Şimdi Ara

Başkasından araba istenir mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
3
Favori
4.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir kez öyle ihtiyacım oldu onuda arkadaşıma sen kullan birlikte gidelim işimizi halledelim dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

quote:

Orijinalden alıntı: xpmagduru

quote:

Cinslikle vs. alakası yok. Konuyu hiç okumadınız herhalde ki ödünç verilen araçla kaza yapıp ölen adam yüzünden 800 bin lira tazminata mahkum edilen araç sahibini görmemişsiniz. Bu iş samimiyet, mala değer verme vs. işi değil. Aracı verdiğiniz kişi birine çarpsa ya da kaza yapıp kendi ölse o ölen kişiyi araç sahibi olarak siz öldürmüşsünüz gibisiniz hukuk önünde. Siz sigara içme aman ha diye tembihleyerek aracınızı vermeye devam edin, umarım başınıza benzer bir durum gelmez.

Ben araba alana kadar her türlü işimde araç kiraladım illaha araba lazımsa. Gidin kiralayın 80-100 liranıza kıyıp madem bu kadar çok araç lazım.

görmedim öyle birşey duymadımda eğer öyle birşey olmuşsada saçma gerci bu ülkede ne mantıklıki neyse o başka konu yahu kaza ve ölüm dedigin şey arabanın içinde park halindeykende olabilcek birşey insanlar 1 saatlik işi için araçmı kiralasın benim kuzenim benden araç istediginde araç kirala dersem o arabayla ilgili çok samimi görüntüler çıkar ortaya :) o kadar yapmayın yahu her an kötü bişe olacak aman arabama bişe yapacak diye düşünmeyin

"Arabama bir şey yapacak" değil "arabamdayken kendisine ya da başkasına bir şey yapacak". Durum bu. Ayrıca ülkemize has bir durum değil bu.

siz aman sokaga falanda çıkmayın üstadım. Almanyada böyle birşey yok olsa kesin bizimkiler ceza öderdi ölümlü olmamakla beraber kazaya karıştılar ama böyle bir ceza duymadım.

• xpmagduru kullanıcısına yanıt
    Ben kendim yaptığım bir şeyin cezası varsa öderim, ama başkasının sorumluluğunu neden alayım kendim olayın içinde değilken? Allah korusun ben gidip birini ezersem tabiki cezasını ben çekecem, ama sizin aracınızla başkası ezerse yine siz çekiyorsunuz cezasını. Durum böyleyken vermem ben aracımı kusura bakmayın. Ölümlü olması lazım önceki mesajlarımda da dediğim gibi, sizinkiler ondan ceza almamıştır. Ölümlü kaza olunca Almanya'da da vardı aynı durum çünkü.
  • quote:

Ben kendim yaptığım bir şeyin cezası varsa öderim, ama başkasının sorumluluğunu neden alayım kendim olayın içinde değilken? Allah korusun ben gidip birini ezersem tabiki cezasını ben çekecem, ama sizin aracınızla başkası ezerse yine siz çekiyorsunuz cezasını. Durum böyleyken vermem ben aracımı kusura bakmayın. Ölümlü olması lazım önceki mesajlarımda da dediğim gibi, sizinkiler ondan ceza almamıştır. Ölümlü kaza olunca Almanya'da da vardı aynı durum çünkü.

Dedigim gibi çok şükür başımıza öyle birşey gelmedi. Ne diyim vermeyin birgün bi sebepten dolayı arabasız kalırsanız ve birine işiniz düşünce bir daha düşünürsünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: xpmagduru

quote:

Dedigim gibi çok şükür başımıza öyle birşey gelmedi. Ne diyim vermeyin birgün bi sebepten dolayı arabasız kalırsanız ve birine işiniz düşünce bir daha düşünürsünüz.

6 ay öncesine kadar araçsızdım zaten. İşim 1-2 saatlikse taksiye, daha uzunsa kiralık araca biniyordum. Bundan sonra da araçsız kalırsam öyle yapmaya devam ederim. Size ve yakınlarınıza da öneririm. Tertemiz iş. Kimse için riski yok. Görüşmek üzere.

• Benim iki kriterim var.. 1:sevdiğim bir insan olucak 2:araç kullanmayı iyi bilecek.. Bir arkadaşıma aracımı vermiştim, küçük çocuğu içerde kitli kalınca panikle arka kelebek camını kırıp çocuğu çıkartmış, sonra camı yaptırdı.. Bende sorun etmedim, yine istese yine veririm.. çünkü hem severim kendisini hemde iyi sürücüdür..
  • O NE MAL MÜLK MANYAĞI İMİŞ SINIZ DİYEN ARKADAŞLAR BU PARAYI ÇOOKK RAHAT KAZANIYOR SANIRIM ?

Araç almak için 3 yıllık kredi + 1.5 senede biriktirdiğim parayı kullanacağım .
    O da girsin bu külfete alsın araba madem öyle.
    Hasta yaşlı için tamam ama geri kalanı keyfidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NZM_TURKEİ

O NE MAL MÜLK MANYAĞI İMİŞ SINIZ DİYEN ARKADAŞLAR BU PARAYI ÇOOKK RAHAT KAZANIYOR SANIRIM ?

Araç almak için 3 yıllık kredi + 1.5 senede biriktirdiğim parayı kullanacağım .
    O da girsin bu külfete alsın araba madem öyle.
    Hasta yaşlı için tamam ama geri kalanı keyfidir.

Aynen Hastalık olur acil bişi olur başımla beraber hemen kendim götürürüm ama keyfi gezmeye kimse kusura bakmasın... Dünya malıysa madem herkes biriktirip, borca girip, azcık kasıp alsın o zaman
  • Vermem de almam da. Eğer arabayı vermedim diyip tavır yapıyorsa yada laf diyorsa mala mülke değer veriyormuş demektir. Hayatta "Hayır" demeyi öğrenin arkadaşlar. Kimin gerçekten arkadaş olduğunu anlarsınız o zaman. Benden borç para istedi biri vermedim ve şu an hayatımda yok bilmem anlatabildim mi. Ben kimseden istemedim şimdiye kadar araç kiraladım. Bir kere istedim evlendiğim gün o da ara sokaktan caddeye çıkana kadar. Sabahın körü araba yok etrafta ama dedim yeter bu kadar yürüme mesafesi 2-3 dk yol yani kullandığım. Sebep zaten çok basit ve belli. Kaza anında neler olabileceği. Ki şu an kaskom sadece ben kullanırsam karşılıyor. Babama bile veremiyorum. Kimseye vermeyin kaskonuzu açıp bakacak değil. Tek kullanıcı deyip geçin. İyi forumlar..
  • Ben babamdan bile araba istemem. Emanetin canı az olur. İşim varsa toplu taşıma veya taksi kullanırdım araba almadan önce.
  • Lan bu konuyu okudum insanlıktan soğudum.

Düğün, nişan vs işlerim için hep birilerinden araba istemek zorunda kaldım, kaldık (babamla).

Maddi durumumuz çok iyi değil. Demek ki çevremiz ve biz iyiymişiz de vermişler arabalarını.

Ha gezmek tozmak için kimseden araba istemem zaten. Olur da bir gün arabam olursa sevdiklerime seve seve veririm.
  • Prensiptir vermiyorum deyip geçersiniz uzatmaya gerek yok. Hep olmayacağı vardır ama böyle zamanlarda olur kazalar, hasarlar. Sonra olur biri pişman, öbürü mahçup, ama iş işten geçmiştir..
  • taksi tutmak ya da araç kiralamak daha mantıklı, riski yok, mahcubiyet yok.
  • Taksiye atlar giderim acilse, araç kiralama gibi alternatiflerde varken araba istemem hayatta kimseden neme lazım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbirzaman İstemedim Ve Vermedim İşim Varsa Taksi Yada Toplu Taşıma Kullandım Araba İstenmez Çünkü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Klee

Hocam bende mi bi sıkıntı var diye açtım konuyu. Herkes birbirine arabasını veriyor da ben mi sorun ediyorum diye düşündüm. Garip geldi araba istenmesi, bi dr arkadaşın tavrı beni dener gibiydi sinirimi bozdu.

Hele denendigimi hissedersem çorabımı bile vermem bir arkadaşıma

• çok acil değilse vermemek lazım. en ufak hatada plaka sahibini muhatap alırlar.
    ben vermiştim arabayı gözüm hep saatteydi. acaba bir şey oldu mu nerede kaldılar vs. vs.
    iki taraf için de sıkıntı oluyor.
  • ne arabamı nede bilgisayarımı veririm.Hatta insanlara bunu hissettirmek gerekiyor.Senden istemeden önce "bu adam vermez abi" diye aklından geçirmesi gerekiyor.
  • Gerçekten güvendiğim birkaç arkadaşıma aracı veririm. Onlar da bana verir. Zaten bizim aramızdaki araç isteme olayı da diğer tüm alternatifler kullanılamıyorsa olur.

• Valla aracın koltuğuna bile kimseyi oturtmam o derece katıyım bu konuda..

Ata sözün de de dendiği gibi;

At, avrat, silah emanet edilmez...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.