Şimdi Ara

balans ayarıyla seste bozulma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba, sony cdx gt616u model teybim var ve üzerine basit koaksiyel hoparlörler bağlı. bugün tek tek hangisinde bozulma var diye denerken sesi tam sağa ve tam sola aldığımda basın daha tok ve net geldiğini fark ettim.
    balansı tam sol veya tam sağ yapıyorum be daha güzel ses alıyorum ama ortaya getirince bass kayboluyor tenekemsi bir sese dönüşüyor çıkan ses. bunun nedeni ne olabilir ve nasıl çözebilirim bilen var mı?
    ayrıca biraz sesi açınca aşırı bozulma oluyor seste kablolar eski sanırım değiştirmem düzeltmeme yardımcı olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hoparlör bağlantı hatası (error = 85Acet speaker terminal)

Uyarısı..

Çözüm

Hoparlör kablosu eski ise mutlaka değiştirin, çünkü sökmüşken, kabloyuda değiştirin, içiniz tam rahat etsin.

1) yeni kabloyu, hoparlör uçlarına ++//--- kontrol ederek bağlayınız ..

2) hoparlör ++//--- tam anlamak için , yanınıza Bir adet kalem pil alınız.

3) Hoparlör kablosunu teybe bağlamadan, pil uçlarına deyirin, tam deyirme anında hoparlör dışa hareket ediyorsa, pilin + sındaki kabloyu, işaretleyip,, teyp çıkışının ++ sına baglayiniz.

4) bu işlemi her hoparlör için tekrarlayınız, pile deydigi anda, hoparlör dışa hareket yapıyorsa , pilin + sındaki kablo, hoparlör + dır. Pile 1 saniyeden daha az bir süre deyirin, hareketi görünce bırakın yanii.

Hayırlı Günler

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Hoparlör bağlantı hatası (error = 85Acet speaker terminal)

Uyarısı..

Çözüm

Hoparlör kablosu eski ise mutlaka değiştirin, çünkü sökmüşken, kabloyuda değiştirin, içiniz tam rahat etsin.

1) yeni kabloyu, hoparlör uçlarına ++//--- kontrol ederek bağlayınız ..

2) hoparlör ++//--- tam anlamak için , yanınıza Bir adet kalem pil alınız.

3) Hoparlör kablosunu teybe bağlamadan, pil uçlarına deyirin, tam deyirme anında hoparlör dışa hareket ediyorsa, pilin + sındaki kabloyu, işaretleyip,, teyp çıkışının ++ sına baglayiniz.

4) bu işlemi her hoparlör için tekrarlayınız, pile deydigi anda, hoparlör dışa hareket yapıyorsa , pilin + sındaki kablo, hoparlör + dır. Pile 1 saniyeden daha az bir süre deyirin, hareketi görünce bırakın yanii.

Hayırlı Günler

Hocamında dediği gibi - + kutuplarını kontrol et aynısı başıma geldi daha geçen yanlış bağlamışım artıyı eksiye bağlamışım söktüm tekrar bağladım düzeldi. Kolay gelsin

• tesekkurler cevaplariniz icin hoparlorlerden biri ters bagliymis onu degistirerek cozdum ben de. kabloyu degistirmeyi dusundum ama kaportanin icinden vs gececek nasil yapacagimi tam bilmiyorum o yuzden ellemedim hic.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.