Şimdi Ara

Başkalarının tavsiyesilerinden kolayca etkilenmemek, bir durup düşünmek için tavsiyeniz ne olur??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Konu başlığı biraz muğlak oldu bunun farkındayım.

Birçok insandan belli konularda (bu bir konuda ((dil öğrenme, spor, meditasyon vs.)) telefon uygulaması ya da bilgisayar programı olabilir, kitap tavsiyesi olabilir, ya da hayatınızında düzeltmek istediğiniz konularda fikir almak olabilir) tavsiye almak istiyorsunuz ve onlarda size belli konularda önerilerini/tavsiyelerini yapıyor. Ancak siz 1. çok fazla tavsiye olmuş olduğunuzdan 2. insanların tavsiyelerine kendi yargı/muhakeme/sezgi'nize (hangi kelime kullanılır bilmiyorum) daha fazla önem vermiş olduğunuzdan ((aslında bir fikir/deneyimizin olmadığı konularda başkalarının (özellikle o konuda bilgisi olanlar) tavsiyesine önem vermek gerekli) harekete geçemiyorsunuz ya da bir süre sonra tekrar başkalarının tavsiyesinden etkilenerek kendinizi tekrar ediyorsunuz.

Sizce böylesi durumlarda (özellikle kendinizin az çok fikir/ya da sezgiye sahip olduğu) insanlardan kolay etkilenmemek ya da kendi iç sesine güvenmek için ne yapmalıyım??

Aslında yukarıdaki bahsettiğim konuları daha da açmam gerek gibi ama yine de şimdilik genelleme yapasım geldi.

• Parantez içlerini okumaktan konuyu anlamadım biraz azalt öncelikle (bak bu da bi tavsiye buyur burdan yak)

• E_Y_B_H_P_T E kullanıcısına yanıt

Hocam haklısınız baya dağınık olmuş. Bir ara kafamı toparlayıp düzelteyim.

• tktir221 T kullanıcısına yanıt

Hocam sanırım DEHB (Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu) var. Uzmana görün.

Daha da pratik olarak hemen şimdi ChatGPT ve/veya Gemini ile sohbet edebilirsin.

Hocam teşekkür ederim, bu yazdıklarınıza bakacağım

Bu arada nasıl tahmin ettiniz bilmiyorum ama aylardır DEHB tanısı almak (veya kendimde DEHB var mı diye) için psikiyatrist randevusu kovalıyorum. Bakalım şimdilik Wellbutrin diye bir ilaç yazdılar.

Bana daha önceden Asperger Sendromu/Atipik Otizm teşhisi kondu, DEHB'de buna eşlik edebiliyormuş.

• tktir221 T kullanıcısına yanıt

Hocam öncelikle uzman değilim ama her açtığın parantezle aslında dikkatinin dağıldığını fark ettim. Dışarıya ne kadar göstermesek de içimizde kopan fırtınalar bir şekilde açığa çıkıyor.

İyi olacağına inanıyorum. Yapay zekayla sohbeti dene. Bende işe yarıyor bazen.

https://chat.openai.com

https://gemini.google.com/?hl=tr

Sağolun hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.