Şimdi Ara

Başlangıç için elektronik kitabı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Verdiğiniz tavsiyeler doğrultusunda direk PIC, ARM ye gecmek yerine devre elemanlari gibi temel ama sağlam temel attıracak bir kitap ariyorum. Bana ilerde sorun cikartmicak kitabi layigiyla bitirince gercekten anladim diyebileceğim bir kitap lazim.
    Ilk sorum benim bu devre elemanlari haric neler ogrenmem lazim?
    Ikinci sorum Dikeyeksenin "Hobi Elektronik" kitabi iyimidir bunun yerine baska bir kitap onerisi olan var mi?
    Simdiden tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Wowowowo Haram kullanıcısına yanıt
    Megep 'ten modüllerden bolca bilgi alabilirsin.Megep'in modüller sayfasına buradan ulaşabilirsin.
    Ayrıca bu site de güzeldir içerisinde açıklamalı devreler,projeler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonidas* -- 4 Şubat 2015; 11:59:53 >
  • Elektronik devreler özllikleri vs anlatan bir kitap var mı? Tavsiye edebileceğiniz?
  • elektronik devreleri anlatan kitaplar var tabikide
    Leonidas* arkadaşımızın dediği gibi megep modülleri vardır ama ne kadar bilgi alırsınız orası meçhul :)
    diren pic ve arm ye geçme tabi bu arda arduino diye bir kitte var
    şimdi gelelim temeli sağlam atmaya
    ilk önceliikle kitap almana gerek kalmaya bilir malüm yıl olmuş 2015 internet çok gelişti ben nerdeyse herşeyi programlama ve elektrik elektronigi bilgisayar başında ögrendim kardeş
    ilk önce elektronik elemanlarını tani hangi si ne görev yapar nerde nasıl kullanılır ne çeşit devrelerde ihtiyaç olur
    sonrasında bunları bilince hemen ben biliyorum deme bu elemanlardan kendine bir devre yapmaya çalış nasıl devre yapayım diyorsan
    bizim elektronikte basit devreler vardır ilk başlarda küçük devrelerle başla iyice professyonel olunca bir üst kademe misall 5 10 w gibi anfiler yapıyorsun şimdi 20 30 w lara geç entegreleri incele transistör bjt mosfet gibi parçaları çok iyi tanı çok işine yarayacak parcalar
    paran olamaya bilir dogaldır proteus programını kur bilgisyarına orda devre similisyanu yaparsın kardeş hemde bolca ögrek devre içinde geliyor power amp gibi
    sonra işi iyi ce ögrendikten sonra otur bozzuk devreleri onarmaya çalış ve sonucunda elektronigin temeli olarak
    halk egitim merkezlerinde radyo televizyon veayda haberkeşme bölümü gibi elektronik agırlıklı bölümlere gide bilirsin
    basıt devre teorisi, DC ve AC devre analizi gibi konularda temelin olması lazım Önce teori sonra pratik. Sadece pratikle olmaz bir yerde tıkanır kalırsın arkadşımın tavsiyesi üzerine
    Sönmez AKBAY ın pratik temel elektronik kitabı nı inceleye bilirsin hoşuna giderse ala bilirsin ama dedigim gibi herşey zaten internette var donanım haber formumuz olsun 320volt.com olsun bir çok elektrik elekronik sitesi var kimi üyeli kimi üyesiz işine yaraya bilir iyi günler iyi çalışmalar

• Bilgi İçin Teşekkürler..
  • rica ederim kardeş ne demek her zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfun601

elektronik devreleri anlatan kitaplar var tabikide
    Leonidas* arkadaşımızın dediği gibi megep modülleri vardır ama ne kadar bilgi alırsınız orası meçhul :)
    diren pic ve arm ye geçme tabi bu arda arduino diye bir kitte var
    şimdi gelelim temeli sağlam atmaya
    ilk önceliikle kitap almana gerek kalmaya bilir malüm yıl olmuş 2015 internet çok gelişti ben nerdeyse herşeyi programlama ve elektrik elektronigi bilgisayar başında ögrendim kardeş
    ilk önce elektronik elemanlarını tani hangi si ne görev yapar nerde nasıl kullanılır ne çeşit devrelerde ihtiyaç olur
    sonrasında bunları bilince hemen ben biliyorum deme bu elemanlardan kendine bir devre yapmaya çalış nasıl devre yapayım diyorsan
    bizim elektronikte basit devreler vardır ilk başlarda küçük devrelerle başla iyice professyonel olunca bir üst kademe misall 5 10 w gibi anfiler yapıyorsun şimdi 20 30 w lara geç entegreleri incele transistör bjt mosfet gibi parçaları çok iyi tanı çok işine yarayacak parcalar
    paran olamaya bilir dogaldır proteus programını kur bilgisyarına orda devre similisyanu yaparsın kardeş hemde bolca ögrek devre içinde geliyor power amp gibi
    sonra işi iyi ce ögrendikten sonra otur bozzuk devreleri onarmaya çalış ve sonucunda elektronigin temeli olarak
    halk egitim merkezlerinde radyo televizyon veayda haberkeşme bölümü gibi elektronik agırlıklı bölümlere gide bilirsin
    basıt devre teorisi, DC ve AC devre analizi gibi konularda temelin olması lazım Önce teori sonra pratik. Sadece pratikle olmaz bir yerde tıkanır kalırsın arkadşımın tavsiyesi üzerine
    Sönmez AKBAY ın pratik temel elektronik kitabı nı inceleye bilirsin hoşuna giderse ala bilirsin ama dedigim gibi herşey zaten internette var donanım haber formumuz olsun 320volt.com olsun bir çok elektrik elekronik sitesi var kimi üyeli kimi üyesiz işine yaraya bilir iyi günler iyi çalışmalar

Merhaba hocam öncelikle cok cok tesekkurler.
    ben internetten okumayi pek sevmiyorum tavsiye edebileceginiz kitap varmi.
    Ayrica suanda bi arduinoya sahibim ugrasiyoruz ama takdir edersiniz ki cok ogretmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ardiuno şimdilik bir kenarda kaslın ozm pic ile devam ederseniz iyi olucktır malum arduino daha yeni sayılır türkçe kaynakları fazla sayılmaz
    internetten bir çok video var youtube ta izleye bilirsiniz kardeş :)
    önerecegim kitap
    Sönmez AKBAY ın pratik temel elektronik kitabı nı inceleye bilirsin
    arkadaşıma sordum bunu önerdi sonuçta benim kitaplar arsında dersen megep derim sana ama megepte artık sallamaya başldı smps güç kayngı modülü kaç yılında güncellendiyse normal trafolu güç kaynagı yapımı var başka arkadaşlara bir sorayım bakalım vede hoca tanıdıgm var bir sorayım kardeş yanıt gelince sana dönerim hemen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.