Şimdi Ara

Bakan Ziya Selçuk : “Eğitimde Asıl Yük Öğretmen Maaşlarıdır “. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
1
Favori
15.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
144 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Öğretmenlerin maaşı düşürülsün oyun AKP'ye" diyen biri var bu forumda çok bir şeye de yorum yapmaya gerek yok.

• özel sektörde olsanız 3 gün işe gitmesen kapının önüne koyarlar,bence bu dönemde artık çalışmadıkları ay ücretleri kesilsin, gitmediği aylarda aç bırakılmasında asgari ücrete düşürülsün..(aynı olay diğer memurlar içinde geçerli olsun)

zaten yasaklar gelirse corona raydan çıkarsa herkesin maaşı kesilmeye başlar dünyada, sadece karnımızı doyurmak için yaşıycağımız günler yakın.Bakan Ziya Selçuk : “Eğitimde Asıl Yük Öğretmen Maaşlarıdır “.  mega buhran kapıda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Ağustos 2020; 23:12:32 >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt

Bu hangi animasyon merak ettim.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

hızlı ve tüylü filmi

• bu atanmış memur kişi çok yanlış iş yapmış. milletin aklına diyanetin devasa bütçesinin nerelere harcandığını getirmiş. bu bakan görevden alınır bence. durduk yere vatandaş, "diyanetin bu kadar bütçesinin hesabını sormak yerine, ülkenin geleceğini yetiştiren öğretmenin maaşını dert etmek nedir?" diye sormaya başlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adamı öğretmenler ve biz hak ediyoruz.

Öğretmenin saygınlığı bu adamlar döneminde bu kadar dip yaptı.Nereden nereye.(Öğretmen çocuğuyum).

Eğitimin hali ortada , zihniyet ortada ve bu zihniyete yıllarca sessiz kaldınız.

Bu arada pasta küçüldükçe en az organize olan öğretmenlerin üzerine daha çok gidilecek , yandaş payı küçülecek deyil ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 29 Ağustos 2020; 23:27:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nazaman

İmamlarinki sorun olmuyor ama ogretmeninki sorun oluyor.himm

İmamlarınki de sorun oluyor.

Ama imamlarınkinin sorun olması öğretmenlerinkinin sorun olmadığı anlamına gelmiyor.

• HAHAHAHA

LAN HANİ ÜLKE ŞAHLANIYORDU????? ÇOCUKLARIMIZI GÜN BOYU EMANET EDECEĞİMİZ ÖĞRETMENLERE MAAŞ BİLE VERMEKTEN ACİZ BİR DURUMA MI DÜŞTÜK?

HALBUKİ BİN TÜRLÜ DÜMENLE KADROYA ALMAYIP ÜCRETLİ ÇALIŞTIRDIĞINIZ ÖĞRETMENLER OLMASINA RAĞMEN.

HALA ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR OKULLARDA BUNU SİZ SÖYLÜYORSUNUZ. YAMALI YAMALI KAPATMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ .

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Bu adamı öğretmenler ve biz hak ediyoruz.

Öğretmenin saygınlığı bu adamlar döneminde bu kadar dip yaptı.Nereden nereye.(Öğretmen çocuğuyum).

Eğitimin hali ortada , zihniyet ortada ve bu zihniyete yıllarca sessiz kaldınız.

Bu arada pasta küçüldükçe en az organize olan öğretmenlerin üzerine daha çok gidilecek , yandaş payı küçülecek deyil ya.

Aman hocam öğretmenin 3 ay tatili var öyle deme. Birisi işten eve gelince kaba organını yayar oturur, diğeri program hazırlar. Ne anlatacağına bakar, çalışır. Sınav sorusu hazırlar, sınav sorularını çözer. Sınavları okur.

• Doğru demiş asıl yük öğretmen maaşı eğitim için öğretmene de gerek yok ki.Öğretmen olmazsa para alıp yatıyoru kime söyleyecek, çocuğunun veya kendi suçunu kime atacak, MEB yöneticileri kime fırça atacak vs...

İnşallah 21 Eylülden önce hatta haftaya okullar açılır. Bana kalsa haftaya açarım vallahi okulu özlemişim. 6 Aydır evdeyim ailem için dışarı çıkmıyorum ve milletin rahatını görünce sıkıldım.Seminerin ilk günü kafa derim olmak üzere her yerim güneş yanığı oldu o derece güneşe hasret kalmışım vitamin depoladım.Benim gibi evde oturan da var gezdikleri yeri ballandıra ballandıra anlatan da var.

Öğretmen düşmanları için net maaşım 4200 Bes olsaydı 4000 olurdu. Ne araba ne ev var üstüne bekarım.MEB te asıl parayı vuranları ancak öğretmenler bilir. Cahil yurdum insanı anca atıp tutsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5F6A14216

"Öğretmenlerin maaşı düşürülsün oyun AKP'ye" diyen biri var bu forumda çok bir şeye de yorum yapmaya gerek yok.

hasetlikte nirvana ...

bugüne kadar hep eleştirdi. ama iş kendi egosu için hasetlendiği mevzuya gelince bütün eleştirilerini bir kenara bıraktı ve oy vericem diyor...komedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 30 Ağustos 2020; 0:14:36 >
  • Herkes boş atıyorda kimse demiyor bu adam ne diyor diye. 113 milyar ₺ MEB bütçesinin 98 milyar ₺ personel maaş ve sigortasına gidiyor kalan 15 milyar ₺ ise eğitim harcamalarına gidiyor.

Genel memur sayısına bakıldığında Bütün sağlık bakanlığı + emniyet birimleri + diyanet personeli sayısı öğretmen sayısından daha az.

Burda bakanı öğretmen düşmanı ilan edeceğinize ekonomik açıdan bakarsanız tabloyu net görürsünüz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eşim öğretmen olarak atandığından beri hayatımızda hiç adını bile duymadıgımız şehirde 3 senedir yaşıyoruz ve ben 3 senedir işssizim aldığı maaş 3800 bebeğimiz oldu diye 4100 veriyorlar baktığınızda 2 asgari ücret maaşı bile değil şuan bir öğretmen maaşı ben çalışmıyorum düşünün tek benim gibi değil sizler öğretmenleri sadece büyük şehirlerde yaşayanlardan ibaret zannediyorsunuz bu ülkede 81 il 922 ilçe 18bin köy var sizler sadece sanayi bölgelerin iş bölgeleriinn olduğu yerdeki öğretmenleri görüyorsunuz yada birbirleriyle evlenen memurları görüyorsunuz ne kadarı böyle hepsimi böyle sizler birşey gördüğünüzde bütün yanlış yada doğru bu kafasında yaşıyorsunuz değil budünyada milyarlarca insan yaşıyor herbirinin hayatı yaşantısı farklı sizler geriye kalan 19 bin yerde öğretmenler bu parayı alıyor hepsi böyle diyorsunuz yok öyle heryerde 30 saate gireyim yok hafta sonu kurslara gireyim para kazanayım 5bin 6bin alayım yok öyle kaçı alıyor bunların hepsimi zannediyorsunuz eşi benim gibi öğretmen asker veya kamuda çalışan bir memur değil de bir meslek sahibi olan insanlarsa allahın unuttuğu şehirlerde köylerde ilçelerde kocaları senelerce kalan binlerce öğretmen eşleri var bazı şehirlerde iş bile yok okadar üniversite okuduğun halde bazen evde kalıp evde kafayı yememek için direniyorsunuz sizler öğretmenlerin aldığı 3800lira para size soruyorum bu para çok paramı 4sene önce olsaydı enflasyona göre cok paraydı ama şimdi 2300 lira asgari ücret neyse 3800de odur 2siyle artık geçinmek çok zor 3800 de para değil 2300de ben öğretmen maaşıda asgari ücrette artık çok az diyebilirim siz yük diyorsunuz bu insanların çoğu kötüde olsa üniversiteden mezun oluyor ülkede çok üniversite var herkes öğretmen çıkıyor diyorsunuz kolaysa sizde olun örneğin eşim hep sıralamalara girdi 1.likle mezun oldu okuduğu liseden şehirde hep bir başarısı var üniversite dahil hazırlık dahil atamasıyla geçen süre 8 sene maaş 3800 bu insan üniversite okuduğu süre boyunca ev kirası vericek okumak için her sene okul kayıt parası vericek formasyon belgesi parası vericek yol parası vericek kırtasiye alışverişi yapıcak ve sürekli derslerine çalışıcak neden çünkü okuyup iyi bir yere geleyim öğretmen olayım diye sonuç allahın unuttuğu şehirde 3800e kocasını işssiz bırakmak suretiyle birde bebek yaşamak zorunda kalıcaksın peki neden okuduki öğretmen olduki keşke atanmasaydı ben 5bine yakın şuan maaş alıyor olucaktım ama o özel sektörde eşşek gibi gece 10lara kadar çalışımasın boş boş ders olmasa bile orda ders saati gelene kadar beklemesin kurs yerinde çalışan çaycıdan temizlikçiden tüm gün götünü kaldırmayan makyak abidesi şıllığın birinden emir almasın onladan daha az kazanmasın asgari ücret alıpta hayattan soğumasın ben neden okudum demesın dıye kazandığı halde gittığı yerde ıssız kalıcagımı kendım ıcın ne kadar zorlancagımı bıle bıle kabul ettım sonuç kayınpederim benim çalışmayıcagımı esımın parasını yedıgımı dusunuyor bu tarz muhabetlerle karşılaşıyorum ve evde kafayı yemek üzereyim sizler kolay mı zannediyorsunzu herşeyi ne kadar güzel 3 senedir öğretmenlere 100 lira zam yapıyorlar 2senelik zam anlaşması zaten yapılmıştı asgari ücret 2500-2800 olur öğretmen maaşını yakalamış olur peki size soruyorum benim eşim 5 sene okuyup 3 sene atanmak için bekledi toplam 8 sene birde üstüne 30bin lira kyk borcu çünkü annesi babası fakirdi 8 sene liseden çıkıp asgari ücretle kazanacak insanın parası şuanki asgari ücretle 8sene=96 ay

96X 2300 ortalama senelık gelıcek zamlarla 300bin mesailerle falan 350 binlira kazanır 18 yaşında liseden mezun olan biri nerdeyse bir öğretmenin 8 senede kazancagı parayı öğretmenın atandığı yaşa geldıginde kazanmış olabiliyor öğretmeninse 370-450 milyar lira tutuyor 96 ayda ama giderlerini ve kyk borucunu hadi gelicek zamlarla diyelim kuş kadar zam veriyorlar yani öğretmen dediğiniz bir 8 sene geçtiğinde 35 yaşlarında oluyor asgari ücretli arkadaşımız ise 25-26 yaşlarında kalıyor asgari ücretli arkadaşım 35-36 yaşına geldıgınde öğretmenı ıkıye katlıyor aklını kullanan asgari ücretli arkadaşım hem zamandan hem paradan kazanıyor benim salak gibi okuyup öğretmen olan arkadaşlarım ise hem zamandan hem paradan kaybediyor aklınız varsa öğretmen olmayın

30 yaşıma geldim ilk defa yediğimiz yemeklerin aylık ne kadar tuttuğunu hesapladım günlük 30 günlük yemek hesabında günlüğü 3-10 lira arasında değişen fiyatlarla ayda 1000 lira sadece gıdaya gidiyor oda günde iki öğün bakıyorsun yemeklere makarna bezelye bim kıyması onuda 2 güne bölüyorsun 500 gramı hazır çorba önceden hazırladığın dolapta sakladıgın nohut fasulye oda 2kişilik menuler oda 1 çeşit yemek öğretmen olduğu halde öğrenci hayatı yaşamaya devam eden bir çok öğretmen var bu ülkede hadi akşam yemeği neysede sabah kahvaltıda 1 adet yumurta 1 dilim peynir salata domatesle birlikte ıcınede ekmek parasını katınca sadece 1milyar oda en az tutarlı sevıyeyle gıdıyor böyle kahvaltıda sucuktu tereyağı alsan kaşarı bılmem nesıydı olsa 2bın lırayı buluyor ınanmayan varsa arkadaşlarım gıdın bır market alışverısı yapın göreyım birde bebek var bunun bezıydı mendılıydı mamasıydı meyvesıydı meyveyı bız yemıyoruz zaten cunku meyve artık luks çerez lüks 3800 maaş alıp çok gören arkadaşlar var 700 lira kira ayda 150 lira elektırık ınternet telefon faturası elınıze ne kalıyor birde kart borcun varsa o 3800 yetmıyor biz ne gezen nede zevki sefası ıcın sıgarası yada ıckısı ıcın para harcayanda degılız olsak boku yemıştık keşke ıkımızde suan 2asgari ücretle çalışıyor olsaydık emın oldun 800 lira daha fazla para eve girerdi ha diyecen iş buldun asgari ücret almaya başladın ozaman sızın para çoğaldı diyecen bende sana yukarıda okuduysan lıseden mezun olanla üniversiteden mezun olanın zamana karşılık kazandığı para ve kaybettıklerını tekrar oku derim eğitimin ne kadar boktan olduğunu eğitimi nasıl batırdık demek yerine tartışmaları öğretmenler üzerinden yapıyoruz ne güzel birde konuya öğretmenlerin üstüne atarak dikkatleri onlara çekerek aslında bakın biz ne kadar başarılıyı(biz batırdık ama öğretmenlerimiz çok kötü birde onlara çok para veriyoruz bu yüzden başarısız oluyorz en kısa zamanda maaşlarını asgari ücrete çeviricez onlara verdiğimiz maaştan kurtulursak bu devlet 2023te inşşallah eğitimde uçuşa geçicek 1 ay sonra haberlede öğretmen maaşı düştükten sonra şu haberleri görcekseniz eğitimde dünya birincisiyiz bütün dünya bizi kıskanıyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dabledore -- 29 Ağustos 2020; 23:5:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mechatengu

İmamlarınki de sorun oluyor.

Ama imamlarınkinin sorun olması öğretmenlerinkinin sorun olmadığı anlamına gelmiyor.

Alıntıları Göster
    Ama imamların sorun olması dillendirilmiyor .

• yıllardır " akpden önce memur maaşları ödenemiyordu" diye yalan propaganda yapan akp, kendi yalanını gerçeğe dönüştürmek üzere demek ki. bir de yalayıcı şakşakçıları aklamaya çalışıyor. yatacak yeriniz yok be.

• LacWer L kullanıcısına yanıt

valla öğretmen sayısından önce onu nüfusa bi oranlamak lazım

3 çocuk 3 3 3 3 3

yok yok

4 4 4 4 4 4 4 deniyordu düne kadar

e al yaptı millet çocukları..

büyüdüler şimdi okula gidecekler

hala öğretmen açığı olduğu söyleniyor..

ha dense ki eğitim çağındaki nüfusun ihtiyacından fazla öğretmen var, o zaman olayın ekonomik açıdan değerlendirince dersin ki, ya evet çok fazla öğretmen var.... bütçeden büyük bir oran maaşa gidiyor.

peki bu oran nasıl düşer ?

basit

meb 110

maliye 400

bütçeleri....

mebin şu anki oranı 110 küsür milyar tl de %30 ise 400 milyar hazine ve maliye bakanlığın bütçesini 300 yapalım ordan gelen 100ü meb bütçesine eklersek 200 küsür milyara çıkar bütçe ve maaş oranı %15 e iner ...al bak mis gibi çözüm işte Bakan Ziya Selçuk : “Eğitimde Asıl Yük Öğretmen Maaşlarıdır “. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 30 Ağustos 2020; 0:13:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pantherus IV

Bu mesaj silindi.

Cumhurbaşkanının savunmak bana düşmez fakat,

Yazdığınız yalan ve iftiralara cevap vermeden geçemeyeceğim

İşiniz gücünüz iftira yalan dolan

Bakan Ziya Selçuk : “Eğitimde Asıl Yük Öğretmen Maaşlarıdır “.
    Bakan Ziya Selçuk : “Eğitimde Asıl Yük Öğretmen Maaşlarıdır “.

Gördüğünüz gibi Milli Eğitim Bakanlığı Diyanet ten 10 kattan fazla bütçeye sahip !

Mesajınızı da SS aldım gerekli mercilere iletip hakkınızda gerekli işlemin yapılmasını sağlayacağım

Üstüne de blok yediniz, iftiracı yalancılar ile tartışarak seviyemi düşürmem !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• lazer__ kullanıcısına yanıt
    Kendinizce haklısınız hocam. Türkiye’de öğretmen başına 16 öğrenci düşüyor ve bu birçok gelişmiş ülkeden daha iyi yani öğretmen açığımız pek yok gibi.

Beni üzen asıl şey öğretmenlik denen mesleğin ayaklar altına düşmesi ve bunun öğretmenler nezdinde dahi göz ardı edilmesi. Aman atama olsun da ne olursa olsun kafası var. Üniversite sınavında barajı zar zor geçmiş kişiler bile öğretmen olabiliyor. Fen bilimleri alanında eksi net yapan insanlar gidip fen bilimleri öğretmeni oluyor. En büyük sorun her önüne gelenin öğretmen olabilmesi. Bana göre aynen tıp gibi baraj olmalı eğitim fakültelerinde. Ama kimseden bu konuda ses çıkmıyor. Herkes atama veya maaş konuşuyor. Asıl konuşulması gereken şeyler konuşulsa maaş gibi ayrıntılar çok daha kolay hale gelir. Atanan öğretmen bana dokunmayan bin yaşasın kafasında ne statü ne mesleğin geleceği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LacWer -- 30 Ağustos 2020; 0:16:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.