Şimdi Ara

Barkot Programı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
50.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    böyle bir sistem kurabilmen şunlara ihtiyacın var.

1.ürünlerin fiyat veritabanında saklayacak ve sorgulama yapabileceğin bir programa
    2.bir tane de barkod okuyucu ya.

daha detaylı bilgi için tıkla: barkod
  • barkod sisteminde Kampanya fiyatı uyguluyoruz bu fırsatı değerlendiriniz
    kampanya fiyatı 400 tl
    bir işletme için gerekebilecek tüm özellikler mevcut
    tel:533 3998629
    +Programda 3125 çeşit ürün, barkodlarıyla beraber tanımlanmıştır.
    +Her türlü barkod okuyucuyla uyumlu
    +TEKTUŞLA SATIŞ özelliği ve menüler arası kısayol tuşları(Programın kullanımında kolaylık sağlar)
    +Pratik Para üstü hesabı
    +Satış ve alış tutarının doviz karşılığının otomatik hesaplanması
    +Barkodlu terazi ile kablosuz iletişim kurabilme özelliği
    +Barkodsuz terazi ile dökme ürün satabilme özelliği
    +Toptancılardan alınan ürünlerin detaylı takibi(Hangi ürünün nezaman kimden nekadara alındığını görebilirsiniz ,yazdırabilirsiniz)
    +Toptancı hesaplarının hatasız olarak takibini yapabilirsiniz.
    +Satış, tahsilat, alış ve ödemelerin iki tarih aralığında istediğiniz kritere göre listelenmesi(nakit kredi kartı,veresiye,kategori,kasiyer,ürüne göre rapor)
    +Yapılan peşin ve kredi kartlı satış ve alışların takibi,raporlanması
    +İşletme içerisinde birden çok bilgisayardan satış yapabilirsiniz(çift kasadan satış veya depodan mal girişi yaparak kasadan satış imkanı)
    +Terazide tartılan ürünü otomatik olarak tanıyarak tutarını hesaplar ve onu stoktan düşer
    + Barkodu olmayan ürünler (örn: ekmek) için özel barkodlar tanımlayabilir,ve kolayca satışını yapabilirsiniz
    +Raf etiketi Yazdırma özelliği
    +Barkod etiketi yazdırma özelliği (barkodu olmayan ürünlere barkod çıkarabilirsiniz)
    +Müşterilere fiş çıktısı verebilirsiniz(Normal yazıcıyla uyumlu!)
    + Maus kullanmadan Klavyeden bütün işlemlerin pratik bir şekilde yapılabilir
    +Kolay pratik bir şekilde ürün fiyatını değiştirme
    not :Ürün fiyatlarını Kategori bazında toplu olarak değiştirebilirsiniz
    +41 adet raporlama menüsü sayesinde ürünleri borçları,alacakları çok iyi analiz edebilirsiniz
    +Vardiya takibine uygun raporlama tekniği(akaryakıt istasyonlarına uyumlu-opsiyonel)
    +Günlük,haftalık,aylık,yıllık;ister ürün bazında ister kategori bazında net kar
    tutarını görebilme(örnek:temel gıda da nekadar kar yapmışım)
    +Müşterilere satılan ürünlerin detaylı takibi (Hangi ürünün nezaman satıldığını görebilirsiniz,yazdırabilirsiniz)
    +ilk kurulumda çok pratik cari borçlandırma (Müşteri hesaplarını programa yüklemek çok kolay)
    +Müşterilerden tahsil edilen tutarların takibi
    +Stoktaki ürünlerin adlarına, barkod numaralarına, cinslerine ve toptancılarına göre listelenmesi,eldeki malın alış ve satış fiyatından toplam değeri
    +Ürünler için alt sayı sınırı tanımlanması ve bu sınırın altına düşen ürünlerin listelenmesi ve böylece sipariş listesinin oluşturulması
    +Defolu ürünlerin stoktan düşülebilmesi(açıklama girilebilir)
    +Günlük yapılan tüm alış ve satışların işlem türlerine göre kasaya işlenmesi
    +Kasa tutarının sonraki güne devredilmesi
    +Market dışındaki gelir ve giderlerin kasaya kaydedilmesi
    +Tüm alacak ve borçların toplu halde listelenmesi.Böylece analiz yapabilirsiniz
    +Tanımlanan kasiyere istenilen yetkilerin verilmesi
    Örnek:Tanımlan kasiyere sadece satış yetkisinin verilmesi durumunda bu kasiyer sadece satış yapabilir .(Kasiyere işyerinizi güvenle teslim edebilirsiniz.en ufak bir kaçak mümkün değil)
    +Kasiyer hareketlerini gözlemleyebilme
    +Yedeklemenin diske ve CD/DVD'ye yapılabilmesi
    +Çoklu kasiyer tanımlayabilme
    + Detaylı yardım ve kullanım dosyası
    +Kolay kurulum ve pratik çalışma

• Barkod Yazıcı

Vermiş olduğum linkten de yardım alabilirsiniz.İyi günler dilerim.
  • Barkod sistemi için ilk önce
    muhasebe programınızın stok bölümü açık olmak zorunda dır
    2.aşama ise bir adet okuyucu gerekiyor, daha sonra bir barkod yazıcı alıyorsunuz ve barkod yazıcı yanında etiketleme programı da vardır burdan dizayn yapıp basabilirsiniz
    ürünlere yapıştırıp okuyucudan stok çıktısı alabilirsiniz.

okuyucularda kendi aralarında sınıflandırılır

1-kablolu okuyucu
    2-kablosuz (wireless)
    3-bluetooth

birde el terminalı vardır

El terminali ise çok farklı bir olaydır 1500-2000 usd den başlar , ve kullanım için el terminaline aracı bir program yazılır vs.. meşakatli ve pahalı bir iştir büyük çaptaki işletmelet kullanır üretim yapan (örnek : Namet Gıda gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mircland

arkadaşlar yeni açıcağımız bi dükkan için barkot sistemi kurmayı düşünüyoruz bu iş nası oluyor.
    hangi prgramı kullanabilirim ??

merhabahttp://www.barkodsistemi.info/ sitesinden yardımcı olurlar, barkod programı satıyorlar
  • hortlatayım bana başka birşey lazım

barkod değil de hani ufak metal oluyor mağazadan çıkarken ötüyor

bunun programı var mı

bu metal parçaları da barkod gibi okunabiliyor mu
  • barkod programı günümüzde en çok ürünlerin tanımlanmasında kullanılmaktadır.

http://www.onlineyazilim.com.tr/barkod-programi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scop07 -- 13 Ağustos 2012; 18:15:08 >
  • konuyu hortlattım ama kusura bakmayın
    kolay kullanımlı hızlı bir barkod programı arıyorum kayseride market için .
    verim ticari diye bir program var kullanan veya bilgisi olan var mı
  • 3 ila 12 bin tl arası bir fiyat isterler sizden bu sistemöi kurmak için
    eğer kullanmıyacaksanız sakın kurmayın
    tek tek bütün mamullerinizi siz gireceksiniz bu programa ve illaki barkodsuz ürünleriniz olacak.
    benden 7 bin tl istendi
    kurdurtmadım .
    netten baya bir araştırma sonucu şöyle bir işlem yaptım
    bilgisayar 200 tl ikinci el
    barkod yazıcı almadım (SAKIN BARKOD YAZICI ALMAYIN)
    normal lazer yazıcı aldım a4 etiket aldım 340 tl lazer yazıcı 3 ü bir arada etiket 15 tl 100adet a4
    barkod okuyucu yine gittim ikinci el 30 tl ye aldım
    programa gelince (SAKIN ÜCRETLİ PROGRAM ALMAYIN)
    ücretsiz dağıtılan bir program kullandım .(demo değil)
    program konusunda bir çok şey denecek biliyorum .
    ama ben 6 aydır kullanıyorum 7000 kalem mal girdim ve 6 aydrı bir sıkıntı olmadı.
    ücretli program sizden her sene bir şey ler isteyecektir bunu unutmayın!!!!!

bu sistemi kurmam 2 haftamı aldı benim en büyük masrafım 2 hafta gibi bir zaman oldu oda mal ları girmemden kaynaklandı.

700 tl ve 2 hafta ile bu sistemi kurdum ve tıkır tıkır işliyor 700 tl sadece donanım verdim .
    bir çok şey yazılacak çizilecek ben kurarken arkadaşlarım ve onların sistemi kurdurttuğu yazılımcılar elli kere uyardı beni olmaz yapamazsın boşuna zamanı harcadın diye 6 aydrı kullanıyorum .
    burdada aşşağıya bir çok yazılar yazılacak ama ben kullanmaya devam edeceğim .
    el terminaline girmedim nedeni sorarsANIZ bin tl vermek istemedim sıfır bir el terminaline onuda ucuza bulabilirsem kuracağım .
    size tavsiyem kurdurttan 30 a yakın arkadaşım var barkod sistemini barkod sisteminde önemli olan sizin onu kullanmanız eğer kullanmaya niyeliyseniz kurun yoksa heves edipte kurmayın .ve herhangi bir barkod sistemi kuran firma sizden istediği paranın %80 ini cebine indirdiğini unutmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: hepsinerede

3 ila 12 bin tl arası bir fiyat isterler sizden bu sistemöi kurmak için
    tek tek bütün mamullerinizi siz gireceksiniz bu programa ve illaki barkodsuz ürünleriniz olacak.
    benden 7 bin tl istendi
    kurdurtmadım .
    normal lazer yazıcı aldım a4 etiket aldım 340 tl lazer yazıcı 3 ü bir arada etiket 15 tl 100adet a4
    ama ben 6 aydır kullanıyorum 7000 kalem mal girdim ve 6 aydrı bir sıkıntı olmadı.

bu sistemi kurmam 2 haftamı aldı benim en büyük masrafım 2 hafta gibi bir zaman oldu oda mal ları girmemden kaynaklandı.

700 tl ve 2 hafta ile bu sistemi kurdum ve tıkır tıkır işliyor 700 tl sadece donanım verdim .
    bir çok şey yazılacak çizilecek ben kurarken arkadaşlarım ve onların sistemi kurdurttuğu yazılımcılar elli kere uyardı beni olmaz yapamazsın boşuna zamanı harcadın diye 6 aydrı kullanıyorum .
    el terminaline girmedim nedeni sorarsANIZ bin tl vermek istemedim sıfır bir el terminaline onuda ucuza bulabilirsem kuracağım .
    size tavsiyem kurdurttan 30 a yakın arkadaşım var barkod sistemini barkod sisteminde önemli olan sizin onu kullanmanız eğer kullanmaya niyeliyseniz kurun yoksa heves edipte kurmayın .ve herhangi bir barkod sistemi kuran firma sizden istediği paranın %80 ini cebine indirdiğini unutmayın

Bence mantıklı ve hesaplı bir uygulama olmuş, uygulanabilir,

• quote:

Orijinalden alıntı: slh38

konuyu hortlattım ama kusura bakmayın
    kolay kullanımlı hızlı bir barkod programı arıyorum kayseride market için .
    verim ticari diye bir program var kullanan veya bilgisi olan var mı

Merhaba Slih Bey;
    Dilerseniz aşağıda linklerini belirttiğim ürünleri inceleyebilirsiniz.

Program :http://www.tamindir.com/bedava-market-programi/indir/
    Çok yönlü barkod okuyucu :http://www.bilkur.com.tr/urunler/Zebex_Z-6010.htm
    Barkod yazıcı :http://www.bilkur.com.tr/urunler/Argox_OS-214Plus.htm
    Raf Etiketi :http://www.bilkur.com.tr/urunler/Termal_Etiket_80X38.htm

Bu konu ile ilgili kafanıza takılan farklı bir sorun olursa teknik@bilkur.com.tr adresinden bilgi alabilirsiniz ya dawww.bilkur.com.tr adresini inceleyebilirsiniz.

Barkot Programı

• Dahası birde ribbon kullanmak gerekiyor gani gani, ayda 50-100 adet ribonuda hesaplarsan ortalama 5 euro' dan (http://www.hepsibarkod.com/?kategori-1-Ribon-Cesitleri.html) toplam 500 euro gibi birde maliyet çıkıyor. Bencede lazer yazıcı daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul99 -- 28 Şubat 2013; 16:42:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul99

Dahası birde ribbon kullanmak gerekiyor gani gani, ayda 50-100 adet ribonuda hesaplarsan ortalama 5 euro' dan (http://www.hepsibarkod.com/?kategori-1-Ribon-Cesitleri.html) toplam 500 euro gibi birde maliyet çıkıyor. Bencede lazer yazıcı daha mantıklı.

Bir rulo ribon ile üç rulo etiket baskısı alınıyor,
    Bir rulo raf(80mmx38mm) etiketinde ortalama 700 adet etiket var.
    Bir rulo ribon ile 2100 adet etiket baskısı alabiliyor

Her ay 100 rulo ribon kullanması demek 300 rulo etiket kullanması demek ve buda
    ayda 210.000 adet etiket demek.
    Marketlerde kullanılan karton etiketler kendiliğinden TERMAL özelliklidir ve ribonsuz direk baskı alınabilmektedir.

Hesabımda yanlışlık varsa kusura bakmayın ama devasal bir marketin kullandığı etiket adeti bu kadar değildir sanırım.

Yanlış bilmiyorsam eğer;
    Lazer yazıcılar A4 VE A3 boyutları gibi sabit malzemelere baskı yapıyor ve yapışkanlı ufak baskı yapılabilmesi için a-4 boyutu üzerinde bıçak ve perforajlı kesimlerle oluşturulan etiketlere baskı alınabiliyorlar.

Etiket üretimi yapan firmalarda A4 boyutunun maliyeti rulo bazlı yapılan etiketlerden çok daha fazla maliyetlidir(çok yaygın kullanılmadığı için fazla üretilmiyor)

A3 A4 A5 SABİT DEĞERLİ KAĞIT BASKILARINDA KESİNLİKLE LAZER YAZICILAR MANTIKLI FAKAT UFAK ÖLÇÜLERDEKİ ETİKETLERİN BASKILARINI BARKOD/ETİKET YAZICILARINDA OLUŞTURMAK DAHA MANTIKLI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

• Arkadaşlar bunun için bir yazıcı almak gerekir çokta pahalı bir çözüm değil aslında marketler için termal etiket alınabilinir Echo termal etiklet 3 ila 6 aydır ömrü Lamine Termal ise 6 ay ila 1 sene arasında dır güneş nem görmediği sürece dahada uzun saklayabilirsiniz, Ribbon maliyeti ise kuşe , Slwmat PP PE vs için gereklidir.
    Ribbon çeşitleri de kendi aralarında 3'e ayrılır

-Wax Ribbon
    -Wax Resin Ribbon
    -Resin Ribbon

dur daha detaylı bilgi için Lütfen mail adresi ve telefon ile ulaşınız

Ayhan ŞAHİN
    0530 201 33 58
    ayhan@beyazbarkod.com
    Satış Ve Teknik Servis
  • istanbul 99 arkadaşım çok kaba taslak bir hesap içerisindesin senin söylediğin adette ki ribbonu benim Kurumsal a.ş firmalarım bile tüketmiyor, ayrıca ribbon çeşiti ve ölçüleride çok önemlidir neye göre 5 Euro
  • quote:

benden 7 bin tl istendi
    kurdurtmadım .

çalıştığım işyerinde demirbaş eşyalar var.
    onlara barkod etiketi yapıştırmak istiyorum.
    barkod yazıcımın adı: zebra tlp 2844. yazıcının driveri kurulu değil ama office word sayesinde yazıcıdan etiket çıktısı alabiliyorum.

elimde kuruma ait iki tane alet var.
    birisi zbex z1170 mini el terminali
    diğeri de symbol ls2208 barkod okuyucu
    ikisi de çalışır vaziyette ama bazı sıkıntılarım var.

etikete hazırlayacagım code 39 ya da code 128 barkod yazı tiplerini nasıl hazırlayacagım

taramak için ve bilgileri bilgisayara atmak için nasıl bir tarama programına ihtiyacım olacak?

tarama yaparken barkod okuyucu ya da el terminali taradıgında verileri programa nasıl kaydedeyim ki tarama ve okutma başarılı olsun? resim bilgilerini de çekip tarama programı verilerine kaydedebilir miyim?

el terminali barkod okuyucu yerine gecebilir mi

• kizilelma kullanıcısına yanıt
    Bu da stok programlarıyla mevcut
  • Sadece pc uzerinden bir barkot sistemimi ariyorsunuz? Bllgumda bunun ile ilgli bir makal vardi bknz. Http://guncelblogsitem.blogspot.com.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

benden 7 bin tl istendi
    kurdurtmadım .

Bilgisayarda kullandığınız, ücretsiz programın adını verebilir misiniz?

• İsteyene en ucuz, en kolay ve en anlaşılır barkod programı yapabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.