Şimdi Ara

Başkasından araba istenir mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
105
Cevap
3
Favori
4.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesela arkadaş deniyor ya hani tamam da nasıl bi arkadaş ? simdi kankamsa beraber takildigim verrim sorun pek yapmam ama oyle uzaktan uzaktan selam verdigim eski bi tanidiksa o arkadaş .. ki benim başima geldi .. benden araba istedi vermedim niye verim samimiyetim yillardir yok ondan bisey istemisligimde yok hic..
    Biri birinden bisey isterken belli bi samimiyetine guvenerek istesin yaşamişligimiz varsa bende iyi hatiralari varsa dedigim gibi samimiyetine guveniosa istesin..

Arkadaş konusu genis bi konu aşşa komsumda arkadaşim biri kim bu derse. okuldan eski bi sinif arkdasimda arkdasim .sanayiden cay ictigim lafladigim esnaf da biri sorsa arkdaşim. ama hicbiri araba verecek bi derecede samimiyetim hukukum yok

Hukukum olana verrim arabami her arkadasa deil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevdiğim değer verdiğim arkadaşımsa veriririm aracımı,yok normal arkadaşımsa beraber gitmeyi teklif ederim.Kabul etmezse vermem.
  • Kimseye aracımı vermem de kimseden araç almamda.
    Can kaybına neden olan bir kaza olsa bunun altından kim kalkabilir.
  • Arabayı verdiniz ölümlü,yaralı kazalarda ortak oluyorsunuz.Yoksa kimse demir yığınına önem verdiği yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Cok samimi oldugum cocukluktan beri tanidigim arkadasim altinda sirket arabasi olmasina ragmen aracimi haftasonu istedi. Sirket aracini hafta sonu kullanmasi yasakmis.
    "Kotu birsey oldugunda cocukluk arkadasinla mi yoksa sirketinle mi papaz olmak istersin?" Dedim. Konu kapandi.

Sizinki sadece arkadaşlıkmış. Ben arabamı dostlarıma, kuzenlerime veririm. Arkadaşım da gelip istemez. Isterse de vermem. Arkadaşlarımdan kuzenlerimden lazım oldugunda da ben alırım. Bir sözü hatırlatmak isterim. "Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın da bir anlamı yoktur." Dostluk hafife alınacak bir kavram değil üçün beşin hesabını yaparsanız küçük dünyanızda büyük şeyleri kaybedersiniz.

• forumda sıfır aldığı arabası çizildiğinde keşke çizilmeseydi de elim kırılsaydı diyen adamlar var... bu adam dan araba değil su istenmez, mala mülke bu kadar değer vermeye gerek yok. Sakınan göze çöp batar
  • Sevdiğim BÜYÜKLERİME veririm hem de gözüm kapalı ama aile hariç kimseden araba istemem verse de almam otoparkta bile turlamam benden uzak olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: omcool

quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Cok samimi oldugum cocukluktan beri tanidigim arkadasim altinda sirket arabasi olmasina ragmen aracimi haftasonu istedi. Sirket aracini hafta sonu kullanmasi yasakmis.
    "Kotu birsey oldugunda cocukluk arkadasinla mi yoksa sirketinle mi papaz olmak istersin?" Dedim. Konu kapandi.

Sizinki sadece arkadaşlıkmış. Ben arabamı dostlarıma, kuzenlerime veririm. Arkadaşım da gelip istemez. Isterse de vermem. Arkadaşlarımdan kuzenlerimden lazım oldugunda da ben alırım. Bir sözü hatırlatmak isterim. "Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın da bir anlamı yoktur." Dostluk hafife alınacak bir kavram değil üçün beşin hesabını yaparsanız küçük dünyanızda büyük şeyleri kaybedersiniz.

O da sizin tercihiniz. Saygi duyarim.

• Ben de hep vermem etmem diyorum ama Sevdiğim insan isteyince 1 Sn içinde tamam diyorum hacılar.

Kendimi tutamadım yorum yazdım. Konudaki en ekşili mesaj da bana ait bu arada

• Bende 2 araba varken cok isteyen oluyordu sirf bu sebepten sattim birini.

• Güvendiğim insana veririm arabayı, zaten emanet alan sahibinden dikkatli kullanıyor.
  • VERME ARKADAŞIM, VERMEEE, VERMEE, VERMEEE.

6 Ay önce arabamı verdim, gitti kaza yaptı araba pert oldu,altı aydır arabasızım. Elime sigortadan arabanın değerinden çok daha düşük para geçti, araba fiyatları aldı başını gitti araba alamadım.

Arabasızlığı,parayı pulu geçtim de ya birini ezse idi ne olacaktı ?

Bu olaydan bir hafta önce de babamın sanki içine doğmuş gibi" oğlum arabanı kimseye verme, götür sen bırak ama arabanı kimseye verme" diye nasihat etmişti :(
  • Vay arkadaş ne cins insanlarmışsınız siz ya benden araba isteyecek kadar samimiyetim varsa içinde sigara içilmemesi karşılıgında veririm
  • At, avrat, silah diye atalarımız boşuna söylememiş. Ne olursa olsun kimseye emanet araba verilmez. Gider ölümlü yaralanmalı bir kazaya karışır sorumlusu sen olursun. Aracı isteyen kişi darılırsa da darılsın yani, verip de dertsiz başınızı belaya sokacağınıza vermeyin daha iyi

• Hastalık olur acil bişi olur başım üstüne hemen kendim götürürüm getiririm zaten ama kimse kusura bakmasın bunun dışında geziceken dolmuş var otobüs var taksi var biner gidersin yada evinde oturursun. Kimseden araba istememde aracımı kimseye vermemde benim malım kıymetli at, avrat, silah demişler isteyen küser isteyen darılır...
  • forumdaki insanların çoğu vermez sanırım.
    buradaki insanlar arabalara meraklı ve onlar için
    arabalar değerlidir.

kendi adıma;
    çok sevdiğim bir arkadaşımsa veririm. ya da kendim götürürüm.
    arkadaşlarım da benim gibi olduğu için
    çok mecbur kalmadıkça böyle bir talepte bulunmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffate -- 5 Şubat 2015; 10:26:34 >
  • xpmagduru kullanıcısına yanıt
    Cinslikle vs. alakası yok. Konuyu hiç okumadınız herhalde ki ödünç verilen araçla kaza yapıp ölen adam yüzünden 800 bin lira tazminata mahkum edilen araç sahibini görmemişsiniz. Bu iş samimiyet, mala değer verme vs. işi değil. Aracı verdiğiniz kişi birine çarpsa ya da kaza yapıp kendi ölse o ölen kişiyi araç sahibi olarak siz öldürmüşsünüz gibisiniz hukuk önünde. Siz sigara içme aman ha diye tembihleyerek aracınızı vermeye devam edin, umarım başınıza benzer bir durum gelmez.

Ben araba alana kadar her türlü işimde araç kiraladım illaha araba lazımsa. Gidin kiralayın 80-100 liranıza kıyıp madem bu kadar çok araç lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cesc_ -- 5 Şubat 2015; 10:23:35 >
  • Emanet malın canı kıçında olur derler.İsteyen olursa şoförlüğünü yaparım ama çok yakınım ise.En basitinden diyelim ki arabayı verdin ve arkadaşın bir kaza yaptı sen ayrı pişman olacaksın o ayrı pişman olacak aranız bozulacak derdini anlatamayacak üzülecek çekinecek vs. en iyisi hiç vermemek ve istememek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Cinslikle vs. alakası yok. Konuyu hiç okumadınız herhalde ki ödünç verilen araçla kaza yapıp ölen adam yüzünden 800 bin lira tazminata mahkum edilen araç sahibini görmemişsiniz. Bu iş samimiyet, mala değer verme vs. işi değil. Aracı verdiğiniz kişi birine çarpsa ya da kaza yapıp kendi ölse o ölen kişiyi araç sahibi olarak siz öldürmüşsünüz gibisiniz hukuk önünde. Siz sigara içme aman ha diye tembihleyerek aracınızı vermeye devam edin, umarım başınıza benzer bir durum gelmez.

Ben araba alana kadar her türlü işimde araç kiraladım illaha araba lazımsa. Gidin kiralayın 80-100 liranıza kıyıp madem bu kadar çok araç lazım.

görmedim öyle birşey duymadımda eğer öyle birşey olmuşsada saçma gerci bu ülkede ne mantıklıki neyse o başka konu yahu kaza ve ölüm dedigin şey arabanın içinde park halindeykende olabilcek birşey insanlar 1 saatlik işi için araçmı kiralasın benim kuzenim benden araç istediginde araç kirala dersem o arabayla ilgili çok samimi görüntüler çıkar ortaya :) o kadar yapmayın yahu her an kötü bişe olacak aman arabama bişe yapacak diye düşünmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: xpmagduru

quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

görmedim öyle birşey duymadımda eğer öyle birşey olmuşsada saçma gerci bu ülkede ne mantıklıki neyse o başka konu yahu kaza ve ölüm dedigin şey arabanın içinde park halindeykende olabilcek birşey insanlar 1 saatlik işi için araçmı kiralasın benim kuzenim benden araç istediginde araç kirala dersem o arabayla ilgili çok samimi görüntüler çıkar ortaya :) o kadar yapmayın yahu her an kötü bişe olacak aman arabama bişe yapacak diye düşünmeyin

"Arabama bir şey yapacak" değil "arabamdayken kendisine ya da başkasına bir şey yapacak". Durum bu. Ayrıca ülkemize has bir durum değil bu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.