Şimdi Ara

başarılı bir öğrenciyim ama sınav kaygım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle hayırlı akşamlar, ben başarılı bir öğrenci olmama rağmen sınavlardan önce çok fazla kaygı, stres çekiyorum. Hani neden olduğunu da anlamıyorum sorsan kendime güvenim tam da ne bileyim. Eğer konuyla alakalı deneyimleriniz vs. varsa yazabilirseniz çok mutlu olurum  

• Kimin yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • RamseyBolton kullanıcısına yanıt
    benim yok

• Benim de tam aksine sınav çabucak bitse de karıyla kızla takılsam veya evde oyun oynasam diye düşünüyorum.

• Demek ki hedeflerin çok da yüksek değil

Hedefim yüksek, elimden geleni yapıyorum yapamazsam da elimden geleni yaptım diyeceğim. Lgsde de yüzde 1lik dilime girmek istiyordum yuzde 5e girdim sağlık olsun deriz geçeriz

• keşke ben de öyle olsam xd

yani aslında herkesin elbet ki var ama ben önceden böyle değildim yani bilmiyorum okulda deneme olunca oh ne güzel dersler yerine deneme olcak falan diyodum baya da iyi puanlar yapıyodum yani hala iyi yapıyorum ancak aşırı fazla stres oluyorum denemelerin akşamı falan nedenini çözemedim yani

• Sınava hazırsan stres olmak için bir sebep yok.
    Çalışmaların düzenli devam ediyorsa, memnun isen why stress

Hayatımda ciddi stres olduğum bir sınava bakıyorum ve sebebi yüksek ihtimal çevredekilerin bomboş, sadece kaygılandıran yorumları ve gereksiz "hype" idi...

Devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçek sınava yaklaştıkça stresinin artması doğal. Ayrıca stres her zaman kötü bir şey değil, senin performansını etkilemeyecek düzeyde stres iyidir, seni çalışmaya iter. Denemeleri hâlâ iyi yapıyormuşsun, bence çok endişelenmene gerek yok, daha da stres olmana yol açabilir bu.

• YaralıPanda kullanıcısına yanıt
    evet yani benim stresimin de çoğu arkadaşlarımdan dolayı. düşünüyorum da mesela kimsenin katılmadığı sadece benim katıldığım ve sonuçları da sadece benim gördüğüm bir sınava girseydim hiç ama hiç stres yaşamazdım. yorumun baya yardımcı oldu çok teşekkür ederim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • phosphophyllite kullanıcısına yanıt
    yorumun için teşekkürler her ne kadar doğal olsa da bana hiç doğalmış gibi gelmiyor nedeniyse yani bilirsin stres bu bir kez aklına geldi mi stres yaptığın konu hakkında en kötü ihtimaller aklından çıkmak bilmiyorlar ailem bu konuda ellerinden geldiğince yardım ettiler ama bu forumda hiç tanımadığım insanlardan da böyle yorumlar almak gerçekten iyi hissettirdi açıkçası

ailemin yardımı dışında bir de bizim rehberlikçi ders programı çıkarttı xd klasik rehberlikçiler

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • fwzr kullanıcısına yanıt

Forum yardımseverdir ya, ben baya iyi insanlar tanıdım. Hâlâ arada sırada giriyorum foruma, sınava üç yıl önce girmeme rağmen. Bir sorun olursa (özellikle EA, hukuk veya Bilkent hakkında) yardımcı olmaya çalışırım.

Ailenin yardımcı olması güzel bir durum, sınavdan sonra bir yemeğe çıkar bari :D.

hocam ben sorayım bari eng 101-102'den A almak istiyorum para ile ödev yaptırmak mantıklı olur mu?

• Mantıksız. Senin yazdığınla başka bir kişinin yazdığı arasındaki fark anlaşılır, bu durumda F alman ve hakkında disiplin işlemi başlatılması işten bile değil. O kadar para vereceğine çalışsan bence en kötü B alırsın. Artı ahlaki problemleri de var böyle bir şeyin, onu tabii senin vicdanına bırakıyorum.

nasıl çalışayım hocam? yeni ielts verdim de, vaktim de var 2. döneme kadar çalışayım bari. writingim 7.0 geldi fakat konu tam benlikti yoksa 6.0-6.5 bandında seviyem.

• Doğaldir devam

• İngilizcenizi bu süreçte genel olarak geliştirirseniz iyi olur. Her gün İngilizce yazın, okuyun, dinleyin, konuşun.

Hocanın gözüne girmen önemli, o yüzden derslere katılmaya, söz almaya dikkat et. Bu konuda utangaç olmaya hiç gerek yok. Essaylerde feedback yeterli gelmediyse mail at daha fazla tavsiye iste, ödevleri önceden bitirip hocalara gönderme şansın varsa bu olanağı kullan. Hocayı sömürebildiğin kadar sömür yani :D. Böylece İngilizce yazı yazma ve sunum yapma yeteneklerin gelişmiş olur, ayrıca hocanın da bildiği bir öğrenci olduğun için kötü not alman cidden zorlaşır.

• kararında stres iyidir. kişiyi zinde tutar, tutuşturur...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.