Şimdi Ara

Baldur's Gate 3 (v4.1.84.2021) Türkçe Yama ~%85 [ OpenAI GPT-3 Translate ] (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
606
Cevap
26
Favori
73.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ikide bir nerde yazdım? bir kere yazdım! o gün cevap yazmadın da içine tuttun tuttun şimdi mi patladın? işine gelince nasılda hak hukuk biliyorsun ama bak. işte hep böyle ol. benim bahsettiğim ney senin yazdığın yazı ney. ne güzel kendine göre uyarlayıp atıyorsun bazı şeyleri işine geldiği gibi. sen o konuda tek yorum mu yaptın. alzaymır olmuşsun sen, tedavi ol derim.! ayrıca senin hesaba göre, herkes birşeyleri ispatlamakla mükellif o zaman. bu forumda hergün binlerce idda atılıyor ortaya. Ben yine olsa yine söylerim. o sahte hesabın senin yada karapathian'ın olduğundan %100 eminim. benim şahsi görüşüm yine arttı ve %53 ile sensin. belki başkaları diğerini seçer. belkide seni. bilemeyiz..  

• yabqu22 Y kullanıcısına yanıt

Genel olarak ta anlamadım. Zaten yoruma yazdım hiç bir şey anlamadım hiç oynamasam iyiydi dedim. Kırılma noktasını sadece anlamadıgıımı nereden çıkardın. Google translate yamalarının savunlacak yanı yok bence. Oynarsanız siz bilirsiniz en azından google translate yama yapan kişilerin profili şöyle olmaı bana göre. İngilizce bilen ve çeviriye üşenen birisi olacak. Çevirecek translate ile biraz da düzeltip yayınlayacak. Aylarca ugraşmayacak bir yama için. Bence translate yama olacaksa böyle olmalı.

• Ağlama duvarına dönmüş konu GPT 3 tokadı vuracak hepinize !!

• harunefetr kullanıcısına yanıt

bazı sahneleri anlamadım burlar kırılma noktasıydı dedin ya ona ithafen yazdım. genelinden bir şey anlamadıysan o zaman yapacak bir şey yok. sana kitap gibi çevrilmiş bir yama lazım. öylesi de resmi çevirilerde bile nadir var. dediğin örnek güzel, onuda herkez yapar mı, sanmam. ben oynadığım 4 oyunu anladım. saçma sapan yerler vardı bunu inkar etmem, çoğu resmi çeviride de var onlar. translate yamanın şu savunması olur, çok sevdiğin bir oyun vardır, anlamazsın, ahh ulan dersin translate de olsa oynasam azcık anlasam şunu, en azından görevleri anlasam sürekli alt tab yapıp parça parça çevirmesem dersin. bu tür olayları yaşayan insanlar translate yama uygulaması gayet güzel. tekrar ediyorum oynadığım 4 oyunda gayet oynanabilir seviyedeydi. diğerlerinide zamanla oynarım.

Konuyla en alakalı cümleyi koyuyorum; "ama sen o gün bir sürü şey demiştin."

İddianı ispatla diyorum; "Benim bunu ispatlama imkanım yok ama yüzde 100 eminim."

bla bla bla

Benim hesaba göre ortaya bir iddia atıp yüzde 100 eminim diyen birisi iddiasını ispatlamak zorundadır. İspatlayamıyorsa ya da "benim bunu ispatlama imkanım yok" diye kıvırıyorsa yalnızca bir zavallıdır.

Bir konuda hakkını verecem ama . Tropico 5'e az bile demişsin. O yama Türkçe oyun çevirisi tarihinin muhtemelen en rezil yamasıdır. Bir de outlast 2 vardı. "Oh bok, kahretsin" efsanesinin olduğu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adol125 -- 16 Ekim 2020; 23:55:54 >
  • Adol125 kullanıcısına yanıt

daldan dala o kadar çok atlıyorsun ki...

kendi açtığın konuda yine herzamanki gibi işine gelen tek bir cümleye odaklanmışsın. "Bir sürü çevirmen, çeviri ekibi vs ayrıldı DH'den yani DHde yama yayınlamayacak olan tek ben değilim." bunu yazdım diyorsun. bundan başka hiç yorum yapmadın dimi? aferin sana...

Forum yöneticileri ve moderasyonuyla görüş bana 10 dakikalık yetki versinler o sahte hesap ile seninkini karşılaştırayım. sonra buraya gelip sana diyeyim ki evet o sensin. yada diyeyim ki hayır sen değilsin. madem bu kadar ispatlanmasını istiyorsun sen bunu yap bende sana ispatlayayım. bişeyin üstüne ne kadar çok gidersen o kadar çok şüphe çekersin. 3.kez söylüyorum o gün ortaya 2 kişi attım. halen daha lafımın arkasındayım. bana tutturmuşsun çocuk gibi ispatla ozaman diyorsun. ispatlamamı istiyorsan konuş görüş yetki verdir bakayım. haa bunları yapamayacaksan, saçma sapan burda duyar kasma. yok ispatla yok şunu yap yok bunu yap diye. insanlarda akıl var göz var nizam var. neyin ne olduğunu farkedecek kapasitede insanlar var bu forumda. sen her ne kadar ölücü, pislik gözüyle görsen de...

yazıalnları kendine göre şekillendirmekten vazgeç. haa etmem diyorsan, bende senin yazılarını kendime göre şekillendireyim sunayım. sen zararlı çıkarsın. ben her konuya dem vuruyorum sen belli bir yere. hesap senin değilse, hesap benim değil kardeşim ister inan ister inanma, kimseden korkum yok, gelir burda ne varsa açık açık söylerim milletin yüzüne ne sahte hesap açacam dersin. helal olsun deriz. sen ısrarla olmayacak şeyi, yetki sınırımız olmayan şeyi, çocuk gibi hadi yap, yapsana, yapmazsan şöylesin, böylesin muabbetine giriyorsun. HALA LAFIMIN ARKASINDAYIM! bahsi arttırıyorsun %54.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabqu22 -- 17 Ekim 2020; 0:23:14 >

• yeni bir güncelleme yok mu hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Derkanuss

yeni bir güncelleme yok mu hocam

5 kişi ile paylaştım geri dönüş yapacaklar ona göre düzelecek bazı yerler.

çünkü rpg oyunu bazı kendine has terimleri var oyunun onların bulunması lazım.

en son :D uydular kelimesini bulduk yoldaşlar olacak mesela bunu gibi komik eş anlamlı bazı kelimeler çıka biliyor arada :D

tek kelimelerde bazen sapıta biliyor ama cümle içinde düzgün kulanıyor :D

>uydular<

>Yoldaşınız öldü! Onu diriltmek için Yeniden Doğuş parşömenini kullanın.<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zartzurt456 -- 17 Ekim 2020; 1:24:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zartzurt456

5 kişi ile paylaştım geri dönüş yapacaklar ona göre düzelecek bazı yerler.

çünkü rpg oyunu bazı kendine has terimleri var oyunun onların bulunması lazım.

en son :D uydular kelimesini bulduk yoldaşlar olacak mesela bunu gibi komik eş anlamlı bazı kelimeler çıka biliyor arada :D

tek kelimelerde bazen sapıta biliyor ama cümle içinde düzgün kulanıyor :D

>uydular<

>Yoldaşınız öldü! Onu diriltmek için Yeniden Doğuş parşömenini kullanın.<

Alıntıları Göster

Terimler sözlügü vardı Baldur's gate'in haberiniz olsun hocam.

Belgeyi atıyorum: https://forums.beamdog.com/discussion/26550/terim-belgesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunefetr -- 17 Ekim 2020; 1:28:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: harunefetr

Terimler sözlügü vardı Baldur's gate'in haberiniz olsun hocam.

Belgeyi atıyorum: https://forums.beamdog.com/discussion/26550/terim-belgesi

Alıntıları Göster

>Scroll of Revivify< olarak geçiyor oyun içinde

ordaki belge var elimde olanları değiştirdim bazılarını ama yeni terimler ve bölgeler var.

denk geldikçe düzeltiyorum :D

• @Adol125 öyle engelleyip kaçmak anca sana yakışır zaten. kimin kıvırdığı yorumlarda belli. tutturmuşsun bir ispatlayı. İspatlamıyorum, senin kuralların ve hükmün benim nezdim de yok sayılır. O fake hesap ya sensin ya karapathian. bunu gene söylicem gene söylicem. 6 yaşındaki çocuk gibi "hadi ispatla hadi ispatla hadi ispatla" ben dahil 6 kişi daha bu görüşte. bu kadar ispat yeter adam olana. git yazdığın konulardaki yorumlara bak ispatların orda. çok bile sana... yukarıda forumdan gidecem demedim diyorsun tek bu mesajı attım diyorsun, şimdide tutmuş birsürü mesaj attım sana mı sorcam diyorsun. işte bu senin ne kadar karaktersiz karı gibi kıvıran ve işine geleni söyler biri olduğunu gösterir. karaktersizlik öyle bir yer etmiş ki sende, 2 gün önce yazdığım şeyi hazmedememişsin bugün gelmiş boş boş konuşupda kendini aklayacam diye uğraşıyorsun. ulan 7 düvel biliyor ne bok olduğunu, daha neyin edebiyatını yapıyorsun sen. bide bana diyor edebiyat diye, senin yaptığının yanında benim ki yok sayılır. seni insan yerine koydum sorularına adam akıllı cevap yazdım, karşılığında paşam yine o dünya kadar egosuyla bizi küçümsüyor. olmadı hakaretler ediyor, yok şerefsizmiş de, dalaksızmışda, ciğersizmiş de. şu forumda bana şeref,hâya,onur dersi verecek son kişi sensin be yaptığın şerefsizlikler yanında. aaaa tabi sen şimdi yine ispat istersin, ispatlar yazdığın tüm konularda gidip baksın millet. beyin yaşı henüz daha 14 olamamış birine bende tuttum adam insan yerine koydum da laf anlatmaya çalışıyorum. oysa doğru yaa, senin gibiler anca hakaretten küfürden anlar. ozaman beynin idrak mekanizması çalışmaya başlar... Takılmış bir şeye ispatla, ulan sen önce hafızanı bi ispatla, dediğin şeyleri demedim diyorsun bide burda bana demogoji yapıyor. kıt beyinli, geçen yorumlarda da adamlık seviyeni steam hesabında ki oyunlara göre ölçüyordun. hata bende niye cevap yazdıysam sana, insanlık tarafıma denk geldi. Hadi git şimdi ispatla, ispatla, ispatla diye kudur kendi kendine. itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı misali. Bahsini arttırdım. %55. Kudurmaya devam et. Terbiyesiz, ahlaksız insan! @Adol125

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabqu22 -- 17 Ekim 2020; 2:10:59 >

• Fake hesap mevzusunu git moderatörlere sor. Sana gereken cevabı verirler. Cevap alamazsan da boşu boşuna kendi kendine teori üretme. Dünya da düz mü?     Ne komik insanlarsanız ya.

• harunefetr kullanıcısına yanıt

Haha, çok komik insanlarız biz yaaa evet dünya karedir. seni mi gönderdi yardıma? göndermediyse sana kemik atan kim? ne diye her oltaya geliyorsun, ne sazan adamlarsınız yaaaa...    

• @ yabqu22

ADOL seni engelleyince hakaret edip engellersin anca yazmışsın. Ama ben sana laf söyleyince agarına gidip hemen engellemiş bile beni. Yine kendinizle çeliştiniz. Bu kaçıncı sayamadım. Kemik atan meselesine gelince ben bir avcıyım sırtlan ve çifte standartlı insanlar görünce dayanamayıp direk avlıyorum. Trajedik sonu yaşadın sen de işte.   Millete öyle iftira atması kolay git moderatörlere sor. Buranın moderatörleri var ne diye kendi kendine element üretiyorsun? :D Sarayda kralları eglendirenler vardı neydi onların ismini unuttum sen de beni öyle eglendiriyorsun. Birde fake hesaplarla gelip kendi yorumlarınızı begeniyorsunuz bir kaç kişi aranız da anlaşmışsınız onlarıda biliyorum.

Ahahah hocam gece gece çocuğu nası sıkıştırmışın öyle yazık ya ben bile üzüldüm Sal şu HacıMurat131 i ve panpalarını, kendi küçük dünyalarında eğleşsin dursunlar. Yazık gariplerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullaniciadi12 -- 17 Ekim 2020; 6:13:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam 4 gün oldu yama yok hala 1 2 gün içerisinde paylaşıcam demiştin bende bulduğum kelime hatalarını prntscreen yapar atarım buraya daha hızlı olur şimdiden paylaşırsan toplu toplu millet atar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mavidost52 -- 17 Ekim 2020; 9:13:5 >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.