Şimdi Ara

BALIKESİR'E Gidecek olan Yedek Subaylar buraya (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
1
Favori
31.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aslında buraya genel olarak bir yazıversen, sonradan bakacaklarında içine bi su serpsen.

Çok teşekkürler,

Donanım Haber forumlarına askerlik bahanesi ile girdim, bundan sonrada çıkmayacam sanırım. Gayet güzel samimi bir ortammış...
    325'ler gelse de bende onlara birşeyler anlatsam diye bekliyorum şimdiden. :)
  • genel olarak bir geçeyim o zaman ;

acemiliğiniz 75 gün sürecek.
    ilk 17 gün felan temel askerlik eğitimleri, sonra yemin töreni ve gerçek branş eğitimi başlayacak...
    dersler göreceksiniz kendi branşınız ile ilgili..öğlenden önce ve öğlenden sonra 1 saat.. sonra spor ve mesai bitecek...
    koğuşlar 319lar zamanında 4 kişilikti...yataklar ranza değil tek yatak gayet güzel ortam.
    banyo çamaşır asla sıkıntı değil.hergün banyo yapabilirsiniz öyle 5 dk felan da değil...zaten 20-30 tane banyo var...bu konuda bir sıkıntı aklınıza bile gelmesin..

oraya çok fazla eşya götürmeyin.sivillerinizi hiç giymeyeceksiniz.Yemin törenine kadar.Yemin töreninden sonra çarşıya çıkmaya başlayacaksınız.haftasonları..giyeceklerinizi aileniz yemin töreninde getirir yada kargo ile gönderir...
    yeşil iç çamaşırına da çok yüklenmeyin.Yaz olduğunu düşününce sizi 1 hafta idare edecek kadar bir iç çamaşırı götürün.Hergün lazım olacak tabi :) yorulacaksınız terleyeceksiniz temel eğitimde.
    Zaten buradan götüreceğiniz şeylerin hepsi orada kantinde satılıyor ve daha ucuz.
    Yemek özel şirket tarafından veriliyor...Porselen tabaklarda güzel bir ortamda ve ortalama kalitede yemekler var.Kilo alabilirisiniz orada buna dikkat etmelisiniz :)

Orada göreceğiniz dersler,spor ve atıştaki başarınızın ortalaması sizi bölük içerisinde bir dereceye sokacak.Eğer toplam sınıf sayınızın ilk %5ine girerseniz kura yerlerinden istediğinizi seçme hakkı verecekler...Bu yüzden işi ciddiye alın, disiplinli olun,eğitimi severek yapın derslere çalışın...

Kendinizi asla sıkmayın, düşünecek korkacak hiçbirşey yok...
    Kendinize güvenin, Astsubaylara,başçavuşlara komutanım demeyin
    Çünkü siz subaysınız artık, asteğmen öğrencilikle başlayıp asteğmen rütbenizi alıp teğmen olarak şanlı ordudaki görevinizi bitireceksiniz.Bunun tadını çıkarın...

• Çok teşekkürler xs, sivil öncesi bir asker duası aldın. Özellikle oranın koşulları (yemek, banyo) hakkında yazdığın şeyler güle oynaya gitmemizi sağlayacak şeyler. Geri kalanını'da zaten orada öğreniriz.

İlgin için çok teşekkür edicem,

Yazdıklarınla ilgili ise tek bi soru soracağım, aceleside yok cevaplamanın gitmeden okuyalım yeter.

Astsubaylara, başçavuşlara komutanım demeyin demişin ya, öğrencilikte de geçerli mi o, adamlar takmaısn sonra bize? :)

Tekrar tekrar çok teşekkürler, içime su serpildi, rahat rahat dışarı çıkıp sivil hayatın son gününü neşeyle geçireceğim. :)
  • hayır merak etmeyin :) size takabilecekleri birşey yok ki ? size ceza veremezler sizi laf söyleyemezler...
    zaten bölük astsubayınız iyi bir insan.bu konulara asla takılmaz.kanka bile olabilirsiniz onunla :D
    başka astsubaylarla muhatap bile olmayacaksınız.Zaten onlarda size karşı böyle bir tutum takınmazlar.Çünkü siz okumuş üniversite bitirmiş ve oraya gelmeye hak kazanmış saygılı efendi kendini bilen kişiler olarak görünüyorsunuz onların gözünde.Bu imajınızı zedelemeyin yeter...
    Ama subaylara gerekli saygıyı ve itaati gösterin...Çünkü askerlikte astlık üstlük hiyeraşi önemlidir...
  • Teşekkür ederim Asteğmenim,

Bu durumda sana da Asteğmenim diye hitap edebilirim dimi, madem statümüz aynı...
    Ama herşeyden önce kıdeminize ve yardımseverliğinize saygımız sonsuz asteğmenim. :)

Tekrar çok teşekkürler,

Öğrenci Asteğmen Evren BAL. :)
  • Aday No 80757
    Adı ve Soyadı ORÇUN SEYMEN DEMİR
    Baba Adı MUAMMER
    Doğum Yeri ELMADAĞ
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Bakım
    Statüsü Yedeksubay
    Branş MÜHİMMAT İLAVE DEPOLAMA KS.K.
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi BKM. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI BALIKESİR

ORADA GÖRÜŞÜRÜZ ARKADAŞLAR, UZUN DÖNEMLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞIRSA ÇOK SEVİNİRİM, HERKESE HAYIRLI TEZKERELER
  • Bizler msn'deyiz, daha önce orada yapmış arkadaşlarımızın buraya yazdıkları, ve msn'de verdikleri bilgiler sayesinde biraz öğrendik.

Şu anda da msn'deyiz, gelirsen toplu konuşalım. :))

sorumanthegray@hotmail.com

Bu arada xf üstadım, başlığın ilk sayfasında yazdıklarınıza baktım da, sizin de bizden farkınız yokmuş o zamanlar, şimdi bize yardım ediyorsunuz, darısı başımıza. :)
  • bende sizinle aynı yoldan geçtim daha önce :) yaşadım gördüm ki birbirimize yardımcı olduğumuz kadar insanız...
  • valla arkadaslar bn orda 2.bakım cavus egıtım bolugunde egıtım alıodum uzun donem olarak.gidecegınız yer gayet rahat olcaksınız bunu aklınızdan cıkarmayın banyo olarak kocaman bi hamamı mevcut olup onun yanındada camasırhane vardır.evet biraz sıcak engel ama astegmen oldunuzdan dolayı sızı hor kullanmazlar balıkesır dekı en onemlı olay rutbedır ama sunu bılın ordakı astsubay uzman cavus ve cavuslar tarafından sevılmıceksınız bunuda bılın cunku adamlar orayı kendı yerı olarak benımsedıklerınden sız bırden onların basına gecınce affallıolar:Dbızde cunku ole olmustu sızın gıbı astegmen bırı geldı ve cok arkasından konusmuslardır umarım sızın ole olmaz sımdıden basarılar!
  • xf bayrağı senden devraldım, ben de 325'lere yardım ediyorum. :P
  • kimse yokmu yav Balıkesirde sınava girecek
  • Aday Nu. 32350
    Adı Soyadı SERKAN ÜNSAL
    Baba Adı FAHRİ
    Doğum Yeri SÜLOĞLU
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Bakım
    Statüsü Er
    Branşı
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi BKM. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
    BALIKESİR
  • Aday Nu. 31136
    Adı Soyadı SALİH EMRE ÖZER
    Baba Adı AYDIN
    Doğum Yeri BAYBURT
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Bakım
    Statüsü Er
    Branşı
    Kabul Toplanma Merkezi
    BALIKESİR
  • fixius :D
  • Aday Nu. 42263
    Adı Soyadı MEHMET YAĞIMLI
    Baba Adı İSMAİL
    Doğum Yeri BEYŞEHİR
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Bakım
    Statüsü Yedeksubay
    Branşı BAKIM TK.K.
    Kabul Toplanma Merkezi
    BALIKESİR
  • ÖZGÜR ÖZSÜER BKM OKL VE EĞT MRK KL.LIĞI BALIKESİR ozgurozsuer@hotmail.com
  • Aday Nu.
    Adı Soyadı MUSTAFA ZAİK UYANIK
    Baba Adı GÜÇLÜ
    Doğum Yeri KOCASİNAN
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Bakım
    Statüsü Yedeksubay
    Branşı BAKIM TK.K.
    Kabul Toplanma Merkezi
    BALIKESİR

turk19e@hotmail.com

buyurun arkadaşlar, hepimize hayırlı olsun..
  • melihkoli bende hataydanım eklersen sevinirim aynı yere gidecez sonucta ersinbirkan@hotmail.com
  • Hepimize hayirli olsun arkadaslar 25 yil once Pederbey'in askerlik yaptigi yere simdi ben gidiyorum :)

charenton@hotmail.com devreler ekleyebilir.
  • emre_83_fb@hotmail.com ekleebilirsiniz dewreler
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.