Şimdi Ara

Balkona kedi yavrulamış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazlıka balkonda kedi yavrulamış balkona çıktım annesi kaçtı hemen bende yavruları gördüm sonra rahatsız olmasın diye kapadım balkonu çıktım. Yavru kedi beslemek istiyordum zaten bu aileye nasıl yaklaşıp kendimi sevdirmeliyim benden korkmasınlar yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yavru kedileri 45 gün gibi bir süre sütten kesilene kadar beslemen çok doğru olmaz çünkü şu an alabilecekleri en kıymetli besin anne sütü yapacağın en güzel şey anneyi beslemek olur kuru mama veya evden yapacağın takviyeler olabilir annenin görebileceği balkonda bir güzergaha koyabilirsin kedi maması alacaksan yavru maması olmasını tercih et daha çok süt yapacaktır
  • Hocam annesi ürkek davranıyorsa pek yaklaşman doğru olmaz.Balkonda uyuyabilecekleri yumuşak ve sıcak bir yerleri varsa pek yaklaşmayın.Yoksa öyle bir yerleri bir minder olur battaniye olur kutu içerisine bunları yerleştirerek kendilerini korunaklı ve sıcak hissedecekleri bir yer yapabilirsiniz; yavruları oraya taşıyacaktır muhtemelen.Anne içinde günlük olarak su ve mama verirseniz hem anne dışarıya mama ve su aramak için gitmeyecek hem de size güveni artacaktır.Mama koyduktan sonra biraz uzaklaşıp yere çömelerek elinizi uzatın sizi koklayıp tanımaya başlasın.Kısa zaman içerisinde alışacaktır büyük olasılıkla.
  • Dediklerinizi yapacam. Birde aklıma şey takıldı bunlar burayı mesken edinir mi bunlar yaparsam. Sonuçta sürekli kullanılan balkon mangal vs köşede bunlar büyüyünce kalmaya devam etmesin

• Hocam mama falan verirseniz yemeye ve yatmaya gelirler.Ama sürekli olarak balkonda durmazlar çıkıp girecekleri yer olduktan sonra.
  • Bugün su ve süt vermeye çıktım anne baya tedirgin oldu yavruyu aldı gitti birazdan tekrar gidecem bakalım ne durumda

• Sütü içmişler az önce çıktım yine yavrular topukladı köşeye yağmur falan yağıyor rahatsız etmemek için çıktım bende ama nasıl olacak böyle bilmiyorum

• Hocam sütü direk olarak vermeyin.Su katın içerisine verecekseniz.Gaz sıkıntı yaratır.

Kuru mama verme imkanınız varsa kuru mama verin.
  • Şuan kuru mama alma imkanım yok a101 de falan varsa alabilirim ancak

• A 101 de yok diye biliyorum ama yinede bakın isterseniz.
  • Bu anne kedi beni görünce tıslama gibi ama tıslama değil ağzı kocaman açılıyor kısık kaba bir ses çıkıyor yaklaştırmıyor süt içilmiş sulandırılmış verdim anneleri geldi iki dil attı gitti

• Balkona kedi yavrulamış

Olay bu balkona çıkamıyorum

• Biraz daha zaman geçsin umarım alışırlar sizin varlığınıza.Tehdit olarak gördüğü için yavrularına içgüdüsel olarak yapıyor onu.Saldıracak olsa zaten siz yaklaşınca kaçmaz ama siz yinede temkinli olun.

Fakat bazı kedilerde de yabanilik olayı hiç geçmiyor.Umarım sizin balkondakiler öyle değildir.
  • Oturdum izliyorum yarında onlara mama falan alırım bakalım

• PAUL WALKER kullanıcısına yanıt
    Senin anneni kovalasalar hoşuna gider mi!!! Doğal şeylerini bozmayalım diyorum izleyiciler olmak daha hoş

• Balkona kedi yavrulamış

Balkona kedi yavrulamış

Son durum bu

• Kardeş onlar büyür sağa sola dağılır, güzel mama ve yiyecek ile beslersen bir süre daha senle takılırlar ara ara gidip gelirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikolog Adayınız

Balkona kedi yavrulamış

Balkona kedi yavrulamış

Son durum bu

kaç yavru var. süte %50 su %50 süt koy. tam verme bağırsak bozuyor. yine a101 de 500 gram sosis 4 tl. ucuz al ondan dilim dilim yap yesinler 1 hafta gidiyor. sağlıklı olsunlar.

zaten bahçeli ev galiba. onlar büyüdümü dolaşıyorlar öyle evde takılmazlar. en iyisi zaten sokak kedisi beslemek sizi unutmaz arada ziyarete gelir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.