Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (489. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.968
Cevap
99
Favori
1.000.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başarsoft 2018-Q1 yayında olduğu söyleniyor; şu anda kontrol imkanım bulunmuyor, haber verebiliyorum.
    Naviextras Toolbox ile güncelleyebilirsiniz.

Saygılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    yayında güncelliyorum şimdi
  • Merhaba herkese,

Uzun zamandan beri Nextgen uygulamasının tarfik verilerinin yanlış data gösterdiği kanısındaydım. (Rota çızıyorsunuz bakıyorsunuz trafik yok, Avcılar'a geliyorsunuz adım adım ilerliyor trafik, gibi durumlar ile karşılaştım)

Daha önceleri de test etmiştim fakat artık yazıya dökeyim dedim, dün akşam trafiğinde İstanbul, Halkalı'da aşağıdaki üç uygulamanın trafik verilerini karşılaştırdım.

Aynı anda üç cihazda üç farklı uygulama açılarak test yapıldı:
    Başarsoft Nextgen - Trafik olmadığı gösteriliyordu - trafik vardı. Yanlış bir bilgiydi bu.

Here WeGo - Trafik olduğu gösteriliyordu fakat yol üzerinde biraz kaymalar yaşanıyordu, yine de Nextgen'e göre çok iyi.

Google Haritalar - Trafik olduğu gösteriliyordu ve trafiğin bittiği yerde uygulamada da trafik olmadığı gösteriliyordu. En doğru trafik bilgisini Google Haritalar gösteriyor diyebilirim.

Tabi ben, Başarsoft Nextgen uygulamasını aktif olarak kullanmak istiyorum fakat trafik bilgileri doğru gösterilmediği için, malum İstanbul gibi bir şehirde kullanmak çok mantıklı olmuyor. Sorum Şu; Google trafik bilgilerini bu kadar düzgün gösterebiliyorken sektör de yerli gururumuz Başarsoft bunu neden yapamıyor?

Ayrıca aşağıdaki Bahçeşehir civarı TEM'deki alanda 2-3 yıldır bakım çalışması varmış gibi gösteriyor ama bu bilgi de doğru değil tabiki..
     BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri

• 2018 harita ne zaman kullanıma sunulacak bilgi verirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nikolayco

Merhaba herkese,

Uzun zamandan beri Nextgen uygulamasının tarfik verilerinin yanlış data gösterdiği kanısındaydım. (Rota çızıyorsunuz bakıyorsunuz trafik yok, Avcılar'a geliyorsunuz adım adım ilerliyor trafik, gibi durumlar ile karşılaştım)

Daha önceleri de test etmiştim fakat artık yazıya dökeyim dedim, dün akşam trafiğinde İstanbul, Halkalı'da aşağıdaki üç uygulamanın trafik verilerini karşılaştırdım.

Aynı anda üç cihazda üç farklı uygulama açılarak test yapıldı:
    Başarsoft Nextgen - Trafik olmadığı gösteriliyordu - trafik vardı. Yanlış bir bilgiydi bu.

Here WeGo - Trafik olduğu gösteriliyordu fakat yol üzerinde biraz kaymalar yaşanıyordu, yine de Nextgen'e göre çok iyi.

Google Haritalar - Trafik olduğu gösteriliyordu ve trafiğin bittiği yerde uygulamada da trafik olmadığı gösteriliyordu. En doğru trafik bilgisini Google Haritalar gösteriyor diyebilirim.

Tabi ben, Başarsoft Nextgen uygulamasını aktif olarak kullanmak istiyorum fakat trafik bilgileri doğru gösterilmediği için, malum İstanbul gibi bir şehirde kullanmak çok mantıklı olmuyor. Sorum Şu; Google trafik bilgilerini bu kadar düzgün gösterebiliyorken sektör de yerli gururumuz Başarsoft bunu neden yapamıyor?

Ayrıca aşağıdaki Bahçeşehir civarı TEM'deki alanda 2-3 yıldır bakım çalışması varmış gibi gösteriyor ama bu bilgi de doğru değil tabiki..
    Bende Basarsoft en iyisini yapmıştır düşüncesiyle, ücretini ödeyip Nextgen almıştım ama kesinlikle önermiyorum.

Sizinde test ettiğiniz gibi Google Haritalar çok daha iyi. Üstelik bedava.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İş İstanbul, Ankara, İzmir ile bitmiyor arkadaşlar. Tamam çalışma hayatı gereği bir yerden bir yere olabildiğince hızlı ve güvenli şekilde hareket etmek zorundayız. Büyük şehirler tamam.
    Gelin bakalım geri kalan 79 ilden birine. Yaşadığım şehirde -örnek- haritada olmayan yol var, bırak yolu olmayan bulvar var. Trafik bilgisi doğru olsa ne olur, olmasa ne...
    Gelelim, iGO denen platforma. Yıllardır her türlüsüne, her sürümüne ayrı; trafiğine ayrı para verdim. Gidemediğim yollar, çıkamadığım sokaklar hiç bu yılki kadar çok olmamıştı. Başarsoft alınmasın ama bize güven verdi, teşvik etti ama hiç arkamızda durmadı. Hep datasını satıp parasını aldı. Kardeşim yılda 3 güncelleme yayınlayacaksın, yoksa ben kullandırmam senin yazılımını kendi kitleme demedi. Bu nedenle bir sürü cihaz üzerinde var ve duruyor, ama kullanmıyorum.
    Bu nedenle ben artık nereye yolculuk yaparsam yapayım açıyorum Yandex’i gidiyorum ve dönüyorum paşa paşa... Yolu -artık- doğru, trafik bilgisi yerinde. Neredeyse hatasız.
    Çok zor durumda kalırsam ve poi bilgisi gerekli değilse; openstreetmap kullanıyorum. Yani gayet yeterli yol ağı açısından.

Herkese keyifli sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

İş İstanbul, Ankara, İzmir ile bitmiyor arkadaşlar. Tamam çalışma hayatı gereği bir yerden bir yere olabildiğince hızlı ve güvenli şekilde hareket etmek zorundayız. Büyük şehirler tamam.
    Gelin bakalım geri kalan 79 ilden birine. Yaşadığım şehirde -örnek- haritada olmayan yol var, bırak yolu olmayan bulvar var. Trafik bilgisi doğru olsa ne olur, olmasa ne...
    Gelelim, iGO denen platforma. Yıllardır her türlüsüne, her sürümüne ayrı; trafiğine ayrı para verdim. Gidemediğim yollar, çıkamadığım sokaklar hiç bu yılki kadar çok olmamıştı. Başarsoft alınmasın ama bize güven verdi, teşvik etti ama hiç arkamızda durmadı. Hep datasını satıp parasını aldı. Kardeşim yılda 3 güncelleme yayınlayacaksın, yoksa ben kullandırmam senin yazılımını kendi kitleme demedi. Bu nedenle bir sürü cihaz üzerinde var ve duruyor, ama kullanmıyorum.
    Bu nedenle ben artık nereye yolculuk yaparsam yapayım açıyorum Yandex’i gidiyorum ve dönüyorum paşa paşa... Yolu -artık- doğru, trafik bilgisi yerinde. Neredeyse hatasız.
    Çok zor durumda kalırsam ve poi bilgisi gerekli değilse; openstreetmap kullanıyorum. Yani gayet yeterli yol ağı açısından.

Herkese keyifli sürüşler.
    Sanırım Yandex'i Google haritalardan daha çok kullanıyorsunuz. Yandex'in google haritalardan daha üstün gördüğünüz konular nedir?

• GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    Selamlar, geç gördüm sorunuzu; özür dilerim.
    Daha sık güncelleniyor olması dışında benim için bir artısı yok. Şöyle bir örnek vereyim; 15 gün önce bir dizi hata/düzeltme bildiriminde bulunmuştum. Perşembe gününden beri bu düzeltmeleri harita üzerinde görebiliyorum. Hem de büyük çoğunluğunu. Yaklaşık 10-15 günlük bir zaman diliminden bahsediyorum. Şahsen mesaj attım kendilerine ve teşekkür ettim.
    Bu ciddiyettir. Bu insana verilen değerdir. Dilerim bu çizgilerini bozmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar, geç gördüm sorunuzu; özür dilerim.
    Daha sık güncelleniyor olması dışında benim için bir artısı yok. Şöyle bir örnek vereyim; 15 gün önce bir dizi hata/düzeltme bildiriminde bulunmuştum. Perşembe gününden beri bu düzeltmeleri harita üzerinde görebiliyorum. Hem de büyük çoğunluğunu. Yaklaşık 10-15 günlük bir zaman diliminden bahsediyorum. Şahsen mesaj attım kendilerine ve teşekkür ettim.
    Bu ciddiyettir. Bu insana verilen değerdir. Dilerim bu çizgilerini bozmazlar.
    Uzun zamandır hem next navi cihazında hem de andoid telefonumda İgo ve başarsoft haritalarını kullanıyorum.

Bu haritada ilçe/sokak/ kapı no belirleyerek navigasyon yapılabiliyor. Rota alternatifleri seçilebiliyor. "Kolay rota modu" gibi çok başarılı bir algoritması var. Ayrıca Anadolu da köyler arası yolculuklar gibi netin olmadığı yerlerde de sorunsuz kullanılabiliyor.

Şimdi de appstoredan nextgen i satın almayı düşünüyordum ki mesajınızı gördüm.

Yandex'de kapı numarasına kadar adres girilebiliyor mu? Ve çevrimdışı sürüm kullanışlı mı? Rota oluşturma sistemi igo kadar başarılı mı kaybolmayacak kadar mı acaba?

• forumu kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Kapı numarası konusunda Başarsoft Türkiye’nin lider firmasıdır. Adrese teslim yolculuk yaparsınız. Burada hakkını teslim etmek gerekli.
    Dün yaklaşık 600km. Civarında sürüş yaptım, tamamen Yandex kullandım, hoş kapı numarasına gereksinimim olmadı ama var ve gözlemlediğim kadarıyla oldukça doğru. Trafik mükemmel çalışıyor. Yol kırmızı oldu anında durduk, yürüdük sarı oldu, hızlandık yeşile döndü. Sanki bizi takip ediyor...
    Dostum benim Basarsoft ‘u eleştırdiğim nokta harita verisini bize kullandırmadaki gecikmesidir. Firma ve kullanıcı arasında hep üçüncü bir mekanizma oldu. Bu gecikmeler hep bu üçüncü çark yüzünden yaşanıyor. NNG, nDrive, bir de Rus bir firma vardı adını bile unuttum; gibi harita yazılımcıları hep yıllık güncellemeleri ya gecikmeli olarak verdiler yada vermediler. Yani çok kısa zamanları ayrı tutarsak hiç bir zaman tam anlamıyla güncel harita ile sürüş yapamadık. Yıllardır bunu söylüyoruz. Başarsoft artık kendi yazılımını kullanmalıdır dedik, Başarsoft iGO bize sunuldu, sevindik ama yine NNG bağımlılığından kurtulamadılar. Sonuç takvim olarak altı ay, veri tabanı olarak yaklaşık bir yıl geriden gelen bir harita kullanıyoruz; yanlışın var diyen desin buradan. Böyle olmamalı, ben şehrimde yapılan bir yolu en geç 2-3 ay sonra görmeliyim haritamda! Teknoloji çağındayız; yaşadığım şehirde açılalı 3 ay olmuş kavşak, 5 ay olmuş bulvar yok. Adı değişen onlarca yol, trafik istikameti ters çevrilmiş sokaklar, caddeler sürüyle. Dikkat etmediniz, girdiniz anında ters yola.
    Alın siz yine de iGO uygulamasını, ama bu sorunları yaşayacaksınız çözülmediği sürece. 2019’un Haziran ayında 2018 haritası haritası kullanacaksınız Türkiye gibi yolların hep yenilendiği bir ülkede. Kapı numarası doğru olsa ne olur, olmasa ne?
    “Çözülmediği sürece” yorumunu bilerek yazdım; Alim bey ve ekibi bu sorunu çözebilecek güçtedir. İsterlerse yine bir numara olurlar...
    Bize artık adam gibi harita kullandırsınlar, para ödememiz gerekiyorsa; ben yine öderim şahsen.

Keyifli sürüşler herkese :)

• DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Yandex ile öğle saatlerinde izmir göztepeden dokuz Eylül hastanesine rota çizdirdim, yolda çalışma varmış, aldı beni 30 dakika trafiğin içine soktu, oysa alternatif vardı. Trafiği göstermesi başarılı ama kaçınması aynı başarıda değil bence yandexin

• Geçen hafta sonu uzun bir yolculuk yaptım. Artık Google maps varken başka bir şeye ihtiyaç yok diyordum. Parasını ödediğim Igo Nextgen ve Sygic varken yüklemedim. Şehir dışında Google maps berbat. İnternet sorunu varsa ortada kalıyorsunuz. ayrıca büyük şehirler dışında verileri, POİleri iyi değil. Tekirdağ tarafından gelip İstanbuldan geçecektim. İstanbulu pek bilmem. Google maps İstanbul'da rezil etti beni. İkinci köprüye trafik sabah iyi gibiydi. Rotayı öyle ayarladık. Sonra biz varana kadar trafik çok sıkışmış. Uzaklığı önemli değil trafikten kurtulayım üçüncü köprüden geçeyim dedim, araba kullanırken eşim üçüncü köprüyü girdi, tuhaf bir rota bir yerde durup bakayım dedim, önce ikinci köprüden anadolu yakasına geçiriyor ordan üçüncü köprüye götürüyor. Neyse o yanlış girmiştir deyip ben uğraştım yok ne denediysem hep aynı. Rotada ara durak vb işe yaramadı. debelenirken ana yoldan da çıkmışım. Trafiklerin içine soktu vb.
    Şimdi alternatif ne varsa yükledim tekrar deniyorum. Klasik navigasyon mantığındaki Yine Igo çok iyi uzun süre sonra tekrar kullanmaya başladım. Ama bu devirde büyük şehirde Doğru trafik verisi olmayan navigasyon neye yarar o da ayrı konu.

• Başarsoft, IGO, NNG vb. yeni adıyla her neyse kesinlikle pişmanlıktır. BOŞUNA PARA VERMEYİN...

Google Maps, ücretsiz. Daha güncel, daha hızlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fdogan2005

Geçen hafta sonu uzun bir yolculuk yaptım. Artık Google maps varken başka bir şeye ihtiyaç yok diyordum. Parasını ödediğim Igo Nextgen ve Sygic varken yüklemedim. Şehir dışında Google maps berbat. İnternet sorunu varsa ortada kalıyorsunuz. ayrıca büyük şehirler dışında verileri, POİleri iyi değil. Tekirdağ tarafından gelip İstanbuldan geçecektim. İstanbulu pek bilmem. Google maps İstanbul'da rezil etti beni. İkinci köprüye trafik sabah iyi gibiydi. Rotayı öyle ayarladık. Sonra biz varana kadar trafik çok sıkışmış. Uzaklığı önemli değil trafikten kurtulayım üçüncü köprüden geçeyim dedim, araba kullanırken eşim üçüncü köprüyü girdi, tuhaf bir rota bir yerde durup bakayım dedim, önce ikinci köprüden anadolu yakasına geçiriyor ordan üçüncü köprüye götürüyor. Neyse o yanlış girmiştir deyip ben uğraştım yok ne denediysem hep aynı. Rotada ara durak vb işe yaramadı. debelenirken ana yoldan da çıkmışım. Trafiklerin içine soktu vb.
    Şimdi alternatif ne varsa yükledim tekrar deniyorum. Klasik navigasyon mantığındaki Yine Igo çok iyi uzun süre sonra tekrar kullanmaya başladım. Ama bu devirde büyük şehirde Doğru trafik verisi olmayan navigasyon neye yarar o da ayrı konu.
    Yandex navigasyon haritalar internetsiz çalışıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• yahu burada nextgen yada igo ya bu kadar eleştiri gelince bir aydır tüm gittiğim yerlere ya yandex yada google navigasyonla başladım. Eskişehirde test ediyorum bu arada ... yaa üzgünüm ama işi hep nextgen de tamamlamak zorunda kaldım.. google da bir sürü yer hatalı girilmiş en az 1-2 km farklar mevcut. bu yerlerin büyük çoğunluğu resmi kurumlar. yandex te ise bazı ters yollar, yan yollar güncel değil. nextgen de arama da sıkıntı yaşadım pek çok yer çıkmadı, ama adres modunda kullanınca resmen nokta atışı.. haa yandexte dikkatimi çeken başka bir ciddi hata bazı sokak ve caddelerde kapı numaraları ters işli.
    nextgende rast geldiğim en ciddi hata istanbulda yelken kulüp girişi ve yolları hatalı işlenmiş. Ama sonuçta en güvenilir yine igo-yandex ve başarsoft hala öyle....
  • Ön yargılı olmayayım diye deniyorum
    Here arabirim olarak, kullanışlı güzel. Bildiğim yollarda deniyorum çok tuhaf mantıksız rotalar çıkarıyor. Bilmediğim yerler olsa mahvoldum demektir. Sygic birebir aynı tuhaflıklar. Sanki program algoritmaları veya harita verileri aynı gibi.

Sonra yandexi denemeye başladık. EN mantıklı rotayı kesinlikle Yandex çiziyor. Sanki yapay zeka var veya insanlar ençok hangi rotaları tercih ediyorlar. Nereye nasıl gidiyorlar. Özellikle o bölgede oturanlar hangi yolları tercih ediyor onları takip edip onları öneriyor. Bazı yerlerde hata oluyor olabilir. Sokak cadde numara hatası falan ama rta çizmede gerçekten farklı . Google büyüktür, programlama kabiliyeti daha iyidir vb gibi ön yargılarla Yandexe uzak durarak hata etmişim.

Igo rotaları fena değil ama orada zeka eksik. Trafik ve kullanım verisi yok çünkü. Ama adresi biliyorsan en iyi yoldan olmasa da doğru bir şekilde gidersin

Benim Favori sıralamam önceden şöyleydi: 1) Google Maps 2) Igo, 3) Yandex
    Şimdi

1) Yandex
    2) Igo
    3) Google Maps

• Yandex candır

• Bir haftadır Finike’deyim. Yandex ile Geliş ve burada Finike ile Kumluca civarı kullanımlarım sonucu mükemmel. Hiç hata yok. Google Maps ile bir ATM ve bir de adres bulamadık. Yandex’e bakmak aklımıza gelmedi POI bunlar ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 4 Ağustos 2018; 0:24:10 >
  • İgo da yer aramak ölüm. Ama sanırım en doğru igo.

• Merhaba aracımın orjinal multimedya sisteminde igo premio kullanıyorum (windows ce işletim sistemi altında çalışıyor) fakat igo nun haritası 2014 yılından kalma başarsoftun 2018 haritasının dosyalarını kullanabilirmiyim acaba?
  • 
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.