Şimdi Ara

Bankalara fiziki altın bozdurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
1
Favori
3.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    düğünden kalma takilarimi bozdurmak istiyorum.aranizda bankalarda bozduran varmı.eksper gelip fiyat biciyormus.kuyumculara göre avantajlimi bilen varsa bilgilendirebilirse çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende bankaya yatırma fikri vardı kararsız kaldım. Konunun altında mesajım bulunabilirmi beraber öğreniriz. Fiziki altın olarak kalsamı altın hesabımı daha avantajlı acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dolarda döviz bürosuna göre nasıl zararsa altında da öyledir sanırım denemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bankalar zincir, bilezik, çeyrekler vs götürdüklerinizin ayarı ne olursa olsun öncelikle altınların 24 ayar karşılığı kaç gram olduklarını tespit ediyorlar. Bu hesaplama oradaki uzmanlar tarafından yapılıyor. Mesela 200 gr 24 ayar altınınız var diyorlar. Kabul ederseniz altın hesabı açıp gram olarak yatırıyorlar.

Fiziki olarak tutmaktansa bankada tutmak çalınmaya, kaybolmaya karşı avantaj sağlıyor. Diğer yandan 100 bin TL'ye kadar devlet güvencesi de var zaten. Bir de altın hesaplarının TL karşılığına faiz veren bankalar da var. Faiz bankada tutmak için bir başka avantajlı neden olabilir; zira hem altının değer artışından kazanır hem faiz alabilirsiniz. Eskiden hesap işletim ücretleri vardı şimdi bunlar da yok bu da bir avantaj tabi.

Bunun dışında altın kendi değerine ek olarak dolara da bağlı. Yani altın hem kendi değerinden hem de doların değer artışından kazandırıyor Türk yatırımcıya. Fiziki olarak tutsanız da bankada tutsanız da bu değişmiyor zaten.

Altınım çalınmaz kaybolmaz faiz de istemem diyorsanız bankada tutmak pek mantıklı olmayabilir. Çok da yorum yapmayayım, diğer arkadaşların fikirlerini alalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkbt -- 4 Şubat 2019; 18:8:29 >

• Tavsiyem Kuveyt Türk senin bankan ile müşteri olup sonrasında düşük al sat makasıyla bozdurmanız.

Ben altın hesabımı Kuveyt ten açtım. Her ay gram alıyorum. Evlenirken lazım olur düşüncesiyle şubeden gram başına 1.5₺ komisyon ile teslim alacağım. Bu diğer bankalarda yok ve al sat makası 3liraya kadar çıkıyor. Senin bankan ile üye olan Kuveyt Türk müşterilerine makas 1 TL.

ENPARA QNB Finansbank ikilisinin aynı. Tek fark ve artısı Kuveyt Türk şubesinde işlemlerinizi yaptırabiliyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.