Şimdi Ara

Baklavacı Şemsettin Fiyatlar Yanıyor..Cevizli 14 Fıstıklı 21 Lira / istanbul subesi Cevizli 15 Fıstıklı 23 lira / Firmadan Açıklama Geldi.. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.823
Cevap
88
Favori
332.241
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende denemek içim yarım kg tereyağlı fıstıklı baklava aldım. Üstü çıtır içindeki fıstıklar iri iri ve yediğin zaman içini fazla yakmıyor yani ben bayağı beğendim. Fırsat buldukça yolum düştükçe almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • satın alıp tadan varsa o zaman tahmin ettiğim şekilde ,

konudaki fiyatlardan şüpheleniyorum tahminim urfadaki yevmiyeyle ist. teki aynı olmayacağı için orada ucuza adam çalıştırıp dükkan kirası vermeyip merdivenaltı üretimle o fiyat oluyordur
  • Urfalıyım.Şemsettin güvenilirdir rahatlıkla alabilirsiniz, kendi fıstıklarını yetiştiriyorlar maliyet düşüyor o yüzden.İçinde bezelye var diyenler gitsin kilosuna 100 TL versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Adam neden aracıdan alsın ki?

Gider kendi yetiştirir yada tarladan satın alır?

Siz 3. 4. El kişiden alabildiğiniz fiyatı üretici fiyatı ile karşılaştırıp şu fiyata olmaz demek çok komik.

Güllüoğlu vs firmalar fahiş kar ile satıyorlar zaten. %200 yerine % 50 kar ile sürümden kazanan adam illa hileci olacak diye kural mı var?.

Köfteci yusuf çok güzel bir örnek mesela.
    Ben o fiyata satmasi zor dedim. İmkansız demedim. Ayrica kofteci Yusuf bence iyi bir örnek değil. Cunku o kadar ucuz değil. 150 gr porsiyon köfte 15 tl. Yani kilosu 100 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 13 Ocak 2019; 22:51:25 >
  • Şanlıurfa Bozova’da görev yapıyorum şemsettinin fabrikası çalıştığım yere çok yakın. Baklavaları gayet lezzetli zaten fabrikanın çevresi fıstık bahçesi dolu muhtemelen kendi fıstıklarından yapıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-753AA071F

ülkerden 25 kiloluk nişkoz şerbetleri geliyodu fabrikaya teneke teneke. keşke zamanında fotoğraflarını çekseymişim. gerçi bizim insana onları göstersem ucuz diye yine alırlardı değişen bişey olmazdı.
    Urfa da mi yasiyorsunuz hocam? Olayi biraz açabilir misiniz?

• Arkadaşlar o kadar okumadan sonra kayseri şubesinden hem cevizli hem fıstıklı baklava aldım. Fıstıklı baklavalar tereyağlı kg 26, tereyağsız kg 22 TL, cevizli kg 14 TL, bütün ev ahalisi yedi ve memnun kaldı, fıstıklar iri ve bol, bence fiyatına göre gayet kaliteli ve lezzetli herkese iyi aksamlar...

• Bu konudaki son mesajimida yazayim :) kimin umrundaysa sanki :)))
    Tatlılar tazeyken yenmemeli. En az 1 gün bekletilmeli. Künefe hariç 😆😅

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    hayır istanbul dediğim şey tatbak için geçerli
  • Umut Aşkın U kullanıcısına yanıt
    Tanıştığım antepli bir baklava ustası dedimiştiki 1 tepsi baklava sattığım zaman 2 tepsi kazanmazsam o işi yapmam. Benim buradan anladığım özellikle Antepte kar oranı çok yüksek. Şanlıurfa da maraşta yapılan baklavaların antep baklavası dan farkı yok. Ama fiyat neredeyse yarı yarıya.

O sizin 70 80 100tl lik baklavalar keriz.avi

Şemsettin usta fıstıklı kendi üretiyor maliyeti düşürür. Ayrıca tereyağlı balklava dediği yüzde 100 değilde atıyorum yüzde 40 tereyağlıdır. Bu şekilde maliyeti yiyice indirebilir. Zaten baklavanın para eder kısmı fıstığı. Fıstık ucuz alınırsa maliyet düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 14 Ocak 2019; 0:4:6 >
  • hamemo kullanıcısına yanıt
    Ulan gece gece güldürdünüz hocam ya.
  • Benim umrumda hocam, olur mu hiç öyle. Burası forum :)

Bu arada buz dolabında saklayabilir miyiz? :)
  • Teşekkürler

• Bu fıstık fiyatlarını kim söylüyor anlamıyorum. 200-250 uçuyor maşallah. Adana gıda toptancıları sitesine gidin 130-150 lira kilosu tüm iç fıstığın. Ki bu adam 3. satan. Tarla sahibi tüccara satıyor, tüccar işletip kar edip Adana'daki toptancı ya satıyor. Adana'daki toptancı kar edip 130-150 liraya iç fıstık satıyor. Baklavacı bunu ilk elden 100 liranın altına alamıyorsa işi bıraksın zaten. En çok fıstık kullanılan baklava da bile malzeme maliyeti 20 lirayı bulmaz.

• Yahu boşa tartışıyosunuz adamlar face de yazmış, 1 kg baklava da 135 gr fıstık varmış..

Ayrıca fıstıklı baklava nebati yağlı diğer fıstıklı olan tereyağlıymış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 14 Ocak 2019; 0:24:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne baklavaymis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-753AA071F

hayır istanbul dediğim şey tatbak için geçerli
    Tatbak şeker kullandığını iddia ediyor. Hem elemanlar, hem ürün açıklamaları o şekilde. Hatta eleman fabrika halka açık gidip görebilirsin üretimi diyor. Baklava ve bir çok ürün şekerle.. İstisnai bir kaç üründe glikoz vs varmış..

Senin söylediğin gibiyse vay halimize

• Kargo ile alan oldu mu? Sitelerinde satın al seçeneğini bulamadım. Numaralarını arayıp, o şekilde mi sipariş veriliyor? Bir de ne kadar günde geliyor?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.