Şimdi Ara

Baklavacı Şemsettin Fiyatlar Yanıyor..Cevizli 14 Fıstıklı 21 Lira / istanbul subesi Cevizli 15 Fıstıklı 23 lira / Firmadan Açıklama Geldi.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.823
Cevap
88
Favori
332.362
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alcarinquue

Kargo ile alan oldu mu? Sitelerinde satın al seçeneğini bulamadım. Numaralarını arayıp, o şekilde mi sipariş veriliyor? Bir de ne kadar günde geliyor?
    Hocam otogardan alim yapiyormusuz yani otobusle ayni gun icinde geliyor sanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • capadayim nasil alicam arkadaslar

• Laboratuarda falan bunun testi yapılamaz mi

• Fotoğraflarına şimdi baktım da içindeki fıstıklar kuruyemişlik fıstık. Onun da tadı baklavalık fıstık gibi olmaz. İkisinin farkı ne derseniz baklavalık fıstık fıstığın çağla halidir ilk olgunlaşıp içini doldurmaya başladığı halidir. Hasatı bu haldeyken diğerine göre 1 ay önce yapılır. Ağırlık olarak kuruyemişlik olanın yarısı ağırlığında olur, o sebepten de fiyatı normal fıstığın iki katıdır. Antep’te Kuşboku diye geçer ismi. Ucuz olmasının sebebi bu sanırım 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExterminaTR -- 14 Ocak 2019; 1:7:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu konuyu göre göre benim de sipariş veresim geldi. Urunlerin gonderi ucreti nedir? Belirli bir kg üstüne ucretsiz gonderim vs var mi?

• Mersin'de şubeleri var galiba ama bulamadım. Farklı farklı yerler çıkıyor. Bulsam deneyeceğim yorum okumaktan içim şişti.
  • Konuda 5 dakika durunca insanın canı çekiyor.
  • İri fıstıklı ve Cevizli’yi bayilerinde denedim. Gerçekten de malzeme iri iri.
    Hamuru, meşhur pahalı markalardaki kadar çıtır değil. Ucuz baklavalardaki glikoz şurubu ya da nişasta bazlı şeker tadı asla gelmiyor ve mide yanması vs yaşatmıyor .
    Sonuç olarak a kalite mi değil, çok daha iyilerini yedim ama üç beş katı fiyata. Kesinlikle pişman olunmaz, parasını sonuna kadar hak ediyor hatta fiyatından daha iyi lezzete sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S£rkAn -- 14 Ocak 2019; 3:5:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nétwork kullanıcısına yanıt
    Hocam 1 kilo ısmarlarsan söyleyeyim

Pozcu adesenin tam karşısında. Rent a car’ın yanında.

• quote:

Orijinalden alıntı: ckr2424

Hocam 1 kilo ısmarlarsan söyleyeyim

Pozcu adesenin tam karşısında. Rent a car’ın yanında.
    Adreslerden biri doğruymuş demek. Mezitli belediyesinin aşağısında da görünüyor bi adres ama emin olamadım.
    Mezitliyi ilk defa duydum ama pozcudakinin önünden geçtim gördüm

• quote:

Orijinalden alıntı: ckr2424

Mezitliyi ilk defa duydum ama pozcudakinin önünden geçtim gördüm
    Denk gelirsem ben de alayım, ölecek değiliz çok çok bim tatlısı kadar zarar verir.
    Önünden defalarca geçmeme rağmen hiç dikkatimi çekmemişti. Normal sıradan bir tatlıcı sanıyordum. Meğer Türkiye çapında adı duyulmuş. Gidip ben de alacağım biraz bakalım nasılmış. Dediğin gibi ölmeyiz ya

• quote:

Orijinalden alıntı: ExterminaTR

Fotoğraflarına şimdi baktım da içindeki fıstıklar kuruyemişlik fıstık. Onun da tadı baklavalık fıstık gibi olmaz. İkisinin farkı ne derseniz baklavalık fıstık fıstığın çağla halidir ilk olgunlaşıp içini doldurmaya başladığı halidir. Hasatı bu haldeyken diğerine göre 1 ay önce yapılır. Ağırlık olarak kuruyemişlik olanın yarısı ağırlığında olur, o sebepten de fiyatı normal fıstığın iki katıdır. Antep’te Kuşboku diye geçer ismi. Ucuz olmasının sebebi bu sanırım 😊
    29 yıllık antepliyim hiç kuşboku diye fıstık duymadım. O dediğiniz ben fıstık olmasın?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parasına göre mal işte. Konuda fıstık değil diyen mi ararsın yoksa laboratuar testi falan. Alıp alacağı 1 kg baklava.
    İzmirde olsa bende alırdım. 25 lira verip 100 liralık baklavayla mı yarıştıracağım?
  • Ben memlekette yemiştim tadı lezzeti harika. Adam şekerden, şerbetten kazanıyoruz demişti :D

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Benim umrumda hocam, olur mu hiç öyle. Burası forum :)

Bu arada buz dolabında saklayabilir miyiz? :)

Buzdolabindan cikarip direk yiyemezsiniz. Oda sicakliginada 1 saate yakin beklemeli. Katı yağın erimesi lazim. 2 ye bolup birini dolaba birini masaya koyarsiniz. Masadaki bitince dolaptakini cikartirsiniz. Fakat
    Tatli 4 gun sonunda bozulmaya basliyor.
    O yuzden en iyisi hepsi ortada dursun 1 gun beklesin, 2 gune yiyin gitsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ckr2424 C kullanıcısına yanıt
    İlla ölücülükmü yapıcaksın

• daniel_wellington D kullanıcısına yanıt
    Kendince gurme olan biri olarak ben cevaplıyım baklavacılar arasında özellikle antep de en kaliteli fıstığa yeşil ve aroması yüksek fıstığı kuşboku diye niteler baklava ustaları çok kez şahit oldum

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.