Şimdi Ara

Bankaların Genel Ücretsiz Hizmetleri (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.708
Cevap
49
Favori
451.539
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serta2

ISBANK ta halen hic masrafsiz havale ve eft yapabilen varmi?

hayır dünden beri kimse bunu yapamadı, çünkü iş bankası işcep uygulamasından yapılan eft ve havalelerden işlem masrafı almaya başladı
  • İşwap ve İşcep'den yapıyordum havaleleri düzenli olarak. Bu hiç iyi olmadı. 2.5 TL almaya başlamışlar, İnternet şubesi ile aynı olmuş ücreti.
  • İşcep işwap hepsinde ücret almaya başlamış işbankası. Sırf işcep için maaş hesabım ziraat eşiminki de halkbank olduğu halde tüm paraları işbankası aktarıp ödemelerimi buradan yapıyordum. Kredi kartını kullanıyordum. Bu durumda iş bankası ile yollarımı ayıracağım. Ayda 3-4 bin liralık hareket oluyordu hesaplarımda birde kredim var 4 ay kaldı onuda bitirirsem bi dahada uğramam iş bankasına
    Halk bankası havele ve EFT den para almıyordu. Durum aynı ise halkbankasına geçeceğiz artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uludag34

quote:

Orijinalden alıntı: IroNLizard

Garantiye waptan girdigimizde havale eft ücreti alıyormu ?

cepten havale ve eft ücreti almıyor garanti ..

Evet bu sabah garanti waptan eft yaptım ücret almadı, artık garantiden yaparım işlemleri
    Cepten para aktarımı için önce internet şubesine girip para aktaracagımız hesabı kaydetmemiz gerekiyor,sonra cepten girip işlemi yapıyoruz. zor degil
  • kuveyt türkten hesap açtırdım kullanıyorum şuanda yanlız aylık eft 10 bin tl ile sınırlandırılmış haberiniz olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kel_bakkal

kuveyt türkten hesap açtırdım kullanıyorum şuanda yanlız aylık eft 10 bin tl ile sınırlandırılmış haberiniz olsun...

Şubeye uğrayıp bir çay içip kendi limitimi 50000TL'ye arttırmıştım sorun yok yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

quote:

kuveyt türkten hesap açtırdım kullanıyorum şuanda yanlız aylık eft 10 bin tl ile sınırlandırılmış haberiniz olsun...

Şubeye uğrayıp bir çay içip kendi limitimi 50000TL'ye arttırmıştım sorun yok yani

ben daha bugün açtırdım hesabımı banada yaparlar mı iyi müşteri yada paralı müşteri mi olmak gerekiyor bunun için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: {PeGaSuS}

Finansbank 3 ayda bir 18 lira kesiyor..Eft parasında değilim açıkcası verelim 3 5 neyse ancak hiç kullanmasam dahi o parayı alması üzerine kapattırdım vadesiz hesabımı, yoluma sadece kredı kartı ile devam edıyorum..

Eft yada havale yapacağım zamanda PTT kullanıyorum bu aralar..1000 lira 1.25 liraya atılıyor , 3 ayda bir para kesildi derdi falanda yok..Bankaların bu kesintilerinden illallah ettiğim için ptt ile yoluma devam etmeyi düşünüyorum..Hertarafta ptt şubesi yada atmsi var,adam gibi bir banka bulana dek böyle devam ben (:

Hocam bugün benden de hesap işletim tahsilatı adı altında para kesmişler.. Pek anlamam böyle işlerden o yüzden Finansbank'ı aradım ama muhattap dahi bulamadım kendime. Hugo oynar gibi 3'e 5'e bastık. Sonra işte 3 ayda bir mevzusunu öğrendim, bundan yola çıkarak bişey sormak istiyorum konuyla pek alakası olmasa da;

1- Bugün itibariyle hesabımdan parayı çekmişler.Şimdi arkadaş para göndericek ama korkar oldum; Bir daha çekim 3 ay sonra mı olur ? Yoksa tekrar çekme gibi bişey söz konusu olur mu ?

2- Havale veya EFT'leri alabilmek için PTT'yi kullanabiliyormuyuz ? Kullanıyorsak nasıl ?

Teşekkür ederim şimdiden :)

• İş Bankası benim için bitmiştir bu saatten sonra. Oldukça fazla işlem yapardm ne kadar meblağları yüksek olmasa da ama
    İlk önce öğrenci olduğum halde Ekim ayında 35 lira kesmeleri, şubeye gidip öğrenci kartımla işlem yapmama rağmen halen geri ödememeleri, ki geçen günlerde şubeyi aradım halen işlemde dedi sanki devlet hazinesinden para alacağım. Kredi kartı başvurusu yaptım 3 hafta oldu, zahmet edip te hiç bir şey söylemediler, internet şubesinden baktığımda başvurunuz halen sonuçlanmamıştır diyor ki ben acele para lazım olduğundan dolayı başvurmuştum 2 olmadı 3 haftaya gelir kart diye ama 3 hafta oldu hala değerlendirmede, zaten artık gönderseler de kabul etmeyeceğim. Bir de sıklıkla kullandığım İş Wap'ta EFT'yi ücretli yapmışlar. Ben sürekli Finansbank, Garanti, Yapı Kredi , Kuveyttürk, Ziraat wap şubelerini kullanıyorum. Sadece Ziraat 21 kuruş kesiyor diğerleri hiç kesmiyor. Bunların yanında 2.5 lira günde 3-4 kere eft yapan ben için İş Bankasın'dan şaka gibi geldi. Artık elimden geldiğince İş Bankasını kullanmamaya çalışacağım, herkes övüp duruyor ama bir tek bana olumlu hareketleri olmadı sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

Hocam bugün benden de hesap işletim tahsilatı adı altında para kesmişler.. Pek anlamam böyle işlerden o yüzden Finansbank'ı aradım ama muhattap dahi bulamadım kendime. Hugo oynar gibi 3'e 5'e bastık. Sonra işte 3 ayda bir mevzusunu öğrendim, bundan yola çıkarak bişey sormak istiyorum konuyla pek alakası olmasa da;

1- Bugün itibariyle hesabımdan parayı çekmişler.Şimdi arkadaş para göndericek ama korkar oldum; Bir daha çekim 3 ay sonra mı olur ? Yoksa tekrar çekme gibi bişey söz konusu olur mu ?

2- Havale veya EFT'leri alabilmek için PTT'yi kullanabiliyormuyuz ? Kullanıyorsak nasıl ?

Finansbankda hesabında para olduğu zaman 3 ayda bir 18 lira hesap işletim ücreti alınıyor..Sizinle aynı yollardan bende geçtim ve finansbankın sorumsuzluğu yüzünden mağdur olduk fazlasıyla..Bende aradım müşterı hizmetlerını kimseye ulaşamadım o sinirle bankaya gittim hemen..Orda bir çok evrak imzalayarak kapattırdım vadesiz hesabımı hemen,açarken 1 dakika bile sürmeyen hesap kapatırken 1 saatten fazla sürüyor..

Hesapta para yoksa haliyle çekilmiyor para ancak bi hesap hareketi olur olmaz hemen el koyuyorlar paraya resmen sömürgecilik bu..Kart aidatı alıyorlar,ek kart cıkarıyorsun ona aidat alıyorlar,online havale eft için hesap açıyorsun ona para alınıyor 3 ayda bir,bunların yanında yetmezmiş gibi eft ve havelede paralı..Bu kadar da olmaz artık..Sırf bu nedenlerden dolayı pttye geçtim ve çok çok memnunum..Alışveriş yaptığım herkesede ptt ile çalışmalarını öneriyorum (ptt kargo değil yanlış olmasın,kargo olayları bir yurtiçi ile yarışacak seviyede değil maalesef)

En yakın ptt şubesınden bir adet hesap açtırıyorsunuz kendinize 5lira karşılığında..Sizin evinize ptt kart geliyor,daha sonra pttye gidip birde online şifre alıyorsunuz bunun için..Artık normal onlıne bankacılık gibi işlemlerinizi yapabiliyorsunuz ptt hesabınızla..

En son 1000 lira yolladım bir arkadaşa 1.5 lira gönderim bedeli vardı..Yıllık para almamalarıda cabası..Ayrıyetende her tarafa ptt atmleri yerleştiriliyor paranızı istediğiniz yerde çekebiliyorsunuz..Allah bankaların eline düşürmesin kimseyi kesinlikle,tuttuğunu öpüyor onlar

• arkadaşlar, kuveyt türk'ten banka hesabı açmak için şubeden başvurmak gerekiyor değil mi? internetten başvurulamıyor yani?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

Finansbankda hesabında para olduğu zaman 3 ayda bir 18 lira hesap işletim ücreti alınıyor..Sizinle aynı yollardan bende geçtim ve finansbankın sorumsuzluğu yüzünden mağdur olduk fazlasıyla..Bende aradım müşterı hizmetlerını kimseye ulaşamadım o sinirle bankaya gittim hemen..Orda bir çok evrak imzalayarak kapattırdım vadesiz hesabımı hemen,açarken 1 dakika bile sürmeyen hesap kapatırken 1 saatten fazla sürüyor..

Hesapta para yoksa haliyle çekilmiyor para ancak bi hesap hareketi olur olmaz hemen el koyuyorlar paraya resmen sömürgecilik bu..Kart aidatı alıyorlar,ek kart cıkarıyorsun ona aidat alıyorlar,online havale eft için hesap açıyorsun ona para alınıyor 3 ayda bir,bunların yanında yetmezmiş gibi eft ve havelede paralı..Bu kadar da olmaz artık..Sırf bu nedenlerden dolayı pttye geçtim ve çok çok memnunum..Alışveriş yaptığım herkesede ptt ile çalışmalarını öneriyorum (ptt kargo değil yanlış olmasın,kargo olayları bir yurtiçi ile yarışacak seviyede değil maalesef)

En yakın ptt şubesınden bir adet hesap açtırıyorsunuz kendinize 5lira karşılığında..Sizin evinize ptt kart geliyor,daha sonra pttye gidip birde online şifre alıyorsunuz bunun için..Artık normal onlıne bankacılık gibi işlemlerinizi yapabiliyorsunuz ptt hesabınızla..

En son 1000 lira yolladım bir arkadaşa 1.5 lira gönderim bedeli vardı..Yıllık para almamalarıda cabası..Ayrıyetende her tarafa ptt atmleri yerleştiriliyor paranızı istediğiniz yerde çekebiliyorsunuz..Allah bankaların eline düşürmesin kimseyi kesinlikle,tuttuğunu öpüyor onlar

Ben de PTT'ye yönelicem herhalde. Pek para alıp göndermelerle işim olmuyor ama bankanın bu tavrı sonucunda bir daha hesapla alakalı bir işlem yapmamaya karar verdim. Peki hocam dediğim gibi; bugün itibariyle benden 18 TL çekti. Arkadaş 20 TL göndermişti, hesabımı kontrol ederken bi baktım 2 TL kalmış. Belki daha fazla olsa daha fazla kesicekti.Bundan sonra hesapla ilgili bi işlem yaparsam tekrar para çekme olasılığı var mı ? Yoksa en azından 3 ay rahat mıyım ?

• 3 ay rahatsın şimdilik,3 ay sonra hesabındaki en ufak hesap hareketınde (vadesız hesabına para yatırma,hesabına para gelmesi gibi) 18 liranı daha gasp edicekler
  • quote:

3 ay rahatsın şimdilik,3 ay sonra hesabındaki en ufak hesap hareketınde (vadesız hesabına para yatırma,hesabına para gelmesi gibi) 18 liranı daha gasp edicekler

Adamlar yasal mafya resmen ya Neyse teşekkür ederim hocam saolasın, en azından 3 ay rahatmışım. 3 aylık idare ederim, sonrasında hesabımı kapar dediğin gibi PTT ile çalışmaya başlarım. Teşekkür ederim iyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

İşcep işwap hepsinde ücret almaya başlamış işbankası. Sırf işcep için maaş hesabım ziraat eşiminki de halkbank olduğu halde tüm paraları işbankası aktarıp ödemelerimi buradan yapıyordum. Kredi kartını kullanıyordum. Bu durumda iş bankası ile yollarımı ayıracağım. Ayda 3-4 bin liralık hareket oluyordu hesaplarımda birde kredim var 4 ay kaldı onuda bitirirsem bi dahada uğramam iş bankasına
    Halk bankası havele ve EFT den para almıyordu. Durum aynı ise halkbankasına geçeceğiz artık.

Ben de bugun isbankasindan eft yapacaktim 2.5 lira istedi.
    Yapmadim.
    Onceden intenetten havale eft ucretsizdi, simdi cepten dahi parali oldu.

İsbankasi ile iliskilerimi kesecegim. Sevmiyorum o bankayi.
  • iş bankasından iş bankasına hemde iphone ile yaptığım havaleden 1 lira kesti
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

arkadaşlar, kuveyt türk'ten banka hesabı açmak için şubeden başvurmak gerekiyor değil mi? internetten başvurulamıyor yani?
    quote:

arkadaşlar, kuveyt türk'ten banka hesabı açmak için şubeden başvurmak gerekiyor değil mi? internetten başvurulamıyor yani?

quote:

ben daha bugün açtırdım hesabımı banada yaparlar mı iyi müşteri yada paralı müşteri mi olmak gerekiyor bunun için :)
    Şubede kimlik kontrolü yapılmadan ve imza örneği alınmadan hesap açılamaz.
    EFT limitinizi müşteri temsilciniz ile görüşerek yükseltebilirsiniz. Mevduat müşterisi olmanız veya tanıdığınızın olması gerekmez.
    Bir de Kuveyt Türk artık ekstresini e-mail olarak alan kişilerden kredi kartı ücreti de almıyor.
    Genel olarak hesap işletim ücreti, kredi kartı ücreti, internetten havale-EFT ücreti olmayan bir (bilmiyorum belki de tek) banka Kuveyt Türk. Neredeyse bedavaya bankacılık hizmeti sunuyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

ing turuncu,teb marifetli,finans wap şubesi eft ücreti almıyor halen.

teb mağrifetli güzel bişiye benziyor kullanan var mı hiç

Arkadaşlar sizce "ing turuncu" "tebin marifetli hesabı" mı daha iyi yoksa "kuveyt türk mü" yarın hesap açtırcam işbankasından taşıncam bu neya 2 senedir kesmiyorlardıda şimdi akıllarına geldi. kendileri kaybeder ben değil :=) bir yardımcı olabilirseniz sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviadafl

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

ing turuncu,teb marifetli,finans wap şubesi eft ücreti almıyor halen.

teb mağrifetli güzel bişiye benziyor kullanan var mı hiç

Arkadaşlar sizce "ing turuncu" "tebin marifetli hesabı" mı daha iyi yoksa "kuveyt türk mü" yarın hesap açtırcam işbankasından taşıncam bu neya 2 senedir kesmiyorlardıda şimdi akıllarına geldi. kendileri kaybeder ben değil :=) bir yardımcı olabilirseniz sevinirim..

İng ile teb arasinda belirgin fark tebde atm de para yatirma cekme yapabiliyormusuz teb daha guzele benziyor ben kuveytden actirdim suan memnunum ilgi alaka guzel telefonda beklemiosun subede kuyruk yok teb ing lerde faiz veriolar bu onemli mi ayrica teb ve ing de fatura odeme yapamiosun kuveytte var ucretsiz sekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ing turuncu hesapta atm'den para yatırınca 5 lira kesinti yapılıyormuş diye duydum, doğru mudur?
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.