Şimdi Ara

Banka Kartı Tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Steam, paypal hesaplarında kullanabileceğim ayrıca yabancı veya yerli sitelerden alışveriş yapabileceğim bir banka kartı arıyorum (Kredi kartı almak istemediğimden dolayı bunları yapmanın mümkün olduğu bir banka kartı arıyorum özellikle).

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürker :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bekobi -- 30 Mayıs 2012; 19:57:27 >

• Arkadaslar bilgisi olan yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevilSNeveRCrY

Merhabalar;

Steam, paypal hesaplarında kullanabileceğim ayrıca yabancı veya yerli sitelerden alışveriş yapabileceğim bir banka kartı arıyorum (Kredi kartı almak istemediğimden dolayı bunları yapmanın mümkün olduğu bir banka kartı arıyorum özellikle).

Kredi kartı niye istemiyorsun kardeş ?

Kendini alışverişe kaptırma korkusundan mı yoksa yıllık kredi kartı ücretinden dolayı mı ?

Eğer 2.seçenekse banka kartı vadesiz hesaba bağlıdır bilirsin.Vadesiz hesap için de 6 ayda bir(bankadan bankaya değişir)ücret ödersin.
    Benim iş bankasından vadesiz hesabım var.Ama en az 2 otomatik ödeme talimatı verirden hesap ücreti ödemiyorsun.İş bankasını tavsiye ederim

Ayrıca banka kartından alışveriş yapman için vadesiz hesabında paran yoksa alışveriş yapamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: killerjackal

quote:

Merhabalar;

Kredi kartı niye istemiyorsun kardeş ?

Kendini alışverişe kaptırma korkusundan mı yoksa yıllık kredi kartı ücretinden dolayı mı ?

Eğer 2.seçenekse banka kartı vadesiz hesaba bağlıdır bilirsin.Vadesiz hesap için de 6 ayda bir(bankadan bankaya değişir)ücret ödersin.
    Benim iş bankasından vadesiz hesabım var.Ama en az 2 otomatik ödeme talimatı verirden hesap ücreti ödemiyorsun.İş bankasını tavsiye ederim

Ayrıca banka kartından alışveriş yapman için vadesiz hesabında paran yoksa alışveriş yapamazsın

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim hocam. Evet daha evvelden ailemin başından bir borç olayı geçtiğinden dolayı kredi kartına sıcak bakamıyorum.

O da 6 aylık ödemelerin de uygun olmasını tercih ederim. Her şeyden önce benim istediğim şey önceki mesajımda belirttiğim ortamlardan alışveriş yapabilecek bir banka kartı olması(Steam,paypal, gittigidiyor, ebay vs.).

• Vakti zamanında bende çok aradım internetten alışveriş yaparken kullanabileceğim bir banka kartı. 4 sene evvel ne kadar banka kartı varsa araştırdım tek istediğim vadesiz mevduat hesabındaki parayı internette de kullanabilmekte ama hiçbir bankada böyle bir kart bulamadım ve sonunda pes edip İş Bankası'nın kart aidatı bulunmayan öğrencilere verdiği Maximum kredi kartını aldım. Niye böyle bir şey olmadığını anlayamıyorum hesabımdaki hazır nakit parayı kullanamazken bir ay sonra ödeyeceğim benim olmayan bir parayla alışveriş yapabiliyorum. Şu anki durum nedir bende merak ediyorum eğer öyle bir kart çıktıysa hemen kredi kartını kapatıp ona geçerim.
  • quote:

Merhabalar;

internetten alışverişte garanti'nin sanal kart muhabbeti var, müthiş birşey. istediğin kadar para koyuyorsun içine, sadece netten alışveriş için, ben steamden birşey alırken öyle alıyorum.
  • @clearsky Evet hocam bana da açıkçası anlamsız geldi. Buraya konu açmadan önce internette araştırdım biraz var mıdır böyle bir olay diye ama konular eski olduğundan dolayı o zamanlar yoktu belki şimdi yapıyorlardır böyle bir servis diyerek bu konuyu açtım :)

@W4rmUp Hmm bu iyiymiş hocam. Peki banka kartı almak ve sanal karta bağlama gibi işlemler için ne kadar ödenmesi gerekiyor aşağı yukarı?

Edit: Bir de hiçbir işlem yapmadığımız halde alınan kart ücretlerinin uygun fiyatlı olması da önemli benim için. Bildiğim kadarıyla garanti bu konuda epey bir kazıklayıcı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bekobi -- 1 Haziran 2012; 1:15:06 >
  • is bankasinin vadesiz hesabiyla böyle bir hizmeti gecen yaz cikmisti, yanlis hatirlamiyorsam. Musteri hiz. bi sorun isterseniz.

• Sanırım son 2 senedir çoğu bankadanın Mastercard ve Visa kartlarında (Maestro ve Visa Electron değil) internetten alışveriş yapılabiliyor. Bazı siteler Maestro ve Visa Electron kabul edebiliyor.
    Garanti Paracard'da internetten alışveriş yapılabiliyor diye biliyorum.
  • iş bankasında yok, bende vadesiz hesabımdan sanal kart açıp para aktarmak istiyorum, illa kredi kartı istiyor.. benim bildiğim garanti bankasında var. ancak yıllık ücret ödemek zor geldiği için ordan hesap açtırmıyorum
  • Şöyle bir şey buldum galiba garanti yapıyor artık bu işi :http://www.paracard.com.tr/Hangi-Paracard/Paracard-Web
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.