Şimdi Ara

Basur Nasıl Geçer ? (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
156
Cevap
9
Favori
237.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Onerilerin çoğu kabızlığı engelleyici şeyler ama basur memesi orda bekliyor ve kanama yı durduracak tavsiye var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende basur olur muyum acaba diye korkuyorum çok fazla çiğköfte tüketiyorum haftada 2-3 dürüm. Bir de bu hafta 4 kg almayı düşünüyordum ama bu konuyu görünce açıkçası biraz korktum. Alsam mı almasam mı bilemedim
  • loko kullanıcısına yanıt
    arkadaşkar yıllardır bu sorunu yaşadım ve işi dün çözdüm , 1 günde düzeldi , nohut kadar ama artık acımıyor ve iyileşiyor ,Çok mutluyum , artık acımıyor , Anahtar kelime basurun eski adında gizli , yani mayasıl . yani sıvı maya . şimdi olayı nasıl yaptım . 1 litre canlı maya içtim ve sabah basur olayı bitti . sanırım bağırsaklarda biriken ve yok edilemeyen şeyler basur yapıyor ve 1 litre maya bunları 1 gecede yok etti. nasıl yapılır . öncelikle fermanrasyon kabı ve hava kilidi gerekli. fermantasyon kabına su koyun , şeker koyun ve maya atın , 15 gün fermantasyon sürsün , 1 kesme şeker ile 1 litre içtim ve iş bitti . bu noktada amaç bağırsaklardaki mikrobiyotikleri artırmak . bu tarif sonucu doğacak sorunlardan sorumlu değilim , bunu ben kendimde denedim oldu kesinlikle sorumluluk bana aid değil , konuyu bir hekime danışın .bu maya kimi insanın bünyesini bozabilir , içinde alkol de oluşuyor , doktorunuza danışmadan yapmanızı tavsiye etmiyorum 😊 ben çok mutluyum , ve atalarımız bu işi bildikleri için adını mayadıl koymuşlar 😁
  • arkadaşkar yıllardır bu sorunu yaşadım ve işi dün çözdüm , 1 günde düzeldi , nohut kadar ama artık acımıyor ve iyileşiyor ,Çok mutluyum , artık acımıyor , Anahtar kelime basurun eski adında gizli , yani mayasıl . yani sıvı maya . şimdi olayı nasıl yaptım . 1 litre canlı maya içtim ve sabah basur olayı bitti . sanırım bağırsaklarda biriken ve yok edilemeyen şeyler basur yapıyor ve 1 litre maya bunları 1 gecede yok etti. nasıl yapılır . öncelikle fermanrasyon kabı ve hava kilidi gerekli. fermantasyon kabına su koyun , şeker koyun ve maya atın , 15 gün fermantasyon sürsün , 1 kesme şeker ile 1 litre içtim ve iş bitti . bu noktada amaç bağırsaklardaki mikrobiyotikleri artırmak . bu tarif sonucu doğacak sorunlardan sorumlu değilim , bunu ben kendimde denedim oldu kesinlikle sorumluluk bana aid değil , konuyu bir hekime danışın .bu maya kimi insanın bünyesini bozabilir , içinde alkol de oluşuyor , doktorunuza danışmadan yapmanızı tavsiye etmiyorum 😊 ben çok mutluyum , ve atalarımız bu işi bildikleri için adını mayadıl koymuşlar 😁
  • raver kullanıcısına yanıt
    genel cerrahi ye gidiyorsun. vicks tavsiye ederim. bol su iç. acı yeme. lifli gıda tüket.
  • Hacettepe üniversitesi dünyadaki en yaygın olan hemoroid basur hastalığının çözümü bulmuş Memethrol Bariyer Sipreyi kesin çözüm sağlıyor.Bu başarılarından ötürü hacettepe üniversitesini kutluyorum.

• Basur eğer henüz başlangıç aşamasındaysa ve 1. dereceyse alınacak tedbirler doğrultusunda engellenebilen bir rahatsızlıktır.

Fakat makat bölgesinde oluşan bir rahatsızlık olduğundan kişilerin utanmasına yol açar, dolayısıyla hasta kimseye danışmaz ve tedbirsiz davranışlara devam eder.

Nedir bu davranışlar?

1. Kabızlık
    2. Ikınmak

Eğer kabızlık probleminiz varsa ve sürekli ıkınarak dışkılama yapıyorsanız basur olmanız kaçınılmazdır. Çünkü kabız olan kişi ıkınır ve bu ıkınma sonucunda anüste basınç meydana gelir dolayısıyla bu basınç anüste ki toplardamarlarda doku hasarı oluşmasına neden olur ve toplardamarlar genişler. Bu davranış süreklilik kazandığında hastalık gelişmeye devam eder. Yani tabiri caizse level atlar.

İlerleyen vakalar için ilaç, bitki, krem ya da benzeri ne varsa hiç bir işe yaramaz.. Sadece kabızlığınızı çözebilir veya şikayetleri azaltabilir. Ama kökten tedavi etmez.

Bunun için tedavi şarttır. Ameliyatsız yöntemler tercih edilebilir.

Ayrıca kişiler basur memesi evde nasıl patlatılır gibi sorular yöneltmektedir. Bu son derece riskli bir işlemdir, asla yapmayınız!! Bunun ayrıntısına da bu yazıdan bakabilirsiniz. http://www.basurklinigi.com/basur-memesi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdrkrblt -- 21 Temmuz 2017; 15:23:31 >
  • Basur sıkıntılı sonuçta oturma kalkma devamlı olan tuvalet ihtiyacı. Basur için biraz sabır ve dikkat gereklidir. Bir yerde okuduğum ingiliz tuzu uygulaması rahatlatıcı o kısma dikkat edin basur için farklı rahatlatıcı hatta basur memesini küçültücü bir kaç uygulama daha var buradan bakın derim https://www.bitkiselbasurtedavisi.net/basur-nasil-gecer-evde-tedavi-yontemi/ yazıda hemen hemen bir çok yerden farklı bilgiler vermiş. Basur nasıl geçer diyorsanız yazıda basur için doğal olan faydalı bir çok uygulama var bir kaçı bilindik bilindik kürlerin dışında hepsi farklı uygulamalar.
  • İsterseniz bende ilacı mevcut!!! 3.Gününde ilaç etkisini gösteriyot...
  • Çoğu arkadaş ticari gelir elde edebilmek için reklam amaçlı yorumlar yapıyo, bilgi vermeye çalışıyor.

Basurun cerrahi müdahale dışında hiç bir tedavisi yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayancıklı -- 28 Mayıs 2019; 15:45:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rio55

Öncellikle herkese geçmiş olsun basurdaşlarım bende bu rahatsızlıgı çekmekteyim 3 4 gündür makatta şişme oldu doktorada gitmedim 1.derce oldugunu dusunuyorum araştırmalarım sonucu çünkü kanamam felan yok dış basur olmuşum sanırım...Ve 3 4 gündür şişti çok felaket ağrı yaptı doktora gitmeye cekindim açıkçası araştırdım araştırdım ve enson 2 tane krem melhem buldum eczaneden tamin ettim reçetesiz alabilirsiniz (1.Krem: Anestol Pomal + 2.krem:Proctolog) Bne bu kremleri 11 liraya eczaneden reçetesiz aldım.ve ilk once duşa girip sıcak su olayını yaptım 10dkıka felan makatı sıcak suda beklettım sora guzelce kuruladım(kurularken yumusak yumusak yapacaksınız ) sora kremlerı üst üste sürdüm ve direk yattım yarım saat sora etkısını gosterdı agrım azaldı sabah kalktım %80 90 civarında olan agrı %15 e düştü hala şişlik var ama kremı 2 gündür kullanıyorum ama indiğini farkettim...hani sadece krem yetmez derseniz kabız olmamaya çalışın ve eczanaden daflon 500mg(hap) alın.. YALNIZ !! DİKKAT EDİN ŞU UNUSURLARA...
    1.SULU YEMEKLER YİCEKSİNİZ ÖYLE HER ÖNÜNÜZE GELeni YEMEYIN
    2.FAST FOOT uzak durun
    3.Kolayı cok sevdiğinizi biliyorum içmeyın yani hiç olmazsa azaltın
    4.Baharatlı-Soslu-Acı-Domatesli yavas yavas azaltın bırakın yoksa geçmez bak
    5.Sabahtan Akşama kadar oturmayın PC başında(bende yaparım cunku hep, örenciyim sabah 6lara kadar kalkmazdım fast foot yerdım kola ıcerdım bak ne oldu SAKIN)
    6.Mümkün oldugunca Su için,kuru kayısı yiyin,pekmez bal tüketin
    7.Tuvallette fazla kalmayın cunku eğildikçe dısarı sarkma yapar ve ceke ceke yaparsınız acır )
    8.Şişlik sağdaysa sağa tarftan yatın gece solda ise sol tarfa yatın ki yuksekte kalmasın yer cekımı olmasın)
    9.Sıcak her zaman ıyıdır bagsur için unutmayın orayı sıcak-temız-kuru tutun
    10.Kremleri günde 2 defa sürün yedirin oraya güzelce ve STRESTEN KAÇINI FAZLA BAĞIRMAYIN sesli gülmeyiNn!
    UZUN ARAŞTIRMALARIM SONUCU BUNLARI BULDUM ARKADAŞLAR YOK KOCA KARI İLACIYMIŞ YOK AMELİYATMIŞ ONLAR FASA FİSO CUNKU BASUR TIRNAK GİBİDİR KESERSIN GENE CIKAR O YÜZDEN NEYMİŞ SADECE GÜNLÜK HAYATIMIZI BIR NEBZE DEĞİŞTİREREK BU RAHATSIZLIKTAN KURTULUYORUZ.BENİMKI GECMEYE BAŞLADI BİLE.ŞİMDİ TKRAR KREM SÜRECEM aslında bu rahatsızlık sonucunda dediklerimi uygularsanız hemoroidin insan hayatına iyi geldiğine göreceksınız cunku tedavısı duzenlu beslenme sindirim sistemını duzenlı tutmak oldugu ıcın baska hastalıkların tetıklemesını otomatik olarak engellıcektir..YALNIZ Bunları buraya yazdım ama siz yinede utangaçlığınızı bi kenara bırakıp hastaneye gidin doktor gunde en az 3 4 tane göt gördüğü için kımsenın götüne meraklı değiller popo kısımını acıp bakacak zaten doktorlar en son tedavi yöntemi olarak ameliyat oneriyorlar.Onun dısında benım dediklerımın aynısını dıyecek sıze ve belkıde aynı ılacları yazacak.EVET ARKDASLAR KAFANIZI TAŞLARA VURAMDAN dediklerımı yapın sonuca ulaşın.!! ALLAH HEPIMIZE ACİL ŞİFALAR VERSİN. KURTULALIM ŞU İLLETTEN....
    Kardeşim, sayende mesajını okurken o kadar güldüm ki basurum 2 kat daha şiddetlendi. Hayatımda okuduğum en komik mesajlardan biri. Hayat da seni güldürsün :D
    Dalga geçmiyorum, yazma tarzın ve kullandigin cumleler cok komik sadece.

• Vicks çok iyi geldi.
    Arkadaşlar kanamayan bi meme, ağrı, kaşıntı şikayetiyle uzun yıllar uzak olan basurum nüksetti 1 ay önce. Doktor önerisiyle procto ile başlayan bi krem kullandım. Kısa süreli bi rahatlama sağladı. Ama antidepresan kullandığım için tuvalette uzun kalma, zorlanma kabızlık benzeri şikayetlerim devam edince basurum azdı.

Forumları okudum, bitkisel önerilerden bazılarını uyguladım. Bir kaşık zeytinyaği içtim, bölgeye zeytinyağı ve ev yapımı elma sirkesi uyguladım.

Keten tohumu (öğütülmüş) ile kabızlıgı azaltmaya çalıştım.

Sonuç alamayınca vicks tavsiyesi veren site ve forumlara yeniden baktım. Çok ısrarla tavsiye edenlere karşın bir sitede 2 genel cerrah vicks kullanmak isteyen bir hastaya önermediklerini yazmışlar. Bundan ötürü tereddüt ettim ama sonra yabancı forumlara ve sitelere baktım. Orda çok olumlu sonuçlar alanları okudum. Doktorların dahi tavsiye ettiğini gördüm. Ve 3 gündür kullanıyorum. İyi ki kullanmışım şikayetlerim büyük ölçüde azaldı.

Vicks yerine aynı içeriğe sahip kremler var farklı marka onları da kullanabilirsiniz hiç farkı yok.

Tabi siz yine de doktorunuza sorun kullanmadan önce.

Herkese geçmiş olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • basur diye gidiyorsunuz başka bir şey çıkıyor. hiç beklemediğiniz bir anda ansızın artık hareket edemez oluyosunuz. çok çektim bu hastalıktan. çok bekledim vaktimi aldı. evde bir sürü şey denedim kendi kendime hiç fayda göremedim. doğum yaptım iyice arttı. bu sefer hemoroid farklı bir sey oldu resmen başka birşey daha çıktı. onca zaman boşa beklemişim. doktora gittim tedavimi oldum.çok şükür şimdi iyiyim. bu dertten yanan herkese söylüyorum giidn doktora çekinmeyin. ben çok ağrılar yaşadım. siz yaşamayın.isteyen olursa doktoru söylerim. geçmiyor kendi kendine hiç boşuna vakit kaybetmeyin. ameliyatsız yapıyorlar artık herşey çok basit oldu. giidn yaptırın kurtulun. ins burdan ağrısı olan varsa bir faydam dokunur.
  • emregullu kullanıcısına yanıt

Vicks nasıl kullanılıyor? Makat çevresine mi içine mi? İyi yakar ama :)))

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.