Şimdi Ara

BALIKESİR'E Gidecek olan Yedek Subaylar buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
31.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adı ve Soyadı FATİH ÇAYIR

Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Bakım
    Statüsü Yedeksubay
    Branş BAKIM TK.K.
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi BKM. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI BALIKESİR

Arkadaşlar benimle aynı yere düşen herkesi buraya bekliyorum...
    Gitmeden tanışalım kaynaşalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xf -- 21 Temmuz 2009; 22:41:55 >

• Aday No 40286
    Adı ve Soyadı ÖZGÜR BARIŞ HAZIR
    Baba Adı ALİ
    Doğum Yeri ULA
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Bakım
    Statüsü Yedeksubay
    Branş BAKIM TK.K.
    Kabul Toplanma Merkezi

tertipleri bekliyoruz. fatih tertibime ve diğerlerine de şimdiden hayırlı olsun. oradakilerle görüşmek üzere.
  • Vay kardeşime bak be

msni ekle hele : xfxfxf@gmail.com
  • e hani başka kimse yok mu ?
  • yok mu başka devremiz, balıkesir tayfası olarak kaynaşalım şimdiden. ilk günlerimizde yalnızlık çekmeyiz.
  • yanlız ben edremıttegım arkadaslar.

Aday No 30605
    Adı ve Soyadı ORÇUN ÖNEL
    Baba Adı MÜFİT
    Doğum Yeri MANİSA
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 19'UNCU P. TUG. K.LIĞI BALIKESİR EDREMİT
  • quote:

Orjinalden alıntı: mantaboy

yanlız ben edremıttegım arkadaslar.

Aday No 30605
    Adı ve Soyadı ORÇUN ÖNEL
    Baba Adı MÜFİT
    Doğum Yeri MANİSA
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi

olsun kardeş :)
    inşallah bir fırsat olur görüşürüz...
  • Ben de varım arkadaşlar..

Aday No 81252
    Adı ve Soyadı MURAT BABACIK
    Baba Adı MUSTAFA
    Doğum Yeri KIRKLARELİ
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Bakım
    Statüsü Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi
  • oh oh iyi :)
    baya kalabalıklaşıyoruz. Bir donanım haber mangası oluşturacaz ha gayret
  • Biz burda ne iş yapacaz bilen var mı? Bakım er ne yapar, eğitim süresi ne kadar, dağıtım olur mu?
  • ınsallah devrem ..

quote:

Orjinalden alıntı: xf

quote:

Orjinalden alıntı: mantaboy

yanlız ben edremıttegım arkadaslar.

Aday No 30605
    Adı ve Soyadı ORÇUN ÖNEL
    Baba Adı MÜFİT
    Doğum Yeri MANİSA
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi

olsun kardeş :)
    inşallah bir fırsat olur görüşürüz...

• Bende tam olarak bilmiyorum
    ekşi sözlükte birşeyler karalamışlar... :http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=ordudonat%FDm+okulu+ve+egitim+merkezi+komutanligi&nr=y&pt=balikesir+ordu+donatim+merkez+komutanligi

ayrıca orada askerlik yapan (usta birliğini yapmışlar hep) çok memnunlar.3-4 kişi ile görüştüm hepsinin ağzı kulaklarına varıyor bahsederken.Bende mi gelsem de görsem oraları tekrar diyor...

Acemi birliği olarak nasıldır bilmiyorum tam.Ama soğuk oluyormuş biraz...

Ayrıca daha çok batıya dağıtım varmış en azından yedek subaylar için.Kısadönem çavuşlar tarafından eğitim veriliyormuş ki kısadönem erler ile araları mükemmelmiş.Herşeyden önce aynı statüde kişileriz...

inşallah hayırlısı olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xf -- 10 Aralık 2007; 19:19:47 >

• Öyle bi anlattınki valla kendimi tatile gidecek gibi hissediyorum..
    quote:

Orjinalden alıntı: xf

Bende tam olarak bilmiyorum
    ekşi sözlükte birşeyler karalamışlar... :http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=ordudonat%FDm+okulu+ve+egitim+merkezi+komutanligi&nr=y&pt=balikesir+ordu+donatim+merkez+komutanligi

ayrıca orada askerlik yapan (usta birliğini yapmışlar hep) çok memnunlar.3-4 kişi ile görüştüm hepsinin ağzı kulaklarına varıyor bahsederken.Bende mi gelsem de görsem oraları tekrar diyor...

Acemi birliği olarak nasıldır bilmiyorum tam.Ama soğuk oluyormuş biraz...

Ayrıca daha çok batıya dağıtım varmış en azından yedek subaylar için.Kısadönem çavuşlar tarafından eğitim veriliyormuş ki kısadönem erler ile araları mükemmelmiş.Herşeyden önce aynı statüde kişileriz...

inşallah hayırlısı olur...

• Valla ben bana anlatılanı anlattım

Bir ekşi sözlük alıntısı ile açıklayayım :

quote:

turkiyenin en rahat acemilik yapilan yeri. son 1 haftada 4 gun film izleyerek 1 gun de konserle gecti. e bir gun hamam ,bir gun de silah bakimi derken hafta bitiyor :)
    (exultsoul, 08.01.2006 12:33)

quote:

#

# "askerliğide oyuncak ettiniz lan" lafının anlamını tam olarak ortaya koyduğu mekan. ikmal çavuş eğitim bölüğü 2. takım 5. çavuş adayı.
    (xeptor, 11.01.2006 11:34)

Ben bu yorumlardan sonra sizin gibi hissettim...Ama tabi adı üstünde ekşi sözlük...
    Havası soğuk ve eğitimi de soğuğa RAĞMEN kesintisiz yapılıyormuş... Bunu da hatırlatmakta fayda var...

Genel olarak pozitif izlenime sahip olunan bir yer olması da beni sevindirdi...

• arkadaşlar benim oda arkadaşım bakımcı asteğmen orayla ilgili sorularınız varsa yanıtlayalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ASTRAnjoy

arkadaşlar benim oda arkadaşım bakımcı asteğmen orayla ilgili sorularınız varsa yanıtlayalım

Babacan soru ne demek.. Her türlü bilgiye açığız..
    ne rütbesi acabA ?
    ne iş yapıyorlar, nerelere gidiyorlar, şartlar neler genişçe bir açıklama yaparsanız çok seviniriz
  • arkadaşlar ben oradaydım ve erler için 6 haftalık eğitim ve sanırsam çavuşlukla bitiyorlar.
    eğitim adı var kendisi yok.ha sadece son 2 hafta bu nun 1 haftası törene hazırlık 2.haftası yani son hafta atış talimi ve sürünme gibi temel eğitim dersleri.
    asteğmenler için 2-3 ay eğitim zor ama sporu sevenler için kolay olabilecek bir eğitim + diğer eğitim türleri de var.aynı tümeniçine dağıtım oluyor her ikisi için de kısa ve teğmenler için.
    benim arkadaşlarım sürekli revire ve hastaneye abone idiler.
    soğuk bir havası var çabuk hastalanmak istemiyorsanız giyiminize dikkat edin.
  • Ben Erzurumda okudum okulu.Soğuğa karşı stajım var... Severimde...
    Spora bayılırım, gece -30 derecede halı saha maçlarımız olurdu erzurumda.Soğuktan nefes alamazdık.
    Eğer kuru soğuksa hasta etmez ama Balıkesirin havası nemlidir.O yüzden dikkat etmek gerek sanırım...

Tam olarak ne iş yaparlar,nerelere giderler astekler,ne olarak giderler ve usta birliğinde ne derece rahat olurlar acaba ?
  • Genel olarak eğitim subayı olurlar(eğitimden sorumlu),+ Mezun olduğu bölüme göre tümen içinde farklı yerlere dağılırlar.Asteğmen olarak giderler bitime 1 ay kala (askerliğin bitimine )teğmenlik sıfatı kazanırlar.Usta birliğinde gideceği yere bağlı olarak rahat ederler ama bu rahatlık %10 gibidir.
  • %10 rahatlık ne yav
    nerelere giderler ki ? nasıl %10 rahat ederler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.