Şimdi Ara

Bakım için kalan km göstergesi çok hızlı azalıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kontağı açtığım zaman kısa süreli olarak görülen ve bakım için kalan km'yi gösteren km değeri her yolculuktan sonra neredeyse dört kat mesafe gitmişim gibi azalıyor

Mesela;

Araç 180 bin km'de iken bakım için 20 bin km kaldığını gösteriyor. 2000 km yol yapıp 182 bin km olduğundaysa bakıma 18 bin değil 12bin km kaldığını gösteriyor.

Arıza görülmüyor, servis fikir yürütemedi.

Bunu yaşayan, bilen var mı? Sebebi ne olabilir, çözümü nedir?

Söz konusu araç: 2003 model Peugeot 206 1.4 otm xline Benzin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazilimsal bi sorun olabilir de hic muhim bisey degil ki.

Ben bunu sorun olarak bile gormezdim. Hic bakmadim daha bakima kac km kaldigina.

siz bakim yaptirdiginiz km.yi unutmayin ya da bakim kagidini saklayin ordan takip edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Yazilimsal bi sorun olabilir de hic muhim bisey degil ki.

Ben bunu sorun olarak bile gormezdim. Hic bakmadim daha bakima kac km kaldigina.

siz bakim yaptirdiginiz km.yi unutmayin ya da bakim kagidini saklayin ordan takip edin.

Aslında buradaki problem sadece göstergedeki bir tutarsızlık değil. Kaldı ki değer sıfırlandıkça kendim resetliyorum.

Araba kullananlar muhakkak şu konuda benimle hemfikirdir. Bir araçtaki arızada önemli olan şey arızanın kendisinden çok arzanın altında yatan sebeplerdir. Bu konu fransız araçlarda daha belirgindir, karışık sisteme sahiptir. Aracımdaki bu durum önemsiz bir kusur olabileceği gibi ciddi bir soruna işaret ediyor olabilir. Gerçek sebebini öğrenmeden içim rahat etmeyecek, canımızı emanet ediyoruz.

Bu sebepten arıza ile ilgili bir şeyler bilen ve tecrübesi olan kişilerin fikirlerini almak istiyorum.

Yine de vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler.

• BMW aracı devirli kullanırsan bakım araşığını kısaltıyor

• HOCAM SORUN ARABANIN PEJO OLMASI.

• akü kutup başını çıkarıp dener misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

akü kutup başını çıkarıp dener misiniz?

Cevaplarınız için teşekkürler. Bu işlemi yapmam başka arızalara yol açabilir diye düşündüm

• niketnac kullanıcısına yanıt
    tarih saat sıfırlanır. orijinal teyp varsa ayarlarsın ama double teyp vs. varsa ayarlanmıyor diye biliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.