Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.968
Cevap
99
Favori
1.000.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sygic ile ilgili önemli hata: 3. harfi Ş olan yerler-poiler yada herhangi bir şey klavyeyle bulunamıyor... misal city olarak kuşadası girilemiyor(kuşadası aydın ilinde demesin kimse, kullananlar köy/mahalle yada beldelerin city olarak girildiğini bilir)

girilememek ayrı, ilk iki harfte K yazıldıktan sonra U çıkıyor, U yazınca ne listeye bir yer geliyor, ne de S basılabiliyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Trevor James

quote:

Orjinalden alıntı: Hasbi 81

Arkadaşlar mesajları okuyamadım, bu soru önceden yazılmışsa kusura bakmayın.

IGO 2006 ile IGO 8 arasındaki temel farklar neler? Mesela IGO 8'de gittiğiniz rotayı kaydetme özelliği var mı? Benim 2006'da eksikliğini en çok hissettiğim olay bu.

Nası yani? 2006'da rota kaydı mevcut.

Evet 2006 da rota kaydı var....Andy skin yükleyip deneyin....
  • quote:

Orjinalden alıntı: johnny3254

Selam birşey sormak istiyorum; bende samsung omnia var.bunda acaba lisanlı olarak basarsoftun haritalarını kullanabilirmiyim? Bunu satın alabileceğim bir yer varmı?

Alim Bey,

Ben de samsung omnia i900 almak istiyorum acaba I go 8 çalışır mı?

Saygılar...
  • Sanırım işletim sistemi bu "Windows Mobile 6.1 Professional" çalışır..
  • Selamlar,

evet bu versiyonun uzerinde IGO 8 calisir. iyi de calisir.

ama su anda Tek ulke Turkiye olarak elimizde IGO 2006 var.www.yolbil.com.tr adresinden temin edebilirsiniz cok hesapli fiyata.. illa kirik IGO 8 kullanacaksaniz da bari biraz vicdan rahatlamasi yapmis olursunuz... ne dersiniz??

Sevgiler, saygilar.

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: koymen

quote:

Orjinalden alıntı: johnny3254

Selam birşey sormak istiyorum; bende samsung omnia var.bunda acaba lisanlı olarak basarsoftun haritalarını kullanabilirmiyim? Bunu satın alabileceğim bir yer varmı?

Alim Bey,

Ben de samsung omnia i900 almak istiyorum acaba I go 8 çalışır mı?

Saygılar...

• Sygic Yeni Harita ile İlgili:

Yeni haritanın(2008.07), eski haritadan(2008.04) görünür az farkı var... bina noları girilmiş... ayrıca daha önceki mesajımda bahsettiğim 3. harfi türkçe sorunu giderilmiş...

gelelim düzeltilmemiş şeylere:
    - evet bina noları girilmiş ama yanlış girilmiş... 7 blok, 800 konutluk şehrin göbeğinde bir sitenin kurulmasından 2 yıl geçti. bu site igo haritalarında poi olarak var, ama aynı datayı kullandığı konusunda ısrarcı olan alim bey'in söylediklerine rağmen sygicde yok. poi olarak olmaması bir yana 7 bina var diye galiba, bina no'su 7 girilmiş. normalde bu binaların numaraları 16A, 16B, 16C diye gider.

- yine aynı data konusunda: 2007 igo haritalarında bulunan alışveriş merkezi iç yolları sygicde hala yok. ümraniye mediamarkt'a rota çizdirdiğinizde alışveriş merkezinin girişi olmayan bir arka sokağa yönlendirmekte. aynı durum kozyatağı karfur için de geçerli.

- 2008.04 haritasında zoom out yapınca düzgün görünen kozyatağı civarı 2008.07 haritasında daha kötü görünmekte.

sonuç olarak başarsoft datası kullanan tüm programlar aynı datayı kullanmamakta arkadaşlar. kullanıldığı hakkında daha da birşeyler söylenirse görüntülü olarak da gösterebilirim bunları. Alim Beyin sözlerine güvenip de aldık ama sonuç yarım hüsran oldu(yarısının olmama sebbebi sygic'dir. gerçekten çok güzel bir yazılım. igo8'den daha çok sevdim diyebilirim)

• Selamlar FIR_Lama,

Oncelikle soyle bir bilgi vererek yorumlarina bazi cevaplar vererek herkesi aydinlatmaya calisayim.

Bizim yaptigimiz isi yapan sirketler, genellikle calistiklari firmalarla, sektore verdikleri en son haritayi o partner firmaya da aynen verecegini beyan eden sozlesmeler imzalarlar. Yoksa yaptirimlari filan olur. Yani Garmin distributoru arkadas, IGO'ya daha iyi bir harita verip, ona daha kotu harita vermemizi istemez.
    Bu isin ticari karsi taraf yani, Bunun yaninda, bu isin bir de Ticari bizden tarafi var. Bizler de, boyle bir imajin olusmasindan zarar goruruz. Yani Basarsoft firmalari, partnerlari ayiriyor denilirse, bu durumda bizim sirket imajimiz cok zarar gorur.

Tum bu iki sebep aslinda bizim herkese farkli bir harita cikarmamiza engel iken, esas engel ise itiraf edelim teknik bir nedendir. Biz, her firma icin her surum cikardigimizda herkese ayri harita cikarmaya kalksak, yaptigimiz isin suresi o kadar artar ve kontrol o kadar zorlasir ki.. boyle bir farklilik surmenin teknik maliyeti size zarar yazar !!!

Yani kisaca bizim Google, Garmin, IGO ve Sygic haritalarimiz aynidir. sadece surumler arasi guncelleme farklari olacaktir.

Bununla birlikte, her harita firmasinin bir Derleyici-Compiler sureci var. Bu surecte, mesela Garmin'in yazilimi ile derleme yaptigimizda bizim harita 130 mb civarinda bir hacim uretirken, IGO derleyicisi 30-40MB bir harita uretir. Sygic ise 80 MB'lik bir harita uretir.. Yani her derleyicinin ve firmanin bir yogurt yiyisi var. Buraya kadar her hangi bir farklilasma sorunu yok iken, bazi sorunlar cikmaya baslayabilen bir nokta gelir. Mesela; bizim "under construction" dedigimiz bir yol, esasen bizim terminolojimizde yolda insaat var ama yol acik, sadece hiz yapamazsin demek iken (duble yol insaatlarini dusunun) Bu laf yurtdisindaki firmalarin bazilarinda yol tamamen kapali anlaminda alinip, navigasyon haritasindan cikarilmakta olabiliyor.

Bahsettiginiz durumun bundan daha farkli bir aciklamasi da olabilir tabi ama, benim ongorum %90 sebebin bu olacagidir.. Yoksa hakikaten herkese ayri harita uretip veremeyiz. Hatta Garmin haritalarinda, Peugeot, Suzuki gibi ek katmanlar ozel logolari ile gorulsun diye ek derlemeler yapiyoruz.. resmen bizim arkadaslar isyan ediyor, 3 ayda bir bunu tekrar niye 4-5 ayri firma icin yapiyoruz diyorlar.. !! sonunda Garmin sagolsun bu konuda ek bir duzenleme getirerek, bu ozel eklemeleri distributorun eline teknik olarak verdi de bizim ekip rahatladi!!. :- ) )

Yeni haritanın(2008.07), eski haritadan(2008.04) görünür az farkı var... bina noları girilmiş... ayrıca daha önceki mesajımda bahsettiğim 3. harfi türkçe sorunu giderilmiş...

TESPIT DOGRU.

gelelim düzeltilmemiş şeylere:
    - evet bina noları girilmiş ama yanlış girilmiş... 7 blok, 800 konutluk şehrin göbeğinde bir sitenin kurulmasından 2 yıl geçti. bu site igo haritalarında poi olarak var, ama aynı datayı kullandığı konusunda ısrarcı olan alim bey'in söylediklerine rağmen sygicde yok. poi olarak olmaması bir yana 7 bina var diye galiba, bina no'su 7 girilmiş. normalde bu binaların numaraları 16A, 16B, 16C diye gider.

BU HATAYI ARKADASLARIMLA PAYLASACAGIM. NORMALDE SITE ICINE ARACLARIMIZI SOKMADIKLARI ICIN, KAPI NUMARALARINI BAZEN SAHA EKIPLERI BU SEKILDE GIREBILIYORLAR.

- yine aynı data konusunda: 2007 igo haritalarında bulunan alışveriş merkezi iç yolları sygicde hala yok. ümraniye mediamarkt'a rota çizdirdiğinizde alışveriş merkezinin girişi olmayan bir arka sokağa yönlendirmekte. aynı durum kozyatağı karfur için de geçerli.

BAHSETTIGIM TURDE BIR HATA GIBI GORUNUYOR. ILGILI TEKNIK ARKADASLARA SORUNU ILETECEGIZ.

- 2008.04 haritasında zoom out yapınca düzgün görünen kozyatağı civarı 2008.07 haritasında daha kötü görünmekte.

BU SURECTE SYGIC TE BIZE YENI DERLEYICI GONDERDI. BELKI HARITALAR SADELESTIRILIRKEN HATA YAPIYOR OLABILIR.

sonuç olarak başarsoft datası kullanan tüm programlar aynı datayı kullanmamakta arkadaşlar. kullanıldığı hakkında daha da birşeyler söylenirse görüntülü olarak da gösterebilirim bunları. Alim Beyin sözlerine güvenip de aldık ama sonuç yarım hüsran oldu(yarısının olmama sebbebi sygic'dir. gerçekten çok güzel bir yazılım. igo8'den daha çok sevdim diyebilirim)

BENIM YORUMUM DA TUM PROGRAMLARIN AYNI DATAYI KULLANDIGI SEKLINDE... UMARIM ACIKLAMALARIM YETERINCE DOYURUCU OLMUSTUR..

BUYUK HARFLE YAZDIM, AMA SAKIN YANLIS ANLASILMASIN.. BAGIRMIYORUM .. SADECE CEVAPLAR AYRI GORUNSUN DIYE YAZDIM...

HERKESE SEVGILER SAYGILAR

alim k.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akucukpehlivan -- 12 Eylül 2008; 0:50:31 >

• cevaplar için teşekkürler, burası resmi bir şekilde hata bildirim yeri olmadığı için ben bu hataları ilgili kişilere mail atmış durumdayım.

her işleme yönteminin ayrı boyutlarda yada detaylarda farklı davranmasının ne kadar normal olduğunu biliyorum elbette ama bahsettiğim farklar 1 yıl geçmesine rağmen olan şeyler. kimsenin dikkatini çekmemiş olması garip yani. galiba igonun korsanlarının piyasada dolaşması böyle bir avantaj sağlıyor.

bu arada elbette siz aynı data diyeceksiniz ama poilerde bile farklılık gördükten sonra bendeki imaj kaybınızı siz düşünün, sonuçta yolların bazılar özel izinli işaretlenmiş diye derlemede kaybolsada derlemeden derlemeye en kolay geçirilmesi gereken şey poiler gibi geliyor. tam olarak işleyişinizi bilemesem de tahmini olarak durum böyle.

hizmetlerinizden ötürü saygılar bizden,
    Gökhan C.
  • Selamlar Gokhan Bey,

Eksik oldugunu gordugunuz poi'leri bizim ekiple paylastiniz mi? Site isimleri Turkiye icin cok onemli bir adres-tarif aracidir.. bu tur eksiklikler kabul edilemez. hele IGO'da var Sygic'te yoksa, biz bunu Sygic ile paylasip, onlarin da bu tur bir donati katmaninini sisteme derleyiciye dahil etmelerini sagliyoruz..

alim@basarsoft.com.tr adresine de mail atabilirsiniz. ben de takip etmek istiyorum bu konuyu...

Yorumlariniz ve cok ince detaylardaki incemeleriniz icin cok tesekkurler..

sevgiler, saygilar.

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: FIR_Lama

cevaplar için teşekkürler, burası resmi bir şekilde hata bildirim yeri olmadığı için ben bu hataları ilgili kişilere mail atmış durumdayım.

her işleme yönteminin ayrı boyutlarda yada detaylarda farklı davranmasının ne kadar normal olduğunu biliyorum elbette ama bahsettiğim farklar 1 yıl geçmesine rağmen olan şeyler. kimsenin dikkatini çekmemiş olması garip yani. galiba igonun korsanlarının piyasada dolaşması böyle bir avantaj sağlıyor.

bu arada elbette siz aynı data diyeceksiniz ama poilerde bile farklılık gördükten sonra bendeki imaj kaybınızı siz düşünün, sonuçta yolların bazılar özel izinli işaretlenmiş diye derlemede kaybolsada derlemeden derlemeye en kolay geçirilmesi gereken şey poiler gibi geliyor. tam olarak işleyişinizi bilemesem de tahmini olarak durum böyle.

hizmetlerinizden ötürü saygılar bizden,
    Gökhan C.

• gelişmeleri de yazmazsak olmaz di mi :)

arkadaşlar sygic'de nedense bütün site poileri ve özel izinli yollar eksik kalmış. başarsoft yetkilileri konu ile ilgileneceklerini söylediler... (bundan sonrası kendi atmasyonumdur)muhtemelen derleme sırasında sygicde karşılık gelen kategorileri unutulmuş yada bulunamamış olabilir... en kısa zamanda giderilecektir herhalde...
  • Navigasyon programlarında, rotanın ekonomik, hızla vs. hesaplanmasında yol hız bilgilerinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu konuyu özellikle takip ediyor ve test ediyorum. 2008.01 ve 2008.04 haritalarında da yol hızları konusundaki hatalar devam ediyor. Bunları geri bildirimlerle de BaşarSoft'a ulaştırmıştık. Selamlar.
  • İGO8 ile gelen navigasyon seslendirmesi gerçekten çok kötü. Bayan sesi, muhtemelen Avrupa'da yaşayan ve Türkçe diksiyonu son derece yetersiz birine ait. Dayanılacak gibi değil, bu yüzden İngilizce veya Arapça'yı tercih ediyorum. BaşarSoft'un eski sesleri gayet iyiydi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TekBozok

İGO8 ile gelen navigasyon seslendirmesi gerçekten çok kötü. Bayan sesi, muhtemelen Avrupa'da yaşayan ve Türkçe diksiyonu son derece yetersiz birine ait. Dayanılacak gibi değil, bu yüzden İngilizce veya Arapça'yı tercih ediyorum. BaşarSoft'un eski sesleri gayet iyiydi.

Ben kısaca bu sorunun neden olduğunu yazayım.

Sorun ses datasının onlara yani NavNGo'ya gidip onların bunu yapmasından oluyor.Mesela size macarca bir konuşma gelse siz bunu macarca bilmeden oturup birleştirseniz,yada farklı yerlerden bunu yapmasını isterseniz sonucu böyle oluyor.Bu konuda alim bey'in girişimleri var,umarım yakın zamanda düzelir.

İngilizce dillerdende en iyi konuşan Amy 'dir,neredeyse %99 kusursuzdur konuşması.
  • Geçen hafta silkinip lisanslı bir igo ve başarsoft kullancısı olayım dedim.

Bu arada dip not, navigasyonu hiç bişey için kullanmıyorum sadece bir hobi ve merak, açıkçası milletin sen burya 50 kere gittin yolu bilmiyonmu diye dalga geçmesinden bıkmama rağmen testlere devam ediyorum. x51v de hem igo 2006 hem igo8, sygic (teleatlas), route66, garmin, nokia smart2go ve google earth mobile yüklü, hepsi için lisans alsam 5 pda daha tutar herhalde

Ama açıkçası Alim Beyin hoşgörülü ve işbirliği içerisindeki olgun yaklaşımı, en azından igo için lisans almaya zorluyor. bu ara maddi problemlerin yoğun olmasına karşın, bir fırsat sitesinden mustek gp135 alayım dedim. İlanda güncel igo ve harita diyordu. Dün cihaz elime geçince apıştım kaldım içerisinde igo ama mygoal arayüzlü ve harita 2007 07 datası.

neyse sorun değil dedim nasılsa lisanslı olduk ya hemen igo ve başarsoftun sitelerine saldırdım güncelleme için. igo dan tokatı yedik önce mygoal güncellemesi bizden değil mygoaldan yapılcak diye

The product support of your device, including map updates and the supply of downloadable material, is provided by myGoal or by the reseller you bought the device from.
    Please contact the dealer you bought the device from, if necessary.
    We would like to inform you that Nav N Go does not provide product support of any form for myGoal devices.

eh hadi dedim mygoaldan yapalım, oda ne google bile tanımıyo mygoalı ben nerden tanıyayım, bilen varsa buraya yazsın..

Geldik harita kısmına dayadım telefonu başarsofta, gelen cevap 1 sene güncelleme garantimiz var yeni harita indirimli ama ücretliii.

işin ilginci mustekin türkiye temsilcisi jeel bilişim bir güncelleme ücretsiz vereceklermiş ama bunun için yazılı deklarasyon yapamazlarmış, çok sorun çıkıyormuş müşteri ile aralarında. 200707 yide başarsofttan iki ay önce almışlar bu nedenle bir güncelleme vereceklermiş, daha başarsoft haritayı çıkarmamamış en iyi harita şu an buymuş ve son haritanın kapı numaraları hazırlanıyormuş o nedenle gecikmiş bir iki ay içinde vereceklermiş.

tabii ben başarsoftun harita tarihçesi ve her haritadaki eksik hata ve bölgeleri kısaca özetleyince bir kuş la konuşmadığı gerçeği ayan beyan oldu ve sonuç şu an paket kapıda ups yi bekliyor geri gitmek için.

lisanslı igo ve başarsoft kullancısı olmam ise bir başka bahara kaldı maalesef.

• keşke o fırsat sitesi ve gp135 ile ilgili incelemelerimi okusaydın bu siteden... serhat beyi yeterince taciz etmezsen parayı geciktirebilir...

quote:

Orjinalden alıntı: ogoksel

Geçen hafta silkinip lisanslı bir igo ve başarsoft kullancısı olayım dedim.

Bu arada dip not, navigasyonu hiç bişey için kullanmıyorum sadece bir hobi ve merak, açıkçası milletin sen burya 50 kere gittin yolu bilmiyonmu diye dalga geçmesinden bıkmama rağmen testlere devam ediyorum. x51v de hem igo 2006 hem igo8, sygic (teleatlas), route66, garmin, nokia smart2go ve google earth mobile yüklü, hepsi için lisans alsam 5 pda daha tutar herhalde

Ama açıkçası Alim Beyin hoşgörülü ve işbirliği içerisindeki olgun yaklaşımı, en azından igo için lisans almaya zorluyor. bu ara maddi problemlerin yoğun olmasına karşın, bir fırsat sitesinden mustek gp135 alayım dedim. İlanda güncel igo ve harita diyordu. Dün cihaz elime geçince apıştım kaldım içerisinde igo ama mygoal arayüzlü ve harita 2007 07 datası.

neyse sorun değil dedim nasılsa lisanslı olduk ya hemen igo ve başarsoftun sitelerine saldırdım güncelleme için. igo dan tokatı yedik önce mygoal güncellemesi bizden değil mygoaldan yapılcak diye

The product support of your device, including map updates and the supply of downloadable material, is provided by myGoal or by the reseller you bought the device from.
    Please contact the dealer you bought the device from, if necessary.
    We would like to inform you that Nav N Go does not provide product support of any form for myGoal devices.

eh hadi dedim mygoaldan yapalım, oda ne google bile tanımıyo mygoalı ben nerden tanıyayım, bilen varsa buraya yazsın..

Geldik harita kısmına dayadım telefonu başarsofta, gelen cevap 1 sene güncelleme garantimiz var yeni harita indirimli ama ücretliii.

işin ilginci mustekin türkiye temsilcisi jeel bilişim bir güncelleme ücretsiz vereceklermiş ama bunun için yazılı deklarasyon yapamazlarmış, çok sorun çıkıyormuş müşteri ile aralarında. 200707 yide başarsofttan iki ay önce almışlar bu nedenle bir güncelleme vereceklermiş, daha başarsoft haritayı çıkarmamamış en iyi harita şu an buymuş ve son haritanın kapı numaraları hazırlanıyormuş o nedenle gecikmiş bir iki ay içinde vereceklermiş.

tabii ben başarsoftun harita tarihçesi ve her haritadaki eksik hata ve bölgeleri kısaca özetleyince bir kuş la konuşmadığı gerçeği ayan beyan oldu ve sonuç şu an paket kapıda ups yi bekliyor geri gitmek için.

lisanslı igo ve başarsoft kullancısı olmam ise bir başka bahara kaldı maalesef.

• Merhaba

Kişisel tavsiyem direk olarak NavNGo'dan desteklenen cihazları almaya özen gösterin derim.www.naviextras.com sitesinde bu marka ve modeller yer almakta.Hatta direk alacağınız ürünü NavNGo ya mail atarak sorun isterseniz.

Kolay gelsin
  • Parayı geciktime gibi bir şansı yok bir hafta süreyi beklerim sonrası dayarım ykb ye faksı banka bana öder, nasılsa banka onlardan alır.

quote:

Orjinalden alıntı: FIR_Lama

keşke o fırsat sitesi ve gp135 ile ilgili incelemelerimi okusaydın bu siteden... serhat beyi yeterince taciz etmezsen parayı geciktirebilir...

• SAYIN ALIM BEY,
    MErhabalar tekrar.
    Geçen hafta ingiltereden döndüm.Bir de ne göreyim (ankara) bütün sokakların numarası değişmiş.
    Yıllardır büyükşehir belediyesne İzmir gibi neden olmadığı sorulduğunda hep geçiştirilmişti.Şimdi yapılmasına karar verilmiş ve bir gecede levhalar değişmiş...

Nedir İzmir olayı?
    İzmirde her sokaktan sadece bir tane var Aynı avrupa gibi.(zaten Tr nin tek avrupaya benzeyen şehri İzmir )
    ve diyelim 1166 sk dendiği zaman izmirlilerin onun bir tane ve sadece yenişehirde olduğunu biliyor bence muhteşem.
    Ankarada ise aynı sokaktan onlarca var.Saçma sapan.Neyse
    Ankara da buna karar vermiş ve değiştirmiş.Bizim evin sokğaı 246 dan 2316 ya değişmiş...Peki bunları kim duyuruyor halka???? Hiç kimse....
    Alim bey gerçekten Türkiyede işiniz çok zor....Bu nedenle size tekrar saygı duyuyorum..
    Gelelim sadede :) Nedir planınız ANkara ile ilgili (değişiklik Konusunda) ?
    Saygılar sevgiler..

• bu konuda ben de gidip görmeden söylemiştim adanadaki sokakların başına rakamlar eklenmiş, 9. sokak olmuş 64009. sokak diye :) meğer gerçekten öyle olmuş... merak etmeyin bu tarz değişiklikler hemen düzeltiliyor...
  • Selamlar Bilvarch,

Evet, kesinlikle isimiz kolay degil.

Fakat sunu da belirtmekte fayda var, yaptigimiz bir cok proje dolayisi ile biz bir sekilde o tabelalar sokaga cakilmadan o sokaklarin yeni isimlerine erisebiliyoruz. Ama tam olarak bunlari sahada gormeden de sisteme isleyemiyoruz, islemiyoruz. Bunun bir kac sebebi var.

1. belediyeler, sokak adlarini kagit ustunde veya excel'de degistiriyorlar. Bu isi yaparkende, sadece sokaklarin adlarini degistirmekle kalmayip, sokaklari bol parcala, yeni sokaklara da isim ver gibi isler yapiyorlar.. ve bunlar sahaya cikip gormeden tam net olarak bilinemiyor. Mesela bir sokagin adi, ikiye bolunup, iki yeni isim olabiliyor.. hangi kisim?? belli degil.. sahayi bekliyorsunuz...

2. belediyeler bu tabelama isini ihale ile yapiyorlar.. mutahit isi bitirip kabulu gorunceye kadar onlarin orada kalici ve net olduklari belli olmuyor.. siz onceden tabelasi cakilmadan girerseniz, maalesef millet bunu hata saniyor .. basimiza geldi onceden!

3. sonradan dava acip, itiraz edip, sokak adlarini geri alan, almaya calisan yerler var...

vb. vb..

ama sonucta bu gordugunuz degisiklik tum Turkiye'de yapiliyor, ama hala gercek anlamda tam bir tekilllik saglanamiyor.. mesela istanbul'da 32 adet derya sokak var, bunun 3 tanesi kadikoy'de.. Kadikoy'deki teke indirilecek, ama baska ilcelerde de derya sokak olabilecek.. keske bunu da yapmasalardi.. ama bunun tek cozumu aslinda posta kodu.. onu da halka indiremediler bir turlu.. belki yakinda...

Bu adres degisiklikleri aslinda muhtarlara uzun zamandir bildirildi.. onlar da oraya resmi isi dusenlere anlatiyorlar.. ama bir coguda sizin gibi, tabela cakilinca, degisince goruyor.. o yuzden biz yeni is kuran arkadaslara.. aman gidin yeni sokak adini ogrenin..sonra kurun diyoruz.. sadece sokak adi degil, mahalle adiniz da degismis olabilir.. bu yuzden vergi daireniz bile farkli olabilir... acaip bir dunya bu dunya !!

Ama sonucta bu bizim isimiz.. kimse bize bunu zorla yaptirmadigi gibi.. bizde severek yapiyoruz...

Saygilar.

Alim Kucukpehlivan
    quote:

Orjinalden alıntı: bilvarch

SAYIN ALIM BEY,
    MErhabalar tekrar.
    Geçen hafta ingiltereden döndüm.Bir de ne göreyim (ankara) bütün sokakların numarası değişmiş.
    Yıllardır büyükşehir belediyesne İzmir gibi neden olmadığı sorulduğunda hep geçiştirilmişti.Şimdi yapılmasına karar verilmiş ve bir gecede levhalar değişmiş...

Nedir İzmir olayı?
    İzmirde her sokaktan sadece bir tane var Aynı avrupa gibi.(zaten Tr nin tek avrupaya benzeyen şehri İzmir )
    ve diyelim 1166 sk dendiği zaman izmirlilerin onun bir tane ve sadece yenişehirde olduğunu biliyor bence muhteşem.
    Ankarada ise aynı sokaktan onlarca var.Saçma sapan.Neyse
    Ankara da buna karar vermiş ve değiştirmiş.Bizim evin sokğaı 246 dan 2316 ya değişmiş...Peki bunları kim duyuruyor halka???? Hiç kimse....
    Alim bey gerçekten Türkiyede işiniz çok zor....Bu nedenle size tekrar saygı duyuyorum..
    Gelelim sadede :) Nedir planınız ANkara ile ilgili (değişiklik Konusunda) ?
    Saygılar sevgiler..

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.