Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C834D35AF -- 2 Mart 2021; 22:46:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evet onlarda olur ama devirleri bira yavaş olodugu ıcın bıraz agır deler sadece
    ben sarlı tornavidaların ıcındekı motorrlardan elımde olduğu ıvın motorun ucuna bır mannrel uydurup yaptım ve uzun zamandırda kullanıyorum
  • japon_japon kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkürler. Elimde 220 volt 45.000 devir yüksek torklu motor var 20 civarı. Hurdalıktan 20 tanesini 5 liraya almıştım. Buna mandren takıp kullanabilir miyim ?

• 220 v motorlar buyuk olur yaff nasıl kulnanacaksın onu bence kucuk teyıp motoru gını dc çalarların ıcınden çıkan motorlar bıle olur

senın elındekı motorları gormedıgım ıcın bısı dıyemıyecegımk
    bunlar benımkıler
    .
  • delemezsin delmeye çalışırken matkap ucunu kırarsın matkap ucu inceldikçe devirin artması lazım tornacıyım ondan biliyorum
    220 volt dediğime bakma aynı seninkiler. Sadece 220 volt 45.000 devir. Çok feci güçlü. Şimdi mandren taktım pcb üzerinden kayıyor.

• devrı cok yüksek geliyor demekkı onun ıcın pbc den kaydırıyordur dimmer devresı yapıp biraz yavaşlatsan olur belkı ama benımkı sadece bır fıkır teori sadece gerçekte ne olur yıne bılmeme :)

bende ayarlı guc kaynağı yaptığım ıcın voltajı mmotora gore ayrlıyorum olay bıtıyor :d
  • Printer veya onuda bulamadın oyuncaklardaki DC motordan yaparsın, LM317 ile bir pot koyar devrinide ayarlarsın, ben öyle yaptım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: OW Ready Linux

Merhaba. Dremel 300 umun bana veda etmesiyle beni biraz idare edebilecek matkap arıyorum.

düşüncem şu.

şu pazarda satılan şarjlı tornavidalardan alıp pcb mi delebilir miyim?

teşekkürler

bence dremeli tamir ettir. bosuna motora filan para harcama

• ben bunu kullanıyorum.ucuz yollu bişey bulamayanlara alternatif olabilir.16 volt 1A apaptörle çok rahat kullanılıyor.

.
    Merhaba. Fotoğraftaki mandrenleri nereden almıştınız acaba ? Piyasada hep aynı ürünleri görüyorum, bunlar daha kaliteli gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnmoc

Merhaba. Fotoğraftaki mandrenleri nereden almıştınız acaba ? Piyasada hep aynı ürünleri görüyorum, bunlar daha kaliteli gibi görünüyor.

Yurtdışı sitelere bak. Çoğumuz oradan alıyoruz.

7 Adet Mini Matkap Aynaları 0.5-3.0mm Mikro Büküm Elektronik Dremel Matkap Pens Kelepçe Için Fit Set Güç aracı Aksesuarları Ile Anahtarı

http://s.aliexpress.com/YfMra6bu

(from AliExpress Android)

• bnmoc B kullanıcısına yanıt
    ben izmirde ıkamet ediyorum burda elektronıkcılerde satılıyor cankaya 1. onur iş hanıdan var bu madrenlerden
  • @avantis En son çare olarak orayı kullanacağım zaten. Önce yerli üretici bulurum belki diye araştırma yapıyorum.

@japon_japon Ben İstanbuldayım malesef. Karaköydeki çarşıya gidemedim, orada da bir elektronikçiler çarşısı varmış. Bir de size yazdıktan sonra İzmirden Hatfon diye bir firmanın sitede sizin mandrenler gibi bir ürün buldum. Ürün kullanışlıysa alacağım sanırım. Yalpalama yapıyor mu çalışırken, kullanımı takıp çıkarma kolay mı, zorlayınca matkap ucu sıyırıyor mu ?

Bulduğum ürün budur

http://www.hatfon.com/MINI-MATKAP-MANDRENI-TEM03-04,PR-40932.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.