Şimdi Ara

Bakan açıkladı: Yerli otomobilin ilk hangi modeli üretilecek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden 10sene önce yollara çıkmadı bu araç? Eksik olan neydi? Ameriha mı engel oldu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapıyoruz kelimesinin ne anlama geldiğini algılayamıyorsanız millete cahil demeyi bırakıp kendi eğitiminize yoğunlaşmanız gerekiyor.
  • orientem kullanıcısına yanıt
    Yapıyoruz ile iptal kelimeleri farklı şeyler fotoğrafta ki bilboard'a bakarsanız "YERLİ UÇAĞIMIZ GÖKLERDE" yazıyor fakat proje iptal edildi haberde de gördüğünüz üzere iptal olan uçak nasıl göklerde olabilir?
    Google da araştırma yaptığınızda 2017'de iptal yok diye haberler görebilirsiniz fakat size attığım link 2018 tarihli en güncel bilgi
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ugur-cebeci/yerli-yolcu-ucagi-rafa-kalkti-40741176

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 20 Haziran 2018; 20:0:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vancha

seçimi akp kazansın iptal olmazsa ben de adam değilim. Kaç seçimdir yerli otomobil, yerli uçak lafları duyuyuyoruz artık kanmıyoruz.

Bakan açıkladı: Yerli otomobilin ilk hangi modeli üretilecek?

utanmaz yalancılar sizin hiç birinizin yatacak yeriniz yok.

Bu gidişle seçimden önce bitecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Yapıyoruz ile iptal kelimeleri farklı şeyler fotoğrafta ki bilboard'a bakarsanız "YERLİ UÇAĞIMIZ GÖKLERDE" yazıyor fakat proje iptal edildi haberde de gördüğünüz üzere iptal olan uçak nasıl göklerde olabilir?
    Google da araştırma yaptığınızda 2017'de iptal yok diye haberler görebilirsiniz fakat size attığım link 2018 tarihli en güncel bilgi
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ugur-cebeci/yerli-yolcu-ucagi-rafa-kalkti-40741176
    Benim bildiğim yolcu uçağı projesi iptal edilmedi haberde de iptal edildiği yazmıyor zaten. Yerli uçağımız göklerde yazmak için de o projenin bitmesi gerekmiyor zaten tek uçak projemiz o mu bizim? Diğer 2 yazıda zaten sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orientem -- 20 Haziran 2018; 20:46:14 >

• Şimdi tarafsız yazayım arkadaşlar cevaplasın eksiklerimi ve yanlışlarımı düzeltsinler.

Otomobil üretmek için ar-ge yapılması gerek ( yıllardır ar-ge yaptıklarını düşünelim) bu süreç bitti şimdi üretim aşaması,

Otomobil üretmek için vasıflı veya vasıfsız elemanların eğitimi,
    Üretim yerini belirlemek ve gerekli otomasyon sistemlerini yerleştirmek ve bunların testlerini gerçekleştirmek,
    Genç ve dinamik mühendis ekibi oluşturmak,
    Mühendislik alanlarında çalışmalar ve testlerin yapılacağı yerlerin belirlenmesi,
    Parça ve ham madde tedarikçilerinin ayarlanması,
    Servis ağının oluşturulmasi,
    Üretim bandından çıkmış araçların uzun vade testlerinin yapılması,
    Üretilen aracın satıştan önce kronik sorunlarının belirlenmesi ve müdahale edilmesi,
    Satışa önemli etkilerinin olacağı satış rakamını belirlemek ve rekabet ortamında en iyi satış potansiyelini yakalamak,
    Gelen talebi karşılayacak iş gücü ve üretim tesisi kurulması,
    Elektrikli araç olacağı için batarya ünitelerinin temini ki bu çok zor şuan tesla bile batarya sıkıntısı yüzünden üretim bandı çok yavaş ilerliyor...

En önemlisi araçlarda Abs, esp ve diğer bir çok sensörlerin çoğunu avrupada Bosch üretiyor ve arz talep doğrultusunda iş yapar bu firmalar öyle ver bana 1 milyon sensör diyemezsin arabana göre özel uyarlamalar yapılması ve üretilmesi gerekiyor.

Günümüzde kullanılan lityum piller o kadar masum değildir sıkı denetim olmazsa araç içinde küllerinizi toplarlar...

Sadece seçimden seçime adını duyduğumuz yerli otomobil olayını sizce bu hükümet veya suanki Türkiye'de hangi iş adamı yapabilir? (bence o kaaar cesaretli ve ileri görüşlü iş adamı yok)

Simdi soruyorum bunları bırakın 2021 hatta 2025 e kadar sizce yetiştirebilirlermi?

Benim düşüncelerim ilk 3 maddeyi dahi yetiştirmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 20 Haziran 2018; 21:0:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• cumhuriyet tarihinde bir çivi bile çakılmamış memlekete bu iktidar sıfırdan başladı birşeyleri yapmaya, hatta eksi bakiye, borçla devraldı, her yerde hain varken, gezi parkı diye hükümeti köşeye sıkıştırmaya çalışılırken reis yinede güzel işler başardı, senin oy verdiğin parti kumda oynarken bu ülkede birşeylerin yapıldığını görmezden gelmek ikiyüzlülüğün taa kendisidir, mesele RTE, senin partin proje bile üretemezken, genel başkanın 11 defa seçim kaybetmişken hala başkanı değiştirebilecek partinin içinde bir irada ve kültür yokken, AK partinin projelerini eleştirmen komediden öteye gidemiyor canım, herkes açık konuşsun arkadaş mesele Recep Tayyip Erdoğan meselesi, o gitsin de PKK sevicisi Hdp'ye bile oy veririm meselesi,

Milli Akıllı telefon üretme projemiz olsa ve reklamlarda desek ki " Milli telefonumuz insanların cebinde " desek ne kadar mantıklı olur bitmeyen bir ürünü bitirmiş satmışsınız ama kimsenin haberi yok

TRJET projesi rafa kaldırıldı haberdeki Türk firması sağlayacaktı fakat devlet tarafından reddedildi bu yüzden rafa kalktı bir ilerleme yok gelişme yok seçimi etkileyeceği için iptal ettik diye haber de yapmazlar bu yüzden haberiniz olmamıştır negatif şeyleri haber yapmıyorlar biliyorsunuz ayrıca yazar bu proje olsaydı bile başarılı olmayacağı konusunda bir yorumda da bulunmuş

TF-X diyorsanız Erdoğan kendini 20 sene daha iktidar da tutabilirse o uçak anca biter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 20 Haziran 2018; 21:23:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Milli Akıllı telefon üretme projemiz olsa ve reklamlarda desek ki " Milli telefonumuz insanların cebinde " desek ne kadar mantıklı olur bitmeyen bir ürünü bitirmiş satmışsınız ama kimsenin haberi yok

TRJET projesi rafa kaldırıldı haberdeki Türk firması sağlayacaktı fakat devlet tarafından reddedildi bu yüzden rafa kalktı bir ilerleme yok gelişme yok seçimi etkileyeceği için iptal ettik diye haber de yapmazlar bu yüzden haberiniz olmamıştır negatif şeyleri haber yapmıyorlar biliyorsunuz ayrıca yazar bu proje olsaydı bile başarılı olmayacağı konusunda bir yorumda da bulunmuş

TF-X diyorsanız Erdoğan kendini 20 sene daha iktidar da tutabilirse o uçak anca biter
    Bakan açıkladı: Yerli otomobilin ilk hangi modeli üretilecek?

Temel Eğitim uçağı o ayrıca Billboard deki uçak yolcu uçağı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 20 Haziran 2018; 21:45:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mami001

yav sizi anlamak güç. Kardeşim yapılıyor işte helikopter yapıldı. Tank yapıldı, uçak yapılıyor. İHA'larda en iyilerdeniz. Araba da yapılıyor ne diye hala yok yalan yok seçim çalışması diye kendinizi kandırıyorsunuz. Şimdi dersiniz yok orası şurdan alınma şurası burdan alınma cart curt. Mercedes motoru Reno'dan alıyor diye fransız malı mı oluyor? Samsung işlemciyi Amerika'dan alıyor diye ABD malı mı oluyor? Geçin bunları. Önemli olan marka yaratmaktır. İnşallah şu yerli otomobil işini güzelce markaya çevirmeyi becerirler. Yapamazlar demiyorum yapılıyor yapılacak ama önemli olan marka yaratmak.
    Helikopter tank üretiyormuşuz...

Duydunuz mu beyler!

Sen önce saman ithalini bitir, mercimek, nohut üret, sonra tankla helikopter yaparsın.

Ha, bu arada, memlekette çivi bile çakılmamıştı öyle mi? Satılan bankalar, telekom, sümerbank, tüpraş, şeker fabrikaları ve en son aselsan Tayyipe babasından mı kalmıştı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkman -- 20 Haziran 2018; 22:25:12 >

• volkman kullanıcısına yanıt
    işte çok güzel bir mesaj. Aramızdaki fark bu işte. Ben helikopter, tank, araba üretmekten bahsediyorum. Sen nohut, mercimek üretmekten bahsediyorsun. Başka bir şey söylemeye gerek yok. Teknolojinin mercimek nohuttan daha çok para ettiğini unuttuğunuzu varsayıyorum.
    Söylediğiniz fabrikalar Atatürk zamanında kurulmuş fabrikalardır. Atatürk'ten sonra bu ülkede çivi bile çakılmamıştır. Bana göre de Atatürk ve Erdoğan bu ülke için aynıdır. Temel fikirleri ayrı olsa da ikisi de çok büyük önderlerdir ve ikisi de ülkenin gelişmesi için varıyla yoğuyla çalışıyorlar.
  • umtkrhn U kullanıcısına yanıt
    Bir çivi bile çakılmadımı? Tayyibin sattığı fabrikaları afedersin ebenmi kurdu?

• quote:

işte çok güzel bir mesaj. Aramızdaki fark bu işte. Ben helikopter, tank, araba üretmekten bahsediyorum. Sen nohut, mercimek üretmekten bahsediyorsun. Başka bir şey söylemeye gerek yok. Teknolojinin mercimek nohuttan daha çok para ettiğini unuttuğunuzu varsayıyorum.
    Teknoloji karın doyurmuyor. Halkın üstüne vergilerle binmişsin. İthal ettiğin yiyeceklerde neler olduğunu bilmiyoruz. Hangi GDO ile üretildiğinden, hangi hastalıklara yol açtığından haberimiz yok henüz. GDO da bu ülkede tayyip tarafından serbest bırakıldığı için, başımızda nasıl bir bela döndüğünden haberimiz yok.

Ha, şu olabilir, ithal mercimek ve nohut embesilliğe yol açıyor olabilir.
  • quote:

Söylediğiniz fabrikalar Atatürk zamanında kurulmuş fabrikalardır. Atatürk'ten sonra bu ülkede çivi bile çakılmamıştır. Bana göre de Atatürk ve Erdoğan bu ülke için aynıdır. Temel fikirleri ayrı olsa da ikisi de çok büyük önderlerdir ve ikisi de ülkenin gelişmesi için varıyla yoğuyla çalışıyorlar.
    Tüpraş, bazı bankalar, 1. köprü ilk aklıma gelenler ve bunlar Atatürk zamanından kalma değiller.
    "Teknoloji karın doyurmuyor." Bunun üstüne daha da tartışmam sizinle. Siz 30 yıl öncesinin kafasıyla yaşıyorsunuz. İyi akşamlar.
  • quote:

"Teknoloji karın doyurmuyor." Bunun üstüne daha da tartışmam sizinle. Siz 30 yıl öncesinin kafasıyla yaşıyorsunuz. İyi akşamlar.
    Tartışma zaten. Tartışacak durum yok ortada. Sanki tayyip üretiyor tankı. Motor için sözleşmeye oturmaya karar vermişler henüz.

24.04.2018 haberi .....

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/altay-tanki-ihalesini-bmc-kazandi-40815634

Bu da yerli helikopterin

26.03.2018 haberi....

http://www.star.com.tr/teknoloji/genel-maksat-helikopter-projesine-yerli-motor-geliyor-haber-1324271/

Kısacası ortada hala birşey yok

• Saman, pirinç, buğday ithal ama araç yerli. Tabii lan manyak mısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: umtkrhn

cumhuriyet tarihinde bir çivi bile çakılmamış memlekete bu iktidar sıfırdan başladı birşeyleri yapmaya, hatta eksi bakiye, borçla devraldı, her yerde hain varken, gezi parkı diye hükümeti köşeye sıkıştırmaya çalışılırken reis yinede güzel işler başardı, senin oy verdiğin parti kumda oynarken bu ülkede birşeylerin yapıldığını görmezden gelmek ikiyüzlülüğün taa kendisidir, mesele RTE, senin partin proje bile üretemezken, genel başkanın 11 defa seçim kaybetmişken hala başkanı değiştirebilecek partinin içinde bir irada ve kültür yokken, AK partinin projelerini eleştirmen komediden öteye gidemiyor canım, herkes açık konuşsun arkadaş mesele Recep Tayyip Erdoğan meselesi, o gitsin de PKK sevicisi Hdp'ye bile oy veririm meselesi,
    sata sata bitiremediler hala çivi çakılmamış goygoyuna devam yav hehee

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.