Şimdi Ara

BAŞLAMAK İSTEYİP BAŞLAYAMAYAN VAR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Programlamaya, Web Tasarıma ya da Web Programlamaya başlamak isteyip de başlayamayan var mı? Aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışalım...

Not: Lütfen saygılı yorumlarda bulunalım...

• Valla ben çok istiyorum başlamak ama bi türlü başlayamıyorum.
    8.sınıfta geçen sene bi sınıf arkadaşım ODTU'nun düzenlediği web tasarım yarışmasında TR 1.si oldu ona imreniyorum doğrusu.. :)
    Hem bir de bilgisayar bölümü öğrencisiyim şuan lisede..
    2 seneye kadar öğreneceğiz ama ben erken öğrenmek istiyorum.
  • baslamak istiyorum ama bu konuda bilgim 0.Yardımcı olursanız hay hay.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bay PiPo..!

Valla ben çok istiyorum başlamak ama bi türlü başlayamıyorum.
    8.sınıfta geçen sene bi sınıf arkadaşım ODTU'nun düzenlediği web tasarım yarışmasında TR 1.si oldu ona imreniyorum doğrusu.. :)
    Hem bir de bilgisayar bölümü öğrencisiyim şuan lisede..
    2 seneye kadar öğreneceğiz ama ben erken öğrenmek istiyorum.

Web Tasarım alanında İlk olarak Html ile başlamanı öneririm. Bunun için internette kaynaklar mevcut. Macromedia Dreamweaver programı ile birlikte Html' i öğrenmeye başlayabilirsin. Sonrasında zaten şimdiye göre daha çok bilgiye sahip olacaksın. Makaleler vs. okuyacaksın. Html sonrasında Asp ya da Php arasında seçim yapacaksın. Aynı zamanda JavaScript de öğrensen iyi olur zaten fazla zor değil... Bu arada tasarımın da iyi olmalı onun için de Macromedia Fireworks programını öneririm. Sonrasında Access veritabaı vs... öğrenirsin... Yazılım Geliştirme üst konusu olarak Php dersleri mevcut ama o sonraki aşama...

quote:

baslamak istiyorum ama bu konuda bilgim 0.Yardımcı olursanız hay hay.

Ne konuda başlamak istediğine karar verirsen daha iyi olur senin için ki, Yazılım Geliştirme Bölümünde ve Konu dışı üst konularında dersler mevcut...

• Donanım bilgim üst düzey fakat yazılım olarak pek bişey bilmiyorum.

Kendi kendine öğrenmek çok zor olur kursa felan gitmek lazım değil mi bu iş için?
  • quote:

Orjinalden alıntı: uynus

Donanım bilgim üst düzey fakat yazılım olarak pek bişey bilmiyorum.

Kendi kendine öğrenmek çok zor olur kursa felan gitmek lazım değil mi bu iş için?

Bence şu devirde çok ilerisi içind eğil ise kurs gereksiz çünkü internet en büyük kurs, ne üzerine yoğunlaşmak istiyorsunuz.?
  • Ben Web Tasarım öğrenmek ve ileri derecede geliştirmek istiyordum. Geçen sene biraz başlamıştım araştırmaya ve öğrenmeye fakat devamı gelmedi. Neler önerebilirsiniz bana ?
  • Html biliyorum.. Dreamweaver'ıda az çok kullanıyorum... Php öğrenmek istiyorum... Bana tarife yumurtlayan tavuklardan ne önerirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeterPetrelli

Ben Web Tasarım öğrenmek ve ileri derecede geliştirmek istiyordum. Geçen sene biraz başlamıştım araştırmaya ve öğrenmeye fakat devamı gelmedi. Neler önerebilirsiniz bana ?

Ne kadar bilginiz olduğunu bilmiyorum ama sofor bilginizin olduğunu varsayacak olursak, Html' i Kesinlikle yutmanızı önereceğim. Ardından Asp.Net ile devam etmeni, AJAX konusunda bilgilenmeni, SQL öğrenmeni tavsiye ederim...
  • Bende çok öğrenmek istiyorum özellikle programlama dili, bir çok kez başlamayı denedim fakat yazılılar alum izin vermedi, şu ders kızmını hafifleticem 2 haftaya o zaman asılcam bu konulara, beni yönlendirirseniz sevinirim.Nerden başlammı önerirsiniz, kaynak vb. progam ne kullanmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E r h A N -- 4 Kasım 2008; 18:33:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: E r h A N

Bende çok öğrenmek istiyorum özellikle programlama dili, bir çok kez başlamayı denedim fakat yazılılar alum izin vermedi, şu ders kızmını hafifleticem 2 haftaya o zaman asılcam bu konulara, beni yönlendirirseniz sevinirim

İmzam yardımcı olabilir...
  • Bende bir aralar başlamıştım.Bir an başlayım deyip sıfır bilgiyle sadece 1 günde html olayı ile dolu dolu 1 sayfa bile yapmıştım.Sanırım bu olaylara kafa çok sağlam basıyor gibi ama devamı gelmemişti.2. gün uğraşmadım.Ben hayatım boyunca hep tek başıma birşeyler yapmışımdır ha iyi şeyler yapmışımdır ha yarım kalmıştır.Çoğu da yarım kalmıştır.Şöyle yanımda beni buna itecek birileri olsa ben bu işin ucunu bırakmam heralde ama 1 sefer yaptıktan sonra sonrası gelmiyor tek başıma..
  • Lise 3 üm. Visual Basic görüyoruz. yer yer çok zorlanıyorum ama içimde öğrenme isteği olduğu için np
  • HTML biliyorum notepadde çalışmıştım bi ara. ASP üzerinde uzmanlaşmak istiyorum bu sene pek vaktim olmayacak gibi dersler ağır.

Ama yazın boşum iyice öğrenecek vaktim olur.... Şimdiden biraz tavsiyelerde bulunsanız güzel olur aslında...
  • bende yapmak istiyordum ve başardım web tasarımı tasarımlarımwww.radyodjaygen.wipou.comwww.mhteam.wipou.com hepsi benim tasarımlarım
  • @uynus
    Hemen bir Asp kitabı al ve hemen başla, basit giriş çıkış işlemlerini üyelik işlemlerini formları hazırlamayı kaptıktan sonra Asp.Net' e geçiş yap, veritabanı ile içli dışlı ol, sonrası gelir zaten...

@Tiraj
    Tasarımların amatörce olmasına karşın çaba göstermen güzel ama ikinci yazdığın sitede bu sadece Internet Explorer da çalışır, Mozilla' da çalışmaz diye bir uyarı aldım ama benimki opera
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tiraj

bende yapmak istiyordum ve başardım web tasarımı tasarımlarımwww.radyodjaygen.wipou.comwww.mhteam.wipou.com hepsi benim tasarımlarım

ouu süper başarmışsın

• ben C kastım bi ara linux de, gcc ile komplie ettim yaptığım kodları. matematik hesapları vs örnekler. stringlere kadar gelebildim. stringlerde atamalar çok zorladı benı bıraktım.2003te oldu bu olay. biraz zor bence C ...
  • Kitap alırımda yazılım problem paralı diye biliyorum onu nasıl halledebilirim?
  • 16 yaşındayım smf, vb, mkportal, jomla temaları yapabiliyorum kurabiliyorumda.Ancak ben 3d modellme öğrenmek istiyorum bunun içinde birinden ders alman lazım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.