Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (485. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.968
Cevap
99
Favori
1.000.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle konu başlığı olan Başarsoft harici bir soru sormak istiyorum kusura bakmazsanız. Apple Türkiye haritalarının harita sağlayıcısı kim acaba? Bunu sormamın sebebi ise şu yakın dönemde kentsel dönüşüm sebebiyle bütün sokakları değişmiş, bazı eski sokakların artık olmadığı, eskiden olmayan bazı sokakların ise açıldığı bir bölge için farklı haritaları arada bir kontrol ediyorum. Hatta bu konuda bu sayfada Başarsoft'a da yazmıştım. Düne kadar o bölge için en güncel haritalar gene Başarsoft'ta idi. En azından bütün sokaklar haritada gösteriliyor ve navigasyona dahil ve bazılarının da yeni verilen isimleri haritada yer alıyordu. Bölgede dönüşüm faaliyeti hala devam ettiği için daha fazlasını da beklememek lazım zaten. Here falan ise artık eski bile denemeyecek, o bölgenin önceki durumuna ait bir haritayı kullanıyor hala. Yalnız geçen aklıma esti ve eşimin iPhone telefonundan bölgenin haritasına bir bakayım dedim ve çok şaşırdım. Sokak isimleri ve numaralandırma bakımından Başarsoft'tan daha güncel bir harita vardı o kesim için. Muhtemelen yakın zamanda bir çalışma yapılmış. O yüzden Apple'ın harita sağlayıcısını merak ediyorum. Eğer Apple bu şekilde devam ederse ücretsiz hizmetiyle Başarsoft'a ciddi bir rakip olacaktır.

Bir de Başarsoft yetkililerine sormak istediğim bir konu var. Malum haritalarınıza pek çok poi ekliyorsunuz. Fakat bunların bir kısmı zamanla ya kapanıyor, ya da isim değişikliğine falan gidiyor. Özellikle ATM ve petrol istasyonları noktasında güncel olmayan poiler ciddi bir sorun olabiliyor. Google haritalarında şöyle bir özellik var: Yerel rehber. Siz güncel olmayan bir işletmeyi onlara bildiriyorsunuz ve onlar da bunu bir şekilde (artık nasıl olduğunu bilmiyorum) doğruladıktan sonra onu düzeltiyorlar. Hatta teşvik amacıyla rozetler falan vererek bunu oyuna dönüştürmeye çalışmışlar. Siz de bunun benzeri bir sistemi kuramaz mısınız acaba? Bakın burada bu haritalar konusuyla ilgili bunca insan var. Herkese açık olmasa da en azından güvenilirliğini kanıtlamış kişilere böyle bir geri bildirim ve düzeltme imkanı verseniz eminim çok faydalı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozgur42

Selamlar,

Öncelikle konu başlığı olan Başarsoft harici bir soru sormak istiyorum kusura bakmazsanız. Apple Türkiye haritalarının harita sağlayıcısı kim acaba? Bunu sormamın sebebi ise şu yakın dönemde kentsel dönüşüm sebebiyle bütün sokakları değişmiş, bazı eski sokakların artık olmadığı, eskiden olmayan bazı sokakların ise açıldığı bir bölge için farklı haritaları arada bir kontrol ediyorum. Hatta bu konuda bu sayfada Başarsoft'a da yazmıştım. Düne kadar o bölge için en güncel haritalar gene Başarsoft'ta idi. En azından bütün sokaklar haritada gösteriliyor ve navigasyona dahil ve bazılarının da yeni verilen isimleri haritada yer alıyordu. Bölgede dönüşüm faaliyeti hala devam ettiği için daha fazlasını da beklememek lazım zaten. Here falan ise artık eski bile denemeyecek, o bölgenin önceki durumuna ait bir haritayı kullanıyor hala. Yalnız geçen aklıma esti ve eşimin iPhone telefonundan bölgenin haritasına bir bakayım dedim ve çok şaşırdım. Sokak isimleri ve numaralandırma bakımından Başarsoft'tan daha güncel bir harita vardı o kesim için. Muhtemelen yakın zamanda bir çalışma yapılmış. O yüzden Apple'ın harita sağlayıcısını merak ediyorum. Eğer Apple bu şekilde devam ederse ücretsiz hizmetiyle Başarsoft'a ciddi bir rakip olacaktır.

Bir de Başarsoft yetkililerine sormak istediğim bir konu var. Malum haritalarınıza pek çok poi ekliyorsunuz. Fakat bunların bir kısmı zamanla ya kapanıyor, ya da isim değişikliğine falan gidiyor. Özellikle ATM ve petrol istasyonları noktasında güncel olmayan poiler ciddi bir sorun olabiliyor. Google haritalarında şöyle bir özellik var: Yerel rehber. Siz güncel olmayan bir işletmeyi onlara bildiriyorsunuz ve onlar da bunu bir şekilde (artık nasıl olduğunu bilmiyorum) doğruladıktan sonra onu düzeltiyorlar. Hatta teşvik amacıyla rozetler falan vererek bunu oyuna dönüştürmeye çalışmışlar. Siz de bunun benzeri bir sistemi kuramaz mısınız acaba? Bakın burada bu haritalar konusuyla ilgili bunca insan var. Herkese açık olmasa da en azından güvenilirliğini kanıtlamış kişilere böyle bir geri bildirim ve düzeltme imkanı verseniz eminim çok faydalı olur.

Hocam Alim bey parayı indirdi abd de sefa sürüyor. Abd den gelmiyor kimbilir onu oralara bağlayan ne varsa artık bıradaki işleri boşladı.

• Ozgur42 O kullanıcısına yanıt
    Google ın yerel rehber olayı fos. Ayrıca adreslerde kapı numaralarıyla sokak numaralarını karıştırmışlar, bazı poiler,alakasız yerlerde çıkıyor. İnceleyince, kapı nosunu sokak,no yaptığını,gördüm bazı adreslerde

• yerliyi destekleyin diyorlar ,bizde destekliyoruz ama o bizi desteklemiyor :)
    güncellemeler 4-3-2-1 diye azalarak gidiyor ,sonunda bu kadarı size yeter derlerse şaşmayacağım
    bu ülkede her ay değişiklik oluyor ,bu ay değişikliği bildirsen ancak en erken 5-6 ay sonra güncelleme geliyor ama o güncelleme gelen kadar yine değişiklik oluyor

yine de bilmediğim yerlerde çok faydası oluyor ,o nedenle dua ettiğim de çok oluyor ,keşke eski zamanlarına dönse
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    Google yerel rehber özelliği bir yandan çok iyi, bir yandan da çok hatalı bilgiler de içerebiliyor. Sebebi de herkesin bilgi girebilmesi fakat kullanıcıların girdiği bilgilerin yeterince denetlenmemesi. Aynı adreseteki bir firmaya ait 3 ayrı poi olan ve her birinde de farklı bilgiler yazan örnekler mevcut. Fakat bazen de gitmek istediğiniz yerin başka bir yerde olmayan bir bilgisini (telefon no vs.) oradan bulabildiğiniz de oluyor.

• iGO kullanan PND cihazlar için Başarsoft 2017.10 [171123] haritası yayınlanmıştır arkadaşlar;

Naviextras Toolbox ile güncellemenizi alabilirsiniz.

Keyifli sürüşler
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    bu defa haberi ilk ben vereceğim demiştim ama her zaman ki gibi siz yine ilk olmuşsunuz :)
    hatta 2 gün olmuş :)
  • Ozgur42 O kullanıcısına yanıt
    Apple, Tomtom verilerini kullanıyor.
  • karagozgilh K kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir araştırdım, direkt olarak birebir tomtom kullanmıyor sanırım, tripadvisor, yelp, kendi uçakları, beeldiyeler, osm vs, bir çok veri kaynağı var. Bir de, kullanıcılardan gelen düzeltme feedbackleri için veri başına 54 cent ücret ödüyormuş

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Bana malum oluyor
  • güncelleme geldiğini dün okuyunca hemen denedim ama hata verdi

bugün denedim oldu

güncellemeyi aracımın navigasyon ünitesi için yapıyorum.

araç 2016 model (hyundai tucson) temmuz üretimi ama aralık sonunda aldım.

bu durumda benim güncelleme hakkım ne zaman dolar?

sanırım iki yıl ücretsiz süre var. bu durunda ben en son hangi haritayı indirebilirim? şu an indirdiğim Başarsoft 2017.10 olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emurat

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri

Manisa Şehzadeler En altta GPS koordinatta var. Belirtiğim yerlere trafik ışığı kondu ve karşı şeride geçiş verildi. Haritanıza işleyebilirseniz. İyi çalışmalar.

Işıklar iptal edildi ana kavşak çalışması için yapılmış geçiciymiş. Yol eski haline döndü. Kusura bakmayın.

• Bu kavşak tamamen yenilendi. Bağlantı yollarında değişiklikler oldu. Üstteki mesajdaki yolda burdaki çalışmadan dolayı geçici olarak yapılmış.

• İzmir Menemen Novoda Alışveriş Merkezi açıldı.

• Eskişehirde bir kavşak uzun süre önce bildirdim, düzeltildi diye hatırlıyorum ama emin de değilim. Geçen akşam geçerken son haritayı kontrol için açmıştım baktım hala hatalı. Hasan Polatkandan, Gazi Yakup Satara direk geçiş var bu kavşak düzenleneli çok oldu.

• Bir cihaz alıyorsunuz ekonomik ömrü 10 sene . ticari 7 sene verilen garanti 3 sene idi 2 seneye çektiler .

Buda yazılım . Nerede ise torunlarınıza miras bırakacaksınız

100 TL navigasyon alıp ömür boyu güncelleme ne olaki varmı öyle üç köfte 5 kuruşa .

Bir alt geçit çıkmayı versin . ne olurki . Cihazına ve yazılıma güveneceksin .
    Haritalari editlemek zor olmasa gerek .
  • Yandex neredeyse ayda iki harita güncellemesi verecek. Hala offline navigasyon cihazı kullanan var mı?
  • kruegerfred kullanıcısına yanıt
    bunları alıcılara değil ,satıcılara söyleyeceksiniz
    firmalar cihaz satarken ömür boyu harita güncelleme desteği diye sattılar ve zamanında bu konu çok tartışıldı
    zaten bu konuda muhatap başarsoft değil ,navigasyon cihazı satan firmalar
    ömür boyu deyip sonrasında vazgeçtik diyemezler ,derlerse kandırma yöntemiyle ürün satma işine girmiş olurlar ve üşenmeyip birileri mahkemeye verirse güzel tazminatlar çıkabilir

ticaret ciddi iştir
    ciddi olmayanlar bir dönem kazanır ama sonrasında vatandaş hadi güle güle dediği an biterler
    parasını veren herkesin vadedilenleri istemek hakkıdır

misal bir buzdolabı aldınız ve size 5 yıl garantili diye sattılar ,sonrasında 3. yıl arıza yaptığında ,ya o zaman söyleneni boşver asıl garanti 2 yıl deseler kabul eder misiniz ?

diğer konu ise güncellemeleri sadece eski cihazlar için vermiyorlar ,misal benim geçen sene aldığım cihazım içinde güncelleme almam gerekiyor
    o zaman bir alt geçidi eklemeye üşenen firma bıraksın bu işi ,zahmet olmasın onlara
    ayrıca artık bir sürü rakipleri var ,müşteriye istenileni vermezsen diğer firmayı tercih eder ve firma kepenk indirir

ticaret ciddi iştir

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    7-8 yıl önce olması gerek İlk aldığım Navigasyon cihazı Piranha 7 inch o zamanın parası ile 600 TL verdim .
    Kırmızı yazılarla Ömür boyu garanti yazıyordu .

Bırak ömür boyunu tek bir güncelleme alamadım . Acemide değilim .Güncelleme adeta gavur eziyeti idi .
    Bir dahada Piranha'nın hiç bir cihazını semtime sokmamaya karar vererek . Olayı kapattım .

Satıcılar veya Firmalar değil ....
    Cihazı ithal edip sanki türkiyede üretiliyormuş gibi satanlar sorumlu .

Bana göre Başarsoft ilk baştan beri özveri ile çalışıyor .
    Belki yanlış yapmış olabilir .

Ben aldığım cihaza bakarım . Bana garantiyi veren Piranha , Navitech , Garmin , Tomtom vs ..
    Kimden haritayı alacağı beni zerre kadar ilgilendirmez .

Başarsoft
    tan alamıyorsa gidecek Kaşarsoft tan alacak .

Türkiyede Tüketici Hakları Hikaye .. Uyanık olamıyorsanız . size kaxarlar . Poponuzu sağlama alacaksınız .

Piranhaya bakın , suçu başarsoftun üstüne atmış bide sabit konu ... üç maymunu oynuyor

• kruegerfred kullanıcısına yanıt
    ben parasını verdiğim ürünün hakkını isterim ,siz istemediyseniz o sizin suçunuz
    bir firmanın özveri ile çalışması falan beni ilgilendirmez ,hayrına iş yaptırmıyoruz
    yapmasınlar o zaman ,kazandıklarına sanki bizi ortak mı yapıyorlar ?

cihazların nerede üretildiği de vatandaşı ilgilendirmiyor ,zaten ürünlerin hepsi yurt dışında üretiliyor ,yurt dışında üretilmesinin konuyla hiç ilgisi yok ,üstelik hangi ülke sattığı ürünlerin tamamını kendisi üretiyor ?

firmalar satacakları ,sattıkları ürünlerle ilgili devlete ve devletin yetkili kurumlarına bilgi ve belge vermek zorundalar
    reklam ,kutu üzerindeki taahhütler ve verilen teminatların hepsi hukuken geçerlidir

en çok özveri sözüne takılıyorum ?
    niye özveri ile çalışıyor, çalışmazsa kim kaybedecek ?

bu arada kırmızı ile yazdığınız konuda da yanlışınız olmalı ,ömür boyu garanti değil ,ömür boyu ücretsiz harita güncelleme yazıyor olmasın ?

tüketici hakları hikaye falan değil ,araştırırsanız görürsünüz thh. % 90 üzerinde bir oranla tüketici lehine kararlar veriyor ve millet bu şekilde hakkını alıyor (tabi biraz yetersiz ,sadece hakkını vermekle kalmamalı ,tazminatta ödenmeli) ,gerçi ayrıca tazminat davası da açılabiliyor ama masraflar ve sürecin uzun olması nedeniyle çoğu kişi uğraşmak istemiyor

• 
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.