Şimdi Ara

Banyodan sonra kaşıntı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
117.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şuan elimde saç fırçasıyla bacaklarımı kaşıyorum çok feci bişey bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben hayatımda bu kadar saçma sapan ve gıcık bir şey görmedim ya Allah belasını versin bunun ya . Çözümlerin hepsini denedim bir işe yaramadı bunun yüzünden duş almaya korkuyorum . Ama mantıklı gelen bir şey var ben Akdeniz bölgesinde yaşıyorum öğrenim gördüğüm yer doğuda soğuk bir yer ne zaman memleketime gelsem bu sorunu yaşıyorum 1 saate yakın kaşınıyorum duştan sonra ama öğrenim gördüğüm yerde bu sorunu yaşamıyorum. Soğuk sıcak farkından dolayı serinlik ile ilgili diyen arkadaşlara katılıyorum. Şuan da memleketteyim duştan çıktım bunu en az 30 kere aratmışımdır ve çözümler hep aynı hiçbir ilerleme yoktu . Az kaldı Sibiryaya yerleşeceğim bu sıkıntıdan dolayı...

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 8MB AGP -- 7 Nisan 2018; 18:46:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bunun önüne nasıl geçeriz dün gece duştan sonra abartısız yarım saat kaşındım. Çıldıracak gibi oluyor insan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ririii

bunun önüne nasıl geçeriz dün gece duştan sonra abartısız yarım saat kaşındım. Çıldıracak gibi oluyor insan
    Konunun başında çözümü vardı denedinmi

• Kaşınıyorummmmm

• redwolf0 kullanıcısına yanıt
    Malesef bu sorun bende de var.ama kendi yöntemimle gideriyorum.özellikle kış aylarında banyo yaptığım zaman kaşıntı acayip derecede oluşuyordu.Yöntem olarak banyo dan çıktıktan sonra elektrikli sobanın önünde vücudumu ısıtıyorum nemli kalmyacak şekilde ve kaşıntı derdi kalmıyor.herkese öneriyorum.
  • Arkadaşım neyle yıkanıyorsun sabun ? vücut şampuanı ?
    sebamed kullan bir dene bende kaşıntıyı sebamed kesiyor belki sana da iyi gelir.https://www.turuncukasa.com/sebamed-compact-sabun-150gr-76 bu modelden kullanıyorum ben.
  • iyi gunler bendede dus sonrasi batma oluyor 40-45 dakika boyunca,yeni bise denedim bugun dus aldiysaniz yarin almayin yani bir gun var bir gun yok ve dusta kalacaginiz sure 3-4 dakikayi gecmesin deneyin,bide yeni bi bilgi edindim dogal hindistan yagi surunce geciyormus

• vucutta kaşıntıların genel sebebi sağlıksız beslenmek ve kirli ortamlarda bulunmaktır

hazır gıdalar kalitesiz ucuz urunler kalitesiz lokantalar kolası şusu busu derken bazı bunyeler bunları kaldıramıyor bağırsak florası bozuluyor bu esnada karaciğerde tabiki yoruluyor ve neticede alerjiler başgösteriyor.bunun dışında tozlu ortamlarda bulunmak yada evde bile kirli ortamlar butun bunlar birleşince
    kaşınmak kaçınılmaz oluyor

doğru olan bunlarda kaçmak olsada bazı insanlar kaçamıyor bu durumdada alerji haplarına sarıyor
  • Arkadaslar bu durum bendede oluyor.yazlari soguk suyla yikaniyorum ondan mi bilmiyorum vucudum kasiniuor.ama kışin olmuyor.kulak iclerindede her zaman kasinti oluyor.acaba vucut isisi sicakken soguk su ile yikandigimdan olabilir mi?

• aynı sorundan uzunca bir müddet çile yaşadım. askerde geldi başıma. ben kıbrısta askerlik yaptım musluk suyu banyo yaptğımız su tuzlu suydu orda. genital bölgede(bi ara mantar oldu olacaktı), yüzde ve her tarafımda vardı kaşıntı. temizliğe çok önem veririm. hatta sırf bu yüzden oldu sanıyordum. askerlik bitti geldim ama hala devam ediyordu doktora gittim bazı kremler ve ilaçlar verdi gene nafile, çözümü kendim buldum. beyaz sabundan kaynaklıymış meğersem. beyaz sabunu her banyo yapmamda tüm vücudumda kullanırdım. bu beyaz sabunlar cildi kurturuyormuş. zeytinyağlı sabuna geçtiğimden beri 2 senedir kaşıntı sorunu yaşamıyorum. siz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin_92 -- 11 Temmuz 2019; 17:3:28 >
  • Bu sorunu uzun yıllardır ben de yaşadım.Yazın daha çok oluyor.Banyodan sonra kurulansanız bile cildin üzerinde hafif nem oluyor. Bu nemin buharlaşırken kaşıntıyı uyardığını düşünüyorum. Ben hava sıcak bile olsa banyodan sonra hemen çok ince alt-üst pijama giyiyorum.Kaşıntı çok azalıyor.15-20 dakika bekleyince çıkarıyorum.Ben bu şekilde çözüm buldum.Belki size de faydası olur.
  • En büyük nedeni nem. duştan sonra kurulanıyorum ve yine vücudum nemli kalıyor, yine kurulanıyorum ama 1 dakka sürmüyor yine kollarım felan nemli. soğuk yada sıcak suyla yıkanıyorum farketmiyor. yaşadığınız bölge sıcak ve nemliyse yarım saat boyunca kaşıntı oluşuyor. başka bir yerde kan değerlerinin yüksek oluşundan kaynaklı olduğu yazılıyordu. bu aslında bizlerde bir rahatsızlık var ve bu kaşıntılar bunun belirtisi. Cevaplar içindeki en akla yatanı kan verme olayı, bir diğeri ise duştan sonra ince pamuklu bişeler giyip vucuttaki nemi emmesini sağlamak, tabiki spor ve bol su ve yağ oranı düşük gıdalar tüketmek birde seba med ve benzeri sağlığa dayalı şampuan ve sabunlar kullanmak. hepsini deneyelim. yine kaşıntı varsa ..... FUCK. geberelim kurtuluruz
  • gren kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhabalar sizi ıbs konusundan hatırladım da hem IBSi hem bu duş/terleme sonrası iğne batma hissinin ikisi de sizde bulunuyor mu benim gibi? Ben bağlantılı olduklarını düşünmesem de her ikisi birden benim gibi sizde de bulunuyorsa her ikisi için de şikayetleriniz tam olarak nedir acaba?

• o tarz birsey yok ama alerjikse gıdalarla alerji arasinda baglanti oldugu seklinde dusunenler var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.