadaş
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.