Şimdi Ara

Basketbolcular bakabilir mi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar boyum 178 66 kiloyum. 3 metrelik potanin cemberine degmeme 1 2 cm kaliyo. Sorun su ki cift ayakla durdugum yerde ziplayinca da 2 cm kaliyo tek ayakla kosarak ziplayinca da. Fakat diger basketbolcu arkadaslarim falan tek ayakla kosarak cok daha fazla zipliyo. Ben tek ayakla nasil ziplamaliyim, yani teknigi nasil (ziplamadan once cok hizli mi kosulur kac metre kosulur vucut pozisyonu vb) Bu arada yasim 15 bucuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sea1234 -- 14 Ağustos 2015; 11:29:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up up

• Net anlatmak zor olur konu hakkinda çok video var 5 dakika arastirmayla bulursun bizzat deneyerek teknigimi düzelttim

• Tam olarak ne yazsam cikar baya bi arastirdim kayda deger bisey bulamadim tek ayak ziplama falan yazdim yok

• Biraz bakayım bulunca sana pm ile yazarim

• Saolasin

• Air alert gibi zıplama prpgramları var ama tam boyunu almadan yapma bence senin bileceğin işi tabi o da.

• dxswollen D kullanıcısına yanıt
    Yok air alerti biliyorum yapmayi dusunmuyorum zaten. Benim sorun tek ayakla ziplamanin tekniginin nasil oldugu

• Sea1234 S kullanıcısına yanıt
    Dışarıdayken bile yapabileceğin bir şey var ama dikkatli olmazsa ayağınj burkabilir sakatlanabilirsin ayrıca bunu boş bir caddede bile yapabilirsin.

Öncelikle koşmaya başla tek adım zıpla ileriye doğru sonra yere düştüğünde hemen diğer bacakla devam et ileriye doğru yapabileceğin kadar yap

• Tek ayak ve çift ayak zıplama kişiden kişiye değişir kimisi tek kimisi cift ayakla iyi ziplar ben 3 yıldır basketbol oynuyorum ve şuan air alert 11. Haftadayım tek ayak 70 cm iki ayak 80 cm zıplıyorum taktik kolay iş de geliştirmek zor 70-80 e kadar kolau gerisi sıkıntı sana önerim squat yap en çok etkisi görülen çalışma o

• Ayağına dikkat etmen gerek yeren inerken burkulabilir.
  • Artik daha iyi zipliyorum tek ayakla. Ziplamadigin ayagi karnina dogru cekince ise yariyo

• Air alert falan hikaye. İlk önce spor salonunda bacak calısman lazım. 150 kilo leg pressti sanırım hareketin adını hatırlamıyorum. 3 ay buna calısırsan 3 ay sonunda 150 kilo basabilirsen daha sonra air alerte baslarsın. Acayip bir zıplamaya sahip olursun. 1.81 boyundayım 1.90 lık arkadaslarımdan daha yükseğe zıplıyorum. Dediğimi dikkate al bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ellerin bacaklarını destekleyecek şekilde yere basıncını hissettirmeli, ve alacağın son 2 adımı çok sağlam basman gerek

• mtberkc kullanıcısına yanıt
    Yaklasik kac adim kosmak gerekiyo sicramadan once

• Sea1234 S kullanıcısına yanıt
    Eğer serbest bir alanda basıcaksan önünde kimse yoksa, üçlük çizgisinden sonra bi adım daha ilerleyip son 2 adımını faul çizgisi civarında alıp basabilirsin. Belli bi adım koşmalısın diyemem, kendini en iyi hissettiğin anda alırsın son 2 adımı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.